روش های آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان همراه با بازی

چگونه کودکان خردسال از طریق بازی کردن زبان انگلیسی می آموزند ؟

آموزش زبان انگلیسی به بچه های پیش دبستانی برای معلم هایی که جدیدا به این سن از دانش آموزان آموزش میدهند، میتواند وحشتناک باشد. بچه های خردسال ظرفیت توجه کمتری نسبت به بچه های بزرگتر و برگسالان دارند، و آنها همچنان در حال یادگیری زبان مادری خود هستند. اما زمانیکه شما چند اصل اساسی را یاد بگیرید و با انواع بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آشنا شوید، آموزش به این دانش آموزان میتواند بسیار پر ارزش باشد. پویا اندیش چندین سال است که کلاس زبان انگلیسی آنلاین برای کودکان و بزرگسالان برگزار می کند. در ادامه این مقاله به بررسی آموزش زبان انگلیسی کودکانه به همراه بازی خواهیم پرداخت.

آموزش زبان به کودکان با بازی

آموزش زبان به کودکان همراه با بازی و اهمیت یادگیری فعالانه

یادگیری فعالانه به این معناست که بطور کامل بچه ها را درگیر فرایند یادگیری کنید.
برای دستیابی به این موضوع، ما باید محیطی را فراهم کنیم که برای تمام حواس آنها جذاب باشد که شامل دیداری، شنیداری، حرکتی و لمسی میشود.
فعالیت های یادگیری مناسب شامل مواردی همچون سرودها، آهنگ ها، شعر ها، رقص ها، بازی ها، کلیپ ها، و کارهای هنری و دستی میشوند.
برای مثال، زمانی که بچه ها لغت انگلیسی جدیدی را در کلاس یاد میگیرند، ممکن است در ابتدا :

  • لغت را بشنوند( در آهنگ یا سرود )
  • لغت را تکرار کنند( زمانیکه آهنگ میخوانند )
  • لغت را ببینند( اگر انها از قبل برای تشخیص حروف آماده باشند )
  • لغت را دنبال کنند
  • و سپس لغات را بوجود آورند ( زمانی که از آنها در مورد موضوعی سوال میشود یا در بازی هایی که نیاز به تولید یک لغت جدید است ).
آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

ترویج آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

بازی کردن یک بخش بسیار قابل توجهی از معنای زندگی برای کودکان در این مرحله از رشد میباشد.
از این رو، معلم ها باید یادگیری و آموزش زبان به کودکان را بوسیله ی بازی کردن تا جای ممکن ترویج دهند.
بازی فلش کارت ها، رقابت ها، مسابقات، از جمله هیجان انگیزترین راه ها برای یادگیری کودکان هستند.
علاوه بر تشویق بر یادگیری فعالانه، به رشد مهارتهای اجتماعی نیز کمک میکنند.

تقویت خلاقیت و تصویر سازی کودکان از طریق آموزش زبان

این بسیار مهم است که ما به دانش اموزان خردسال کمک میکنیم تا چیزی فراتر از تنها توانایی های زبانی را بیاموزند.
خلاقیت و تصویر سازی بخش هایی از فرایند یادگیری زبان در آن هاست و این بخش ها را باید معلم ارتقاء دهد.
برای مثال، شما میتوانید با کمک دانش آموزان و بوسیله ی استفاده از پیشنهاد آنها، آهنگ های جدیدی را بسازید.
هنر و حرفه های دستی نیز فرصت مناسبی را برای استفاده از خلاقیت و مهارت تصویر سازی در کودکان فراهم میکنند.
اما نباید بر تکرار یک مدل دستی که اماده کرده ایم، اصرار کنیم. در عوض، به انها اجازه دهیم تا فراتر روند و از ایده های خودشان استفاده کنند.

بازی آموزش زبان انگلیسی به کودکان

رشد مهارت های اجتماعی کودکان با آموزش زبان

رشد مهارت های اجتماعی نیز در این مرحله از یادگیری بسیار مهم است. بچه ها نیاز دارند تا اجتماعی شدن با یکدیگر را یاد بگیرند و برخی از ارزش های مهم نظیر احترام و اشتراک را بکار ببرند. این امر ضروریست تا معلم توضیح دهد که چرا همچین ارزش هایی بسیار مهم اند و سپس دائما زمانیکه در کلاس آموزش زبان ضدیتی بوجود می آید، اهمیت آن ارزش ها را یادآور شود. این مسئله حتی در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 10 ساله نیز صدق می کند.

بازی آموزش زبان انگلیسی

پنج نکته مهم برای معلم هایی که در آموزش زبان انگلیسی به کودکان همراه با بازی به این محدوده سنی، مبتدی هستند.

  1. از روز اول، مجموعه ای از قوانین را برای کلاس تعیین کنید. این امر موجب میشود تا بتوانید رفتار ها را در کلاس کنترل کنید. مرتبا این قوانین را برای آنها بازگو کنید.
  2. از روشهایی استفاده کنید تا کلاس را سازماندهی کنید. در این محدوده سنی، نیاز است تا قبل از اینکه فعالیت ها شروع شوند، بچه ها بدانند که باید چه کار کنند. خاطر داشته باشید که آموزش ها باید صریح و مستقیم باشند و فعالیت ها نیز از قبل نشان داده شوند.
  3. زمانی که در کلاس تنش پیش می آید، وحشت زده نشوید. خودتان را بی خیال جلوه دهید و به دانش اموز طوری نزدیک شوید که هم قد او شوید و ارتباط چشمی برقرار کنید. با صدای آرام با آنها صحبت کنید.
  4. در مورد فعالیتهایی که انها باید در ان شرکت کنند، از خود جدیت نشان دهید. همچنین، خودتان نیز بخشی از فعالیت ها باشید.
  5. مجموعه ای از اهنگها، سروده ها و بازی های سریع را همراه خود داشته باشید تا توجه انها را جلب کنید. شما میتوانید از بازی آموزش زبان انگلیسی و سایر موارد در بسیاری از لحظات کلاس برای تغییر از یک فعالیت به فعالیتی دیگر استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی کودکان در پویا اندیش

چگونه می توانم به فرزندم زبان دیگری را بیاموزم؟ آیا دوست دارید فرزندتان زبان دیگری را یاد بگیرد؟ در پویا اندیش، ما زبان انگلیسی را با فعالیت های گوناگونی مثل بازی و موسیقی، به کودکان آموزش خواهیم داد.
در دنیای امروزه توانایی صحبت کردن به زبان خارجی برای کودکان خیلی ارزشمند است. توانایی صحبت کردن به زبان دیگر، دریچه ای به امکانات و فرصت های جدیدی را به روی فرد می گشاید. اگر فرد بتواند به آسانی ارتباط برقرار کند، می تواند با افرادی که در طول این مسیر ملاقات می کند، روابط دوستانه ی طولانی مدتی ایجاد کند و با آن ها به سفر برود.
یادگیری زبان انگلیسی به طرز غیر قابل باوری تحسین برانگیز است و می تواند با افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس فرد، روی زندگی شخصی او نیز تاثیر بگذارد. افزایش اعتماد به نفس، به کودکان این امکان را می دهد که بر ترس ها و تردیدهای خود غلبه کنند و مصمم تر باشند.

آموزش زبان به کودکان با بازی

کودکانی که زبان انگلیسی بلدند در مدرسه نیز می توانند سایر استعدادهای خود را تقویت کنند. تحقیقات اثبات کرده اند که دانش آموزانی که زبان خارجی می آموزند، نسبت به همکلاسی های یک زبانه ی خود، نمرات بهتری در تست های استاندارد (خصوصا ریاضی، روخوانی واژگان) کسب می کنند.
به علاوه، توانایی صحبت کردن به زبان دیگر، امکان اشتغال فرد در جامعه ی جهانی را افزایش می دهد. شرکت ها مدام در حال گسترش فعالیت برون مرزی خود هستند و با مشتریانی از سرتاسر جهان ارتباط برقرار می کنند. بنابراین صحبت کردن به زبان دوم، امکان ارتباط و ایجاد شبکه ی گسترده تری را فراهم می کند.

آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

درباره ی موسسه ی پویا اندیش برای کودکان

موسسه ی پویا اندیش، دارای ۳۵ سال سابقه ی ثابت شده در زمینه اموزش زبان انگلیسی برای کودکان است، بنابراین برندی است که می توانید با خیالی آسوده به آن اعتماد کنید. ما در این موسسه به کودکان انگیزه می دهیم که بدون این که تحت هیچ گونه فشاری قرار بگیرند، عاشق زبان های مختلف شوند، بنابراین یادگیری برای آن ها به یک تجربه ی کاملا مثبت تبدیل می شود.
ما به کودکانی که در سنین مهد کودک و دوره ی ابتدایی هستند زبان را آموزش می دهیم و این کار را از طریق اپلیکیشن ها و روش های استاندارد و علمی انجام می دهیم. جلسات ۳۰ دقیقه ای ما که بر اساس سن سازماندهی می شوند، به صورت انلاین و حضوری ارائه می شوند. از آموزش زبان انگلیسی به کودکان 10 ساله گرفته تا آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 8 ساله و حتی بزرگتر، با محیطی سرشار از شادی و نشاط برگزار می گردد.

بازی آموزش زبان انگلیسی به کودکان

کلاس های آنلاین ما با شبکه ی گسترده ی بالغ بر چندین معلم و با کمک فعالیت های جذاب و تعاملی (نظیر شعر، بازی، داستان و …) به روشی مثبت و حمایتی تشکیل می شوند. هر کودکی که سفر دوزبانه ی خود را با ما آغاز کند، این مزایا را دریافت می کند:
کتاب دانش آموزی استاندارد و باکیفیت که امکان یادگیری در خانه را فراهم می کند. همچنین والدین می توانند نحوه ی پیشرفت کودک را مشاهده کنند.

بازی آموزش زبان انگلیسی

• دسترسی به اپلیکیشن پخش کننده ی رسانه که از فایل های صوتی، پشتیبانی می کند و کودک می تواند در خانه یا اتوموبیل به آنها گوش دهد.
• برچسب های جایزه، به علاوه ی پیام های تشویقی
• گواهینامه و مدال، بعد از تکمیل هر یک از مرحله ها در اموزش زبان انگلیسی کودکان
• بازخورد منظم در خصوص پیشرفت کودکان
• دانلود آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 9 ساله و بزرگتر
• فرصت لذت بردن از یک رویکرد سرگرم کننده و مثبت حین یادگیری زبان که به کودکان کمک می کند تا به زبان آموزان مسلط، با اعتماد به نفس و مشتاقی تبدیل شوند.
ما بر این اعتقادیم که کودکان خردسال، به این علت که می توانند به راحتی زبان های دیگری را یاد بگیرند از موهبتی بی نظیر برخوردارند. بنابراین از طریق تجربه ی مثبتی که ما در این موسسه فراهم می کنیم، تا زمانی که کودک دوره ی ابتدایی و دبیرستان را شروع کند، به علت پایه ی قوی ای که دارد می تواند شروع پرقدرت و موفقی داشته باشد.
آموزش زبان انگلیسی کودکان هر چه از سن کمتر شروع شود، پر ثمرتر خواهد بود و موفقیت های شایانی کسب خواهند کرد.

بازی آموزش زبان انگلیسی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

کتاب داستان ها میتوانند نقش یک سکوی پرتاب را برای انواع گسترده ای از فعالیت ها ایفا کنند تا مهارت های زبان انگلیسی کودکان را بهبود بخشند.

داستان گویی یک تجربه اجتماعی مشترک است
و پاسخی از شادی، ناراحتی، همدلی، هیجان و انتظار را بر می انگیزد که همه ی اینها موجب تقویت رشد اجتماعی و احساسی فرد میشود.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم
برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

خلاصه نویسی نیازمند این است تا دانش آموزان دقیق تر بخوانند.
از آنجا که آنها باید بیش از یکبار یک متن را بخوانند تا مضمون ایده های بیان شده را
بفهمند.

دانش آموزان هنگام خواندن متن باید سوال کنند، که به آنها کمک میکند تا
هنگام خواندن، به سوال هایشان نیز پاسخ داده شود.

بازی کردن یک بخش بسیار قابل توجهی از معنای زندگی برای کودکان در این مرحله از رشد میباشد.
از این رو، معلم ها باید یادگیری و آموزش زبان به کودکان را بوسیله ی بازی کردن تا جای ممکن ترویج دهند.

مجموعه ای از اهنگها، سروده ها و بازی های سریع را همراه خود داشته باشید تا توجه انها را جلب کنید.
شما میتوانید از انها در بسیاری از لحظات کلاس برای تغییر از یک فعالیت به فعالیتی دیگر استفاده کنید.

توجه : تخفیفات جمعه سیاه را از دست نده ، فقط تا روز دوشنبه 8 آذرماهاینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+