آموزش زبان کودکان 9 ساله

یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان 9 ساله

  • کلاس های زبان رده سنی 9 سال
  • کلاس ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار میشود و تعداد نفرات کلاس های نیمه خصوصی ۳ تا ۵ نفر میباشد
  • کتاب ها : FIRST FRIENDS ، FAMILY AND FRIENDS
    سایر کتاب ها و وسایل آموزشی جانبی : STORY BOOK ، VIDEO ، FILM ، FLASH CARDS ، POSTERS ، MUSIC
  • تعداد جلسات هر ترم ۱۴ الی ۱۶ جلسه بسته به سطح زبان آموز میباشد

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 9 ساله

یادگیری زبان در هر سنی مزایای بسیاری دارد که دراینجا ما با توجه به اینکه 2 سال از مدرسه رفتن کودک شما میگذرد و بسیاری از چالش ها را پشت سر گذاشته و در مقابل با چالش های بسیار دیگری روبرو خواهد بود به مزیت های آموزش زبان به کودکان 9 ساله پرداخته ایم .

 زبان چگونه عمل کرده و به چه دردی می خورد

شاید کودک خود را قبل تر در کلاس های آموزش زبان انگلیسی ثبت نام کرده اید و او در مورد اینکه چرا باید زبان انگلیسی را بیاموزد از شما سوال پرسیده است .
شاید برای کودکان درک این نکته که چرا باید زبان انگلیسی را بیاموزند ، سخت باشد اما از سن 9 سالگی به بعد تقریبا کودکان درک بیشتری از اینکه زبان چگونه عمل کرده و به چه دردی می خورد به دست می آورند .
یادگیری یک زبان جدید همچنین در درک بیشتر نحوه ی عملکرد و استفاده از زبان به فرد کمک می کند.
مطالعات بر روی افرادی که چند زبان خارجی را فرا گرفته بودند نشان داده است که توانایی درک و عملکرد بهتر در موقعیت های اجتماعی بهبود یافته که در نهایت در روابط اجتماعی آنان تاثیر بسزایی داشته است.

جلوگیری از فرسودگی تدریجی مغز با یادگیری زبان

مطالعات نشان داده اند که افراد چند زبانه به طور میانیگین حدود ۲ تا ۴ سال دیرتر از سایر افراد به عوارض کهولت سن مانند «زوال عقل» دچار می شوند.

افزایش توانایی در استفاده از فناوری های دیجیتالی با یادگیری زبان

نقطه ی اوج همه ی این مزیت های یادگیری زبان انگلیسی همین نکته ی آخر است: توانایی استفاده از فناوری های دیجیتالی.
به خاطر توانایی روانی که حالا سرعت بیشتری دارد، افراد چند زبانه توانایی جالب توجهی در به روز شدن با تکنولوژی های مدرن دارند.
مشخصا افزایش چالاکی های روانی که از کسب زبان جدید به وجود می آید، به زبان آموزان کمک می کند تا بالاتر از همه ی تغییرات تکنولوژیکی و اطلاعاتی قرار گیرند و این امر امروزه در حال افزایش است.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 10 سال

آموزش زبان کودکان

۲۰ نکته درباره نحوه تدریس زبان انگلیسی به کودکان در پویا اندیش

در این مبحث می خواهیم ۲۰ نکته درباره آموزش زبان انگلیسی برای کودکان به عنوان زبان دوم را مورد بررسی قرار دهیم که شامل توصیه های مفید برای تدریس به کودکان در منزل می باشد.
آیا یادگیری زبان دوم فواید زیادی برای کودکان دارد؟ قطعا! این کار به کودکان کمک می کند که مهارت های حل مسئله و تفکر منتقدانه را خیلی بهتر در خودشان گسترش دهند و مهارت های تمرکز و حافظه خود را بهبود ببخشند، البته اینها فقط چند مورد از فواید بی شمار یادگیری زبان دوم هستند. اما چطور انگلیسی را به عنوان زبان دوم تدریس کنیم؟ این یکی کمی مهارت و زیرکی بیشتری می طلبد.

فکر کردن به نحوه تدریس زبان انگلیسی به زبان آموزان غیر انگلیسی میتواند خیلی تشویش زا باشد. کمک به کودکان در یادگیری یک زبان جدید، صرف نظر از اندازه کلاس و سطح توانایی افراد با چالش های زیادی همراه است. شما حتما باید صبر و شکیبایی خیلی زیادی داشته باشید (البته درست مثل هر معلم دیگری)، به خصوص با توجه به این که هر کودک یادگیری متفاوتی دارد و سرعت یادگیری هم در هر کودک متفاوت است که این فقط چالش و سختی کار را افزایش می دهد.
اما کمک به کودکان در گسترش اعتماد به نفس آنها در صحبت کردن و استفاده از زبان دیگر نیز می تواند بی نهایت ارزشمند باشد. شما می توانید نکات ما را در مورد نحوه تدریس زبان انگلیسی در زیر بررسی کنید و امیدواریم که این نکات برای شما مفید بوده و به شما کمک کنند.

نحوه تدریس در کلاس زبان انگلیسی پویا اندیش

1. استفاده از جلوه های بصری زیاد

تصاویر به یادگیری زبان به شدت کمک می کنند. ممکن است یک کودک درک نکند که کلمه “pencil” به معنی مداد است اما تصویر مداد را تشخیص می دهد. کودکان با ترکیب متن و تصویر این توانایی را پیدا می کنند که درک خود را از زبان دوم بهتر و بیشتر گسترش دهند. همچنین تصاویر به کلاس درس رنگ اضافه کرده و آن را جالب تر و جذاب تر نموده و کلاس را به محیط بهتری برای یادگیری تبدیل می کنند.

2. برگزاری کلاس ها به صورت سلیس و ساده

این نکته مخصوصا وقتی که با مبتدیان سر و کار داریم بسیار مهم است. در کلاس های ما سعی می شود جملات ساده به کار گرفته شوند تا زبان آموزان بتوانند دانش خود را رشد دهند و سپس بتوانیم این دانش مقدماتی را پایه تدریس خود قرار دهیم. برای مثال، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که زبان آموزان ساختارهای ساده ای را که در کلاس به کار می بریم درک می کنند. این مثلا می تواند چیزهایی مثل “stop” و “listen” و “Put your pens down” باشد. درک این درخواست های کوتاه اما مفید خیلی ساده تر از درک مثلا یک جمله ی بلند است.

3. کلاس را جالب برگزار کنید

همه ما وقتی خوش می گذرانیم بیشتر یاد می گیریم. هر چه که بیشتر درگیر کاری شویم احتمال یاد گرفتن آن کار هم بیشتر می شود. پیدا کردن سرگرمی در کلاس می تواند واقعا راحت باشد و به معنی کم کاری در یادگیری نیست. تعداد بسیار زیادی منابع آموزشی سرگرم کننده وجود دارند که به یادگیری ESL کمک می کنند. از جمله بسیاری از بازی ها و فعالیت هایی که یادگیری زبان را در زبان آموزان به روش های جالبی ترغیب می کنند.

4. استفاده از نقش بازی کردن

نقش بازی کردن یک راه بسیار عالی برای گسترش مهارت اسپیکینگ زبان آموزان و افزایش اعتماد به نفس آنها است. با دادن سناریوی نقش های مختلف به زبان آموزان، آنها می توانند کلمات مختلف را به این روش جالب تمرین کرده و یاد بگیرند و همچنین نقش بازی کردن می تواند برای آنهایی که فقط تماشا می کنند هم واقعا مفید باشد. اگر زبان آموزان خاصی به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارند که جلوی کلاس قرار بگیرند و وانمود می کنند که مثل یک مشتری کافه هستند، با این حال باز هم می توانند نکات اسپیکینگ را از تماشای نحوه اجرای همکلاسی های خود بگیرند.

5. استفاده از روش های ترکیبی برای تدریس در کلاس های آنلاین پویا اندیش

آموزش فقط با یک روش، به سرعت منجر به بی علاقه شدن، فاصله گرفتن و منزجر شدن (البته محض شوخی، ولی من نمی توانم به چیز دیگری برای اضافه شدن به این لیست فکر کنم) کودکان می شود. می توان زبان آموزان را با استفاده از فرمت های مختلف یادگیری مثلا کاربرگ ، بازی و پاور پوینت همچنان به ادامه کار تشویق کرد. ما در کلاس های آنلاین سعی می کنیم از این روش استفاده کنیم.
می دانیم که تهیه تمام این منابع می تواند وقت گیر باشد، اما مجموعه ابزارهای آموزشی پویا اندیش می توانند به آسان تر کردن آموزش شما کمک کنند.

6. استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 10 ساله

در طول سال های اخیر تکنولوژی به سرعت به بهترین دوست بشر تبدیل شده است و باید بهترین دوست یک معلم هم باشد. تکنولوژی یک روش خیلی خوب برای درگیر کردن کودکان در درس است. با وجود این همه اپلیکیشن، پلتفرم و بازی های تعاملی، منابع زیادی برای یک معلم وجود دارد که بتواند برای استفاده در تدریسش از آنها استفاده کند، درست مثل بازی های تعاملی بسیار عالی. ما در پویااندیش سعی می کنیم از تکنولوژی های روز کمال استفاده را ببریم.

7. مباحثه، مباحثه، مباحثه

استفاده از مباحثه می تواند یک راه خیلی عالی برای گسترش مهارت های اسپیکینگ، مهارت های زبانی تاثیر گذار و بسیاری از مهارت های دیگر در کودکان باشد. این مباحث می توانند درباره فعالیت های واقعا جالبی باشند که کودکان در آنها شرکت می کنند. موضوعی را انتخاب می کنیم که می دانیم بچه ها می توانند در موردش نظر بدهند. غذا همیشه یک موضوع خوب برای مباحث کلاس زبان است. پاستا یا پیتزا؟ شیرین یا شور؟ کلاس را به دو قسمت تقسیم کرده و به آنها اجازه دهید تا سر حد توان با هم رقابت کنند. البته این فقط جنبه شوخی دارد ولی آنها می توانند به صورت قانع کننده در مورد نقطه نظر خود بحث و گفتگو کنند.

8. استفاده از داستان در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 8 ساله

کتاب داستان روش بسیار خوبی برای گسترش مهارت های زبانی زبان آموزان است. داستان ها به کودکان این اجازه را می دهند که از تخیل خود برای تصویر سازی مکان ها و افراد غیر ممکن و ایجاد حس ماجراجویی و سرگرمی استفاده کنند. بنابراین استفاده از کتاب برای کمک به آموزش زبان می تواند برای یادگیری خیلی مفید باشد.

9. از دستورالعمل های شفاهی و نوشتاری استفاده کنید

ما سعی می کنیم اگر تکلیفی را به زبان آموز می دهیم، آن را فقط شفاهی یا فقط با نوشتن آن روی تخته توضیح ندهیم. از هر دو روش با هم استفاده کنیم تا زبان آموزان به دیدن چیزهای نوشته شده و همچنین شنیدن آن به طور شفاهی عادت کنند. این کار برای کمک به آنها در یادگیری تلفظ و هجی کردن عالی است.

10. از تعطیلات انگلیسی استفاده کنید

استفاده از تعطیلات انگلیسی می تواند یک راه بسیار عالی برای ایجاد یک محیط سرگرم کننده و جالب در کلاس باشد. فرقی نمی کند، کریسمس باشد، یا هالووین یا روز ولنتاین، در هر صورت سعی می کنیم منابعی را برای پشتیبانی از تدریس خود در رابطه با آن موضوع پیدا کنیم. این می تواند به کودکان فرصت خلاق بودن و کشف سایر فرهنگ ها را نیز بدهد.

نحوه تدریس انگلیسی به کودک در منزل

آموزش زبان انگلیسی در منزل به عنوان یک والد (پدر یا مادر) مجموعه چالش ها و مشکلات خاص خودش را دارد. اما تشویق کودک به یادگیری زبان در منزل خودش راه بسیار خوبی برای گسترش بیشتر مهارت های زبان است. کودکان معمولا تمایل دارند که رفتار والدین خود را تقلید کنند، بنابراین یادگیری زبان با همدیگر می تواند روشی عالی برای کسب مهارت های زبان باشد.
بسیاری از نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد، برای استفاده در منزل هم بسیار عالی هستند. اگر در مورد نحوه آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل راهنمایی بیشتری می خواهید، به نکات آموزنده ای که در زیر به آن می پردازیم توجه کنید.

1.از کارها و اشیای روزمره استفاده کنید

نکته بسیار عالی در مورد یادگیری زبان در منزل این است که شما به کلاس درس و مجموعه درس ها محدود نیستید. این بدان معنی است که یادگیری زبان می تواند در هر زمانی در منزل اتفاق بیفتد و یکی کردن آموزش با کارهای روزمره می تواند واقعا مفید باشد. برای مثال، گفتن جملاتی مثل here is your dinner همزمان با گذاشتن بشقاب شام جلوی کودک، می تواند به او در درک عمیق این عبارت های روزمره کمک کند.

2. به راه انداختن مکالمه برای اموزش زبان انگلیسی کودکان

درست مثل استفاده از اشیاء و کارهای روزمره، پرسیدن سوالات روزمره هم می تواند ایده خیلی خوبی باشد. مثلا سوالاتی مثل
?could you set the table یا? what are you watchingاین راه خوبی برای درگیر کردن کودک در مکالمه است و به گسترش مهارت زبان او در یک محیط طبیعی کمک می کند.

3. زمانی را برای انگلیسی صحبت کردن بگذارید

تعیین یک زمان خاص که فقط مختص به زبان انگلیسی صحبت کردن باشد خیلی مفید است. این کار به کودکان این فرصت را می دهد که روی زبان و مهارت های اسپیکینگ خود تمرکز کنند. شما می توانید این کار را به مدت ۱۰ دقیقه در روز انجام دهید. چون این کار به کودکان انگیزه می دهد که تلاش کنند و بخواهند با انگلیسی رابطه برقرار کنند.

4. از بازی استفاده کنید

بازی های آموزشی خیلی زیاد و خوبی وجود دارند که می توانند یادگیری زبان را آسان کنند، به طوریکه حتی به نظر نرسد آموزشی هستند. بازی های آسان بسیار زیادی هستند که به گسترش مهارت های زبان کمک می کنند و بچه ها واقعا از آنها لذت می برند. فقط سعی کنید این بازی ها تا حد امکان ساده باشند. اگر بازی ها خیلی پیچیده و درک آنها سخت باشد، بچه ها از انجام آنها لذت نبرده و چیزی هم یاد نمی گیرند.

5. استفاده از منابع برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی کودکانه می تواند یک کار سخت و چالش برانگیز باشد. اما شما مجبور نیستید که آموزش را فقط با اتکای به خودتان انجام دهید. مجموعه وسیعی از منابع فوق العاده وجود دارد که به مربیان آموزش زبان از جمله مربیان خانگی کمک می کنند. این روش، روش بسیار خوبی برای پشتیبانی از یادگیری کودک است و شما را در این امر یاری می کند.

6. تنظیم یک برنامه روتین

داشتن یادگیری سازمان یافته در منزل سخت تر از یادگیری در کلاس درس است. مخصوصا به این دلیل که کودکان انتظار یادگیری را در مدرسه دارند و به منزل به عنوان جایی برای استراحت نگاه می کنند. این بدان معنی نیست که ساعاتی را بر اساس مدت زمان جلسات کلاسی برای تمرین لغت و گرامر تعیین کنید. معنی این بحث فقط این است که مثلا ۱۰ دقیقه قبل از صرف چای را برای بازی انگلیسی کنار بگذارید یا یک کتاب داستان انگلیسی را برای خواندن قبل از خواب انتخاب کنید.

7. کاری کنید که کودکان انگلیسی صحبت کنند

اگر کودکان هنوز در سطح مبتدی هستند، برایشان سخت خواهد بود که مکالمه به زبان انگلیسی را شروع کنند. این بدان معنی است که شما باید آنها را به حرف زدن وادارید و کاری کنید که به حرف زدن ادامه دهند و با این کار مهارت های اسپیکینگ را در آنها تقویت نمایید. در حین کار یا انجام وظایف از آنها سوالاتی بپرسید که آنها را درگیر زبان کند.

8. استفاده از آهنگ در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آهنگ ها می توانند یک راه بسیار عالی برای درگیر کردن کودکان در امر یادگیری باشند. همچنین برای کمک به یادآوری حافظه نیز بسیار عالی هستند. آن آهنگی را که هفته پیش از رادیو شنیدید و نمی توانید از سر خارج کنید را یادتان هست؟ خب، خوشبختانه این موضوع دقیقا به همین روش برای کودکان هم اتفاق می افتد. آهنگ ها می توانند روش بسیار خوبی برای یادآوری لغات در کودکان باشند.

9. از محیط خود استفاده کنید

شما در هنگام تدریس زبان انگلیسی به کودک خود در منزل، محیط منحصر به فرد خودتان را دارید. پس از همان محیط استفاده کنید. این می تواند به ویژه زمانی مفید باشد که برای کمک به یادگیری کودک، موضوعاتی از قبیل غذا، لباس، خانه و یا هر چیزی که آیتم هایی از آن به راحتی در دسترس است را کاور کنید.
اگر بخواهید دایره لغات کودک را در زمینه غذا گسترش دهید، درس را در کنار یخچال برگزار کنید. ببینید که آیا کودک شما می تواند محتویات داخل یخچال را نام ببرد؟ اگر بخواهید روی لغات مرتبط با لباس تمرکز کنید، می توانید قفسه لباس های خودتان را باز کنید. این نوع یادگیری تعاملی می تواند برای کودکان بسیار عالی باشد. چون درگیر کردن آنها به این شیوه خیلی راحت تر از آموزش در خارج از این چهارچوب است.

10. از علاقه مندی های آنها استفاده کنید

یک راه برای جلب توجه کودکان به یادگیری زبان، استفاده از موضوعات مورد علاقه آنها است. اگر کودکی واقعا به خواندن علاقه دارد، با کمک هم یک کتاب انگلیسی را انتخاب کنید. اگر کودکی عاشق هنر است، در مورد چند هنرمند انگلیسی تحقیق کرده و لغات انگلیسی مرتبط با هنر را به او آموزش دهید. چیزهایی را پیدا کنید که کودکان عاشق آنها هستند و آن چیزها را با آموزش خود ترکیب کنید.
امیدواریم این نکات که در مورد نحوه آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم هستند برای شما مفید بوده باشد. مخصوصا اگر برای شما سوال بوده باشد که چطور در منزل به کودک خود زبان انگلیسی آموزش دهید. و اگر به دنبال چند نکته و توصیه دیگر در این زمینه هستید، می توانید دانلود آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 9 ساله پویااندیش که برای کلاس درس دانش آموزان آنلاین هستند را مورد بررسی قرار دهید.

⇓   فیلم آموزش و یادگیری زبان برای کودکان 9 ساله   ⇓

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
توجه : تخفیفات جمعه سیاه را از دست نده ، فقط تا روز دوشنبه 8 آذرماهاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+