استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

  • Jewellery designers 999 - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

امروزه دنیای جواهرات با استفاده از مواد غیر متعارف در کنار سنگ های قیمتی دچار تحول عظیمی شده است و برخی از برندهای مطرح صنعت جواهر سازی در این راه گام های موثری برداشته اند.

طراحان جواهر با ترکیب سنگ های قیمتی با مواد غیر متعارف و غیر معمول مرزها را جابه جا کرده اند؛ در واقع ترکیب مواد اولیه ای متفاوت مرزهای خلاقیت را در خلق آثار هنری جدید در هم در نوردید. 

 پلاتین، طلا و الماس؛ یاقوت سرخ، زمرد، یاقوت کبود و سایر سنگ های قیمتی، همین و نه بیشتر! امروزه جواهرات سطح بالا می توانند از مواد غیر متعارف ساخته شوند، اما این را نیز درنظر داشته باشید که همیشه در کنار الماس های گرانبها قرار می گیرند و به تنهایی ارزش چندانی ندارند.

با تصویرگران پویا اندیش همراه باشید.

Jewellery designers 3 1 - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

مواد قیمتی را با مواد غیر قیمتی ترکیب کنید

نکته این است: مواد قیمتی را با مواد غیر قیمتی ترکیب کنید. از این طریق می توانید یک راه مبتکرانه برای در کنار هم قرار دادن سنگ های قیمتی و مواد اولیه غیر قیمتی خلق کرده، یک اثر فوق العاده را طراحی کنید و در نهایت در طراحی صنعت جواهر سازی و همچنین صنایع دست ساز مرزها را  جابه جا کنید.

در مجوعه “دنیای قدیم”  (Old World collection) که توسط ” گلن اسپیروشاو کیس” (Glenn Spiroshowcases) طراحی شده است دو دستبند با شاخ گاو وجود دارد که با الماس های قهوه ای و سفید همراه شده است.
این النگوهای فوق العاده و جذاب از تیتانیوم و 21 تکه شاخ ساخته شده است.

وقتی موادی را دیدید که برای شما جذابیت دارد و به چشمتان زیباست آن را بخرید؛ در نهایت و در زمان مناسب می توانید از آن استفاده کنید، ایده ای به ذهنتان می آید و می توانید از موادی که روزی آن را خریده اید و حالا در گنجه اتاقتان است استفاده کنید.

Jewellery designers 09 1 - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

مواد غیر متعارف برای ساخت جواهرات مخصوص

یکی دیگر از النگوهای برجسته و چشم نواز، النگویی است که آن را با چوب ساخته اند و در آن از الماس های کوسن شکل با برش قدیمی،  الماس های قهوه ای گرد و المان های چوبی مثلث شکل استفاده شده است.  در این اثر از چوب “زیتان” (Zitan) استفاده شده است و دوباره مانند سایر کارهایی که در آنها المان هایی به کار برده اند که از نظر مالی از ارزش بالایی برخوردار نیستند، چوب زیتان کاملا تصادفی انتخاب شده است.

“بوچرون”، چوب را  به عنوان بخشی از مجموعه ” هیور ایمپریال” (Hiver Impérial) در کنار جواهرات روستوف معرفی می کند. این مزون چوب آسپن را با پتینه نقره ای ترکیب می کند تا صحنه های زمستانی الهام گرفته از زمین های پهناور و پوشیده از برف شمال روسیه را تداعی کند.

همچنین در مجموعه ” Bleu de Jodhpur ” از جادپور، “شهر آبی رنگ” هند الهام گرفته شده است.
برای ساخت آن از سنگ مرمر شیری رنگ و بدون رگه “ماکرانا” ( Makrana marble)که از معادن محلی استخراج شده است استفاده کرده اند. از این سنگ برای ساخت تاج محل و گردنبند طلسم ناگاور (Nagaur) نیز استفاده شده است. 

Jewellery designers 012 1 - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی
ساخت جواهرات غیر معمول توسط برندهای معروف

خانه جواهرات مستقر در ژنو حلقه های “ماسکوت” (Moscote) را به مجموعه “مردان دیوانه” (crazymales) اضافه کرده است تا نمادی از حیوانات بازیگوش و سرزنده باشند. این مجموعه شامل حیواناتی مانند مار، قورباغه و سیل است.
بولگاری ترکیب منحصر به فردی از جواهرات بسیار با کیفیت، ارزهای نادر و همچنین ساعت آویز جواهرنشان خیره کننده ای را در قالب یک اثر هنری بسیار زیبا و چشم نواز به همگان معرفی کرده است.

سکه های نادر و کمیاب، هر کدام با یک پتینه مشخص، یکی از نمادهای جواهر سازهای رومی است و بولگاری را قادر می سازد تا به ترکیب های غیر معمول در طراحی و ساخت جواهرات متوسل شود.

Jewellery designers 762 1 - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

جواهر سازی کارتیه

جواهر سازی کارتیه در پاریس نیز به خاطر نو آوری هایش در طراحی و همچنین در استفاده از مواد اولیه با روش های مشخصی معروف است.
کارتیه در مجموعه جدیدش با نام (Résonances de Cartier) از “لاپیز لازولی” (lapis lazuli) که به شکل خاصی برش خورده است به همراه الماس هایی با برش های درخشان در دستبند چشم نواز یوریتمی (Eurythmie) استفاده کرده است.

دستبند ” Étoiles Boréales ” که بخشی از مجموعه ” La Nature de Chaumet ” است با طلای زرد و سفید ساخته شده است  و با یک ” تورمالین پارایبای” (Paraiba tourmaline)  1.77 قیراطی، تورمالین های پارایبای گرد، یاقوت های زرد و بنفش و همچنین الماس هایی با برش های درخشان به زیبایی هماهنگ شده است.
شش عقیق سیاه بیضی شکل از استرالیا به وزن 10.60 قیراط در مرکز دستبند دلربای چاومت قرار دارد.

Jewellery designers 9 1 - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

چاپارد (Chopard)

در فرش قرمز باشکوهی که به صورت سالانه توسط چاپارد (Chopard) برگزار می شود نمونه های منحصر به فرد و رنگارنگ با مواد اولیه متفاوت که چشم ها را خیره می کرد در معرض دید همگان قرار گرفت.
گردنبند بسیار زیبایی که از طلای سفید و تیتانیوم ساخته شده است به زیبایی با دانه های تانزانیت، سرامیک، آکوآمارین گلابی شکل 12.4 قیراطی، یک مروارید طلایی 12.7 قیراطی، آکوآمارین های گلابی شکل، تانزانیت ها، تسووریت ها، یاقوت های صورتی، گارنت ها، یاقوت های زرد و الماس ها هماهنگ شده است.

Jewellery designers 5 1 - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

استفاده از تکنیک ها و مواد غیر معمول برای ساخت جواهرات

 جواهرساز ایتالیایی از تکنیک های پر دردسر و قدیمی نانو و میکروموزائیک استفاده می کند، این جواهر ساز ایتالیایی از میله های ریز مینای ونیزی استفاده می کند و با استفاده از آن ها ترکیب بی نهایت زیبا و بی پایان رنگ ها و سایه ها را ایجاد می کند.

در آخرین مجموعه “کوئی”( Koi collection)، از افسانه چین باستان که در آن یک ماهی توسط خدایان به یک اژدها تبدیل شده است الهام گرفته اند.

وقتیکه مواد اولیه منحصر به فرد در کنار یکدیگر قرار بگیرند، آثار خیلی بیشتر از ” فقط یک اثر زیبا” به چشم می آید.

.

Jewellery designers 00 - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی
استفاده از موادی غیر معمول و غیر متعارف در جواهرات

پیشگام شدن برندهای مطرح در استفاده از مواد غیر معمول و غیر متعارف به نظر روندی مثبت و سازنده است.
برندهای مطرح با این کار جرقه فکری نو را در ذهن خلاق طراحان زدند.
انواع چوب هایی که در اطرافتان وجود دارد، انواع سنگ ها و هر آنچه که می تواند برای شما منبع الهام باشد سودمند است.
تنها باید به ماندگاری آنچه که می خواهید از آن استفاده کنید توجه داشته باشید، اگر از این مواد اولیه در کنار سنگ های گرانبها استفاده می کنید این حساسیت بالا می رود. توجه داشته باشید که مواد اولیه شما ترک نخورد، نشکند، پاره نشود و با گذر زمان آنگونه فرسوده نشود که در ظاهر آن تاثیر گذارد و یا قابل استفاده نباشد.

پایان بخش مقاله استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

مرکز آموزش هنرهای تجسمی تصویرگران پویا اندیش

Jewellery designers r5 1 - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی
call to javaher - استفاده از مواد اولیه غیر متعارف در جواهر سازی

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های جواهرسازی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

طراحان جواهر با ترکیب سنگ های قیمتی با مواد غیر متعارف و غیر معمول مرزها را جابه جا کرده اند؛ در واقع ترکیب مواد اولیه ای متفاوت مرزهای خلاقیت را در خلق آثار هنری جدید در هم در نوردید.

پلاتین، طلا و الماس؛ یاقوت سرخ، زمرد، یاقوت کبود و سایر سنگ های قیمتی هستند که مورد استفاده قرار می گیرند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

مواد قیمتی را با مواد غیر قیمتی ترکیب کنید. از این طریق می توانید یک راه مبتکرانه برای در کنار هم قرار دادن سنگ های قیمتی و مواد اولیه غیر قیمتی خلق کرده، یک اثر فوق العاده را طراحی کنید.

یکی دیگر از النگوهای برجسته و چشم نواز، النگویی است که آن را با چوب ساخته اند و در آن از الماس های کوسن شکل با برش قدیمی، الماس های قهوه ای گرد و المان های چوبی مثلث شکل استفاده شده است.

جواهر سازی کارتیه در پاریس نیز به خاطر نو آوری هایش در طراحی و همچنین در استفاده از مواد اولیه با روش های مشخصی معروف است.

جواهرساز ایتالیایی از تکنیک های پر دردسر و قدیمی نانو و میکروموزائیک استفاده می کند، این جواهر ساز ایتالیایی از میله های ریز مینای ونیزی استفاده می کند و با استفاده از آن ها ترکیب بی نهایت زیبا و بی پایان رنگ ها و سایه ها را ایجاد می کند.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+