بهترین ایده عکس تولد

چه ایده هایی برای عکس تولد عزیزانتان در نظر دارید؟ برای یک عکاس، خصوصا کسی که عکاسی حرفه ای را دنبال می کند همیشه سوژه های زیادی برای عکاسی وجود دارد، چرا که یک عکاس همیشه می داند کدام تصاویر و کدام لحظه ها می توانند ناب ترین قاب ها و ماندگار ترین عکس ها را به جای بگذارند.
اما شاید هیچ سوژه ای به اندازه ایده های عکس تولد نتواند یک عکاس خوب و کار بلد را به چالش بکشاند.
شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که عکاسی تولد کار آسانی است و تمام سوژه ها مشخص و در دسترس هستند. اما واقعیت کاملا بر عکس است.

ایده عکس تولد
ایده عکس تولد

ایده های عکس تولد

عکاسی از یک مراسم تولد به هر شکل و شمایلی که باشد، یک نوع عکاسی بسیار پیچیده است و به صبر و مهارت های ارتباطی بسیار خوبی نیاز دارد. برای این که عکس های تولد بهترین باشند، به یک سری نکات و ایده جذاب نیاز است تا بتوان بهترین عکس تولد را گرفت.
برای یک عکاس که در مسیر حرفه ای شدن قدم بر می دارد، در خصوص ایده عکس تولد این سوال مطرح می شود که چگونه می تواند عکس های تولد بهتری بگیرد و چه تنظیمات و نکاتی می تواند عکس ها را جذاب تر کند.

ویرایش عکس های تولد

علاوه بر این نکاتی نیز برای ویرایش عکس های تولد نیاز است تا عکس ها افکت های زیبا تری داشته باشند.
این افکت ها باید به خوبی با ایده عکس تولد و فضای جشن سازگار باشند. ایده ها نیز می توانند بسیار کمک کننده باشند.

ایده عکس تولد

در ادامه با ما همراه باشید تا با بررسی اصول آموزش عکاسی و توجه به بهترین ایده های عکس تولد، به شما کمک کنیم عکس های جذاب تری از یک مراسم تولد بگیرید.

ایده عکس تولد

اهمیت ایده عکس تولد

جشن های تولد همیشه بهترین و هیجان انگیز ترین جشن ها هستند. خصوصا جشن های تولد کودکان همیشه بسیار سرگرم کننده و جذاب است. اما این ها دلیل اهمیت عکس های تولد نیستند. این عکس ها قرار است سال ها برای صاحب جشن تولد و اطرافیان او ماندگار شوند و قرار است ثبت کننده لحظاتی باشد که شادی و هیجان آن غیر قابل توصیف است.
از ثبت شادی چهره فرزند تان گرفته در حالی که همه برای او آهنگ تولدت مبارک را می خوانند، تا زمانی که شمع های روی کیک را فوت می کند و یک ژست عکس تولد با کیک می گیرد، تا زمانی که می خواهید شادی که در چشمانش هنگام باز کردن هدیه ها موج می زند را ثبت کنید، همگی بهترین لحظه ها برای ایده عکس تولد هستند که می توانند عکس هایی خاطره انگیز را ثبت کنند.

بهترین ایده های عکس تولد

برای عکاسی از یک جشن تولد به یک سری ایده نیاز دارید تا بتوانید با کمک گرفتن و الهام گرفتن از این ایده ها عکس های زیبا تری داشته باشید.
ایده های زیر می توانند الهام بخش شما برای ایده عکس تولد باشد و عکس های خاطره انگیزی را ثبت کنند.
بهترین ایده عکس تولد را می توانید از بین گزینه های زیر انتخاب کنید:

ایده عکس تولد
ایده عکس تولد

ایده هایی برای عکاسی تولد

• ایده عکس تولد بدون چهره با کیک، در این ایده می توان یک نمای بسته از نیمی از چهره را در حال فوت کردن شمع های تولد نشان داد. نمای پشتی بهتر است مات شود و تنها شمع ها و کیک تولد پررنگ تر دیده شوند. این ایده می تواند برای ژست عکس تولد با کیک نیز مورد استفاده قرار بگیرد.
• ایده عکس تولد با حباب، یکی از ایده های جذاب خصوصا در ژست عکس تولد با دوستان استفاده از حباب هایی است که نمای جلویی تصویر را پوشانده اند.
• ایده عکس تولد در پارک، در این ایده عکس تولد می توان از ژست عکس تولد دو نفره استفاده کرد.
• ایده عکس تولد با بادکنک، یک دسته بادکنک رنگی که به آسمان شده اند، بهترین نماد از یک جشن تولد هیجان انگیز است. این مورد را می توان به عنوان ژست عکس تولد در طبیعت در نظر گرفت.

ایده های خلاق عکس تولد

• عکاسی پرتره دو نفره در حال لبخند زدن و نگاه کردن به کیک تولد
• ژست عکس تولد در کنار ساحل و با تم دریایی
• ایده عکس تولد از نمای بسته کودکی که با کیک صورت خود را کثیف کرده است
• ژست عکس تولد کودک در بین کادو های تولدی که گرفته است
• عکس تولد از بازی کردن بچه ها و شادی کردن آن ها در فضای جشن تولد
• ایده عکس گرفتن از لحظه اول تولد و آخرین لحظه جشن و ادیت این دو تصویر در کنار هم
• ژست عکس تولد با فشفشه و برف شادی

ایده عکس تولد در خانه
آموزش حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری
ایده عکس تولد در خانه

نکاتی برای گرفتن عکس هایی حرفه ای از یک جشن تولد

ایده عکس تولد می تواند به شما برای گرفتن عکس هایی زیبا کمک کند. اما با این حال هنوز یک سری نکات که بسیاری از آن ها مربوط به اصول آموزش عکاسی و عکاسی حرفه ای است می تواند به شما کمک کند تا عکس های زیبا تری از یک جشن تولد بگیرید.
برخی از آن ها را در ادامه بررسی می کنیم.

استفاده از تم تولد

اولین نکته در استفاده ایده عکس تولد، انتخاب تم مناسب برای جشن است. تم ها می توانند بهترین سوژه ها را برای عکاسی ارائه دهند.
بسته به این که تولد چه کسی است و چه جنسیت و سن و سالی دارد، می توانید یک تم جذاب و اختصاصی را انتخاب کنید.
برای مثال برای ژست عکس تولد پسرانه می توان از تم هایی مانند بن تن یا تم های فوتبالی استفاده کرد. تم ها کار عکاسی را راحت تر می کنند.

ایده عکس تولد در خانه
ایده عکس تولد در خانه

انجام تنظیمات دوربین

بهتر است از دوربین های عکاسی حرفه ای برای گرفتن عکس های تولد استفاده کرد. اگر از این دوربین ها استفاده می کنید، قبل از شروع جشن و گرفتن عکس ها، بهتر است تنظیمات دوربین را انجام دهید و دوربین را کاملا برای گرفتن عکس های تولد آماده کنید.
تنظیمات نور، زاویه عکس ها و مواردی از این دست را فراموش نکنید. برای گرفتن عکس های بهتر و بیش تر می توان از سه پایه دوربین هم استفاده کرد.
یک بار قبل از گرفتن عکس های اصلی، چند عکس برای امتحان بگیرید تا در زمان شروع جشن مشکلی برای استفاده از دوربین نداشته باشید. هیچ لحظه ای نمی تواند تکرار شود و فقط آن دسته ایده عکس تولدی که در زمان واقعی خود گرفته شوند می توانند حس واقعی را انتقال دهند.

تنظیم نور دوربین با نور و روشنایی فضا

باید دید جشن تولد در چه فضایی گرفته می شود و میزان روشنایی و نور فضا چه میزان است. در زمان روشن شدن شمع های تولد بهتر است چراغ ها خاموش شود تا ایده عکس تولد جذاب تری برای عکاسی انتخاب شوند. در این زمان تنظیمات نور دوربین و میزان درخشش عکس ها اهمیت زیادی دارد.
باز هم بهتر است قبل از شروع عکاسی چند بار حالت فلش دوربین یا حالت عکس برداری در شب را چک کنید و از درخشش طبیعی عکس ها مطمئن شوید.
نکته مهم دیگر توجه به نورپردازی محیط های بسته است. زمانی که تولد در محیط های بسته مانند خانه، کافی شاپ یا رستوران گرفته می شود، حتما به نور های فضا مانند نور های فلورسانت یا نور های رنگی موجود توجه کنید تا تعادل رنگی عکس های تان به هم نریزد.

ایده عکس تولد در خانه
ایده عکس تولد در خانه

جشن در چه مکانی گرفته می شود

یکی از نکات مهم خصوصا در استفاده از ایده عکس تولد مکانی است که جشن در آن گرفته می شود. این موضوع روی بسیار از نکات و اصول عکاسی حرفه ای تاثیر می گذارد. برای مثال آیا جشن در خانه گرفته شده یا این که در یک رستوران، کافی شاپ یا حتی در یک فضای باز مانند طبیعت یا پارک.
در صورتی که هر یک از این مکان ها برای جشن تولد انتخاب شده باشند، ایده های عکس های تولد و اصول گرفتن عکس ها مانند تنظیمات نور دوربین متفاوت خواهد بود. برای مثال در خصوص عکس هایی که در فضای باز گرفته می شوند می توان از ژست عکس تولد در طبیعت استفاده کرد.
در مورد تنظیم نور در فضا های باز هم باید با توجه به فضای اطراف، میزان روشنایی، این که هوا آفتابی است یا ابری و روز است یا شب، تنظیم تعادل نور سفید دوربین و عکس ها را بررسی کنید.

شات های بیش تری بگیرید

با وجود دوربین های امروزی که حافظه زیادی دارند دیگر عکاسان محدودیتی برای گرفتن عکس از نظر تعداد ندارند. بنابراین بهتر است برای اطمینان از این که عکس ها همان چیزی است که می خواهید، خصوصا در لحظه های حساس تر تولد مانند لحظه فوت کردن شمع های روی کیک یا باز کردن هدیه ها و … چندین شات بگیرید.
می توانید از لنز فوکوس خودکار نیز استفاده کنید یا این که بعد از کادر بندی زاویه مناسب عکس ها، از گزینه عکس برداری خودکار دوربین استفاده کنید.
از هر ایده عکس تولدی که استفاده می کنید، با داشتن چندین شات عکس می توانید بهترین گزینه ها را انتخاب کنید.

ژست عکس تولد با کیک
ژست عکس تولد با کیک

از عکاسی پرتره در سوژه های خود استفاده کنید

هیچ چیزی مانند عکاسی پرتره در یک جشن تولد نمی تواند جذابیت لازم را ارائه دهد. این مورد با توجه به سوژه هایی مختلف جشن تولد می تواند کمک کننده باشد.
ژست عکس تولد با کیک در حالی که یک عکس بسته پرتره از شادی چشمان متولد را ثبت می کنید، می تواند تمام آن چیزی که باید را بازگو کند.
برای بهتر دیده شدن این عکس ها می توانید از بهترین ژست های عکاسی پرتره استفاده کنید.

عکس های گروهی را فراموش نکنید

در یک تولد خصوصا زمانی که دوستان متولد در اطراف او هستند، حتما ایده عکس تولد گروهی را در دستور کار قرار دهید.
یکی از بهترین عکس های تولد همیشه عکس های گروهی هستند. عکس هایی از شادی و تفریح بچه ها که بهترین لحظه ها را با هم می گذرانند.
این عکس ها بهتر است طبیعی تر و صادقانه گرفته شوند.

ژست عکس تولد با کیک
ژست عکس تولد با کیک

در عکس ها نماد های تولد را نشان دهید

یک ایده عکس تولد باید دقیقا نماد های اصلی تولد را نشان دهد. حتما از تزئینات و دیزاینی که برای تولد انجام داده ایده به صورت جداگانه عکس بگیرید.
خصوصا این عکس ها بعدا در مرحله ادیت و فتوشاپ عکس های تولد می توانند به کار بیایند.
عکاسی پرتره با پس زمینه مکان مهمانی و تزئینات تولد هم باید حتما در بین عکس ها وجود داشته باشد.

لحظه های اصلی را فراموش نکنید

اگر در تمام طول مراسم در حال عکس گرفتن باشید اما لحظه های اصلی را ثبت نکنید، شما بهترین سوژه ها را برای اجرای ایده عکس تولد از دست داده اید.
لحظه آرزو کردن و فوت کردن شمع های روی کیک و لحظه باز کردن کادو ها مهم ترین لحظه ها در یک تولد هستند.

ژست عکس تولد با کیک
ژست عکس تولد با کیک

از ژست های مختلف استفاده کنید

ژست های تکراری هیچ وقت ایده خوبی نیستند. بهتر است دائما زاویه و مکان عکاسی را تغییر دهید. اگر ژست های مختلف را در عکس ها امتحان نکنید، بهترین ایده عکس تولد هم خسته کننده خواهد بود.
بهتر است از موقعیت های مختلف عکس بگیرید. فکر کنید در حال عکاسی تبلیغاتی هستید و باید تمام زوایا را ثبت کنید.
ژست ها هم باید متغیر باشند. برای مثال در کنار عکس های تکی، عکس های گروهی با دوستان یا ژست عکس تولد دو نفره را هم در نظر بگیرید و تمام عکس ها را به عکس های چهره متولد اختصاص ندهید.

از لوازم جانبی مختلفی برای پس زمینه استفاده کنید

هدف از داشتن ایده عکس تولد گرفتن عکس هایی است که با سال قبل متفاوت باشد، سوژه های جدید تری داشته باشد و از همه مهم تر جذابیت بالایی داشته باشد.
بهتر است پس زمینه تصویر را با یک سری ویژگی های منحصر به فرد خاص تر کنید.
از استایل ها و جزئیاتی شخصی سازی شده با شخصیت سوژه عکس استفاده کنید تا عکس ها خاص تر شوند.

ژست عکس تولد با شمع
ژست عکس تولد با شمع

ویرایش عکس های تولد

در قدم نهایی بعد از این که عکس ها گرفته شد و بهترین ژست عکس تولد با توجه به اصول عکاسی حرفه ای و تم و موقعیت جشن انتخاب شد، بهترین کار ویرایش عکس های تولد است. در این خصوص می توان از ابزار های تخصصی ویرایش عکس مانند نرم افزار فتوشاپ کمک گرفت.
اگر آموزش عکاسی دیده باشید، قطعا کار با نرم افزار های ویرایش عکس را هم یاد گرفته اید. عکس تولد در آتلیه هم به همین شکل است و بعد از استفاده از ژست های مختلف و ایده عکس تولد، عکس ها ادیت می شوند تا بهترین و باکیفیت ترین تصاویر ارائه شوند.
حتی گاهی با ویرایش می توان چند تصویر را در کنار هم قرار داد و یک قاب جذاب تر از تولد را ارائه داد.

ایده های ویرایش عکس های تولد

در ویرایش عکس های تولد می توان برخی از عکس ها را کراپ کرد یا این که رنگ های آن را متعادل تر کرد.
همچنین یک سری افکت های جذاب تر را به عکس ها اضافه کرد. همچنین می توان برخی عکس ها را در تم های سیاه و سفید ویرایش کرد.
فیلتر های طبیعی تر و با هارمونی بیشتر ژست عکس تولد را جذاب تر هم می کند.

ژست عکس تولد با شمع

مطالعه بیشتر

جدید ترین ترند های طراحی آشپزخانه در سال 2020
خلاقیت در هنر و کسب کار
17 روش در تصویرگری و طراحی گرافیکی در سال 2021
چگونه عکس های ورزشی و در حرکت بگیریم ؟
عکاسی صنعتی چیست ؟
آموزش دوخت مانتو شنلی پاییزه + الگو
10 نقاش بزرگ که به سبک انتزاعی هنرنمایی کردند
چرا همه باید عکاسی را یاد بگیرند
یک ترند چگونه به دست می آید؟ پیدایش ترند در دنیای مُد!
8 ویژگی برجسته یک عکاس خبری
پس زمینه در عکاسی چه اهمیتی دارد
تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی
عکاسی اچ دی آر و شیوه های آن
قابلیت های ایلاستریتور که با آن می توانید وارد بازار کار شوید
آشنایی با ویژگی های منحصر بفرد نرم افزار ماتریکس گلد
عکاسی مینیمال | Minimalist photography
عکاسی کلوز آپ چیست؟ + 30 ایده برای گرفتن عکس از نمای نزدیک
ایندیزاین چیست ؟
7 تکنیک کاربردی برای نقاشی
4 دلیل برای اینکه چرا عکس شارپ و شفاف نمی گیرید
معرفی و بیوگرافی هانری کارتیه برسون
نرم افزار ماتریکس گلد
عکاسی تئاتر چیست؟ + 30 ایده جالب در مورد عکاسی تئاتر و سینما
قوانین ساده طراحی و دکوراسیون داخلی که باید بدانید
آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزشی ویژه پاییز اینستاگرام پویا اندیش | بزن بریم
+