پارچه در طراحی داخلی

کتان، ابریشم ، پشم با رنگ های ملایم و طبیعی ، ظاهری صمیمی در فضای داخلی خلق می نمایند. منسوجات طبیعی به علت دارا بودن بافتی ساده ، کیفیت مناسب و سازگار با محیط ، حسی خوشایند را منتقل می سازند.
ترکیبات الیاف مختلف پنبه را با پارچه ای کتانی،کتان راه راه و زبر ، پشم را به فاستونی و پارچه کشمیر تغییر می دهند .ابریشم از پارچه های بسیار لوکس و در عین حال بسیار شکننده نیز می باشد. ابریشم ترکیبی با کتان ، بیشترین دوام را دارد .ترکیب منسوجات طبیعی و منسوجات مصنوعی آنها را با دوام تر و مقرون به صرفه تر می سازد. عرض استاندارد پارچه ها و نوع بافت آنها با یکدیگر متفاوت است. منسوجات ترکیبی طبیعی و مصنوعی به طور کلی در فضاهای مختلف مسکونی، تجاری و… کاربرد دارد و در ساخت انواع مبلمان ، پرده، دیوارپوش، کفپوش استفاده می شوند.

منسوجات و پارچه

پارچه ها عناصری جذاب و انعطاف پذیر و لطیف در فضای داخلی وجود دارند که طراحان مختلف از آنها حس و حال و روح فضا را متحول می نمایند. در سبک های کلاسیک ، مدرن و … با سایر عناصر موجود در فضا آمیخته شده و بافت و رنگ منحصر به فرد ایجاد کرده و موجب دل نشینی و صمیمیت محیط می شود. پارچه ها ، بسیار مهم هستند و می توانند انقلابی در فضا ایجاد نمایند، و به آن فضا شخصیت ببخشند. آنها را می توان جهت تاکید بر کیفیت فضای خاص و مهمی بکار برد به نحوی که میزان آرامش و آسایش محیط را افزایش داد. با وجود دامنه ی وسیعی از بافت ها، سبک ها، رنگ ها و مدل ها، طراح می تواند تزیینات گوناگونی را ایجاد نماید. تولیدکنندگان پارچه ومرتبط با مد ، دائما محصولات خویش را ارتقا می بخشند و مجموعه جدیدی از طرح ها را ارائه می نمایند و به تنوع گزینه های طراح داخلی می افزایند.

پارچه در طراحی داخلی