طراحی کامیک این بار با استفاده از PHOTOSHOP

طراحی کامیک این بار با استفاده از PHOTOSHOP

همه ی کسانی که کمی با هنر طراحی آشنایی داشته باشند، قطعا پس از دیدن طرح ها و کاراکتر های کتاب های کامیک تحت تاثیر سبک طراحی و خلاقیت هنرمندانی قرار می گیرد که چنین تصاویر گویا و مهیجی را خلق می کنند.
شاید اگر چندین سال قبل قصد داشتیم در مورد مهارت مورد نیاز و ابزار لازم برای ایجاد چنین طرح هایی صحبت کنیم، باید به سراغ طیف وسیعی از انواع دوره های آکادمیک طراحی، شناخت و تسلط بر انواع ابزار نقاشی، سال ها تجربه و دانش و همچنین کمی استعداد ذاتی در هنر طراحی و نقاشی می رفتیم.

اما در سال های اخیر پیشرفت نرم افزار های طراحی اعم از photoshop و corel و illustrator عملا دوران طراحی کلاسیک را به انتها رسانده و حال می بینیم که بسیاری از گرافیست ها و طراحان به نام، در سرتاسر دنیا به سراغ این سبک از طراحی رفته اند.

مراحل طراحی 

شاید با دیدن تصویر روبرو تصور کنید که این طرح به روش های معمول نقاشی شده.
اما بحث ما جایی جالب می شود که متوجه شوید این طرح توسط نرم افزار فتوشاپ تکمیل شده است.
با ما همراه باشید تا یاد بیاموزید چگونه با استفاده از ابزار brush در Adobe Photoshop برای طراحی، رنگ، ترکیب، و اصلاح نقاشی‌های دیجیتالی خود استفاده کنید.

1 – طرح کلی را ترسیم کنید

ابتدا با رسم طرح کلی و خطوط اصلی شروع کنید. رنگی را انتخاب کنید و از ابزار brush قلمی را برای ایجاد طرح کلی از صورت و گردن انتخاب کنید.
برای بهتر شدن طراحی سایز قلم‌ را دائما تعویض کنید تا خطوط اصلی از خطوط فرعی طرح متمایز باشد.
برای رسم بخش های اصلی صورت از سایز های بزرگتر قلم و برای قسمت های ظریف تر ماند مو از قلم های ریز تر استفاده کنید تا بتوانید جزئیات بیشتری خلق کنید.

زمانی که این کار را انجام دادید، با استفاده از Ctrl + J لایه ای جدید ایجاد کنید و opacity لایه را تا ۱۳ درصد کاهش دهید. پس از ایجاد لایه جدید، با قلمی به رنگ تیره تر طرح را اصلاح کنید.

2 – رنگ آمیزی طرح را آغاز کنید

در مرحله ی بعد باید آماده شوید تا اولین رنگ آمیزی را بر روی خطوط اصلی طرح آغاز کنید.
در این فرآیند چند مرحله ای، ابتدا باید هر دو لایه را داخل یک group قرار دهید.
سپس در Tool Presets مطابق با سلیقه ی خود یک رنگ خاص را انتخاب کنید و با قلمی مناسب به خطوط اصلی طرح با رنگی جدید زندگی ببخشید.

 تکمیل کردن رنگ آمیزی

بدون استفاده از رنگهای مختلف کار خود را ادامه دهید. با این کار تمرکز بر ایده ی اصلی و حفظ روند نقاشی آسان تر است. فعلا بدون اینکه بیش از حد بر روی تمیز رنگ کردن تمرکز داشته باشید رنگ آمیزی بخش های اصلی طرح را ادامه دهید. مو ها و لباس را با پرتقال پر کنید.

سپس با استفاده از یک قلم کوچک تر با opacity کمتر، پوست را با رنگ هلویی روشن رنگ آمیزی کنید. برای تغییر حالت بی روح رنگ و تعریف هایلایت های روی صورت از Replace Color استفاده کنید تا نقاط برجسته صورت مشخص شود. سپس، موها را با رنگ آبی برجسته کنید.
از ابزار Eraser برای تمیز کردن لبه های طرح استفاده ‌کنید و در طول این مرحله، اندازه قلم را مرتب تغییر دهید تا کار نهایی تمیز تر شود.

مرحله آخر رنگ آمیزی

در مرحله آخر برای رفع اشکالات رنگ آمیزی طرح خود، رنگ قلم خود را تغییر دهید و گونه ها و لب ها را کمی تیره تر کنید.
برای این کار با استفاده از ابزار Magic Wand نواحی اصلی لب و گونه را انتخاب کنید و سپس opacity قلم خود راکم کنید و رنگ هلویی تیره تری انتخاب کنید و رنگ آمیزی را ادامه دهید. در ادامه، با استفاده از قلم بزرگ تر، لباس را با رنگی تیره رنگ آمیزی کنید.

3 – جزئیات جدید اضافه کنید

سعی کنید با شهود و تجربه و سلیقه ی خود رنگ آمیزی را کامل می کنید. برای انتخاب رنگ بهتر Hue/Saturation/Lightness و Selective Color را انقدر تغییر دهید تا به رنگ مورد نظر خود برسید.

به طور متناوب با استفاده از Ctrl + J لایه را کپی کنید و روی لایه جدید کار کنید تا مرتبا روند پیشرفت طراح خود را زیر نظر داشته باشید و مطمئن شوید پروژه به روشی که می خواهید پیش می رود.

4 –  یک گرادیان ایجاد کنید

با استفاده از ابزار Gradient در بین رنگ های مختلف روی گونه ها و اطراف چشم ها سایه روشن ایجاد کنید تا ترکیب طبیعی تری ایجاد شود. مجددا با brush روی جزئیات رنگ‌ها و بافت‌های چهره کمی بیشتر وقت بگذارید و برجستگی های گونه و چشم را ایجاد کنید.

در این مرحله باید زمان زیادی را برای ایجاد ظرافت در طرح و پرداخت به جزئیات اختصاص دهید. طراحان حرفه ای به جای استفاده از سایه و هایلایت، از رنگ های مختلف برای بهبود جزئیات مو، پوست و چشم ها استفاده می کنند.

۵ – تنظیم ویژگی‌ها و رنگ نهایی

در مراحل پایانی، باید از فیلتر Liquify برای متناسب کردن و تنظیم اندازه ی بخش‌هایی مانند چشم، دهان، چانه، بینی و مو برای ایجاد تغییرات ظریف اما واقع‌بینانه و خلق حالت احساسی صورت استفاده ‌کنید.

طرح نهایی

طرح نهایی خود را با استفاده از Selective Color برای تنظیم دقیق رنگ مو و پوست به پایان برسانید.

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه


پیش از انتخاب رشته مورد نظر خود، از همکاران این مجموعه که پاسخگوی سوالات شما هستند، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مشاورین پاسخگو

آموزشگاه تخصصی هنرهای تجسمی تصویرگران پویااندیش

با ۲۹ سال قدمت آموزشی ،
افتخار این را داریم که آموزش های تخصصی هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، طراحی لباس، جواهرسازی و …
ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است .

آدرس :

تهران – پاسداران – ابتدای گلستان سوم – ساختمان 120  مرکز تخصصی آموزش های هنر – تصویرگران پویا اندیش

تلفن ها :

05 05 58 22 – 587 587 22 – ( 021 )      پیام برای واتساپ : 60 73 973 0912
ساعت کاری آموزشگاه : از شنبه تا پنجشنبه _ ساعت 9 الی 19

لوکیشن آموزشگاه تصویرگران پویااندیش

با ما در ارتباط باشید :

   

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+