تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی

تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی

تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی

همان طور که فناوری با سرعتی رو به جلو در حال گسترش و پیشرفت است، جای تعجب ندارد که ردپای این فناوری ها را هر چند محدود در بخش های مختلف زندگی مان ببینیم. چه در گوشه گوشه زندگی شخصی و چه در محیط های کاری می توان از قابلیت های فناوری برای طراحی و دیزاین محیط اطراف خود بهره برد.

خصوصا این که هر فردی تمایل دارد تا در محیطی راحت و زیبا زندگی کند و در نتیجه هر ابزاری که بتواند در این مسیر کمک کننده و تاثیر گذار باشد، باید با آن آشنا شد و از آن بهره برد. اما از آن جایی که هر فردی استایل و سلیقه ای منحصر به فرد در طراحی و دکوراسیون داخلی دارد، چطور می توان مطابق هر سلیقه بهترین ایده را ارائه داد؟

تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی
تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی

بررسی برخی اثرات تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی

امروزه نرم افزار های کامپیوتری و تکنولوژی های کامپیوتری این امکان را برای طراحان داخلی و دکوراتور ها فراهم کرده تا به راحتی و با کمک گرفتن از این نرم افزار ها، بهترین ایده ها را برای طراحی فضا های مختلف ارائه دهند.
به این ترتیب می توان ردپای فناوری در دکوراسیون داخلی را از طریق این برنامه ها دنبال کرد.
طراحان می توانند طیف وسیعی از طرح های واقعی و منحصر به فرد را به صورت کاملا شخصی سازی شده در اختیار مشتریان خود قرار دهند و به این طریق گزینه های متعددی پیش روی مشتریان قرار خواهد گرفت.

در این جا می خواهیم به بررسی برخی اثرات تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی بپردازیم تا ببینیم چطور با ورود این فناوری ها به این حوزه روند طراحی و دیزاین فضا ها تغییر کرده است.
قطعا وجود این فناوری ها در راستای ارتقای کیفیت طراحی داخلی و افزایش رضایت مشتریان است.

تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی برای طراحان

دنیا در عصر ارتباطات روز به روز به سمت تعاملات مجازی بیش تر حرکت می کند. خصوصا نسل جوان بیش تری استفاده را از دنیای فناوری و فضای مجازی دارد.
این فضا امکان تبادل سریع اطلاعات را فراهم کرده و از این طریق افراد علاقه مند به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی می توانند در اسرع وقت از تازه ترین های این صنعت مطلع شوند.

از همه مهم تر این که تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی موجب تسهیل کار طراحان نیز شده و آن ها می توانند در سریع ترین زمان ممکن پروژه های خود را تکمیل کرده و بهترین طراحی را ارائه دهند.
قطعا کیفیت کار طراحان نیز افزایش پیدا کرده و به این ترتیب طرح ها مدرن تر، مطلوب تر و مشتری پسند تر خواهند شد.

تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی
تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی

استفاده از ابزار های دیجیتالی برای طراحی و دکوراسیون داخلی

یکی از مواردی که می توان تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی را در آن دنبال کرد، ابزار های دیجیتالی است که برای طراحی در اختیار طراحان قرار گرفته است. به این ترتیب دیگر نیازی نیست تا طراحان ساعت ها وقت خود را برای کشیدن طرح های شان به صورت سنتی و دستی صرف کنند.
در نتیجه روند های خسته کننده و زمان بر طراحی دستی با یک سری ابزار های دیجیتالی برای طراحی جایگزین شده است.
این ابزار های دیجیتالی به طراحان این امکان را می دهند تا به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن طرح های خود را کشیده و نتیجه طرح خود را در تصویری سه بعدی مشاهده کنند.

در این میان می توان به نرم افزار های سه بعدی مختلفی اشاره کرد که وجود آن ها کار طراحی و دکوراسیون داخلی را به مراتب راحت تر و لذت بخش تر کرده است. برای مثال، نرم افزار هایی مانند Lumion که یک نرم افزار سه بعدی در زمان واقعی است، نرم افزار سه بعدی Autodesk، 3D Spacer و Sweet Home از جمله نرم افزار های سه بعدی و کاربردی هستند که فرایند طراحی را به مراتب آسان تر کرده اند.

به این ترتیب می توان تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی را با چند کلیک ساده مشاهده کرد. به جای استفاده از کاغذ و جوهر و لوازم هزینه بر طراحی، یک طراح می تواند با کمک این نرم افزار ها هر طرحی که در ذهن دارد را به یک طرح قابل لمس و قابل بررسی تبدیل کند.
حتی این امکان وجود دارد تا برای یک مشتری چندین طرح پیشنهادی را در سریع ترین زمان طراحی کرده و پیشنهاد داد.

هنری مدرن و در حال پیشرفت

تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی را می توان در هنری که برای این طراحی صرف می شود نیز دنبال کرد.
خصوصا در ارتباط با کار دکوراتور ها برای طراحی و دیزاین یک فضا، می توان تاثیر طرح های گرافیکی دیجیتالی را در پیشبرد این هنر مشاهده کرد.

برای نمونه یک دکوراتور می تواند از تکنولوژی های موجود برای بررسی همزمان چند مدل چیدمان و همچنین ترکیب رنگ های مختلف به منظور یافتن بهترین هارمونی استفاده کند. به نوعی می توان گفت این فناوری ها موجب شده که هنر در اختیار طیف گسترده تری از افراد قرار بگیرد.

تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی
تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی

امکان برگزاری دوره های تخصصی آنلاین

با ورود پلتفرم های متفاوت در این عصر، دنیای آموزش و یادگیری نیز به مرحله تازه ای وارد شد. تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی را می توان در امکان یادگیری و آموزش دوره های مربوط به دکوراسیون داخلی و طراحی به صورت آنلاین نیز دنبال کرد.

در واقع از طریق پلتفرم های مختلف و همچنین ابزار های دیجیتالی مورد استفاده در فرایند طراحی و دکوراسیون داخلی، افراد علاقه مند در سراسر دنیا می توانند از به روز ترین دوره ها و برنامه های آنلاین بهره مند شده و دانش روز این حرفه را بیاموزند.

به این ترتیب بار دیگر می توان به این نکته اشاره کرد که به لطف پیشرفت فناوری، هنر های مختلف در دسترس تمامی علاقه مندان قرار گرفته است. شاید بتوان این مورد را یکی از مهم ترین موارد تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی نیز در نظر گرفت.

استفاده از تکنولوژی های نورپردازی در دکوراسیون داخلی

جای دیگری که می توان ردپای فناوری را در مبحث دکوراسیون داخلی دنبال کرد، امکان نورپردازی مدرن در طراحی ها است. به نوعی می توان نورپردازی حال حاضر را یک علم در نظر گرفت. استفاده از لامپ های LED منحصر به فرد در طراحی که نوری متفاوت را ارائه می دهد و همچنین ورود تکنولوژی Rhythm Downlight، نورپردازی در دکوراسیون داخلی را تبدیل به چیزی متفاوت و به مراتب پیشرفته تر کرده است.

تکنولوژی Rhythm Downlight این امکان را فراهم می کند تا بتوان ریتم نور محیط را با کمک ابزار های هوشمند از جمله تبلت یا گوشی های هوشمند کنترل کرد. به این ترتیب می توان میزان نور محیط و همچنین طیف رنگی محیط اطراف را بر اساس زمان و مود شخصی از راه دور کنترل و تنظیم کرد.
برای نمونه می توان برنامه را به نحوی تنظیم کرد که در زمان خواب، نوری ملایم و آبی رنگ در خانه یا اتاق خواب منتشر شود.

مزیت دیگر این فناوری که می توان بیش تر تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی را شاهد بود، امکان نورپردازی هنری در زمان طراحی داخلی است. به این ترتیب می توان دمای رنگی فضای اطراف را کنترل کرد و به صورت هنرمندانه تری می توان از نورپردازی روشن به تاریک و نورپردازی سرد به گرم حرکت کرد.

تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی
تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی

پارچه هایی که از آینده می آیند

پارچه نقش مهمی را در دکوراسیون داخلی دارند. خصوصا کاربرد آن ها را می توان در چیدمان یک خانه مشاهده کرد. دکوراتور های داخلی به خوبی با تاثیر پارچه ها و کاربرد آن ها در طراحی و چیدمان یک فضا آشنایی دارند. اما در این دنیای پیشرونده بر اساس فناوری چه کسی فکرش را می کرد که پارچه ها نیز بتوانند بخشی از این فناوری شوند؟

ولی باید گفت در حال حاضر پارچه هایی تحت عنوان Chromosonic ایجاد شده است که تولید و کارایی آن ها بر اساس تکنولوژی های مدرن طراحی شده است. این پارچه ها در برابر لمس شدن و همچنین در برابر صدا ها واکنش نشان می دهند.

راز این ویژگی، نوع جوهری است که در تولید این پارچه ها استفاده شده است. این جوهر ترموکروماتیک بوده و به تغییرات دما حساس است. در نتیجه با افزایش یا کاهش دما، این پارچه ها نیز تغییر رنگ می دهند. تغییر رنگ پارچه در برابر صدا نیز به دلیل استفاده از سیم های نیکروم در بافت پارچه است.
دمای این سیم ها در برابر تغییر صدا تغییر کرده و به دنبال آن رنگ جوهر درون پارچه نیز تغییر می کند.

کاربرد این پارچه ها می تواند تحول بزرگی در فرایند های طراحی و دکوراسیون داخلی ایجاد کند. در نتیجه باز هم می توان تاثیر تکنولوژی بر دکوارسیون داخلی را شاهد بود. این پارچه ها می توانند ایده های بیش تر و خارق العاده تری را به طراحان و دکوراتور ها بدهد.

از تکنولوژی ها باید استفاده کرد یا ترسید؟

همان طور که مشاهده کردید، از جنبه های متفاوتی می توان تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی را مشاهده کرد و این تنها بخش محدودی از فناوری هایی است که در این حوزه وارد شده است. از طرفی این روند با توجه به سرعت بالای پیشرفت فناوری رو به افزایش نیز هست.

اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا واقعا این حجم از فناوری می تواند تنها تاثیر مثبت داشته باشد یا گاهی نیز باید از تاثیرات منفی آن هراسید؟ برخی از دوستداران هنر و علاقه مندان به طراحی و دکوراسیون داخلی، تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی را تا حدودی نیز منفی در نظر می گیرند و معتقدند این همه دیجیتالی شدن می تواند قلب و روح هنر را تسخیر کند.

برای قضاوت کردن این نظریه به زمان بیش تری نیاز است و باید موارد متعددی را بررسی کرد.
اما چیزی که نمی توان آن را انکار کرد این است که تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی امری اجتناب ناپذیر است و این فناوری ها از جنبه های متفاوتی کار طراحی را آسان تر و سریع تر کرده است.

تاثیر تکنولوژی های مدرن بر دکوراسیون داخلی

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه


پیش از انتخاب رشته مورد نظر خود، از همکاران این مجموعه که پاسخگوی سوالات شما هستند، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مشاورین پاسخگو

آموزشگاه تخصصی هنرهای تجسمی تصویرگران پویااندیش

با ۲۹ سال قدمت آموزشی ،
افتخار این را داریم که آموزش های تخصصی هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، طراحی لباس، جواهرسازی و …
ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است .

آدرس :

تهران – پاسداران – ابتدای گلستان سوم – ساختمان 120  مرکز تخصصی آموزش های هنر – تصویرگران پویا اندیش

تلفن ها :

05 05 58 22 – 587 587 22 – ( 021 )      پیام برای واتساپ : 60 73 973 0912
ساعت کاری آموزشگاه : از شنبه تا پنجشنبه _ ساعت 9 الی 19

لوکیشن آموزشگاه تصویرگران پویااندیش

با ما در ارتباط باشید :

   

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+