کتاب آموزش تصویرسازی

  • 10 illustration books 01 - کتاب آموزش تصویرسازی

معرفی ده کتاب خارق العاده در آموزش تصویرسازی

تصویرسازی از جذاب ‌ترین و پرطرفدارترین شاخه‌ های هنرهای بصری است که کاربردهای بسیاری هم دارد. اگر به دنبال بهترین کتاب برای یادگیری تصویرسازی و پرورش استعدادهایتان در این زمینه هستید، جای درستی آمده اید. چه مبتدی باشید، چه کاربلد، این 10 کتاب تصویرسازی را حتماً باید بخوانید!

کتاب ‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، فقط جنبۀ آموزشی ندارند؛ بلکه الهام‌ بخش هستند و خلاقیت و استعدادتان را نیز پرورش می‌ دهند. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید تا بهترین ها را بشناسید!

1. 365 روز هنر (365 Days of Art)

با تمرین روزانه، تفکر خلاق خود را تقویت کنید!
نویسنده: لورنا اسکوبی
انتشارات: Hardie Grant Books
سال انتشار: 2017
کتاب 365 روز هنر، اثر لورنا اسکوبی، شما را وامی ‌دارد تا هر روز تمرین کنید. این کتاب، ذهن شما را به چالش می ‌کشد و باعث می ‌شود که چارچوب ‌ها و محدودیت ‌های ذهنی ‌تان از بین بروند و در نتیجه، مهارت‌ ها و تفکر هنری ‌تان تقویت شوند. تمرین های موجود در این کتاب، بسیار متنوع هستند؛ برخی از آن‌ ها بسیار ساده و برخی دیگر، بسیار پیچیده پیش روی شما قرار دارند. این کتاب، تفکر خلاق را تقویت می‌ کند و نکات بسیار مهمی در مورد تصویرگری در خود دارد. ممکن است این کتاب برای برخی تصویرگران کاربلند، ساده و پیش پا افتاده باشد؛ از این رو، بیشتر برای تصویرگران مبتدی توصیه می‌ شود.

10 illustration books 2 - کتاب آموزش تصویرسازی

2. چگونه یک تصویرگر موفق شویم (Becoming a Successful Illustrator)

برای ورود به دنیای تصویرگری آماده شوید.
نویسنده: درک برازل، جو دیویس
انتشارات: Bloomsbury Visual Arts
سال انتشار: 2017
کتابِ چگونه یک تصویرگر موفق شویم، اثر درک برازل و جو دیویس، نکات کاربردی و مهمی را در اختیار تصویرگران قرار می‌ دهد و تصویرسازی‌ های بسیار خوبی در خود دارد که می توانند برایتان بسیار الهام ‌بخش باشند. این کتاب برای کسانی که می ‌خواهند تصویرگری را به عنوان شغل خود انتخاب کنند و کسانی که تصویرگری شغل کنونی ‌شان است و می ‌خواهند پیشرفت قابل توجهی در کارشان داشته باشند، بسیار سودمند و کاربردی است. این کتاب، نکات کاربردی و ارزشمندی را در مورد تصویرسازی، پیدا کردن کار، بازاریابی و پیشرفتِ کسب ‌و کارتان در خود دارد.

10 illustration books 3jpg 1 - کتاب آموزش تصویرسازی

3. چهل سال تصویرسازی (Fifty Years of Illustration)

این کتاب، تاریخچۀ غنی تصویرسازی معاصر را در خود دارد.
نویسنده: لارنس زیگن،کارولین رابرتز
انتشارات: Laurence King Publishing
سال انتشار: 2014
کتاب چهل سال تصویرسازی، اثر لارنس زیگن و کارولین رابرتز، روند انقلاب و تکاملِ تصویرسازی را در خود دارد. ایده‌ آلیسم دهۀ 1960، رئالیسمِ دهۀ 1970، مصرف ‌گرایی دهۀ 1980، پیدایش دیجیتال در دهۀ 1990، همه و همه در این کتاب به تفصیل تشریح شده ‌اند. این کتاب به شما خواهد گفت که چگونه تصویرسازی در طول سال‌ های متمادی تغییر یافته است. زیگن، عوامل اجتماعی- اقتصادی اثرگذار بر تصویرسازی و تاثیراتِ تصویرپردازی بر جامعه و اقتصاد را تحت بررسی قرار داد؛ به ‌علاوه، زیگن از مقاله‌ ها و آثار تصویرگران برای بررسیِ تاثیرِ تصویرسازی معاصر بر فرهنگِ عامه بررسی می‌ کند.

10 illustration books 3 - کتاب آموزش تصویرسازی

4. رنگ و نور (Light and Color)

کتابی ضروری برای هر تصویرگر.
نویسنده: جیمز گارنی
انتشارات: Andrews McMeel Publishing
سال انتشار: 2010
رنگ و نور، کتابی بسیار مهم برای کاربرد رنگ و نور در تصویر است. جیمز گارنی، از هنرمندان افسانه‌ ای حوزۀ تصویرسازی است و این کتابش، جامع‌ ترین و مهم‌ ترین اثر موجود در مورد رنگ و نور به شمار می ‌رود. در این کتاب، گارنی از هنرمندانی صحبت می‌ کند که در استفاده از رنگ و نور متخصص و ماهر بودند. این کتاب به تصویرگران می ‌گوید که چگونه می ‌توان از نور برای نشان دادن فُرم استفاده کرد، ویژگی‌ های رنگ و تاثیراتِ آن چیست. با خواندن این کتاب خواهید دانست که گارنی علاوه بر آنکه هنرمند بزرگی است، معلم قابلی نیز هست!

10 illustration books 5 - کتاب آموزش تصویرسازی

5. این را به تصویر بکش (Picture This)

نگاهی شگفت ‌انگیز در مورد روانشناسی ساختِ تصویر.
نویسنده: مولی بانگ
انتشارات: SeaStar Books
سال انتشار: 2001
کتابِ این را به تصویر بکش، اثر مولی بانگ، کتابی کوتاه و بسیار جذاب و کاربردی است و خواندنِ آن بر همۀ تصویرگران واجب است. این کتاب، همۀ پیچ و خم ‌های طراحی تصویر را در خود دارد. این کتاب 96 صفحه‌ ای، با پرسش ‌های متعددی که در خود دارد، ذهن شما را به چالش می‌ کشد؛ برای مثال، از شما می پرسد که چرا قرمز احساس گرما را ایجاد می ‌کند و آبی احساس سرما یا چرا انحنا آرامش‌ بخش است و … .

10 illustration books 4 - کتاب آموزش تصویرسازی

6. طراحی فیگور به هر قیمتی

یک کتابِ آموزشی بی‌ نظیر برای طراحی فیگور.
نویسنده: آندریو لومیس
انتشارات: Titan Books
سال انتشار: 2011
طراحی فیگور به هر قیمتی، اثر آندریو لومیس، کتابی بسیار ارزشمند و کاربردی است که به بررسی اصول کلیدی می‌ پردازد. آندریو لومیس از آن دسته هنرمندان اثرگذار است که سبب تعالی هنر شد؛ در واقع، لومیس، استاد بی‌ بدیلِ طراحی فیگور است. در این کتاب، لومیس اصلاً از شما نمی ‌خواهد از سبکِ متمایزِ او تقلید کنید، بلکه از شما می‌ خواهد اصول طراحی فیگور را درک ، و در این مسیر پیشرفت کنید. اگر طراحی فیگور را به ‌تازگی آغاز کرده ‌اید، مطالعۀ این کتاب به شما خیلی کمک می‌ کند.

10 illustration books 222 - کتاب آموزش تصویرسازی

7. چگونه یک تصویرساز شویم؟ (How To Be An Illustrator)

یک کتاب ضروری تصویرسازی برای مبتدیان.
نویسنده: دارو ریس
انتشارات: Laurence King
سال انتشارات: 2008
اگر می ‌خواهید تصویرسازی را به عنوان یک شغل انتخاب کنید، باید کارهای صنعتی را بشناسید. کتابِ چگونه تصویرساز شویم، اثر دارو ریس، گزینۀ بسیار خوبی برای مبتدیان است و اصولِ شغلِ تصویرسازی را به شما می ‌گوید و شما را راهنمایی می ‌کند تا بتوانید تصویرگری حرفه ‌ای شوید؛ همچنین، این کتاب به شما یاد می ‌دهد چگونه با مشتریان‌ خود ارتباط برقرار کرده و پول و وقت‌تان را مدیریت کنید؛ به علاوه، در این کتاب، مصاحبه‌ های بسیار ارزشمندی با 9 تصویرگر صنعتی خواهید خواند. ریس، همکاری با مشتریان بسیار بزرگ و مهمی را در انگلستان و ایالات متحده آمریکا تجربه کرده بود و در این کتاب، تجربه های خودش را در این باره در اختیارتان قرار می ‌دهد. این کتاب بسیار هوشمندانه است.

10 illustration books 11 - کتاب آموزش تصویرسازی

8. کارَت را نشان بده (Show Your Work)

توصیه‌ های ارزشمند برای تصویرگران در جهتِ خودتبلیغی.

نویسنده: آستین کلئون
انتشارات: Algonquin Books
زمان انتشار: 2014
آستین کلئون، نویسنده ‌ای است که طراحی هم می‌ کند. در این کتاب، کلئون در مورد تفاوت میان شبکه ‌بندی و استفاده از شبکه، برایتان خواهد گفت. این کتاب راهی برای کشف خویشتن و ابراز خلاقیت در تصویرسازی است. این کتاب به شما می‌ گوید که نباید به دنبال جذبِ مخاطب باشید، بلکه مخاطب باید شما را بیابد. آنچه را دوست دارید به تصویر بکشید تا مخاطبانِ هم‌ سلیقه تان، شما را بیابند.

10 illustration books 99 - کتاب آموزش تصویرسازی

9. تصویرسازی کتاب کودکان (Illustrating Children’s Book)

نویسنده: مارتین سالزبری
انتشارات: B.E.S. Publishing
سال انتشار: 2004
کتابِ تصویرسازی برای کتاب کودکان، اثر مارتین سالزبری، گزینۀ بسیار خوبی برای علاقمندان به تصویرسازی کتاب کودک به شمار می‌ رود. مارتین سالزبری، دانش آموختۀ دانشگاه کمبریج است و کتاب‌ های بسیاری در این زمینه نگاشته است.

10 illustration books 122 - کتاب آموزش تصویرسازی

10. گم شدن در ترجمه

یک کتاب جامع و کامل برای پرورش خلاقیت در حیطۀ تصویرسازی.
نویسنده: الا فرانسیس ساندرز
انتشارات: Ten Speed Press
سال انتشار: 2014
کتاب گم شدن در ترجمه، اثر الا فرانسیس ساندرز، شما را از دلیلِ علاقه‌ تان به تصویرسازی آگاه می‌ کند. در این کتاب، نکاتی ارزشمندی در مورد تصویرسازی ذکر شده است. این کتاب، 50 طراحی از کلمات در زبان‌ های مختلف دارد که ترجمۀ انگلیسی دقیقی ندارند. نویسندۀ این کتاب می‌ گوید که در زبانِ ژاپنی واژه‌ ای وجود دارد که بیانگر چگونگی عبورِ نور خورشید از میان برگ درختان است، و در زبان فنلاندی، واژه‌ ای وجود دارد که بیانگر مسافتی است که گوزن شمالی می ‌تواند بدون وقفه و نیاز به استراحت ،طی کند. نگارشِ تعریفِ این واژه‌ ها دشوار است؛ اما تصویرسازی، این کار را آسان کرده است.

10 illustration books 112 - کتاب آموزش تصویرسازی

یادآوری مهم

به خاطر داشته باشید که تصویرسازی نیز هنری خلاقانه و ذوقی است که ذهن، افکار و احساسات شما را می طلبد و این گونه، مفاهیم جهان اطراف تان را به چالش می کشد. یادتان باشد که جدا از نیاز به آموختن اصول و تکنیک های این هنر، باید از ذهن و خلاقیت خود نیز بهره ببرید و مدام در حال آموختنِ به روزها و تمرین مداوم باشید. ذهن، با تمرین، ممارست و آموزش، زنده و کارامد باقی می ماند و قادر به آفرینش و خلق متفاوت ها می شود. مطالعه و آشنایی با دیدگاه های گوناگون را فراموش نکنید و با زمان و تولد تازه ها همراه باشید!

10 illustration books 100 - کتاب آموزش تصویرسازی
tasvirsazi - کتاب آموزش تصویرسازی

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های آموزش تصویرسازی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

کتاب 365 روز هنر، اثر لورنا اسکوبی، شما را وامی ‌دارد تا هر روز تمرین کنید. این کتاب، ذهن شما را به چالش می ‌کشد.

چگونه یک تصویرگر موفق شویم
چهل سال تصویرسازی
رنگ و نور
این را به تصویر بکش
طراحی فیگور به هر قیمتی

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم
برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

جلد کتاب، حاوی نام نویسنده و تصویری می شود که بیانگر محتوای کتاب است
جلد برخی از کتاب‌ ها حاوی عکس هستند و برخی دیگر حاوی تصویرسازی اند
برخی هم هر دو را در کنار یکدیگر دارند.

پرتقال کوکی اثر آنتونی برجس
یک عمر زندگی اثر روبرت زتالر
رقص با ببر‌ها اثر لیلی رایت
ثروت ملل، اثر آدام اسمیت
شیطان در جزئیات است، اثر جنیفر تریگ
نابودی ، اثر جف وندرمیر

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+