خواندن داستان انگلیسی برای آموزش زبان

به چه علت در کلاس از کتاب داستان استفاده کنیم؟

معلم ها میتوانند بمنظور کامل کردن یک دوره زبان انگلیسی یا بعنوان یک منبع اصلی آموزشی از کتاب داستان استفاده کنند.

کتاب داستان ها میتوانند نقش یک سکوی پرتاب را برای انواع گسترده ای از فعالیت ها ایفا کنند تا مهارت های زبان انگلیسی کودکان را بهبود بخشند و از طریق موضوع یا محتوای کتاب، سایر بخش های برنامه آموزشی هیجان انگیز و واقعی تر سازند.

همچنین این کتابها بسیار انگیزه بخش نیز هستند چون تصویر سازی کودکان را تمرین می دهند و برای افراد با علایق و سبک های یادگیری متفاوت جذابیت دارند.

داستان گویی یک تجربه اجتماعی مشترک است و پاسخی از شادی، ناراحتی، همدلی، هیجان و انتظار را بر می انگیزد که همه ی اینها موجب تقویت رشد اجتماعی و احساسی فرد می شود.

یکی دیگر از فواید آن این است که کتاب داستان ها کودکان را تشویق میکند تا از یادگیری زبان لذت ببرند
و درک خود را از ادبیات رشد و پرورش دهند. آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با کمک داستان یکی از بهترین روش ها برای ارتقای سطح یادگیری کودکان است.

داستان های انگلیسی برای آموزش زبان می تواند پاسخگوی انواعی از نیاز های دانش آموزان باشد

گسترش آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در سراسر جهان تاکنون برای کودکان خردسال تر و تنوع در سیاست گذاری ها از یک کشور به کشوری دیگر، بدان معناست که معلم ها در کلاس ها به کودکانی با نیازهای یادگیری مختلف و سطوح متفاوتی از انگلیسی، آموزش می دهند.

کتاب داستان ها به معلم ها کمک می کنند این نیاز های مختلف را برطرف سازند، چون همه ی کودکان می توانند معنای کلی یک داستان را با کمک روش های داستان گویی معلم و تصویر های زیبا درک کنند.

همه کودکان می توانند بر اساس سطح دانش زبانی و توانایی ذهنی خود جواب دهند.

انتخاب مناسب داستانهای انگلیسی برای آموزش زبان

کلید موفقیت در داستان گویی، داشتن داستان مناسب برای توانایی ذهنی و زبانی کودکان است. این روش حتی در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 10 ساله بسیارموثرواقع شده است.

برای مثال در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 12 ساله بهتر است از متون هیجان انگیزتر استفاده شود؛ زیرا با اینکه ممکن است که آنها دانش محدودی از زبان دوم خود داشته باشند اما همچنان ایده ها، مفاهیم و آرزوهایی مرتبط با سن در حال رشدشان در سر دارند.

معلم ها باید از معیارهای انتخاب کتاب داستان مانند سطح (مثلا مناسب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 8 ساله)، موضوع اصلی و انگیزه آگاه باشند. زمانی که شما یک کتاب داستان را انتخاب کردید، شما باید قابلیت های آن را برای کلاس تحلیل و بررسی کنید و دنباله ای از وظایف را که شامل فعالیت های آماده سازی، همراه با داستان گویی و فعالیت های تکمیلی می شود را تهیه کنید.

اینکه در ابتدای کلاس به بچه ها بگویید که خروجی کلاس چه خواهد بود، امری بسیار مهم است:

  • ارائه یک داستان
  • یک پروژه
  • ساختن چیزی
  • طراحی کتاب خودشان و سایر موارد.

این امر موجب می شود تا بچه دارای هدف برای انجام کار شوند و آنها را با انگیزه نگه می دارد و بخصوص در تدریس خصوصی زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است زیرا با سرگرمی کلاس لذت بخش تر می شود.

آنچه که باید هنگام خواندن داستان با صدای بلند در نظر گرفت

خواندن داستان در کلاس زبان انگلیسی با صدای بلند نیازمند آمادگی است. شما باید خودتان را با کتاب، آرایه بندی آن، تصاویر و داستان، آشنا سازید.

آن داستان را چندین بار قبل از خواندن در کلاس تمرین کنید، از این رو شما می توانید مفهوم داستان را بهتر برسانید، از روش های مختلف داستان گویی مانند اشاره به تصاویر، نکته نویسی، پرسش سوال و تشویق بچه ها به حدس و تکرار، استفاده کنید. آموزش زبان انگلیسی کودکانه باید با شوق و شادی و هیجان همراه باشید.

سایر روش ها شامل توقف در زمان مناسب، تغییر بلندای صدا و استفاده از حرکات و اشاره ها، اصطلاحات و اثرات صوتی می شوند.

کشف کتاب های جدید برای ارائه داستان های انگلیسی برای آموزش زبان

شگفتی کتاب داستان ها برای کودکان این است که همیشه به دنبال کشف عنوان های جدید هستند، این بدان معنا نیست که تنها در پی انتشارات اخیر هستند، کتاب های قدیمی و کلاسیک نیز برای آنها جذاب است.

کشف عناوین جدید همیشه برای آنها هیجان انگیز است! کتاب داستان ها سرایت پذیرند و زمانی که شما شروع به استفاده از آنها کنید، بازگشت به استفاده از مواد درسی سنتی برای آموزش زبان انگلیسی را سخت می یابید.

آموزش زبان انگلیسی کودکان

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

کتاب داستان ها میتوانند نقش یک سکوی پرتاب را برای انواع گسترده ای از فعالیت ها ایفا کنند تا مهارت های زبان انگلیسی کودکان را بهبود بخشند.

همچنین این کتابها بسیار انگیزه بخش نیز هستند چون تصویر سازی کودکان را تمرین میدهند
و برای افراد با علایق و سبک های یادگیری متفاوت جذابیت دارند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم برای اطلاعات بیشتر داخل سایت تصویرگران پویا اندیش شوید.

داستان گویی یک تجربه اجتماعی مشترک است
و پاسخی از شادی، ناراحتی، همدلی، هیجان و انتظار را بر می انگیزد که همه ی اینها موجب تقویت رشد اجتماعی و احساسی فرد میشود.

کلید موفقیت در داستان گویی، داشتن داستان مناسب برای توانایی ذهنی و زبانی کودکان است.

ارائه یک داستان
یک پروژه
ساختن چیزی
طراحی کتاب خودشان و سایر موارد.

خواندن داستان با صدای بلند نیازمند آمادگی است.
شما باید خودتان را با کتاب، آرایه بندی آن، تصاویر و داستان، آشنا سازید.
آن داستان را چندین بار قبل از خواندن در کلاس تمرین کنید.

آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاریاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+