راه های کاربردی طراحی یک دفتر کار خانگی

هیچکس هنوز به درستی نمی داند که کدام گروه کارایی بیشتری دارند و موفق تر هستند، کارمندان شاغل در خانه و یا افرادی که در یک دفترکار و در محیط بیرون فعالیت می کنند؛
اما تحقیقات اخیر دانشگاه هاروارد نشان می دهد که تعداد افرادی که کارهای دفتر خود را در خانه انجام می دهند روز به روز بیشتر می شود.
کارمندان علت این امر را محیط آرام خانه می دانند؛ آن ها بر این عقیده اند که کار کردن در محیط خانه به آن ها آرامش می دهد و به مراتب کارآیی آن ها را نیز بیشتر می کند.
این که شما در خانه کار می کنید، به این معنی نیست که باید در محیطی نا خوشایند و ناراحت کننده کار کنید. ایجاد یک فضای کاربردی کمک زیادی به شما خواهد کرد.

دکوراسیون اتاق کار
رنگ اتاق کار

علاوه بر این، کار کردن در خانه به شما این آزادی را می دهد که بتوانید فضایی که برای انجام کارهای خود نیاز دارید را ایجاد کنید.
در خانه می توانید تا حد امکان ویژگی های محیط اطراف خودتان را کنترل کنید، در حالی که وقتی در یک دفتر و در محیط بیرون هستید فقط می توانید میز کار خود را طراحی کنید.

با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم، در این مقاله به فضای کار، عادت های کاری، طراحی و بهبود خانه نگاهی بیندازیم و راهکارهایی را نیز ارائه دهیم.
ایده هایی در اختیار شما قرار می دهیم تا به کمک آن ها فضایی کامل و زیبا در خانه به وجود بیاورید و تمرکز خودتان را برای کار کردن بالا ببرید، مانند وبلاگ نویسان طراحی دکوراسیون خانه؛ آنها نه تنها در خانه کار می کنند بلکه به لطف تخصصشان می دانند که چگونه فضایی کامل برای کارشان ایجاد کنند تا به تقویت تمرکزشان کمک کند.
در این جا بهترین نکات را برای ایجاد فضایی مناسب کار در خانه ارائه می کنیم، شما می توانید در فضای کاری خود آن ها را امتحان و همانند سازی کنید.

بهترین فضا را برای اتاق کارانتخاب کنید

شما باید مانند یک موش فکر و رفتار کنید و بهترین و آرام ترین گوشه خانه را برای کار خود انتخاب کنید.
در حالی که بعضی از افراد به صداهای زمینه برای کار کردن نیاز دارند، افراد دیگر به صداهای اضافی مانند ( صدای پارس کردن یک سگ، صدای زوزه باد، همهمه بچه های بازیگوش، صدای تلویزیون و غیره) حساس هستند و آن ها را بسیار نگران می کند.
آن ها نمی توانند در این شرایط تمرکز کنند و به محیطی کاملا ساکت نیاز دارند.
یکی از وبلاگ نویسان در این زمینه می گوید که یک اتاق شلوغ بدترین مکان دنیا برای کار کردن است.
او می گوید: ” من در یک محیط آرام و بدون هیچ هیاهویی بسیار کارآمد تر هستم. او همچنین اضافه کرد که خوشبختانه دفتر ما به اندازه کافی از تلویزیون و محیط بازی بچه ها دور است و با بستن درها، می توانم به راحتی در محیطی آرام و بدون هیچ گونه مزاحمتی کار کنم”.

اگر شما هم همین احساس را دارید، اطمینان حاصل کنید که فضایی که برای کار انتخاب کرده اید دور از محیط بازی بچه ها باشد، کسی در آن تردد نداشته باشد و یا حداقل اتاقی در دار را برای کار خود انتخاب کنید تا بتوانید هنگام سر و صدا در اتاقتان را ببندید. انتخاب محیط مناسب اولین و مهم ترین قسمت کار در خانه است، پس به آن توجه ویژه ای کنید.

دیزاین اتاق کار
دیزاین اتاق کار

میز کارتان را پاکسازی کنید

انتخاب میز کار مناسب یک امر ضروری در اتاق کار است و به شما کمک می کند تا فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.
سعی کنید از رنگ میزی استفاده کنید که در شما شور و هیجان به وجود بیاورد تا با آرامش به فعالیت های باقی مانده خود برسید.
در مرحله بعد نوبت به پاکسازی میز کارتان می رسد؛ کاملا بدیهی است که میزی شلوغ و با قلم و کاغذ های اضافی پیشرفت شما را به تاخیر می اندازد، در واقع وسایل اضافی هنگام کار بسیار دست و پاگیر هستند و باعث حواس پرتی می شوند، اما دقیقا چه چیزهایی باید روی میز شما وجود داشته باشد؟

یکی از وبلاگ نویسان در این زمینه می گوید فقط لوازم ضروری خود را روی میز نگهدارید.
او می گوید من همیشه یک جفت پوشه از پروژه های فعلی خود را در سمت چپ میز کارم می گذارم و از آنجا که علاقه ای به کاغذ های چسبی ندارم، هر روز تعداد معینی کاغذ برای یادداشت های روزانه و چند عدد خودکار روی میز کارم قرار می دهم و از نگهداری لوازم اضافی خود داری می کنم، چرا که با این کار تمرکز خود را بالا میبرم.
چیدمان وسایل باید منظم باشد؛ این نظم میل ماندن شما در محیط را افزایش می دهد و آرامش شما را دو چندان می کند.

تمام خانه را مرتب کنید

طبق گفته یکی از وبلاگ نویسان، این کار ممکن است خیلی بیشتر از پاکسازی روی میزتان زمان ببرد تا ذهن شما بتواند متمرکز شود، اما از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی توضیح می دهد ” من واقعا متوجه شدم که وقتی کل خانه تمیز و مرتب می شود تمرکز ذهن من به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند، حتی اگر من نتوانم به طور مستقیم میز جزیره آشپزخانه را از دفتر کارم ببینم”.
وقتی میزها، خالی از نامه ها و لوازمی است که نیاز به جمع شدن دارند، من خیلی بهتر کار می کنم.

به عبارت دیگر، شما ممکن است بخواهید اتاق نشیمن کثیف و نامرتب خود را نادیده بگیرید، اما تجربه ثابت کرده است که بستن درب اتاق و ندیدن نامرتبی ها برای متقاعد کردن شما در این امر کافی نیست.
هنگامی که ظروف و یا وسایل خود را گم می کنید، سردرگم و آشفته می شوید و نمی توانید روی کارتان تمرکز کنید، بنابراین پیشنهاد می کنیم هر شب مقداری از زمان خود برای مرتب کردن خانه بگذارید تا صبح روز بعد با آرامش و تمرکز بالا برای کسب و کارتان آماده شوید.

رنگ اتاق کار
اتاق کار

طبیعت و گیاهان سبز را وارد اتاق کارتان کنید

اگرچه نباید فضای خود را به فروشگاه گل و گیاه تبدیل کنید، اما مطمئنا می توانید برخی از ویژگی های باغ و فضای بیرون را به جایی که در آن کار می کنید اضافه کنید و با این کار انرژی خود را هنگام کار بالا ببرید.
می توانید روی زمین و یا روی میز کارتان را با گیاهان تازه تزئین کنید؛ این یک روش عالی برای آوردن هوای تازه به فضای کاری شما است.
وقتی که چشم شما نیاز به استراحت دارد و می خواهید تنوعی ایجاد کنید، منظره ای چشم نواز را به خود هدیه دهید.

با این کار خستگی و کلافگی شما به سرعت از بین می رود و مجدد با انرژی بالا شروع به کار می کنید.
یکی از وبلاگ نویسان مشهور در این زمینه می گوید” من همیشه روی میز و کنار رایانه ام، گل های تازه و خوشبو قرار می دهم و با این کار روحیه ای شاد پیدا می کنم.”

اگر نمی توانید به خوبی به گل ها رسیدگی کنید و نگرانید که بیش از یک هفته روی میزتان دوام نداشته باشند، می توانید از گل های انعطاف پذیر، مانند گل های پر طراوت و آبدار و یا کاکتوس های کوچک که مقاومت بالاتری دارند استفاده کنید.
این گل ها نیاز به مراقبت کمتری دارند و یا حداقل میز خود را کاملا مرتب کنید تا بتوانید منظره بیرون را تماشا کنید و انرژی بگیرید.
یک وبلاگ نویس مشهور می گوید: ” میز کار من با دو در و پنجره شیشه ای بزرگ رو به رو است، بنابراین من همیشه می توانم در حین کار از منظره بیرون لذت ببرم.”

یک رایحه آرامش بخش را امتحان کنید

تحقیقات نشان داده است که استفاده از رایحه خوشبو، نرم و لطیف در فضا، استرس را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و در نتیجه باعث افزایش تمرکز می شود.
همچنین شما می توانید با استفاده از گیاهان گلدانی خوشبو و یا اضافه کردن شمعی معطر به فضای کارتان، به سادگی این رایحه شگفت انگیز را در اتاق کارتان به وجود بیاورید.

علاوه بر داشتن رایحه خوب در فضا، روغن های معطر مهم و تاثیر گذاری مانند روغن اسطوخودوس و روغن گل یاس نیز وجود دارند که می توانند به طور کاملا طبیعی انرژی و تمرکز شما را بالا ببرند؛
فقط از اصل بودن این روغن ها اطمینان حاصل کنید. این روش فقط می توانند ترفندی باشد تا افکار خود را کنترل کنید و فضای آرامش بخشی را برای بهبود کار خود ترتیب دهید.

اتاق کار
دیزاین اتاق کار

از یک لیست کوچک برای انجام کارها استفاده کنید

قبل از شروع کار روزانه، 10 دقیقه برای ایجاد یک لیست دقیق و کوتاه از کارها زمان بگذارید، سپس 5 دقیقه دیگر زمان بگذارید تا یک چک لیست کوتاه و ساده تر، مخصوص کارهایی که می دانید حتما در دو ساعت آینده انجام می شوند آماده کنید.

این ایده جالب و تاثیر گذار، ایده یک وبلاگ نویس و طراح دکوراسیون داخلی خانه است.
او می گوید: ” اگر حجم کارها در روز زیاد باشند، به هیچ وجه عملی نخواهند شد”. این ترفند نه تنها به شما در یاد آوری و برنامه ریزی هر کاری کمک می کند، بلکه روز شما به انجام کارهای کوتاه و پر تحرک می گذرد.

در واقع با نوشتن لیست کارهای کم و کوتاه، شما مطمئن خواهید بود که قادر به انجام دادن همه آن ها هستید و همچنین بعد از اتمام کار خود، دستاوردهای قابل مشاهده باعث افزایش بهره وری شما می شوند.

نورپردازی مناسبی را برای اتاق کارتان در نظر بگیرید

هنگام نور پردازی ابتدا منبع نور طبیعی خود را بررسی کنید و سپس به سراغ انتخاب نور مناسب بروید.
نور طبیعی مناسب ترین نور است. نورپردازی اتاق کار برای سلامت، رفاه و همچنین بهره وری شما از اهمیت بالایی برخوردار است.
اگرچه نور پردازی انتخابی شما نباید خیلی کسل کننده باشد، اما از نورهایی با درخشندگی زیاد نیز استفاده نکنید.

از کار کردن زیر نور مستقیم چراغ ها خودداری کنید؛ بهترین گزینه بعد از نور طبیعی نور غیر مستقیم است.
استفاده از این نورها در محیط کار بسیار اهمیت دارد، چرا که نورهای غیر مستقیم ضمن روشن کردن محیط کار، از خستگی چشم ها نیز جلوگیری می کنند.
نور پردازی شما باید به گونه ای باشد که روی صفحه مانیتور و یا شیشه میز بازتاب نداشته باشد تا به بینایی شما آسیبی وارد نشود.

در نهایت با ایجاد فضایی زیبا، منظم و مناسب کار، به دور کاری بپردازید. اندازه اتاق کار اهمیتی ندارد، آنچه که اهمیت دارد نوع طراحی آن است.
کار در محیط خانه خیلی هم آسان نیست اما با چیدمان درست اتاق کارتان در خانه، دیگر خستگی و کلافگی معنایی ندارد.
به تمام نکات اشاره شده و سلیقه شخصی خود دقت کنید تا بتوانید اتاقی کاربردی و ساده طراحی کنید و به استقبال کار مورد علاقه خود بروید.

اتاق کار

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

بهترین و آرام ترین گوشه خانه را برای کار خود انتخاب کنید
یکی از وبلاگ نویسان در این زمینه می گوید که یک اتاق شلوغ بدترین مکان دنیا برای کار کردن است

انتخاب میز کار مناسب یک امر ضروری در اتاق کار است و به شما کمک می کند تا فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید
از رنگ میزی استفاده کنید که در شما شور و هیجان به وجود بیاورد.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم
برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

در اتاق‌ کارتان، کنسول داشته باشید، چرا که هم اتاق را شیک می‌ کند و هم جای مناسبی برای قرار دادن وسایل اضافه و خلوت کردنِ اتاق است.

گیاهان، هم به اتاق شما زیبایی و آرامش می‌ بخشند و هم هوا را پاکیزه می ‌کنند
فراموش نکنید که گل و گیاه برای اتاق اداری، مانند روح در بدن است؛ در ضمن، گیاهان باعث کاهش استرس و افزایش تمرکز می‌ شوند.

هنگام نور پردازی ابتدا منبع نور طبیعی خود را بررسی کنید و سپس به سراغ انتخاب نور مناسب بروید
نور طبیعی مناسب ترین نور است.

استفاده از رایحه خوشبو، نرم و لطیف در فضا، استرس را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و در نتیجه باعث افزایش تمرکز می شود.

تا 3000000 تومان تخفیف ، شانست را امتحان کن اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+