• luxury living room 101 - اتاق نشیمن لوکس

اتاق نشیمن لوکس با ایده های طراحی جذاب

در حالی که هنگام بازسازی خانه، اغلب آشپزخانه و حمام اولویت بیشتری برای تغییر و نو سازی دارند اما طراحان داخلی به اتاق نشیمن توجه بیشتری نشان می دهند و در ابتدا به بازسازی آن می پردازند چرا که هنگام ورود افراد به داخل خانه اولین که جایی که دیده می شود اتاق نشیمن است. طراحی خانه شما سلیقه ی شما را نشان می دهد و همانطور که می دانید اتاق نشیمن در لحظه ورود اولین جایی است که به چشم می آید، بنابرین طراحی اتاق نشیمن از اهمیت بسیاربالایی در طراحی خانه شما برخوردار است تا در هنگام ورود میهمانان حس و سلیقه شخصی شما را منعکس کند. اما اگر سبکی که انتخاب کرده اید با بودجه شما همخوانی نداشته باشد چه می شود؟ اما طراحان راه حلی برای این مشکل نیز راه حل مناسبی دارند و هرگز اجازه نمی دهند که امور مالی مانع از به وجود آمدن یک فضای شیک درداخل خانه شود بنابراین در این مقاله طراحی اتاق نشیمن لوکس را برای بودجه های متفاوت ارائه کرده ایم.

luxury living room 13jpg - اتاق نشیمن لوکس
luxury living room 4 - اتاق نشیمن لوکس

استفاده ازآویزهای هنری بزرگ و زیبا

با آویزان کردن یک اثر هنری بزرگ و زیبا در یکی از دیوارهای اتاق نشیمن یک قسمت خیره کننده به وجود بیاورید و فضا را برای بیننده حیرت انگیز کنید؛ در این صورت بدون هیچ زحمتی شکل ظاهری اتاق نشیمن بسیار شیک و تاثیر گذار خواهد شد. هوشیار باشید و لوازم بزرگ را از سمساری ها و یا بازارهایی که اجناس ارزان قیمت می فروشند با قیمت مناسب تهیه کنید. اگر هماهنگ با بودجه ای که دارید خانه را طراحی و تزئین می کنید پس باید بسیارخلاق باشید، حتی می توانید بسیاری از وسایل را خودتان بسازید.

قبل از شروع کار باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

هدف شما از طراحی چیست؟
چند اتاق برای طراحی وجود دارد؟
چگونه از فضا استفاده می شود؟
چه وسایلی را می توانید نگه دارید و چه وسایلی باید جایگزین شوند؟
برای شروع کار، ما در این مقاله نکاتی را برای طراحی یک اتاق نشیمن زیبا و لوکس برای شما جمع آوری کرده ایم:

luxury living room 166 - اتاق نشیمن لوکس
luxury living room 5 - اتاق نشیمن لوکس

از پارچه های زیبا و عتیقه به بهترین شکل ممکن استفاده کنید

از پارچه های عتیقه برای ساختن کوسن، بالشتک های روی صندلی، روکش مبلمان و یا پوشاندن وسایل کوچک استفاده کنید و به اتاق نشیمن خود ظاهری دلخواه بدهید. فرش تبریز و یا فرش عتیقه یکی دیگر از راه های به وجود آوردن نمایی زیبا و دل انگیز در اتاق نشیمن است. پارچه ها و فرش های غیر معمول و خاص اتاق نشیمن شما را به اتاقی لوکس و خاص و شخصی تبدیل می کند. روش دیگر برای زیبا تر کردن فضای اتاق نشیمن اضافه کردن پارچه های بافت روی مبلمان و یا صندلی است که به عنوان یه فاکتور تاثیر گذار در اتاق نشیمن مورد توجه است و اتاق را به محیطی دنج تبدیل می کند.

مخفی کردن تلویزیون در اتاق نشیمن

وقتی یک تلویزیون بزرگ و سیاه را در جلو و مرکز اتاق نشیمن قرار می دهید احساس ناخوشایندی را به وجود می آورد و دیگر اتاق نشیمن شما اتاقی لوکس به نظر نمی رسد. اگر آینه های فانتزی که تلویزیون را پنهان می کنند، مناسب بودجه شما نیستند، شما می توانید با ایجاد یه گالری هنری یا چیدمان هنری مناسب با سبک اتاق نشیمن در اطراف تلویزیون احساس حضور صفحه ی نمایش را به حداقل برسانید؛ اگرچه این حس کاملا از بین نمی رود اما قاب تلوزیون با دیگر آثار هنری در می آمیزد و حواس بیننده را پرت می کند، علاوه بر این از این ایده می توان با هر بودجه ای استقبال کرد.

luxury living room 17jpg - اتاق نشیمن لوکس
luxury living room 18jpg - اتاق نشیمن لوکس

استفاده از یک مجسمه زیبا

از وسایلی با شکل های جالب و منحصر به فرد استفاده کنید و اجازه ندهید که فقط اشکال ساده و تکراری و خسته کننده مانند دایره و یا مستطیل فضای اتاق نشیمن شما را پر کنند؛ این کار می تواند تاثیر به سزایی در زیباتر کردن فضای داخلی شما بگذارد برای مثال می توانید میزقهوه خود را به شکل ریشه درخت انتخاب کنید و یا از صندلی غیر معمولی که به صورت یک اثر هنری در اتاق نشیمن شما می درخشد بهره بگیرید؛ در واقع شما می توانید با اضافه کردن یه وسیله ی غیر منتظره و هنری و همچنین متناسب با بودجه تان فضای اتاق نشیمن خود را به فضایی خاص و آرامش بخش تبدیل کنید.

قرار دادن یک وسیله قدیمی در اتاق نشیمن با به رخ کشیدن قدمت آن

به فضای خود حس و خرد ببخشید و قطعه ای قدیمی را در فضا قرار دهید و اجازه دهید این حس زیبا به میهمانان شما نیز منتقل شود. این کار را می توانید با هر وسیله ی قدیمی که در دسترس است انجام دهید مانند یک آینه، یک میز کوچک، لوازم جانبی و غیره؛ فقط این نکته را نیز در نظر بگیرید که هرچه این وسیله قدمت بیشتری داشته باشد در خاص تر کردن فضای اتاق نشیمن شما اثر گذارتر خواهد بود.

تزئین اتاق نشیمن با ترکیبی از بافت های گوناگون

طراحان بر این عقیده اند که وقتی ترکیبی متراکم و خلاقانه و فکر شده از مواد و بافت های مختلف را مورد استفاده قرار می دهید به فضای اتاق نشیمن شما ظاهری سفارشی و لوکس می بخشد و زیبایی فضا را دوچندان می کند. شما می توانید به طور خلاقانه فلزات، شیشه، چوب، پارچه و همچنین وسایل چرمی را باهم مخلوط کنید و طرحی منحصر به فرد و جذاب خلق کنید.

luxury living room 8 - اتاق نشیمن لوکس
luxury living room 7 - اتاق نشیمن لوکس

به نورپردازی اتاق نشیمن اهمیت دهید

به روزرسانی وسایل کم نور می تواند خیلی سریع احساس شما را دراتاق نشیمن تغییر دهد و باعث شود که بدون آن که فضا را بیش از حد تغییر دهید، احساس آرامش و راحتی بیشتری را تجربه کنید. به این منظور می توانید آباژورهای مختلف را امتحان کنید و یا لوسترهای خود را تعویض کنید و یا حتی منابع نوری که از قبل در اختیار داشتید را دوباره جابه جا کنید تا بهترین حالتی که نور را افزایش می دهد بیابید، در واقع با این کار متوجه فضاهای پرکاربرد اتاق نشیمن خود خواهید شد.

مشخص کردن رنگ بندی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن خود را مانند یک پالت نقاشی زیبا رنگ بندی کنید وبا خلاقیت آن را درآمیزید؛ ابتدا رنگ های مورد علاقه خود را شناسایی کنید سپس فضای اتاق را با این رنگ ها طراحی کنید. محدود کردن رنگ ها در طراحی به ایجاد فضایی لوکس و آرامش بخش کمک قابل توجهی می کند.

luxury living room 9 - اتاق نشیمن لوکس
luxury living room 14jpg - اتاق نشیمن لوکس

نوسازی و به روز کردن کوسن ها

نو کردن و به روز کردن کوسن ها و انتخاب طرحی متناسب با خلق و خو و یا فصل ها باعث می شود انرژی فوق العاده ای به اتاق نشیمن شما تزریق شود وحال و هوایی متفاوت و دلنشینی فضا را در بر بگیرد. با در نظر گرفتن بودجه با رنگ، بافت و الگو بازی کنید و همه حالت های قرار گرفتن آنها در کنار هم را بررسی کنید و همچنین طرحی که انتخاب کرده اید را روی نیمکت، مبل، صندلی های چوبی و فلزی و غیره تجسم کنید تا بتوانید در نهایت بهترین الگو را انتخاب کنید.

ایجاد داستان با تصاویر

اگر فکر می کنید یک وسیله به تنهایی نمی تواند در طراحی اتاق نشیمن اثر گذار باشد و به بیننده زیبایی را منتقل کند شما می توانید با کنار هم قرار دادن وسایل کوچک و مشابه؛ مجموعه ای از آثار هنری خلق کنید و ویترین منحصر به فردی را به نمایش بگذارید. این ویترین هنری علاوه بر زیبایی بصری می تواند بازگو کننده داستانی از زندگی شما باشد ؛ به عنوان مثال می تواند روایتگر داستانی از خانواده و یا مسافرت هایتان برای بیننده باشند.

luxury living room 13jpg 1 - اتاق نشیمن لوکس
luxury living room 11jpg - اتاق نشیمن لوکس

یک منطقه ی مرکزی و مهم بیابید

فضای اتاق نشیمن خود را بررسی کنید تا مشخص شود کدام قسمت اتاق نقش نقش مهمتری را ایفا می کند؛ برای مثال اگر علاقمند به آثار هنری و مجسمه های بزرگ هستید آیا بالا و یا پشت تخت مکان مناسبی برای این کار می باشد؟ چه جایی می توان گیاهان را قرار داد تا نظر بیننده را به خود جلب کند؟ دقت در این جزئیات در لوکس به نظر رسیدن خانه بسیاراهمیت دارد.

به طراحی دیوارها بپردازید

روشی دیگر در اضافه کردن بافت های جدید به فضای نشیمن استفاده از کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های مختلف می باشد. به سلیقه خود اطمینان کنید، کاغذ دیواری ساده، گل دار، خال خالی و یا راه را می پسندید؟ فقط به ترکیب رنگ ها دقت داشته باشید.

luxury living room 277pg - اتاق نشیمن لوکس
luxury living room 10 - اتاق نشیمن لوکس

روشن کردن فضای اتاق نشیمن با استفاده از رنگ ها

با اضافه کردن رنگ سفید به فضای خود روشنی بیشتری ببخشید. “تالی روث”
( Tali Roth) طراحی که در نیویورک مستقر است به ” MyDomaine” می گوید: سفید پاک ترین و واضح ترین رنگ است و همیشه فضای من را روشن می کند؛ اما اگر به رنگ سفید علاقمند نیستید می توانید با انتخاب یک رنگ گرم خنثی که هنوز هم به اندازه ی کافی تاثیر گذار است یک طراحی عالی و پر نوربرای فضای نشیمن خود ایجاد کنید.

بهترین مکان برای تلویزیون کدام است؟

راهی دیگر برای ایجاد ظاهری شیک و مرتب به اتاق نشیمن قرار دادن تلویزیون روی دیوار است؛ با این کار با سیم های در هم پیچیده و ظاهری نامناسب خداحافظی می کنید؛ اما باید ابتدا دیوارها و تلویزیون را اندازه گیری کنید و با دقت بالایی این کار را انجام دهید و همچین این نکته را در نظر بگیرید که دیوار انتخابی قادر به نگهداری تلویزیون باشد. آنگاه می توانید سیم ها را در پشت دیوار پنهان کنید. همانگونه که پیش از این نیز یادآور شدیم بهتر است برای تلویزیون یک فضای مخفی ایجاد کنید تا دست کم با این کار از شر سیم های اضافه خلاص شوید.

luxury living room 2 - اتاق نشیمن لوکس
luxury living room 888 - اتاق نشیمن لوکس

جابجایی مبلمان در اتاق نشیمن

یکی از بهترین ایده ها برای تغییر درحال و هوای اتاق نشیمن جابجایی مبلمان است که این کار فقط نیاز به وقت و انرژی دارد؛ این تغییر در سبک طراحی باعث به وجود آمدن حس تازه و انرژی مثبت می شود. شما می توانید مطابق با اصول طراحی فنگ شویی مبلمان خود را به بهترین شکل ممکن بچینید و یا برای فضاهای کوچکتر روش هایی را پیدا کنید تا بتوانید فضای اتاق نشیمن را گسترده تر نشان دهید. این یکی از بهترین روش هایی است که بدون در نظر گرفتن بودجه می توان احساسی نو را در فضای اتاق تزریق کرد.

dekorasion dakheli - اتاق نشیمن لوکس

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

هنگام ورود افراد به داخل خانه اولین که جایی که دیده می شود اتاق نشیمن است. طراحی خانه شما سلیقه ی شما را نشان می دهد و همانطور که می دانید اتاق نشیمن در لحظه ورود اولین جایی است که به چشم می آید، بنابرین طراحی اتاق نشیمن از اهمیت بسیاربالایی در طراحی خانه شما برخوردار است.

با آویزان کردن یک اثر هنری بزرگ و زیبا در یکی از دیوارهای اتاق نشیمن یک قسمت خیره کننده به وجود بیاورید و فضا را برای بیننده حیرت انگیز کنید.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

از پارچه های عتیقه برای ساختن کوسن، بالشتک های روی صندلی، روکش مبلمان و یا پوشاندن وسایل کوچک استفاده کنید و به اتاق نشیمن خود ظاهری دلخواه بدهید.

از وسایلی با شکل های جالب و منحصر به فرد استفاده کنید و اجازه ندهید که فقط اشکال ساده و تکراری و خسته کننده مانند دایره و یا مستطیل فضای اتاق نشیمن شما را پر کنند؛ این کار می تواند تاثیر به سزایی در زیباتر کردن فضای داخلی شما بگذارد.

به فضای خود حس و خرد ببخشید و قطعه ای قدیمی را در فضا قرار دهید و اجازه دهید این حس زیبا به میهمانان شما نیز منتقل شود. این کار را می توانید با هر وسیله ی قدیمی که در دسترس است انجام دهید.

راهی دیگر برای ایجاد ظاهری شیک و مرتب به اتاق نشیمن قرار دادن تلویزیون روی دیوار است؛ با این کار با سیم های در هم پیچیده و ظاهری نامناسب خداحافظی می کنید.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+