• punkr men 2 - استایل پانک مردانه Punk fashion

استایل پانک مردانه

استایل پانک مردانه

در دهه‌ های 1970 و 1980، جنبشی اجتماعی به نام پانک شکل گرفت که رفته رفته، استایل زنان و مردان سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داد. جنبشِ انقلابی پانک، در عصرِ کاپیتالیسم و تازه به دوران رسیده ‌ها، ساختارهای حاکم را در هم شکست و راه خود را به سراسر جهان هموار کرد. آزادی و بی حدوحصر بودنِ استایل پانک باعث شد که این استایل طرفداران بسیاری را در سراسر جهان پیدا کند؛ در واقع، بسیاری از طرفداران خرده فرهنگ پانک، از این استایل برای بیان عقاید و نمایشِ طغیان‌شان استفاده کردند. در همان زمان، بسیاری از مجله‌ ها و رسانه ‌های عکس ‌محور ، به ترویج استایل پانک پرداختند. در این مقاله، از پیدایش استایل پانک برای‌تان خواهیم گفت، اصول آن را برخواهیم شمرد و سبک ‌های مختلف استایل پانک مردانه را توضیح خواهیم داد. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

Punk Fashion Style 9 - استایل پانک مردانه Punk fashion
Punk Fashion Style 8 1 - استایل پانک مردانه Punk fashion

پیدایش استایل پانک

همان طور که در مقدمه گفتیم، استایل پانک به دهه‌ های 1970 و 1980 تعلق داشت؛ اما امروز هم به هر کجا نگاه کنید، پانک و تاثیراتش را خواهید دید. در ابتدای پیدایش استایل پانک، موی کوتاه، جایگزینِ موی بلند شد. در آمریکا، لباس ‌های گران قیمت و لباس ‌های رنگارنگ مخصوص دیسکو، جای‌شان را به لباس ‌های ساده و کهنه دادند. طراحانِ The Rocky Horror Show، The Rocky Horror Picture Show و  Sue Blane با طراحی لباس‌ های پانک، به اعتبار این استایل جدید و ساختارشکن افزودند. در انگلستان هم این استایل عجیب بر سبکِ طراحان معروفی مانند ویوین وست ‌وود و مالکوم مک لارن تاثیر گذاشت.

در همان ابتدا، تیشرت‌ های پاره، کت‌ های چرمی، کت‌ های بلیزر و دستبندهای نقره، استایل طرفداران پانک را از دیگران متمایز کردند. زنان و مردان طرفدار استایل پانک، آرایش غلیظ می‌ کردند و خط چشم‌ های مشکی و ضخیم می‌ کشیدند. مردان از زنجیرهای ضخیم و سنگین به عنوان کمربند استفاده می ‌کردند. برخی از کمربندهای پانک از گلوله‌ های تفنگ ساخته شده ، و برخی هم با میخ‌ های تزیینی پوشانده شده بودند.

روی برخی لباس ‌های پانک، شعارهای سیاسی، نام گروه‌ های موسیقی راک ، یا عبارتی مربوط به خرده فرهنگ پانک نقش بسته  بود. در دهۀ 1980، این شعارها و نوشته‌ ها، رفته رفته مفهومی عمیق ‌تر پیدا کرده بودند. در این زمان، کت‌ های چرمی و جین بسیار محبوب شدند. مدل موی crew cut ، بسیار پرطرفدار شد. طرفداران استایل پانک معمولاً دور سرشان را می ‌تراشیدند و قسمت باقی مانده در وسط را رنگ می‌ کردند. پیرسینگ و تاتو هم در این عصر بسیار محبوب شد.

عناصر استایل پانک مردانه

استایل پانک راهش را به سوی قرن بیست و یکم هم هموار کرد. امروزه، عناصر استایل پانک را در لباس ‌ها و اکسسوری‌ های موجود در بازار می ‌بینیم. اگر استایل پانک را انتخاب کرده‌ اید، باید بدانید که صرفاً داشتنِ لباس‌ های پانک کافی نیست، بلکه ترکیبِ و ست کردنِ آن‌ ها با یکدیگر نیز مسئلۀ بسیار مهمی است. شلوار جین با زانوهای پاره، کت‌ جین با آستین ‌های تاکرده و کت‌ های چرمی اوور سایز، اجزای اصلی استایل پانک مردانه به شمار می آیند.

اگر استایل پانک را انتخاب کرده‌ اید، می‌ توانید دو نوع کت را انتخاب کنید، کت چرمی و کت جین. هر دو کت، همچنان در دنیای مدرن، بسیار پرطرفدار هستند، پس هرکدام را دوست داشتید می ‌توانید انتخاب کنید. در فصل زمستان، انتخابِ کتِ چرم، منطقی ‌تر است؛ اما در استایل پانک، منطق جایی ندارد، بلکه سلیقه و احساس از اهمیت برخوردار است. در فصل های سرد سال، می ‌توانید با پوشیدنِ پالتوهای بلند چرمی، به استایل‌تان تنوع بدهید.

punkr men 6 - استایل پانک مردانه Punk fashion
punkr men 135 - استایل پانک مردانه Punk fashion

اگر می‌ خواهید بر اساس اصول استایل پانک لباس بپوشید، اصلا مجبور نیستید کت یا کاپشن ‌های ساده را انتخاب کنید. کاپشن ‌های طرح ‌دار هم برای استایل پانک مردانه مناسب هستند. حتی اگر دوست داشته باشید، می ‌توانید کت جین یا چرمی ‌تان را با دکمه‌ ها یا فلزات تزیینی مورد علاقه ‌تان آذین کنید. یادتان باشد که استایل پانک، حد و مرزی ندارد و شما می ‌توانید سلیقۀ شخصی تان را در آن اعمال کنید.

حتی می ‌توانید پیکسل‌ های مختلف با طرح‌ های مورد علاقه ‌تان را به لباس‌ هایتان سنجاق کنید.

همان طور که گفتیم، سلبریتی‌ ها همیشه در محبوبیت لباس ‌ها و استایل ‌ها نقش داشته ‌اند؛ مثلاً کرت دانلد کوبین، موسیقی ‌دان راکِ اهل آمریکا، با پوشیدن سویشرت ‌های اوورسایز و گشاد، سبب محبوبیتِ این سویشرت ‌ها شد.

در مورد تیشرت و پیراهن مناسب برای استایل پانک مردانه هم می ‌توان گفت که تیشرت‌ ها و پیراهن‌ های ساده و طراح ‌دار، هر دو، برای استایل پانک مردانه مناسب هستند. همه چیز به سلیقۀ خودتان بستگی دارد؛ برای مثال، پیراهن ‌های چهارخانه، سویشرت ‌های مشکی جرسی و پیراهن ‌های کتان، استایل پانک مردانه را بسیار جذاب ‎‌تر می‌ کند.

شلوارهای جینی که روی زانوی‌شان پاره است، برای استایل پانک بسیار مناسب هستند. هرچه شلوار جین‌تان کهنه ‌تر و رنگ و رو رفته‌ تر باشد، استایل‌ پانک شما جذاب ‌تر خواهد بود. شلوارهای جینی که در فروشگاه ‌های لباس ‌های دست دوم عرضه می شوند، برای استایل پانک مردانه بسیار مناسب هستند.

پوتین ‌های برند دکتر مارتین، کفش ‌های مدل Brothel creeper و کفش ‌های با کفی‌ های ضخیم برای استایل پانک مردانه بسیار مناسب اند. این کفش‌ ها را به همراه شلوار جین یا شلوار کتان ساده یا چهارخانه بپوشید. فقط یادتان باشد که شلوارتان باید تنگ باشد.

اکسسوری ‌ها از ضروری‌ ترین اجزای استایل پانک به شمار می آیند. گردنبندهای بلند با آویز‌ صلیب و جمجمه، استایل پانک مردانه را بسیار جذاب می ‌کنند. اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید چندین گردنبند را به طور همزمان به گردن‌تان بیاویزید.

Punk Fashion Style 13 - استایل پانک مردانه Punk fashion
Punk Fashion Style 93 - استایل پانک مردانه Punk fashion

دستبندهای چرمی هم برای استایل پانک مردانه بسیار مناسب هستند. در انتخاب دستبند چرم آزاد هستید، هم می ‌توانید دستبندهای ضخیم و هم دستبندهای باریک را انتخاب کنید. دستبند چرم‌تان نیز هم می ‌تواند ساده باشد و هم با فلزات مختلف تزیین شده باشد. هر تعداد دستبند که دوست داشتید، می ‌توانید به دست کنید.

انگشترهای متناسب با استایل پانک، زمخت و بزرگ هستند. هر تعداد انگشتر که خواستید می تواند جلوه گر انگشتانتان باشد.

اگر استایل پانک را انتخاب کرده ‌اید، تاتو می‌ تواند جذابیت خاصی به استایل شما ببخشد. تاتو در قسمت گردن و دست‌ ها، استایل پانک را جذاب ‌تر خواهد کرد.

همان طور که گفتیم، شلوارهای جین با زانوهای پاره، برای استایل پانک بسیار مناسب هستند؛ به همین دلیل، وجود تاتو در قسمت زانو می‌ تواند بر جذابیت و خاص بودن استایل پانک شما بیفزاید.

میخ‌ های تزیینی در استایل پانک زنانه و مردانه جایگاه ویژه ‌ای دارند. این میخ‌ ها برای تزیین شلوار، کفش، کت چرمی و جین و حتی گردنبند، کمربند و دستنبد مردانه، استفاده می ‌شوند.

زیرمجموعه ‌های استایل پانک مردانه

هرآنچه تاکنون گفتیم، اصول کلی استایل پانک بود؛ اما استایل پانک، مانند بسیاری از استایل‌ های دیگر، زیرشاخه ‌های مختلفی دارد. سبک ‌های مختلف استایل پانک از اصول کلی استایل پانک تبعیت می‌کنند، اما هر کدام، اصول مختص به خودشان را هم دارند. در ادامه، سبک‌ های مختلف پانک را برخواهیم شمرد.

استایل آنارکو پانک، یکی از سبک‌ های استایل پانک است و  پایه‌ گذارِ آن، یکی از گروه‌ های انگلیسی پانک، به نام Crass، بود. طرفداران این استایل، لباس ‌های سیاه می‌ پوشند. در لباس‌ های آنارکو پانک، نمادها و شعارهای آنارشیستی دیده می ‌شود. شلوار تنگ، تیشرت و پوتین، از عناصر اصلی استایل آنارکو پانک محسوب می شوند. طرفداران این زیرشاخه از پانک، به واسطۀ طرفدارای از حقوق حیوانات، به هیچ وجه لباس‌ های تهیه شده از چرم طبیعی نمی‌ پوشند و چرم مصنوعی را ترجیح می ‌دهند.

Punk Fashion Style 9 - استایل پانک مردانه Punk fashion
punkr men 110 - استایل پانک مردانه Punk fashion

پانک سلتی، یکی دیگر از زیرشاخه‌ های استایل پانک است. این استایل، ترکیبی از هاردکور پانک، پانک خیابانی، خرده فرهنگ کله پوستی با استایل ‌های اسکاتلندی و ایرلندی (مانند دامن مردانه) است. پوتین، اسنیکرز، شلوار جین، شلوار کار، تیشرت‌ های قدیمی، هودی، کت جین، تیشرت ‌های فوتبالی، کلاه بافت و کلاه اوشانتر، از اجزای اصلی استایل پانک سلتی به شمار می آیند. موی متناسب با استایل پانک سلتی، به نسبت کوتاه است.

استایل کاپانک (cow punk) ، شاخۀ دیگری از استایل پانک است. طرفداران کاپانک به سبک poor boy های جنوب آمریکا لباس می ‌پوشند: لباس‌ های غربی وینتیج، مثل کت‌ های چرمی موتورسواری، زیرپوش ‌های رکابی، پوتین کار، شلوار جین، بوت کابوی و کلاه‌ های trucker hat ، از اجزای اصلی استایل کاپانک هستند. موی کوتاه، مدل موی موهاک و ریش، برای استایل کاپانک مردانه مناسب هستند.

کراست پانک، سبکِ دیگری از استایل پانک است و ریشۀ آن به Bristol ها بازمی‌ گردد. در دهه‌ های 1970 و 1980، گروه ‌های Bristol حتی اصول استایل پانک را هم در هم شکستند  و استایل جدیدی را آفریدند.  استایلی شبیه به ظاهرِ فقرا!

استایل کراست پانک، شامل شلوار مشکی، شلوار ارتشی، شلوار کار، هودی، تیشرت، شلوار جین تنگ، جلیقه، کت جین مشکی و کمربندهای ساخته‌ شده از گلوله‌ های تفنگ، از عناصر اصلی استایل کراست پانک هستند. زیورآلات استایل کراست پانک از مواد بازیافتی ساخته می ‌شوند؛ در ضمن، طرفداران این استایل، برای حمایت از حیوانات، لباس ‌های ساخته شده از چرم طبیعی نمی‌ پوشند و چرم مصنوعی را ترجیح می ‌دهند. طرفداران کراست پانک، به جای کمربند چرم، از طناب یا کمربند ساخته شده از چرم مصنوعی استفاده می ‌کنند. موسیقیدانان و طرفداران موسیقی فولک پانک هم سبک کراست پانک را برای لباس پوشیدن انتخاب کرده بودند؛ به طور کلی، لباس ‌های کراست پانک از مواد ارزان تولید می‌ شوند.

هاردکور پانک از زیرشاخه ‌های پرطرفدار استایل پانک است. موی کوتاه و لباس‌ های ساده کار، از عناصر اصلی استایل هاردکور پانک هستند. شلوار جین بگی، شلوار خاکی رنگ، شلوار شش جیب، لباس ورزشی، شلوار و شلوارک ارتشی، تیشرت‌، هودی، پیراهن اندامی، کاپشن بادی، کتانی اسنیکرز و پوتین‌، به خصوص پوتین ‌های دکتر مارتین، از عناصر اصلی استایل هاردکور پانک هستند.

همان طور که دیدید، استایل پانک، حاصل خرده فرهنگ پانک است و حاصل تفکر و طغیان علیه هنجارها و محدودیت‌ های اجتماعی،  بدین ترتیب، زیرشاخه‌ های استایل پانک هم حاصل طرز فکرها و فرهنگ ‌های مختلف هستند و به همین چند مورد محدود نمی‌ شود. استایل ‌های پاپ پانک، اسکا پانک، اسکیت پانک و پانک خیابانی هم از دیگر سبک ‌های شناخته شدۀ استایل پانک هستند. در دنیای مدرن، انواع استایل پانک در میان مردم سراسر جهان بسیار پرطرفدار هستند.

punkr men 115 - استایل پانک مردانه Punk fashion
tarahi lebas  logo callto - استایل پانک مردانه Punk fashion

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

در همان ابتدا، تیشرت‌ های پاره، کت‌ های چرمی، کت‌ های بلیزر و دستبندهای نقره، استایل طرفداران پانک را از دیگران متمایز کردند.

خرده فرهنگِ پانک از جنبش‌ های اواسط دهۀ 1970 است و به مدت یک دهه، بسیار معروف و پرطرفدار بود. امروز هم می ‌توانیم آثار و نشانه ‌های آن را در اطراف‌مان ببینیم. پانک، تحت تاثیرِ موسیقی راک است.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

زنان و مردان طرفدار استایل پانک، آرایش غلیظ می‌ کردند و خط چشم‌ های مشکی و ضخیم می‌ کشیدند. مردان از زنجیرهای ضخیم و سنگین به عنوان کمربند استفاده می ‌کردند. برخی از کمربندهای پانک از گلوله‌ های تفنگ ساخته شده ، و برخی هم با میخ‌ های تزیینی پوشانده شده بودند.

دو نوع کت را انتخاب کنید، کت چرمی و کت جین. هر دو کت، همچنان در دنیای مدرن، بسیار پرطرفدار هستند. در فصل زمستان، انتخابِ کتِ چرم، منطقی ‌تر است؛ اما در استایل پانک، منطق جایی ندارد، بلکه سلیقه و احساس از اهمیت برخوردار است.

شلوارهای جینی که روی زانوی‌شان پاره است، برای استایل پانک بسیار مناسب هستند. هرچه شلوار جین‌تان کهنه ‌تر و رنگ و رو رفته‌ تر باشد، استایل‌ پانک شما جذاب ‌تر خواهد بود.

دستبندهای چرمی هم برای استایل پانک مردانه بسیار مناسب هستند. در انتخاب دستبند چرم آزاد هستید، هم می ‌توانید دستبندهای ضخیم و هم دستبندهای باریک را انتخاب کنید.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+