اسیکس

اسیکس، یکی از معروف ترین و فعال ترین کمپانی های ژاپنی تولید پوشاک و تجهیزات ورزشی در دنیا است که قدمتی طولانی دارد و سال های پر موفقیتی را پشت سر گذاشته است.
داستان تاسیس این برند، مهیج و شنیدنی است که با یک الهام آغاز شد و به موفقیت رسید. ریشۀ نام این شرکت، برگرفته از یک عبارت لاتینی است که در تمام طول این سال ها، دیدگاه و تفکر اصلی بنیان گذار آن برای خلق طراحی هایش بوده است؛ به معنی ” روح سالم در بدن سالم” ! با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

کفش بسکتبال اسیکس
اسیکس

تاریخچه اسیکس

  

کیهاشیرو اونیت‌ سوکا: مردی که پشت این برند است !

در سال 2018، برند اسیکس، 69 ساله شد که برابر با صدمین سالروز تولد آقای اونیت ‌سوکا، موسس این برند بود. اسیکس، مسیری بسیار طولانی را پشت سر گذاشته است:‌ از یک فروشگاه کوچک با 4 کارمند که برای بچه‌ مدرسه‌ای ‌ها، کفش ورزشی درست می ‌کردند، تا تبدیل شدن به یکی از بزرگ ‌ترین و تاثیرگذارترین برند‌های ورزشی دنیا!

در طول دهه ‌های اخیر، اسیکس به یکی از شناخته ‌شده ‌ترین برند‌های ورزشی عملکردگرا برای کفش و پوشاک ورزشی تبدیل شده است. از قهرمانان المپیک و ستاره ‌های سینما گرفته، تا ورزشکاران معمولی و آن هایی که دوست دارند صبح ‌ها کمی بدوند، اسیکس را یک نام آشنا برای پوشاک ورزشی در سرتاسر دنیا می دانند.

اگر به عقب نگاه کنیم و به جایی برویم که تمام این قضایا آغاز شد، باید عنوان کرد که داستان اسیکس، با مرد جوانی شروع شد که رویایی در مورد یک کفش بسکتبال و یک اختاپوس داشت…

همه‌ چیز از اینجا شروع شد:‌ بازابداع کفش بسکتبال

در سال ۱۹۴۹، کیهاشیرو اونیت ‌سوکا، یک بازنشستۀ نظامی، مشغول ساخت کفش‌ برای بچه‌ ها بود. او نام شرکتی را که راه ‌اندازی کرده بود، کمپانی اونیت‌ سوکا گذاشته است و این کمپانی در آن زمان، دفتری کوچک با تنها 4 کارمند داشت.

اونیت‌ سوکا که در ژاپنِ پس از جنگ زندگی کرده بود، بر این باور بود که به منظور بالا بردن روحیه و اخلاقیات جوانان ژاپنی، باید سبک زندگی سالم را از طریق ورزش و قهرمانی تبلیغ کرد، پس اولین اقدام جسورانۀ آقای اونیت ‌سوکا این بود که در تولید کفش‌ های بسکتبالی، انقلابی ایجاد کرد.

در آن زمان، کفش‌ های بسکتبال برای حرکت‌ های سریع طراحی نشده بودند و گریپ لازمه بر روی زمین بازی را نداشتند. بعد از چندین آزمون و خطا، اونیت‌ سوکا در سالاد اختاپوسش به ایدۀ جالبی برخورد. او متوجه شد که مکنده ‌های پاهای اختاپوس، گریپ بالایی دارند و به این نتیجه رسید که اگر بتواند همین شکلِ مکنده‌ ها را بر روی کفش های لاستیکی پیاده سازد، می‌ تواند یک کفش بسکتبال درست کند که گریپ لازمه را داشته باشد و  بازیکنان، دیگر به راحتی روی زمین سُر نخورند، پس دقیقا همین کار را کرد!

این کفش که نامش را اونیت ‌سوکا تایگر گذاشته بودند، تا آنجایی پیش رفت که تیم ملی بسکتبال ژاپن، در مسابقات المپیک هم از آن استفاده کرد و راه را برای دهه‌ ها توسعۀ فنی، کفش ‌های مبتکرانه و رشد یک برند ورزشی جهانی، باز کرد.

تاریخچه اسیکس
برند ورزشی اسیکس

عقل سالم در بدن سالم: فلسفه‌ اسیکس

از زمانی که اسیکس تاسیس شده، همیشه این فلسفه را در ذهن داشته است:‌ «عقل سالم در بدن سالم! ». این دیدگاه، در اصل نشات گرفته از یک ضرب ‌المثل لاتین است. قابل ذکر است که این فلسفه، به میراثی تبدیل شد که حتی تا به امروز هم بخشی اساسی از این برند به شمار می‌ رود!

از نگاه آقای اونیت ‌سوکا، لازمۀ فعال بودن، داشتن رفاه و سلامت بدنی هر فردی در جامعه بود. او برای اینکه به بقیه کمک کند تا به این رفاه و سلامتی دست یابند، تصمیم گرفت پوشاک ورزشی ‌ای بسازد که از همۀ قهرمانان حمایت ‌کند، الهام‌ بخش حرکت و جنبش برای همه شود و همه را به داشتن یک سبک زندگی فعال تشویق کند.

لحظات برجسته در تاریخ اسیکس

آقای اونیت ‌سوکا که کارش را با کفش اونیت‌ ساکا تایگر شروع کرده بود، به ابتکارات خود ادامه داد و پیشگامِ نوآوری های بی شماری  در گوشه گوشۀ این رشتۀ ورزشی شد.

اونیت‌ سوکا در طول دهه‌ های 50 و 60 میلادی، کفش‌ های مبتکرانه ‌ای نیز برای تنیس و والیبال طراحی کرد. توسعۀ فنی این برند تا دهۀ 80 میلادی ادامه داشت؛ یعنی زمانی که اسیکس، مواد GEL را برای کفش ‌های دوندگی به کار برد – یک فناوری کاشونینگ (محافظتی) انقلابی که همچنان هم در سرتاسر دنیا، انتخاب برتر و اول دونده ‌ها است. اسیکس تا آنجایی ادامه داد که موفق شد برای آژانس اکتشاف فضایی ژاپن نیز کفش ‌های مخصوصی طراحی کند.

با رشد بیشترِ کمپانی، اسکیس در سرتاسر دنیا گسترش پیدا کرد و دفاتر و کارخانه‌ هایی در ایالات متحده، آلمان، افریقای جنوبی، پرو، برزیل، استرالیا و … ، افتتاح کرد. امروزه اسیکس، فروشگاه ‌ها، دفاتر، موسسه‌ های تحقیقی و کارخانه ‌های تولیدی پیشرو و متعددی در آسیا، آفریقا، اروپا و امریکا دارد.

کفش ورزشی اسیکس
کفش اسیکس

در حالی که برند به رشد خود ادامه می ‌داد، اثر فرهنگی آن نیز در همین راستا، بیشتر و بیشتر می‌ شد. در سال 1978، “بروس‌ لی” در فیلم خود به نام «بازی مرگ»، یک جفت کفش اونیت ‌سوکا تایگر مکزیکو 66 ، به پا کرده بود. این کفش ‌های زرد‌ مشهور، بعدها الهام‌ بخش فیلم مشهور تارانتیتو شد که آن ها را به پای شخصیت اصلی فیلم ِ«بیل را بکش» کرد.

امروزه، اثر فرهنگی این برند به سمت همکاری با طراحان، افراد خلاق و قهرمانانِ سرتاسر دنیا، تغییر مسیر یافته  است. در آخرین کمپین این برند، «من خودم را حرکت می دهم»، اسیکس به سراغ تبلیغ تناسب اندام و الهام بخشیدن به نسل ‌های جوان تر رفت و همه را به ‌اشتراک گذاری داستان جنبش خودشان، تشویق کرد. برای مثال، یکی از این تجربه ها با سطرهای زیر نوشته شده بود:

«برای من، جنبش «من خودم را حرکت می ‌دهم»، صرفا در مورد بیرون رفتن از خانه و فعال بودن است. وقتی جوان‌ تر بودم، داشتنِ یک سبک زندگی فعال، نیروی محرک من برای رسیدن به رویاهایم، یعنی بازی کردن برای تیم آل بلکز، بود. حالا که با اسیکس شریک شدم، این فرصت را دارم که الهام ‌بخش نسل ‌های جوان تر باشم و آن ها را به حرکت کردن و رسیدن به رویاهایشان تشویق کنم.»‌

  • آردی ساویا، ستاره راگبی و سفیر اسیکس

حمایت از قهرمانان محلی

به همین ترتیبی که آقای اونیت ‌سوکا تصمیم گرفت به جوانان ژاپنی کمک کند، دست به کارِ ایفای همین نقش در نیوزلند هم شد.
در طول 40 سال گذشته، اسیکس نقش پررنگی در فرهنگ ورزشی نیوزلند ایفا کرده است. در سال گذشته، این برند، اولین فروشگاه پیشروی خود را در اوکلند افتتاح کرد و همچنان به یافتن راه های جدید برای حمایت و تشویق نیزولندی ها به فعال ‌تر بودن و دنبال کردن همه گونه دستاوردهای ورزشی ادامه داد.
از اسپانسری رویدادهایی مانند ماراتون های کویین تاون و اوکلند گرفته، تا شراکت با قهرمانان و سازمان ها برای ارتقای فرهنگ ورزش.

در طول چندین سال، این برند با برنامه Weet-Bix Kids TRYathlon ، به هزاران کودک در سرتاسر دنیا کمک کرده است و با شرکت وادافون واریورز همکاری داشته تا از جامعه آن ها حمایت به عمل بیاورد؛ همچنین از ستاره تنیس نیوزلندی، میشکل ونوس نیز حمایت کرده است تا بتواند در رقابت های گرند اسلم شرکت کند و به مقام برسد.

برند اسیکس با نقش پررنگی که در ارتقای فرهنگ ورزش نیوزلند ایفا کرد – از حمایت از قهرمانان حرفه ای گرفته تا اسپانسری رویدادهای ورزشی – توانسته است که رویای آقای اونیت سوکا را به حقیقت بدل کند و تمام نیوزلندی ها را از خانه بیرون بکشاند و به سمت یک سبک زندگی فعالانه تر و سالم تر سوق بدهد.

برند اسیکس
اسیکس

 پیشرو در پوشاک ورزشی عملکردی: آینده اسیکس

لحظۀ الهام بخشی که در سال 1949 به سراغ آقای اونیت سوکا آمد، از همان زمان تا کنون، در روح و جانِ برند اسیکس باقی مانده است. این برند در تمام مبادرت های اقتصادی و نوآورانۀ خود، چه همکاری با قهرمانان و طراحان باشد، و چه به منظور آزمون فناوری های جدید در موسسه علوم ورزشی اسیکس ، همچنان بر روی این امر تمرکز دارد که چطور می توان سبک زندگی فعال را تقویت کرد و تمام افراد را به بیرون آمدن و تحرک داشتن، تشویق کرد.

آقای اونیت سوکا در سال 2007 در 90 سالگی از دنیا رفت. تا زمان مرگش، او سختکوشانه در کارها و فرایندهای شرکت فعال بود و همیشه طراحی های تازه ای را آزمایش می کرد تا مرزهای تولید محصولات مبتکرانه را جا به جا کند و به چیزی دست یابد که بیشتر از همه خواهان دارد: “الهام بخشی و پرورش یک سبک زندگی فعال برای همه .”

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه


پیش از انتخاب رشته مورد نظر خود، از همکاران این مجموعه که پاسخگوی سوالات شما هستند، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مشاورین پاسخگو

آموزشگاه تخصصی هنرهای تجسمی تصویرگران پویااندیش

با ۲۹ سال قدمت آموزشی ،
افتخار این را داریم که آموزش های تخصصی هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، طراحی لباس، جواهرسازی و …
ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است .

آدرس :

تهران – پاسداران – ابتدای گلستان سوم – ساختمان 120  مرکز تخصصی آموزش های هنر – تصویرگران پویا اندیش

تلفن ها :

05 05 58 22 – 587 587 22 – ( 021 )      پیام برای واتساپ : 60 73 973 0912
ساعت کاری آموزشگاه : از شنبه تا پنجشنبه _ ساعت 9 الی 19

لوکیشن آموزشگاه تصویرگران پویااندیش

با ما در ارتباط باشید :

   

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+