نکاتی مفید و مهم در انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی

نکاتی مفید و مهم در انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که حتی یک ثانیه بیشتر هم نمی توانید با یک خانه قدیمی و دکوراسیون کهنه بسازید، پس باید به فکر تغییرات اثرگذاری در خانه خود باشید و از ایده های جذاب طراحی دکوراسیون داخلی الهام بگیرید.
اگر از مبلمان کهنه و پاره، پارچه های رشته رشته شده، پرده های رنگ و رو رفته و یا کابینت های لب پریده در خانه خود خسته شده اید، قطعا زمان تغییر دوباره است.

 انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی در روند پروژه بازسازی

روند پروژه بازسازی خانه ها می تواند بسیار هیجان انگیز و دلنشین باشد، اما هنگامی که صحبت از تدارکات به میان می آید، کار بسیار دشوار به نظر می رسد.
در حالی که برخی از مالکان خانه ها از ایده ها الهام گرفته اند، وقتی زمان تغییر و طراحی فرا می رسد، آن ها ممکن است ابزار و یا مهارت لازم برای جمع کردن همه این ایده ها و تحقق آن ها را نداشته باشند.

این درست جایی است که متخصصان وارد بازی می شوند و نوبت به استخدام یک طراح داخلی می رسد.
وقتی که شما ایده های بسیار خوب و تاثیرگذار زیادی در ذهن دارید، اما نمی دانید چگونه آنها را به کار بگیرید و یا از طرف دیگر اصلا نمی دانید که باید از کجا شروع به کار کنید، وجود طراحان دکوراسیون داخلی برای کمک به شما ضروری است.

تاثیر انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی

هنگامی که نوبت به ایده گرفتن و قرار دادن آنها در خانه می رسد، طراحان داخلی می توانند یک منبع عالی و بی نظیر محسوب شوند.
با این حال، طراحی داخلی نیز یک تجارت است و قطعا ترفندهای فراوانی برای این تجارت نیز وجود دارد. تغییر دکوراسیون خانه حتی اگر به تغییر مکان یک گلدان هم ختم شود، می تواند حس زیبایی را در اهالی خانه ایجاد کند.

حال اگر این تغییرات انجام شده هوشمندانه و کارشناسی شده باشد علاوه بر زیبایی حتی می توانید در فضایی کوچک کاربرد های متفاوتی را تجربه کنید.
در این مقاله نکاتی وجود دارد
که قبل از باز کردن درهای حرفه ای و قدم گذاشتن به دنیای طراحی باید آن ها را بدانید.

ارتباطات قوی حرفه ای در انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی

آن چه که واضح و روشن است این است که طراحی داخلی یک تجارت است، ولو این که یک تجارت خلاقانه باشد، اما هنوز هم یک تجارت در هسته اصلی آن وجود دارد.
هنگام استخدام یک طراح داخلی، شما باید دقیقا مانند هر معامله تجاری دیگری، آن را در نظر بگیرید.

این بدان معنا است که مصاحبه با داوطلبان فعال در این حرفه یک ضرورت است.
از آن جا که شبکه ارتباطی طراح، بخش بزرگی از موفقیت تجاری او است، شما باید یک طراح داخلی که سابقه طولانی در تجارت دارد را استخدام کنید، بنابراین این فرد ارتباطات قوی و تاثیرگذار زیادی را نیز در این امر دارد.

ویژگی های خوب طراحان دکوراسیون داخلی

یک طراح خوب و حرفه ای ارتباطات قوی و همچنین منابع خوبی را در اختیار دارد و می توانند تخفیف های مورد نظر را به شما منتقل کند.
یک طراح داخلی که در بازار تازه کار است ممکن است روابط خود را امتحان کند و یا در کارش بیش از اندازه مبالغه کند، زیرا آن ها نمی خواهند که شما بدانید در تاریخ تجارت فاقد سابقه هستند.

اطمینان حاصل کنید که طراح داخلی شما درباره محصولات خاصی از قبیل کفپوش و یا صفحه کابینت (پیشخوان آشپزخانه) اطلاعات کافی دارد و افرادی را در این زمینه می شناسد.
این محصولات گران قیمت هستند، اما با ارتباطات مناسب می توان قیمت آن ها را کمی کاهش داد.
گذشته از تخفیف، طراحان داخلی منابع و ارتباطاتی را در اختیار دارند که می توانند ایده های مناسب و جذابی را به شما ارائه دهند.

 انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی با ارتباطات قوی

به عنوان مثال، اگر به دنبال ایجاد یک راه پله بی نقص در خانه خود هستید، یک طراح داخلی با ارتباطات قوی و گسترده ممکن است دقیقا شخصی که به دنبال آن هستید را بشناسد و کار را آسان کند.
شاید شما آن چنان که باید و شاید تغییرات دکوراسیون و چیدمان را به صورت اصولی انجام ندهید؛ گاهی ممکن است تغییری انجام دهید که منجر به تغییر کل فضا شود، اما به واسطه آن قسمتی از فضای مفید خود را از دست بدهید، اما طراحان دکوراسیون داخلی درست و اصولی کار را انجام می دهند.

مطرح کردن بودجه مد نظرتان در ابتدای کار

اگرچه شما فکر می کنید که طراح داخلی شما بودجه شما را در نظر دارد، اما باید بدانید که این گونه نیست؛
مگر اینکه در ابتدای کار محدودیت های مالی خود را به وضوح برای طراح بیان کنید و او را از بودجه خود مطلع سازید.
طراح شما قصد دارد تا بهترین ویژگی در کیفیت و ساختار را انتخاب کند تا طراحیش خروجی خوبی داشته باشد، بنابراین مطمئنا آن ها می خواهند کار خود را از اسراف شروع کنند و آن را در بالای لیست خود قرار دهند.
اگر این پتانسیل را ندارید که بودجه خود را در هنگام کار افزایش دهید و یا هزینه های سنگین تری را به منظور طراحی خانه خود متحمل شوید، حتما در مورد محدودیت بودجه و اینکه تا چه اندازه مایل به خرج کردن هستید با طراح خود بحث کنید.

 انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی برجسته

اگر یک طراح مناسب و برجسته را استخدام کرده اید، آن ها به شما ایده های مناسبی را ارائه می دهند تا بدانید چه تغییراتی باید در برنامه طراحی خانه شما انجام شود که علاوه بر جذابیت و زیبایی، متناسب با بودجه شما نیز باشد.
اگر بودجه کافی در دست دارید، تمام تغییرات دکوراسیون را در یک مرتبه انجام دهید، اما اگر بودجه شما محدود است، آن را در فازهای مختلفی انجام دهید؛ بهتر است در ابتدا یک اتاق را به طور کامل به پایان برسانید و سپس به دنبال قسمت دیگری بروید تا این که بخواهید از هر اتاق فقط یک گوشه را تغییر دهید.

اهمیت مشورت با  طراحان دکوراسیون داخلی

طراح داخلی شما یک فرد حرفه ای است، اما فردی است که روی اولویت های خود پافشاری می کند.
اگر گزینه ها را به طرز خیلی گسترده ای باز بگذارید، ممکن است خیلی زود متوجه شوید که خانه شما همان چیزی می شود که طراح داخلی شما دوست دارد.
این همچنین یکی از نشانه های یک طراح ضعیف است.

وظیفه اصلی آن ها، طراحی با سلیقه و سبک شما است و نه خودشان. طراحان دکوراسیون داخلی نمی خواهند اتاق هایی را طراحی کنند که باب میلشان نیست و تصور می کنند زشت و ناخوشایند است که طرح هایی را اجرا کنند که باعث می شوند آن ها به سلیقه خود پایبند نباشند؛
اما این فقط بخشی از کار آنها است. قبل از این که دکوراسیون داخلی شما به عنوان یک امضا و گواهی از علاقه ها و سرگرمی های طراح شما باشد، حتما درباره علاقمندی ها، سلیقه و سبک مورد نظرتان با طراح بحث و گفتگو داشته باشید.

در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم به طراحان دکوراسیون داخلی

تصاویر فضاهای مورد علاقه خود را جمع آوری کرده و طراحی اتاق هایی را که دوست دارید، رنگ هایی که با شما سخن می گویند و یا پارچه هایی که از نظر شما تحسین برانگیز هستند را به طراح خود نشان دهید تا به علاقمندی و هدف شما پی ببرد و با توجه به این موارد طراحی خود را انجام دهد.

کلیه اطلاعاتی را که مربوط به خواسته هایتان است را جمع آوری کردی و آن را در قالب یک لیست دقیق در اختیار طراح بگذارید.
بسیار مهم است که خواسته ها و نیازهای خود را به وضوح بیان کنید و اطمینان حاصل کنید که این بینش شما است که در محصول نهایی به وجود می آید.
امکان دارد فردی طرح کلاسیک را بپسندد و فردی دیگر طرح مدرن را، بنابراین تعیین کننده مسیر و نحوه طراحی شما هستید.

دقت در انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی

فقط به این دلیل که آنها ادعا می کنند که بهترین هستند به معنای این نیست که شما نمی توانید کسی را به همان اندازه با استعداد و یا کمی کمتر پیدا کنید.
بسیاری از دانشجویان طراحی دکوراسیون داخلی با استعداد هستند و از توانایی بالایی برخوردار هستند و اغلب آن ها پروژه هایی را برای اعتبار و رزومه کار خود در نظر می گیرند و می توانند با نیمی از هزینه ها، خدمات با کیفیتی را به شما ارائه دهند،
اما این نکته را نیز به یاد داشته باشید که آن ها تازه کار خود را شروع کرده اند.

بنابراین ارتباطاتی که یک متخصص با تجربه در اختیار دارد را نخواهند داشت.
شرکت های بسیاری نیز وجود دارند که ادعا می کنند با قیمت بسیار پایینی کاری بی عیب و نقص را به شما تحویل می دهند، اما این ها همگی دروغ محض است؛
در این زمینه کار را به کاردانش بسپارید و به شرکت های مطرح اطمینان کنید.

روش های انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی

با دوستانی که طراحان داخلی را برای خانه خود استخدام کرده اند و از آن ها ایده گرفته اند، مشورت کنید تا در انتخاب بهترین طراح شما را یاری کنند و یا شخصا به دفتر کار طراحان مراجعه کنید و حتما نمونه کارهای هر طراح را به طور دقیق بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که ایده های آن ها انتظارات شما را برآورده می کند.

وقت زیادی را برای انتخاب و استخدام طراح خود بگذارید.
اگرچه این گفته کاملا حقیقت دارد که آن چه را که برای آن هزینه می کنید، دریافت می کنید، اما شما لیاقت یافتن یک طراح داخلی خوب و حرفه ای را دارید تا بتواند آن چه را که می خواهید و متناسب با بودجه شما است را ارائه دهد.

مهارت نه گفتن به طراح دکوراسیون داخلی را بیاموزید

بسیاری از انسان ها در نه گفتن به خواسته های دیگران دچار مشکل هستند و توانایی لازم آن را ندارند.
اگرچه شاید این موضوع ساده ای نباشد که شما به طراح خود بگویید کاری که انجام داده است را دوست ندارید، اما اگر شما در همان ابتدای کار یک ایده را رد کنید، طراح داخلی شما هم اذیت نخواهد شد.

شما در ازای پروژه ای که دوست دارید به آن ها دستمزد پرداخت می کنید، پس اجرای درست و کامل درخواست های شما وظیفه طراحان داخلی است.
اگر دوست ندارید عنصری را به فضای خانه خود اضافه کنید و یا اگر برخی از ایده های آن ها را نمی پسندید، به راحتی و در کمال آرامش این مطلب را به طراح خود توضیح دهید و با اطمینان کامل در طراحی خود پیش بروید.

مشورت با طراحان دکوراسیون داخلی

در حالی که ممکن است طراح داخلی با انتخاب طراحی شما موافق نباشد، اما باید بدانید تصمیم نهایی بر عهده شما است و نه آن ها.
به یاد داشته باشید که پروژه طراحی مختص به خانه شما است و نه مال آن ها.
بنابراین در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید چه عناصری در طراحی باقی بمانند و یا کدام یک از آن ها از خانه شما خارج شوند، پس مخالفت کردن را بیاموزید و در ابتدای کار تمام خواسته ها و ایده های خود را به طور واضح و روشن با طراح خود در میان بگذارید.
نه گفتن مهارتی است که با تکرار و تمرین می توان به راحتی آن را کسب کرد.

استخدام طراح برای تغییر بخشی از دکوراسیون خانه

در حالی که ممکن است به نظر برسد شما برای یک پروژه کامل، یک طراح داخلی را استخدام کرده و با او به توافق رسیده اید؛ می توانید فقط برای طراحی بخشی از خانه تان هزینه پرداخت کنید.
اگر به دنبال شخصی هستید که فقط در مورد کانتر (پیشخوان) آشپزخانه از او کمک بگیرید، لازم نیست که طراح را برای تغییر تمامی آشپزخانه استخدام کنید.
با این تفاسیر می توانید هزینه کمتری را نیز پرداخت کنید.

نکاتی مفید و مهم در استخدام طراحان دکوراسیون داخلی

استخدام یک طراح دکوراسیون داخلی می تواند مزایای بسیاری داشته باشد و در عین حال نیز می تواند هزینه سنگینی در پی داشته باشد،
اما به کار گرفتن آن ها برای بخشی از خانه هزینه های شما را به مراتب کاهش می دهد.
اولویت های خود را مشخص کنید و با طراح خود در این زمینه به گفتگو بپردازید.
طراحانی وجود دارند که دستمزد خود را به صورت ساعتی دریافت می کنند که برای هدف شما بهترین گزینه هستند.
این نکته را هرگز فراموش نکنید که پروژه مورد نظر منحصر به شما است و نحوه انتخاب و مکان طراحی کاملا به نظر شما بستگی دارد، فقط مطمئن شوید که قبل از امضای توافقنامه، همه چیز را به وضوح در قرارداد آورده اید.

خانه شما تنها پروژه در دست طراحان داخلی نیست

ممکن است طراحان داخلی به شما بگویند که پروژه شما اولویت اصلی آن ها به شمار می رود، اما این امکان وجود دارد که آن ها پروژه های فراوان دیگری را نیز در دست داشته باشند و سر آن ها بسیار شلوغ باشد و شما نیز مانند سایر مشتریان در لیستی طولانی قرار گرفته باشید؛
این احتمال نیز وجود دارد که برخی از مشتریان از اعتبار بیشتری نسبت به شما برخوردار باشند، بنابراین در انتخاب طراح و در طی کار، توجه و زمان بیشتری را نیاز دارید تا دچار مشکل نشوید و در نهایت خانه ای مطابق با خواسته ها و سلیقه شخصیتان را از آن ها تحویل بگیرید.
به همین دلیل حتما خطوط ارتباطی قوی و روشنی را ایجاد کنید.

انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی مناسب شما

علاوه بر این شما می خواهید مطمئن شوید که حتی اگر تنها مشتری آن ها هم نیستید، اما آن ها می توانند شما را به یک مشتری مهم و با ارزش تبدیل کنند.
بررسی دقیق منابع می تواند به اطمینان از اولویت اصلی شما کمک کند.
طراحی را انتخاب کنید که از محبوبیت بالایی بر خوردار باشد، نسبت به شما و خانه تان احساس مسئولیت کند و سابقه درخشانی نیز در این امر داشته باشد.

در این زمان با اطمینان خاطر بیشتری می توانید به طراحی خانه خود بپردازید.
اگر طراح خود را با دقت انتخاب کرده باشید مطمئن خواهید شد که او به تعهداتش پایبند است و از این طریق از بروز مشکلاتی در آینده جلوگیری می کنید.

توجه کردن به لوازم کهنه و قدیمی در خانه

در حالی که شما فکر می کنید که برای خانه ای جدید موارد و دکوراسیون جدیدی نیاز دارید و باید مبلغ سنگینی را به طراح خود پرداخت کنید، گاهی اوقات بعضی از وسایلی که در اطراف خانه شما بدون استفاده افتاده اند،
می توانند در تغییر خانه شما کارساز باشند و با استفاده از آن ها و بدون صرف هزینه های سنگین خانه ای جذاب، زیبا و مطابق میلتان طراحی کنید.

به عنوان مثال یک گلدان عتیقه می تواند زیبایی شگفت انگیزی را در آشپزخانه خانه شما به وجود آورد و آشپزخانه ای منحصر به فرد را ایجاد کند و یا یک کمد قدیمی می تواند مجددا بازسازی شود و به عنوان کابینت سرویس بهداشتی و یا حمام مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده طراحان دکوراسیون داخلی از اجناس دست دوم

قبل از سفارش هر محصول جدیدی با طراح خود گفتگو کنید و اطمینان حاصل کنید که لوازم کهنه و قدیمی خانه شما قابل بازسازی و احیا شدن نیستند.
ببینید آیا چیز های کهنه ای دارید که بشود کاربری جدیدی به آن ها داد؟
هر یک از وسایل عتیقه تاریخچه و داستان های جالبی را در خود نهفته دارد.
علاوه بر این بسیاری از فروشگاه های عتیقه فروشی که دارای اجناس دست دوم هستند در دنیا وجود دارند که می توانند کالای مشابهی را با قیمت کمتر و مناسب تر به شما ارائه دهند.
ممکن است فقط لازم باشد که شما کمی هزینه برای صیقل دادن و رنگ آمیزی مجدد بپردازید تا به این وسیله زیبایی اصلی آن محصول به شما بازگردانده شود.

عدم علاقه طراحان داخلی به تمام ایده های شما

در نهایت طراحان داخلی در خانه شما هستند تا بتوانند یک خانه و یا اتاق را طوری طراحی کنند که شما عاشق آن شوید و از بودن در آن لذت ببرید، اما این بدان معنا نیست که همیشه نوع طراحی انتخابی شما آن ها را خوشحال می کند.
شاید شما به همه ایده های آن ها علاقه نداشته باشید، به همین صورت ممکن است طراح داخلی نیز عاشق ایده های شما نشود.
اگر آن ها سعی کردند شما را به جهت دیگری سوق دهند به هیچ عنوان تعجب نکنید، چرا که آن ها علاقمند به اجرای سلیقه، خواسته ها و تجربه خود هستند.

اگر علاقمند به سبک خاصی هستید، بهتر است که بر اساس علاقه تان عمل کنید.
در حالی که برخی ایده های شما ممکن است با طراحی کلی اتاق مطابقت نداشته باشد، برخی از آن ها نیز ممکن است کامل باشد.

انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی با علم به روز

عناصری که برای شما مهم هستند را انتخاب کنید و روی میز آن ها بگذارید تا طراحی مورد نظر شما به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد.
طراحی دکوراسیون داخلی یک علم به روز و آمیخته با هنر است؛
این علم می تواند فضاهای بی روح و سرد را به طرز شگفت انگیزی مبدل به فضایی جذاب و سرشار از انرژی های مثبت کند.
در نهایت شما می توانید با ترکیب سلیقه و خلاقیت خود و تجربه طراحان، خالق فضایی منحصر به فرد شوید.

تغییر دادن بودجه با مشورت طراحان دکوراسیون داخلی

طراحان داخلی بهترین چیزها را برای خانه شما می خواهند و این امر همیشه با بودجه های سنگین همراه نخواهد بود.
خبر بسیار خوب برای صاحبان خانه این است که بودجه ها را می توان تغییر داد، در حالی که با تغییر بودجه هم می توان به یک نتیجه شگفت انگیز دست یافت.

به عنوان مثال اگر طراح شما پرده های جدید و گران قیمتی را برای خانه شما پیشنهاد می دهد، حتی برای یک دقیقه هم که شده به پرده هایی که باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شوند، نگاه کنید.
پرده های بسیار زیبا و شیکی وجود دارند که علاوه بر قیمت مناسب، زیبایی و جذابیت فضای شما را دو چندان می کنند.

انتخاب طراحان داخلی در مورد آشپزخانه

همین مفهوم را می توان در سایر مناطق خانه شما مانند کابینت آشپزخانه نیز به کار برد. کابینت های سفارشی می توانند در نوع خود ظاهری بی نظیر ایجاد کنند، اما این کابینت ها از کابینت های استوک (stock cabinets) بسیار گران تر هستند؛
کابینت های استوک کابینت های پیش ساخته ای هستند که می توانید از بازار آن ها را تهیه کرده و در خانه خود نصب کنید؛
این کابینت ها می توانند پیش ساخته ولی نو باشند و یا حتی می توانند دست دوم هم باشند که با تغییر درب آن ها به یک نوع منحصر به فرد تبدیل می شوند.

برای حل این مشکل همانطور که پیش از این نیز به آن اشاره شد با طراح خود رو راست باشید و پیش از انجام هر کاری او را در جریان میزان بودجه ای که قادر به تامین آن هستید قرار دهید.

کلام آخر درباره نکاتی مفید و مهم در انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی

دانستن این ترفندهای تاثیر گذار در دنیای تجارت و کسب و کار در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی باعث می شود که رابطه شما با طراح داخلی دوستانه و یک دست شود.
اگر روابط حرفه ای شما در جریان است و می دانید که تجارت چگونه است و چگونه کار می کند، شما به احتمال زیاد باید از نتیجه نهایی و متناسب با بودجه خوشحال و هیجان زده شوید.
در حالی که طراحان دکوراسیون داخلی برجسته بسیار ماهر هستند، اما ما همیشه باید به یاد داشته باشیم که این یک تجارت است و باید به صورت یک تجارت نیز با آن رفتار کنیم، بنابراین باید احساسات خود را کنار بگذارید و با طراح خود یک معامله حرفه ای انجام دهید.

 

معامله ای که دو طرفه باشد، همه را خوشحال کند و یک خانه ای جذاب و ماندگار را به شما تحویل دهد؛ خانه ای که حتی تا سال های بعد هم آن را دوست خواهید داشت.
اگر در فکر استخدام یک طراح داخلی هستید، قبل از مراجعه به دفترکار او لیستی از سوالات مهم خود را تهیه کرده و با خود به همراه داشته باشید تا هیچ گونه سوالی و نکته ای از قلم نیفتد.
اگر به دنبال تغییر دکوراسیون داخلی و طراحی چیدمان خانه، محل کار و فضای زندگی خود هستید، طراحان داخلی تجربه ای متفاوت از خلق فضا و کیفیت زندگی را برایتان فراهم می کنند، فقط کافی است سبک طراحی و سلیقه ای که بیشتر می پسندید را انتخاب نموده، بودجه مورد نظرتان را تعیین کنید و سپس بر اساس خواسته های شما، چند ایده اولیه توسط معماران و طراحان ارائه می شود.

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

توجه : آخرین فرصت ثبت نام با شهریه سال 99 در سال 1400 تا 31 فروردین ماه - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22برای شروع کلیک کنید .
+