• hamptons 1  - همه چیز در مورد سبک همپتون

همه چیز در مورد سبک همپتون

حتما نباید در بابلسر ویلا داشته باشید تا دکوراسیون داخلی آن را به سبک همپتون (Hamptons) یا همان سبک ساحلی طراحی کنید، هرچند که داشتن ویلا در یک شهر ساحلی می تواند بسیار جذاب و دوست داشتنی باشد. سبک همپتون در هر جایی می تواند اجرا شود. با وجود آن برخی از شهرها که از نور طبیعی آفتاب و نسیم های گاه تند و گاه ملایم برخوردارند با سبک همپتون مطابقت بیشتری دارند.

به نظر می رسد که اگر طراحی همپتون به درستی انجام شود شما مدرن بودن و تازگی را همزمان با هم حس خواهید کرد و خوشبختی به اندازه کافی در زندگی شما جریان خواهد یافت. شما می توانید با خانه خود کاری کنید که حس بودن در سفر و تعطیلات را به شما منتقل کند، بهتر از این چه می خواهید؟

hamptons 3 - همه چیز در مورد سبک همپتون
hamptons 4 - همه چیز در مورد سبک همپتون

سبک همپتون چیست؟

همپتون یک خط ساحلی، متشکل از روستاهایی است که در ساحل شرقی ایالت متحده آمریکا قرار دارد. این خط ساحلی که به عنوان مقصدی برای ثروتمندان و افراد سرشناس شناخته می شود، مجموعه ای از سواحل بکر و دست نخورده و همچنین املاک و کلبه های قرن 18 است. در این خط ساحلی شما رنگ سفید، حصار های چوبی و حجم زیادی از غذاهای دریایی را خواهید دید.

دکوراسیون داخلی در سبک همپتون با دیوارهای سفید، مبلمان کتان و بسیاری از تم های ساحلی و آبی رنگ بسیار شیک و ساحلی است. شما با این سبک در فیلم ها و سریال های تلویزیونی آشنا شده اید. این فرهنگ به عنوان یک سبک طراحی دکوراسیون داخلی با شکوه و بی انتها است.

خانه هایی با سبک دکوراسیون همپتون برای سرگرمی ساخته شده اند. فضایی با سبک همپتون مناسب برگزاری جشن ها است، تصور کنید که در تعطیلات هستید و به همراه همسر خود روی نیمکتی نشسته اید و چای می نوشید که ناگهان 50 تن از دوستان و اقوام نزدیکتان بدون خبر قبلی به دیدارتان می آیند و شما را سورپرایز می کنند. با استفاده از سبک همتون می توانید جلسات را در فضای بیرونی تشکیل دهید و فضای شگفت انگیز و سخاوتمندانه ای برای خود و همچنین پذیرایی از مهمانانتان فراهم کنید. حالا می توانید درک کنید که چرا این سبک تا به این اندازه دوست داشتنی به نظر می رسد.

ایجاد سبک همپتون در خانه خود

با استفاده از المان های طبیعی، جزئیات ظریف دریایی و حجم زیادی از رنگ سفید، شما می توانید این سبک را در خانه خود ایجاد کنید. اگر در شهرهای ساحلی زندگی می کنید کار شما آسانتر خواهد بود، چرا که عناصر طبیعی مانند آب و هوا نیز به کمک شما می آید؛ اما این اصلا به این معنی نیست که اگر در شهر دیگری زندگی می کنید، شما نمی توانید این سبک را در خانه خود پیاده کنید. در اینجا راه هایی بسیار خوب و کاربردی برای ایجاد سبک همپتون وجود دارد.

hamptons 5 - همه چیز در مورد سبک همپتون
hamptons 6 - همه چیز در مورد سبک همپتون

حال و هوا

حال و هوا در طراحی داخلی همپتون بسیار مهم است. تصور کنید که می خواهید در خانه خود چه حسی داشته باشید. می خواهید که احساس راحتی و شکوه داشته باشید؟ آیا می خواهید که خانه شما پیشرفته به نظر آید؟ می خواهید که در منزل خود احساس آرامش و یا هیجان داشته باشید؟ شما می توانید با سبک همپتون به تمامی این حالت های روحی دست پیدا کنید، اما برای این کار به رنگ ها، بافت ها و مبلمان خاص نیاز دارید. سبک همپتون به شدت تطبیق پذیر است، این سبک می تواند ساحلی، سنتی، مدرن، مینیمالیست و یا گلم (glam) باشد.

فضایی را که در اختیار دارید را در نظر بگیرید. آیا این فضا فضایی روشن، درخشان، مطبوع و بدون ساختار است که رو به بیرون باز می شود؟ یا یک خانه روستایی و دنج با مکان های مناسب و بسیار برای خلوت کردن برای استراحت، لم دادن و کتاب خواندن های عصر پاییزی است؟ بجای آنکه بخواهید دیوارها را بردارید، بهتر است با ساختار فعلی خانه خود کنار بیایید و دکوراسیون آن را مناسب با آنچه که می خواهید طراحی کنید.

رنگ ها

پالت های رنگی در سبک همتون شامل رنگ سفید است که با تم های رنگی آبی، خاکستری کبوتری و رنگ چوب به شدت گرم کامل می شود. همچنین گل های تازه و تم های متفاوت رنگ سبز نیز در این سبک جایگاه ویژه ای دارد.

شاید یکی از دلایلی که سبک همپتون تا به این اندازه زیبا به نظر می رسد این باشد که تم های رنگ آبی به شدت آرامش بخشند. یک حس آرامش بخش در رنگ آبی مستتر است (به آبی دریاها و اقیانوس ها فکر کنید) که موجب می شود شما بلافاصله احساس آرامش و راحتی داشته باشید. پالت رنگی خنثی در سبک همپتون که از آبی اقیانوس های پهناور الهام گرفته است، برای شما پناهگاهی امن را به وجود می آورد.

از دیوارهای “سفید با تناژ سبز کمرنگ” و شفاف که درخشندگی کمتری دارند شروع کنید. رنگ هایی که سفید خالص هستند برای این منظور بسیار مناسبند. دیوارهای سفید درخشان فضای شما را به شدت باز نشان می دهد و برای مابقی لوازمی که در دکوراسیون خود می خواهید بگذارید مانند یک بوم خالی عمل می کند. رنگ سفید رنگی بارز در طراحی به سبک همپتون است. استفاده از رنگ سفید تمیزی و سادگی را به نمایش می گذارد. اگر تمایل به استفاده از رنگ سفید خالص ندارید می توانید با اضافه کردن رنگ های بژ، آبی، کرم و قهوه ای کم رنگ به رنگ سفید رنگ های ماتی بسازید که مناسب این سبک دکوراسیون هستند. رنگ های تیره و پر رنگ در رنگ آمیزی دیوارها و سقف دکوراسیون ساحلی یا همان همپتون جایگاهی ندارند.

برای کف خانه در صورت امکان از کف پوش های چوبی با رنگ های گرم استفاده کنید. چوب بلوط خیره کننده است. فقط آن را خیلی تیره انتخاب نکنید، بگذارید که زیبایی طبیعی چوب ها خودنمایی کند. به عقیده من دیوارهای سفید در کنار کف پوش های چوبی یک پس زمینه مناسب برای شروع پروژه شما در طراحی داخلی منزلتان ایجاد کرده و ایده آل است.

hamptons 3 - همه چیز در مورد سبک همپتون
hamptons 9 - همه چیز در مورد سبک همپتون

نور کافی

یکی از نکاتی که در طراحی به سبک ساحلی باید مورد توجه قرار گیرد نور محیط است. این سبک طراحی نیازمند نور طبیعی و فراوان است. به همین دلیل است که بیشترین سهم پالت رنگی در این سبک مربوط به رنگ سفید است. رنگ سفید فضا را روشن و بزرگتر نشان می دهد. یکی از روش های اصولی برای ورود نور طبیعی به داخل خانه استفاده از درب و پنجره های شیشه ای تمام قد است.

بافت ها در سبک همپتون

برای رسیدن به ظاهر همپتون نیاز به بافت های زیادی دارید تا زندگی را به پالت های رنگی خنثی دعوت کنید. برای پرده ها از پارچه های کتانی که بور نمی شود استفاده کنید. در سبک همپتون باید از پرده های روشن و نازک استفاده کنید. پرده هایی که برای پنجره در نظر گرفته می شوند باید به رنگ های روشن و بدون طرح و رنگ باشند. در این سبک نور از جایگاه ویژه ای برخوردار است و شما برای آنکه نور طبیعی را در منزل خود داشته باشید باید از پرده های سبک تر و نازک تر استفاده کنید.

بالش های پنبه ای طبیعی با نوارهای روشن را در محیط قرار دهید. استفاده از قالیچه های مناسب یک راه ساده و عالی برای ایجاد بافت در سبک همپتون است. روی بافت هایی که حس طبیعی و ساحلی به فضای شما می بخشد تمرکز کنید.

از دیوارهای پیش ساخته (دیوارهای باریکی که معمولا از چوب ساخته می شوند و در طرح ها و رنگ های متنوع موجود است) نیز می توانید استفاده کنید. اگر امان استفاده از دیوارهای پیش ساخته را ندارید می توانید برای پنجره ها کرکره بیاویزید و یا جلوه های بصری دیگری را ایجاد کنید.

hamptons 100 - همه چیز در مورد سبک همپتون
hamptons 000 - همه چیز در مورد سبک همپتون

مبلمان در سبک همپتون

معمولا در سبک همپتون از مبلمان کلاسیک و خنثی استفاده می شود و شما می توانید با اضافه کردن لوازم پارچه ای مانند پرده، کوسن و … رنگ را به فضای خود دعوت کنید.

معمولا در اتاق نشیمن از مبل های بزرگ، با روکش هایی از جنس کتان، با رنگ های بی جان، کم رنگ و خنثی با راه راه های ضخیم استفاده می شود. آنقدر این مبل ها سخاوتمند به نظر می رسند که انگار شما می خواهید خودتان را در آن غرق کنید. می توانید در کنار دوستانتان روی آنها بشینید و ساعت ها از راحتی آن استفاده کنید. همچنین می توانید در یک غروب سرد در آن فرو روید، کتاب مورد علاقه تان را بخوانید و روی آن یک فنجان چای و یا قهوه بنوشید. یک میز کوچک چوبی با رنگ های گرم در کنار آن قرار دهید تا بتوانید لیوان چای و قهوه خود را روی آن بگذارید. می توانید دو یا چند عتیقه در اطراف میز بگذارید و با این لوازم دکوراتیو زیبا حس سبک همپتون را به اوج خود برسانید و یک همپتون شیک را برای خود ایجاد کنید.

کار دیگر این است که یک صندلی راحتی که از چوب نیشکر و یا خیزران درست شده است را در تراس بگذارید. اگر چوب شما در شرایط خوبی قرار دارد می توانید به صورت طبیعی از آن استفاده کنید. اما یک رنگ سفید ابریشمی هر تکه از چوب خیزران را دوباره به زندگی باز می گرداند و علاوه بر این از آن در مقابل المان هایی که در بیرون از منزل وجود دارند و به آن آسیب می رسانند (مانند نور آفتاب، رطوبت و …) محافظت می کند.

نکات نهایی

از آنجا که خانه هایی با سبک همپتون، عمدتا سفید هستند، برای جان دادن به این سبک باید بر سایر جزئیات تمرکز و توجه داشته باشید. یک تکه بزرگ چوب روی میز نهار خوری، مجموعه ای از صدف روی یک سبد حصیری، سبد های بافته شده از طناب و شمع هایی که موقع سوختن بوی اقیانوس می دهند جلوه بصری بی نظیری را ایجاد می کنند. از لامپ ها و لوازم روشنایی کلاسیک استفاده کنید. آثار هنری خیره کننده و گل ارکیده را در قسمت های مختلف خانه استفاده کنید.

آشپزخانه در سبک همپتون آشپزخانه نمی شود، مگر آنکه یک وسیله روشنایی آویز داشته باشد. همیشه به جزئیات کامل کننده مانند کاشی ها و دستگیره ها توجه داشته باشید. شما می توانید با استفاده از پالت های رنگی و سایر ویژگی ها به سبک خود شخصیت ببخشید. جزئیات زیادی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید خانه رویایی خود را بسازید، پس وقت بگذارید و لوازم درست و مناسب را متناسب با سلیقه خود بیابید؛ به شما قول می دهم این کار برایتان مفرح خواهد بود.

hamptons 030 - همه چیز در مورد سبک همپتون
hamptons 124 - همه چیز در مورد سبک همپتون

گفته می شود که داشتن توجه بیش از حد به جزئیات ممکن است خسته کننده و کلیشه ای باشد. اگر هرگز به ساحل نمی روید صدف ها را در جای جای خانه خود قرار ندهید؛ بهتر است به جای آن یک جعبه نگهدارنده مروارید که از مواد اولیه مناسبی ساخته شده استفاده کنید، چرا که برای شما مناسب تر است و به زندگی شما اهمیت می بخشد. از کوسن هایی با پارچه کتان به رنگ آبی روشن با نوارهای سفید استفاده کنید. اگر این رنگ را نمی پسندید می توانید از روکش های شسته شده کتان برای کوسن ها استفاده کنید.

برای ایجاد ظاهری منحصر به فرد و یکپارچه که با زندگی شما تناسب دارد از عناصر متضاد و مکمل استفاده کنید. بهترین چیز در این مورد ظاهر آن است که برای شما یک حس خاص و شخصی ایجاد می کند، شما المان ها را هر جایی می بینید. نقاشی های رنگ روغن از مناظر دریایی که از مغازه های دست دوم فروشی می خرید، بهتنرین هدیه برای میز قهوه و یا چای است. بگذارید تعطیلات شروع شود، سبک همپتون شما را به تعطیلاتی دلچسب و رویایی در منزل خودتان دعوت می کند.

اگر در یک شهر ساحلی زندگی می کنید، علاوه بر طرح و رنگ باید به المان های بیشتری توجه کنید. به عنوان مثال رطوبت در شهرهای ساحلی بسیار بالا است و ممکن است وسایل شما بپوسد. پس هنگام خرید لوازم به این مسایل نیز توجه کنید. تمامی موارد که آن ها را ذکر کردیم در طراحی منزل شما به سبک همپتون بسیار یاری رسان است، با وجود آن اگر باز هم نیاز به راهنمایی های بیشتری داشتید می توانید با طراحان دکوراسیون داخلی تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید.

.

dekorasion dakheli - همه چیز در مورد سبک همپتون

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

همپتون یک خط ساحلی، متشکل از روستاهایی است که در ساحل شرقی ایالت متحده آمریکا قرار دارد. این خط ساحلی که به عنوان مقصدی برای ثروتمندان و افراد سرشناس شناخته می شود، مجموعه ای از سواحل بکر و دست نخورده و همچنین املاک و کلبه های قرن 18 است.

کوراسیون داخلی در سبک همپتون با دیوارهای سفید، مبلمان کتان و بسیاری از تم های ساحلی و آبی رنگ بسیار شیک و ساحلی است. شما با این سبک در فیلم ها و سریال های تلویزیونی آشنا شده اید.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

ایجاد سبک همپتون در خانه خود
با استفاده از المان های طبیعی، جزئیات ظریف دریایی و حجم زیادی از رنگ سفید، شما می توانید این سبک را در خانه خود ایجاد کنید. اگر در شهرهای ساحلی زندگی می کنید کار شما آسانتر خواهد بود، چرا که عناصر طبیعی مانند آب و هوا نیز به کمک شما می آید.

حال و هوا در طراحی داخلی همپتون بسیار مهم است.و می توانیم احساس راحتی و شکوه داشته باشیم و می توانیم در منزل خود احساس آرامش و یا هیجان داشته باشیم.

برای کف خانه در صورت امکان از کف پوش های چوبی با رنگ های گرم استفاده کنید. چوب بلوط خیره کننده است. فقط آن را خیلی تیره انتخاب نکنید، بگذارید که زیبایی طبیعی چوب ها خودنمایی کند.

یکی از نکاتی که در طراحی به سبک ساحلی باید مورد توجه قرار گیرد نور محیط است. این سبک طراحی نیازمند نور طبیعی و فراوان است.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+