• Bohemian 1 - استایل بوهو مردانه

         استایل بوهو مردانه

استایل بوهو مردانه

اگر از اول هفته تا آخر هفته، مجبورید در محیط کار، کت و شلوار و لباس ‌های رسمی بپوشید و در ساعات دیگر، به دنبال تنوع می ‌گردید، حتماً به استایل بوهو هم فکر کنید. استایل بوهو می ‌تواند روحیه‌ شما را کاملاً تغییر دهد. استایل بوهو، استایلی جهانی است و به قوم و جنسیت خاصی محدود نمی ‌شود. مردان هم مثل زنان می‌ توانند به سبک و استایل بوهو  لباس بپوشند و از زیبایی و جذابیت آن لذت ببرند. این استایل، تاریخچه ‌ای قدیمی دارد و ستارگانی مانند جانی دپ و لنی کراویتز هم با تبعیت از این استایل، به محبوبیت آن افزودند. دوستداران مُد می ‌توانند با توجه به روحیات و سلایق‌شان، استایل بوهو مختص به خود را طراحی کنند؛ از پیراهن‌ های گل گلی مردانه گرفته تا شلوارهای جین تنگ و شلوارهای طرح ‌دار، همه و همه می ‌توانند استایل بوهو مردانه را جذاب کنند. مردان طرفدار استایل بوهو می ‌توانند از اکسسوری ‌ها و زیورآلات متعدد هم استفاده کنند. در این مطلب، به استایل بوهو مردانه خواهیم پرداخت و عناصر آن را به تفصیل شرح خواهیم داد. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

Bohemian 2 - استایل بوهو مردانه
Bohemian 34 - استایل بوهو مردانه

استایل بوهو چیست؟

طرفداران استایل بوهو از اصول مُد پیروی نمی کنند، بلکه هنر و خلاقیت را در تیپ خود می گنجانند. شما هم اگر می ‌خواهید طبق اصول استایل بوهو لباس بپوشید، باید سلیقه‌ خودتان را  در استایل‌تان دخیل کنید. با استایل بوهو می ‌توانید از همه‌ استایل ‌های مُدرن و مرسوم، فاصله بگیرید و کاملاً متفاوت از دیگران باشید. لباس‌ های متناسب با استایل بوهو، گشاد و راحت هستند و پارچه‌ های آن ‌ها از الیاف طبیعی تهیه می ‌شود. در همه‌ عناصر این استایل، جذابیتِ وینتیج دیده می ‌شود و اکسسوری‌ های آن هم بسیار متفاوت و هنرمندانه اند. در ادامه، اصول استایل بوهو را برای‌تان خواهیم گفت.

اصول استایل بوهو مردانه

اگر استایل بوهو را انتخاب کرده ‌اید، یادتان باشد که نباید خلاقیت‌تان را به زنجیر بکشید، بلکه  باید آن را رها کنید و کاملاً خودتان باشید؛ فارغ از هنجارهای اجتماعی و قوانین کلاسیک مُد! استایل بوهو، راهی برای بیان درون است. هیچ اشکالی ندارد پیراهن یا شلوارک گل‌دار بپوشید یا زیورآلات متعدد استفاده کنید. در این سبک، در انتخاب همه‌ عناصر استایل‌تان آزاد هستید!

در استایل بوهو، تک تکِ عناصر استایل اهمیت دارند. پیراهن، تیشرت، اکسسوری، کفش و زیورآلات، همه و همه، در ظاهرِ استایل بوهو مردانه تاثیر می ‌گذارند. کافی است لباس‌ ها و اکسسوری هایتان متناسب با استایل بوهو باشد، پس از آن، می ‌توانید آن ‌ها را هر طور که دوست داشتید با یکدیگر ست کنید. در ادامه، لباس‌ های متناسب برای استایل بوهو مردانه را برای‌تان خواهیم گفت.

Bohemian 73 - استایل بوهو مردانه
Bohemian 12 - استایل بوهو مردانه

پیراهن و تیشرت مناسب برای استایل بوهو مردانه

اگر می ‌خواهید ظاهری بوهمین داشته باشید، در وهله‌ اول، باید چند پیراهن و تیشرت خاص و غیر معمولی در کمد لباس هایتان خودنمایی کند. محدودیت ‌های جنسیتی را درهم بشکنید. هر طرح و رنگی که دوست دارید انتخاب کنید؛ همین که لباس‌تان راحت و متناسب با روحیه‌ تان باشد کافی است. اصلا لازم نیست مرتب و اتوکشیده به نظر برسید، راحتی شما از همه چیز مهم‌ تر است.

اول از همه، باید چند پیراهن یا تیشرت مردانه که نقش گل و گیاه یا پَر روی آن ‌ها نقش بسته است را تهیه کنید؛ در واقع، پیراهن گل‌ گلی، از ملزومات استایل بوهو مردانه به شمار می‌ رود. پیراهن گشاد و آستین کوتاه انتخاب کنید. اگر هم پیراهن‌تان آستین بلند است، آستین هایتان را تا کنید. اگر دوست داشتید، دکمه‌ های بالایی پیراهن‌تان را باز بگذارید تا ژولیده‌ تر و جذاب ‌تر به نظر برسید. رنگ‌ های قهوه‌ ای پُررنگ، خردلی، نارنجی، خرمایی و بلوطی- که در دهه‌ 1970 هم بسیار پرطرفدار بودند- از رنگ ‌های مناسب برای استایل بوهو مردانه به شمار می آیند. لباس راه راه هم استایل شما را جذاب خواهد کرد.

یادتان باشد که مجبور نیستید پیراهن مردانه‌ تان را به همان شکل مرسوم بپوشید؛ مثلاً می ‌توانید چند دکمه را باز بگذارید یا اینکه آن را به همراه تیشرت بپوشید و دکمه ‌هایش را نبندید. اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید پیراهن ‌های اوورسایز و خیلی گشاد به تن کنید؛ این کاملا به تمایل شما بستگی دارد.

در مورد انتخاب تیشرت هم آزاد هستید. تیشرت ‌های ساده و طرح‌ دار، هر دو، برای استایل بوهو مردانه مناسب هستند. فقط یادتان باشد که تیشرت‌تان باید گشاد و راحت باشد!

شلوار و شلوارک مناسب برای استایل بوهو مردانه

زندگی مدرن قصد دارد به ما تحمیل کند که مردان حتما باید همیشه شلوار بپوشند و شلوارک فقط مخصوص تفریحات ساحلی است؛ اما استایل بوهو چنین الگویی را درهم شکسته است. اگر استایل بوهو را انتخاب کرده ‌اید، هم می ‌توانید شلوارک بپوشید و هم شلوار!  وقتی می‌ خواهید شلوار یا شلوارک بوهو بخرید، باز هم باید قوانین و ظاهر معمولِ شلوار و شلوارک را فراموش کنید. شلوارک صرفاً مختص به تعطیلات و تفریحات ساحلی نیست؛ در واقع، شلوارک هم مثل شلوار می‌ تواند عضو ثابتِ پوشش شما باشد، پس در انتخاب آن بیشتر دقت کنید. اگر می‌ خواهید استایل بوهوی شما منحصربه ‌فرد و خاص باشد، شلوارک طرح‌ دار بپوشید. بهتر است طرح‌ های خاص و خلاقانه را برای پوشیدن انتخاب کنید.

اگر می ‌خواهید استایل اسمارت کژوال را با استایل بوهیمن ترکیب کنید، می ‌توانید شلوارک مدل Chino shorts را با پیراهن مردانه گشاد بپوشید. یادتان باشد که هم می ‌توانید شلوارک گشاد بپوشید و هم شلوارک تنگ، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

Bohemian 53 1 - استایل بوهو مردانه
Bohemian 73 1 - استایل بوهو مردانه

و اما شلوار! وقتی هوا سرد می ‌شود، مجبورید شلوار بپوشید. شلوارهای بوهو هم مانند شلوارک‌ های آن متنوع و جذاب هستند. یادتان باشد که حتماً باید چند شلوار جین در کمد لباس هایتان داشته باشید. می‌ توانید شلوار جین را  با خیلی از لباس ‌ها سِت کنید. هم می‌ توانید شلوار جین تیره بپوشید و هم شلوار جین روشن. شلوار جین تنگ و چسبان برای استایل بوهو مردانه مناسب ‌تر است.

شلوار جین زاپ دار یا پاره، استایل بوهو مردانه را بسیار جذاب می ‌کنند. شلوار جین پاره را می‌ توانید به همراه کت (کوتاه یا بلند)، بوت و شال طرح ‌دار ست کنید. چنین ترکیبی هم برای مردان و پسران جوان مناسب است و هم برای مردان میانسال.

اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید لبه‌ شلوارتان را تا کنید تا استایل‌تان متفاوت و جذاب به نظر برسد. یادتان باشد که اگر استایل بوهو را انتخاب کرده ‌اید، نباید شلوار خاکی را از یاد ببرید.

شلوار طرح‌ دار، یکی دیگر از گزینه‌ های مناسب برای استایل بوهو مردانه است. می ‌توانید پیراهن یا تیشرت مردانه طرح‌ دار را به همراه شلوار یا شلوارک طرح ‌دار بپوشید. اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید شلوارهای پارچه ‌ای یا کتان بپوشید، تنگ یا گشاد، هیچ فرقی نمی ‌کند، همه چیز به سلیقه و راحتی خودتان بستگی دارد.

کفش مناسب برای استایل بوهو

کفش مناسب می ‌تواند استایل شما را تکمیل کند؛ به طور کلی، صندل، بهترین گزینه برای استایل بوهو مردانه است. صندل AKA مردانه از گزینه‌ های مناسب برای استایل بوهو مردانه است. صندل ‌های چرمی مردانه هم گزینه‌ بسیار مناسبی هستند. یادتان باشد که هرچه صندل‌ های مردانه‌ تان به صندل ‌های گلادیاتوری زنانه نزدیک باشد، بهتر است.

اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید کفش جیر بپوشید. اگر هم ترجیح می‌ دهید کتانی بپوشید، کتانی اسنیکرز، گزینه‌ بسیار مناسبی برای استایل بوهو مردانه است. در هوای سرد هم می‌ توانید پوتین ‌های بنددار بپوشید. پوتین ‌های جیر، گزینه‌ های بسیار مناسبی هستند. پوتین چرم هم استایل بوهو مردانه را جذاب می ‌سازد.

Bohemian 53 - استایل بوهو مردانه
Bohemian 77 - استایل بوهو مردانه

اکسسوری ‌های مناسب برای استایل بوهو مردانه

استایل بوهو بدون اکسسوری تکمیل نمی ‌شود؛ در واقع، با انتخابِ اکسسوری مناسب، نیمی از راه را رفته ‌اید. در این دنیای مدرن، اکسسوری‌ های مینیمال، بسیار پرطرفدار هستند، مثل ساعت ‌ها و عینک‌ های ظریف و ساده، اما در استایل بوهو، چنین اکسسوری ‌هایی به هیچ وجه پذیرفته شده نیستند. اکسسوری ‌های بوهو، مانند استایل بوهو، بازتابِ استایل شخصی و فردگردایی است. باید هنر و خلاقیت خود را در زمینه انتخاب اکسسوری هم به کار بگیرید.

بهتر است اکسسوری‌ های کهنه یا وینتیج را انتخاب کنید. کولی‌ های کنفی، گزینه‌ بسیار خوبی برای استایل بوهو مردانه محسوب می شوند. کمربندهای طرح‌ دار چرمی، گزینه‌ های بسیار متفاوت و مناسبی هستند.

کلاه‌ های فدورا ، حصیری و شال ‌های اوورسایز و طرح ‌دار، استایل بوهو شما را جذاب ‌تر می‌ کند.

زیورآلات اهمیت زیادی در استایل بوهو دارند. چرم، چوب و فلز، گزینه‌ های بسیار مناسبی برای استایل بوهو هستند. گردنبندهای بلند و انگشترهای بزرگ، تزیین کننده های استایل بوهو به شمار می آیند؛ به طوری که می‌ توانید چندین انگشتر و چندین گردنبند را به‌ طور همزمان بیندازید. زیورآلاتی که در تزیین آن ‌ها از سنگ ‌های قیمتی یا تزیینی استفاده شده است، استایل شما را جذاب‌تر می سازند. یادتان باشد که فیروزه، پرطرفدارترین سنگ تزیینی است و استایل بوهو شما را به مراتب جذاب ‌تر و خاص ‌تر می کند و به آن جلوه گری بیشتری می بخشد.

چگونه لباس ‌های بوهو را با یکدیگر سِت کنیم؟

لایه ‌ای لباس پوشیدن، یکی از مهم ‌ترین قوانین استایل بوهو است. می‌ توانید تیشرت وینتیج را به همراه پیراهن طرح ‌دار بپوشید. در انتخاب رنگ لباس هایتان آزاد هستید؛ اما اگر رنگ ‌هایی را که مکمل یکدیگر هستند با هم بپوشید، استایل‌تان جذاب ‌تر خواهد بود. نکته‌ دیگر در مورد ست کردن رنگ ‌ها این است که رنگ‌ های خنثی، مانند سرمه ای، مشکی، سفید و خاکستری را می‌ توانید با همه‌ رنگ‌ ها سِت کنید.

Bohemian 83 - استایل بوهو مردانه
Bohemian 9 - استایل بوهو مردانه

نکات مهم درمورد استایل بوهو مردانه

اگر می ‌خواهید به سبک بوهو مردانه لباس بپوشید، باید یک سری اصول کلی را رعایت کنید.

  • همه‌ لباس‌ هایتان نباید تنگ باشد، بلکه باید لباس‌ های تنگ و جذب را به همراه لباس‌ های گشاد بپوشید. البته اجباری مبنی بر پوشیدن لباس ‌های تنگ وجود ندارد و می ‌توانید به طور کل، لباس‌ های گشاد به تن کنید؛ برای مثال، پیراهن گشاد به همراه شلوار راحت و گشاد.
  • یادتان باشد که گنجاندن حتی یک لباس طرح ‌دار در تیپ‌تان می ‌تواند به جذابیت استایل بوهو مردانه شما بیفزاید؛ از این رو، نباید همه‌ لباس‌ هایتان ساده و بدون طرح باشد. اگر بیش‌ از یک لباس طرح ‌دار بپوشید هم که چه بهتر!
  • اکسسوری ‌های بوهو و طرح‌ های لباس‌تان باید ملهم از طراحی وینیج باشد. دکمه سرآستین، شال اوورسایز، عینک دودی و کلاه، همه و همه، استایل بوهو شما را بسیار جذاب می‌ کنند.
  • هرچقدر دلتان می ‌خواهد، زیورآلات بپوشید. دستبند و گردنبند چرم (چه ساده و چه طرح ‌دار یا بافت)، دستبند و گردنبند فلزی و انگشترهای قدیمی، می ‌توانند بر جذابیت استایل بوهو بیفزایند.
  • اگر از فروشگاه‌ های لباس دست دوم خرید کنید، هم در هزینه‌ هایتان صرفه‌ جویی کرده ‌اید، هم استایل بوهوی‌ شما جذاب‌ تر خواهد بود و هم حتی به استایل عصر هیپی وفادار مانده ‌اید.
  • مدل موی جمع یا دم اسبی، موهای باز و آشفته و ریش، استایل بوهو مردانه را جذاب می سازند.
  • تاتو نیز یکی از المان های افزایش جذابیت در این استایل است. بازوها بهترین مکان برای تاتو هستند.

استایل بوهو مردانه برای همه‌ سنین

یادتان باشد که استایل بوهو، مختص به مردان جوان نیست و در هر سنی می ‌توانید طبق اصول بوهو لباس بپوشید. کت جین به همراه شلوار و پیراهن ساده، برای مردان میانسال بسیار مناسب است؛ در ضمن، هر اکسسوری و زیورآلاتی را که دوست داشته باشید نیز می ‌توانید بپوشید و در این خصوص، هیچ محدودیتی ندارید.

سخن آخر

لباس پوشیدن به هر سبک و استایلی، برآمده از درون، تفکر و تمایل هر فرد است که بازنمای نگاه و اندیشۀ هر شخص به جهان خارج است. انتخاب استایل، نشان دهندۀ شخصت هر فرد نیز می تواند باشد. استایل مورد علاقه تان را انتخاب کنید و از پوشیدن آنچه دوست دارید، غرق لذت شوید. یادتان باشد که اگر انتخاب لباس، برایتان بازتابی از تفکرات، احساسات و درونتان است، باید سنجیده و مطمئن عمل کنید و در سِت کردن، به قوانین و اصول آن استایل احترام بگذارید  تا حق مضمون آن سبک را ادا ، و همان چیزی را بیان کنید که آن سبک، قصد القا آن را به جهان مد و پوشش داشته است ولی در نهایت، بازهم این شما هستید که تصمیم می گیرید چه بپوشید که هم در آن احساس راحتی و لذت کنید و هم مغایر با شخصیت، افکار و جهان بینی تان نباشد ولی در هرحال باید یادتان باشد که ممکن است نگاه های متفاوتی رویتان باشد؛ پس نباید از دیدها و قضاوت ها هراسی داشته باشید، چراکه هر استایلی، خود، نوعی ایدئولوژی و نگاه است که می تواند گویای حرف های ناگفتۀ بسیاری باشد. با ایمان و اعتقاد به باورهایتان، با آسودگی استایل مورد نظرتان را انتخاب کنید و بی هراس از نوع نگاه ها، در انظار ظاهر شوید!

 

استایل بوهو زنانه

Bohemian 911 - استایل بوهو مردانه
tarahi lebas  logo callto - استایل بوهو مردانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

رفداران استایل بوهو از اصول مُد پیروی نمی کنند، بلکه هنر و خلاقیت را در تیپ خود می گنجانند. شما هم اگر می ‌خواهید طبق اصول استایل بوهو لباس بپوشید، باید سلیقه‌ خودتان را در استایل‌تان دخیل کنید.

در استایل بوهو، تک تکِ عناصر استایل اهمیت دارند. پیراهن، تیشرت، اکسسوری، کفش و زیورآلات، همه و همه، در ظاهرِ استایل بوهو مردانه تاثیر می ‌گذارند. کافی است لباس‌ ها و اکسسوری هایتان متناسب با استایل بوهو باشد.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

پیراهن گل‌ گلی، از ملزومات استایل بوهو مردانه به شمار می‌ رود. پیراهن گشاد و آستین کوتاه انتخاب کنید. اگر هم پیراهن‌تان آستین بلند است، آستین هایتان را تا کنید.

شلوارک طرح‌ دار بپوشید. بهتر است طرح‌ های خاص و خلاقانه را برای پوشیدن انتخاب کنید هم می ‌توانید شلوارک گشاد بپوشید و هم شلوارک تنگ، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

کفش مناسب می ‌تواند استایل شما را تکمیل کند؛ به طور کلی، صندل، بهترین گزینه برای استایل بوهو مردانه است و صندل ‌های چرمی مردانه هم گزینه‌ بسیار مناسبی هستند. یادتان باشد که هرچه صندل‌ های مردانه‌ تان به صندل ‌های گلادیاتوری زنانه نزدیک باشد، بهتر است.

کسسوری ‌های بوهو، مانند استایل بوهو، بازتابِ استایل شخصی و فردگردایی است. باید هنر و خلاقیت خود را در زمینه انتخاب اکسسوری هم به کار بگیرید
بهتر است اکسسوری‌ های کهنه یا وینتیج را انتخاب کنید.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+