عکاسی پرتره چیست

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره چیست

عکاسی پرتره چیست ؟ عکاسی پرتره یک نوع ژانر عکاسی است که در آن عکاسی چهره اهمیت فراوانی دارد این ژانر در عکاسی در بین عکاسان آماتور و حرفه ای طرفداران زیادی دارد.
تصور کنید شخصی از شما بخواهد در عکس مشخص کنید که او چه کسی است و چه شخصیتی دارد. خوب ، شما احتمالاً فقط یک عکس سریع از آن شخص نمی گیرید ، حالا؟ شما باید به این فکر کنید که زمینه و موقعیت شخص چگونه به تأکید بر خصوصیات و ویژگیهای اصلی وی کمک می کند.

عکاسی پرتره چیست
دنیای عکاسی پرتره

دنیای پرتره عکاسی

خوب ، به دنیای پرتره عکاسی خوش آمدید. عکاسی پرتره چیزی فراتر از عکس فوری از چهره کسی است. این در مورد گرفتن جوهر هویت و نگرش فرد است، به این معنی که یک عکاس پرتره واقعاً یک کار بزرگ انجام می دهد.

یادگیری نحوه کار با مشتری و استفاده از دوربین برای یافتن نوردهی کار آسانی نیست شما باید تکنیک ها و مهارت های عکاسی را یاد بگیرید.
در این مقاله از پویا اندیش ، ما به تعریف جامعی از عکاسی پرتره خواهیم پرداخت و برخی نکات و تکنیک ها را برای کمک به شما در تسلط بر عکاسی پرتره ، بررسی خواهیم کرد.

شروع رواج عکاسی پرتره

در اواسط قرن نوزدهم ، هزینه ی نسبتا پایین عکسهایی که با تکنیک داگرئوتیپ گرفته می شدند، باعث رواج این عکاسی پرتره گردید.
به سرعت در شهرهای بسیاری در سرتاسر دنیا، آتلیه هایی برای عکاسی پرتره دایر گردید که برخی از آنها حتی روزانه بیش از پانصد عکس می گرفتند.
البته باید بگوییم این سبک با چالش های فنی نظیر طولانی بودن زمان نوردهی نیز مواجه بود.

رواج عکاسی پرتره

رویکرد عکاسی پرتره

رویکردها در عکاسی پرتره

عکاسی پرتره شامل چند نوع رویکرد است: محیطی ، ساخت گرایی ، صریح و خلاقانه. شما به عنوان یک عکاس در هماهنگی با مشتری ، باید روش خاصی را براساس نوع پرتره گرفته شده انتخاب کنید. بیایید سبک های مختلف عکاسی پرتره را بررسی کنیم.

رویکرد ساخت گرایی

در این نوع رویکرد ، همه چیز در مورد ایجاد احساسات و ایجاد جو است.
ممکن است عکاس انتخاب کند تا حالت پرتره را از طریق پس زمینه ، نور و زبان بدن فرد تنظیم کند تا بار احساسی منتقل شود. به عنوان مثال ، یک عکاس ممکن است مادری را داشته باشد که دست را بر چشم خود را گرفته و به سمت پایین نگاه کند تا مفهوم انتظار را منتقل کند.
به همین ترتیب ، برای یک نگرش جدی ، عکاس ممکن است از مشتری بخواهد با دقت به دوربین نگاه کند و از حداقل پس زمینه استفاده کند.

عکاسی پرتره
کاندید فتوگرافی عکاسی پرتره

کاندید فتوگرافی در پرتره

عکاسی کاندید شامل گرفتن ذات مشتری است. اما این بدان معنا نیست که عکس از قبل برنامه ریزی نشده است یا عکاس نوعی جهت ظریف را ارائه نمی دهد.
آنچه برنامه ریزی نشده دقیقاً زمانی است که عکس گرفته می شود عکس لحظه ای و از پیش تعیین نشده گاها می تواند یک عکس خاص باشد.

یک عکاس پرتره چه کاری انجام می دهد؟

عکاس پرتره وظیفه عکس گرفتن از سوژه را بر عهده دارد. عکاسان پرتره با نور مناسب برای عکسهای پرتره خود بهترین پس زمینه و مکان را پیدا می کنند.
اکثر عکاسان پرتره همچنین نکاتی را برای موضوعات خود ارائه می دهند آنها همچنین عکس ها را ویرایش و چاپ می کنند تا نتیجه ی مطلوب را به دست آورند.

با شرکت در کلاس های عکاسی پویا اندیش به صورت آنلاین میتوانید عکاسی را یاد بگیرید و در انتهای هر جلسه نکات گفته شده در کلاس را به صورت پی دی اف و فایل صوتی دریافت کنید.

عکاسی پرتره
محل عکاسی پرتره

محل عکاسی پرتره

یک وظیفه مشترک برای عکاس پرتره یافتن مکان برای پس زمینه در عکس پرتره است. عکاس می تواند عکس پرتره خود را در داخل یک آتلیه انتخاب کند یا می تواند از طریق جستجوی موقعیت مکانی ، مکانی خارج از استودیو پیدا کند.

یک انتخاب محبوب در عکاسی پرتره ، پس زمینه ساده در محیط استودیو است. این برای اکثر عکاسان پرتره سنتی ایده آل است زیرا به آنها امکان می دهد سوژه خود را جدا کرده و عناصر زمینه ای را که باعث حواس پرتی می شوند از بین ببرند.
گزینه دیگر یافتن مکانی خارج از استودیو است. با عکاسی در خارج از استودیو، عکاس می تواند عناصر خلاقانه ای را معرفی کند که به انعکاس شخصیت و شرح موضوع آن کمک کند، به بیننده اجازه می دهد درک بهتری از شخص درون عکس داشته باشد.عکاس هر مکانی را که انتخاب کند، همیشه اطمینان حاصل می کند که تمرکز اصلی بر روی موضوع خود باشد و نه پس زمینه.

نور در عکاسی پرتره

نورپردازی عکس پرتره یکی از مهمترین جنبه های عکاسی پرتره است زیرا تنظیمات مختلف نورپردازی می تواند نگرش / احساس کاملاً متفاوتی از پرتره ایجاد کند. بیشتر عکاسان پرتره به فلاش داخلی دوربین اعتماد نمی کنند و در عوض از نور طبیعی یا چراغ های استودیویی و بازتابنده استفاده می کنند.

اگر عکاس در داخل استودیو عکسبرداری کند ، ممکن است از ترکیبی از بازتابنده ها که با چراغ های خارج از دوربین جفت شده اند برای روشن کردن مدل استفاده کند.
اگر نور آتلیه در دسترس نباشد ، آنها ممکن است یک عکس پرتره با نور طبیعی را انتخاب کنند.
در این صورت ، عکاس پرتره به نور طبیعی خورشید اعتماد می کند.
این امر نیاز به دانش بیشتری از زمان روشنایی روز و موقعیت بدنی دارد تا بتواند از عکس های طبیعی پرتره نور طبیعی استفاده کند و اگر به درستی انجام شود ، می تواند پرتره های زیبایی ایجاد کند.

نور در عکاسی پرتره
چرا عکاسی پرتره

چرا عکاسی پرتره مهم است؟

عکاسی پرتره به دلایل زیادی می تواند مهم باشد و این دلایل ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.
یک عکس پرتره ممکن است برای حفظ تاریخی ، مارک تجاری شخصی یا برای لذت شخصی مهم باشد.
احساسات و حالت هایی که می تواند از طریق یک عکس پرتره خوب برانگیخته شود، در هر یک از ما وجود دارد و فقط وقتی آن را از طریق یک عکس خوب مشاهده می کنیم ، می توانیم با آن احساس در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنیم.

چرا ما به عکاسی پرتره نیاز داریم؟

ما به عکاسی پرتره نیاز داریم تا عکاسان پرتره بتوانند کارهایشان را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند و احساسی از احساسات متصل را در آنها کشف کنند.
مخاطبان می توانند خود عکاس باشند که برای سرگرمی خود از عکاسی پرتره لذت می برند یا مخاطبی که برای هدف خاصی عکاسی پرتره می کند.

ویژگی های عکاسی پرتره
عکاسی پرتره

پرتره های سنتی

یک پرتره سنتی اغلب سوژه را در موقعیت قرار گرفته مستقیم به دوربین نگاه می کند.
این نوع پرتره ها معمولاً با کمک نورپردازی استودیو و پس زمینه آماده شده در داخل استودیو گرفته می شوند.

پرتره های سبک زندگی، پرتره های سبک زندگی هدف گرفتن پرتره هایی از افراد در محیط روزمره آنهاست.

سخن پایانی

با شرکت در کلاس پویا اندیش به سرعت وارد بازار کار عکاسی پرتره شوید. علاوه بر این در یک محیط آرام و با سکوت و آرامش می توانید در خانه ی خود کلاس های پویا اندیش را شرکت کرده و از مزایای کلاس آنلاین بهره ببرید در پایان کلاس ها موسسه پویا اندیش به شما مدرک قابل استعلام میدهد که برای مهاجرت و رزومه یک فرصت عالی است.

مطالعه بیشتر

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه


پیش از انتخاب رشته مورد نظر خود، از همکاران این مجموعه که پاسخگوی سوالات شما هستند، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مشاورین پاسخگو

آموزشگاه تخصصی هنرهای تجسمی تصویرگران پویااندیش

با ۲۹ سال قدمت آموزشی ،
افتخار این را داریم که آموزش های تخصصی هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، طراحی لباس، جواهرسازی و …
ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است .

آدرس :

تهران – پاسداران – ابتدای گلستان سوم – ساختمان 120  مرکز تخصصی آموزش های هنر – تصویرگران پویا اندیش

تلفن ها :

05 05 58 22 – 587 587 22 – ( 021 )      پیام برای واتساپ : 60 73 973 0912
ساعت کاری آموزشگاه : از شنبه تا پنجشنبه _ ساعت 9 الی 19

لوکیشن آموزشگاه تصویرگران پویااندیش

با ما در ارتباط باشید :

   

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+