طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک

آشپزخانه یکی از مهم ‌ترین و کاربردی ‌ترین قسمت ها در هر خانه‌ ای محسوب می شود.
امروزه آشپزخانه‌‌ ها، جزو یکی از اصلی‌ ترین فضاها هستند که از نظر دکوراسیون و چیدمان، بسیار مورد توجه قرار دارند.
یکی از سبک های دوست داشتنی برای یک آشپزخانه، طراحی فضا به سبک روستایی است، چرا که سبک روستایی به دلیل همخوانی اش با طبیعت و عناصر طبیعی، محیط آشپزخانه را به یک فضای گرم و دوستانه تبدیل می کند.

سبک دکوراسیون روستیک (Rustic) به معنای سبک روستایی است و در واقع سبکی است که در آن از عناصر ساده، چوبی و دست‌ ساز روستایی استفاده می ‌شود.

با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

چگونگی طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک
مبلمان و میز ناهار خوری آشپزخانه به سبک روستیک

چگونگی طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک

برای این که به یک خانه با سبک دکوراسیون روستیک برسیم نیاز است مواردی را رعایت کنیم و از لوازم خاصی بهره ببریم.
آشپزخانه روستیک فضایی صمیمی تر، همراه با راحتی بیشتر را برای اعضای خانواده فراهم می کند.
داشتن آشپزخانه ای زیبا و چشمگیر در خانه برای همه به ویژه خانم های خانه بسیار جذاب و دلپذیر خواهد بود.

ممکن است بافت این سبک بسیار ابتدایی به نظر برسد، اما ذات این سبک به این گونه است؛ سادگی سبک روستیک باعث شده است تا فضا سرشار از حس آرامش شود و بالطبع این آرامش به همه افراد خانه نیز منتقل شود.
اگر به دنبال الهام گرفتن از ایده های آشپزخانه های روستیک هستید، به شما اطمینان می دهیم که به جای درستی آمده اید.
در ادامه ایده های دکوراسیون داخلی به سبک روستیک را ارائه می دهیم.

لوازم خانگی آشپزخانه به سبک روستیک

در واقع ترکیب کردن لوازم استیل ضد زنگ در یک آشپزخانه روستایی کاملا امکان پذیر است.
نکته بسیار مهم این است که وسایل مدرن را با جذابیت های فراوان در دنیای قدیم ترکیب کنید و زیبایی و جذابیت منحصر به فردی را به محیط ببخشید.
برای داشتن ظاهری اصیل تر باید به عقب برگردید و مد های بی نظیر از یاد رفته قدیم را دوباره زنده کنید.
امروزه تولید کنندگان مدرن، مد های از یاد رفته را به گونه ای می سازند که با طراحی روستایی خانه شما کاملا مطابقت داشته باشند.

به عنوان مثال قسمت بالایی اجاق گاز شما ممکن است از یک نوع چینی براق سفید ساخته شده باشد و یا دارای یک صفحه چدنی باشد.
تلفیق سبک روستایی در زندگی مدرن امروز به نحوی است که انتخاب یخچال شما می تواند کاملا جدید باشد، اما مانند دهه 1950 به نظر برسد.
همچنین می توانید یک یخچال استاندارد را انتخاب کنید و کابینتی را برای آن در نظر بگیرید، به گونه ای که ظاهر آن چوبی به نظر برسد و شما را به هدفتان نزدیک تر کند.

لوازم خانگی آشپزخانه به سبک روستیک
رنگ های روستیک در طراحی آشپزخانه

مبلمان و میز ناهار خوری آشپزخانه به سبک روستیک

مبلمان یک عنصر اصلی در طراحی آشپزخانه ها به سبک روستیک است و یک فرصت عالی برای تکمیل این سبک نیز به شمار می رود.
مانند بسیاری از جنبه های دیگر طراحی روستایی، چوب در این جا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
یکی از گزینه های محبوب در میان علاقمندان به این سبک، یافتن مبلمان ساخته شده از چوب است.

استفاده از کنده درخت برای بسیاری از خانه های ییلاقی گزینه بسیار مناسبی است، اما ممکن است برای بعضی از سلیقه ها بیش از اندازه روستایی به نظر برسد.
در سبک روستایی میز ناهار خوری شما باید ساده و محکم باشد و یک میز مزرعه ساخته شده از چوب کاج سنگین یک انتخاب عالی است.
تخته های پهن چوبی کف زمین، تیرک های چوبی سقف، کابینت چوبی به سبک قدیمی، صندلی های قدیمی و لوسترها و همه این مصالح فوق العاده چوبی، روح طبیعت را به داخل دکوراسیون آشپزخانه می آورد.

رنگ های روستیک در طراحی آشپزخانه

به طور کاملا سنتی، پالت رنگ روستایی شامل پرتقالی، قهوه ای، زرد، سبز و آبی است. نکته اصلی در انتخاب رنگ ایده آل برای آشپزخانه شما این است که اطمینان حاصل کنید که یک حس خوب و گرم را به شما منتقل می کند.
اکثر آشپزخانه ها برای اضافه کردن جذابیت های روستایی روی رنگ زرد و آبی روشن تاکید می کنند، در حالی که برخی دیگر از آشپزخانه های روستیک تمایل بیشتری به رنگ قرمز تیره و پرتقالی دارند.
از رنگ های مواد طبیعی مانند سنگ ، ماسه و خاک رس به عنوان عناصر الهام بخش استفاده کنید.

پالت رنگی روستیک عاری از رنگ های تند و براق است و در عوض شامل رنگ های متنوع و لطیف از دنیای طبیعی است؛ منظور از رنگ های طبیعی، رنگ پوست درختان، سنگ و خاک است.
هنگام انتخاب رنگ باید فضای آشپزخانه را نیز در نظر بگیرید، چرا که چوب های به رنگ روشن یک فضای کوچک را بزرگ تر جلوه می دهند و چوب های به رنگ تیره نیز موجب بسته تر به نظر رسیدن فضا می شوند.

سینک ظرفشویی در آشپزخانه به سبک روستیک
روشنایی در آشپزخانه ها به سبک روستیک

سینک ظرفشویی در آشپزخانه به سبک روستیک

اگر واقعا تمایل دارید تا با انتخاب نوع طراحی خود همه را حیرت زده کنید، در آشپزخانه خود به یک سینک ظرفشویی روستایی نیاز دارید.
بسیاری از سینک های روستایی، سینک های تک لگنه بزرگ و ساده هستند.
تفاوت آن ها قسمت جلویی آن ها است که بسیاری از مالکان خانه ها آن را می پسندند.
سینک های معمولی مقداری عقب تر از لبه کانتر هستند، اما سینک روستایی از آن جلوتر هستند و باعث می شود افراد کوتاه قد تر و کودکان دسترسی راحت تری به آن داشته باشند.

اگر سینک روستایی سرامیکی یا چینی انتخاب کنید، برای انتخاب رنگ گزینه های زیادی پیش روی شما است.
این سینک های بزرگ و عمیق برای حمل بار زیادی از ظروف بسیار کارآمد هستند.
سینک ظرفشویی در این سبک از موادی مانند گرانیت، سنگ صابون، آهن و مس ساخته می شود و همچنین این سینک ها در سبک های دیگر آشپزخانه نیز به طور فزاینده ای محبوب هستند.

روشنایی در آشپزخانه ها به سبک روستیک

از آن جا که طراحی به سبک روستایی به شدت با طبیعت و عناصر آن پیوند خورده است، آشپزخانه شما باید تا آن جا که ممکن است دارای نور طبیعی باشد.
نورگیرها می توانند راهی موثر برای دستیابی به این هدف باشند، اما در عین حال می توانند از جذابیت روستایی فضا نیز بکاهند و تاثیر منفی بر آن بگذارند.
بهترین روش برای ورود نور طبیعی به درون آشپزخانه های روستایی پنجره های بزرگ و یا پنجره های شاه نشین است.

پنچره مناسب و وسایل روشنایی در آشپزخانه ها به سبک روستیک
مواد طبیعی در آشپزخانه به سبک روستیک

پنچره مناسب و وسایل روشنایی در آشپزخانه ها به سبک روستیک

پنجره های پیش آمده یا پنجره های شاه نشین به دلایل مختلف می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
پنجره های شاه نشین وسعت اتاق را افزایش می دهند و همچنین نور طبیعی بیشتری به وسیله این پنجره ها وارد اتاق ها می شود و با توجه به موقعیت قرار گیری پنجره ها، نور خورشید از زوایای مختلف می تواند به محیط داخلی خانه تابیده شود.
وسایل روشنایی مانند شمعدان ها، لوستر ها و یا روشنایی های سفارشی به شکل شاخ گوزن نیز از گزینه های تاثیر گذار در نورپردازی آشپزخانه به سبک روستایی هستند.

مواد طبیعی در آشپزخانه به سبک روستیک

جذابیت روستایی همه چیز به حفظ ظاهر طبیعی آن بستگی دارد.
به همین دلیل کفپوش هایی از جنس چوب سخت و طبیعی نسبت به کفپوش های مصنوعی بسیار مناسب تر هستند.
علاوه بر چوب، از مواد طبیعی دیگر نیز استفاده کنید تا طرح روستایی شما به صورت دایره ای کامل شود. سنگ انتخابی عالی برای کانتر (پیشخوان) آشپزخانه شما است و تنوع رنگ و الگویی فراوان برای انتخاب وجود دارد.

فرفورژه نیز با ظاهر روستایی متناسب است، بنابراین بخشی از آن را می توان با قفسه های گلدان، قفسه های کتاب آشپزی و یا قفسه های نان به طراحی آشپزخانه اضافه کرد.
اگر می خواهید خانه ای به سبک روستایی داشته باشید، سفال و خشت قرمز مایل به قهوه ای نیز گزینه مناسبی برای کمک به این سبک از طراحی است.

چوب های سخت در آشپزخانه های روستیک
آوردن طبیعت بیرون به خانه ها از طریق دکوراسیون به سبک روستیک

چوب های سخت در آشپزخانه های روستیک

در مجموع رنگ چوب جزو مواردی است که زیبایی خاصی به خانه می‌بخشد و حس طبیعی بودن در فضای خانه را به وجود می‌آورد، اما در خانه‌های روستیک چوب به خودی خود نفش بزرگی را بازی می‌کند.
چوب گردو، توسکا و گیلاس همه چوب هایی هستند که در یک آشپزخانه روستایی خواهند درخشید، اما هیچ کدام جذابیت طراحی روستایی بیشتری نسبت به کاج ندارند.

چوب‌های کاج، بلوط و گردو از جمله چوب‌ هایی هستند که رنگ طبیعی آن ‌ها بسیار زیبا بوده و نیازی به تغییر در ساختار آن‌ها نیست.
کفپوش خانه که از چوب درخت کاج ساخته شده است، می تواند از رنگ قهوه ای تیره تا نارنجی تیره باشد؛ همچنین کاج گزینه ای عالی برای کابینت، میزهای قصابی (تخته ساطوری) و یا جزیره های آشپزخانه است.
هنگامی که صحبت از جذابیت روستایی می شود، چوب کاج بهترین گزینه برای ارز اندام است.

آوردن طبیعت بیرون به خانه ها از طریق دکوراسیون به سبک روستیک

از آن جا که طراحی روستایی اغلب با منطقه ای که در آن زندگی می کنید هماهنگ است، آوردن فضا و عناصر بیرونی راهی عالی برای افزودن جذابیت روستایی به آشپزخانه شماست.

کابینت های ساخته شده از چوب اطراف خانه و منطقه خود را در نظر بگیرید؛ در صورتی که انتخاب شما درست باشد، قطعا انتخاب برای کفپوش های چوبی خانه تان نیز همین گزینه است.
اگر آشپزخانه شما منظره خوبی از گل ها و گیاهان خارج از خانه دارد، سعی کنید رنگ داخلی خانه را هم با رنگ گیاهان بیرون از خانه مطابقت دهید تا به این وسیله جلوه بی نظیری ایجاد کنید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک
پایان مقاله:طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک
تصویرگران پویااندیش

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

سبک دکوراسیون روستیک  به معنای سبک روستایی است و در واقع سبکی است که در آن از عناصر ساده، چوبی و دست‌ ساز روستایی استفاده می ‌شود.

در واقع ترکیب کردن لوازم استیل ضد زنگ در یک آشپزخانه روستایی کاملا امکان پذیر است برای داشتن ظاهری اصیل تر باید به عقب برگردید و مد های بی نظیر از یاد رفته قدیم را دوباره زنده کنید.

مانند بسیاری از جنبه های دیگر طراحی روستایی، چوب در این جا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است استفاده از کنده درخت برای بسیاری از خانه های ییلاقی گزینه بسیار مناسبی است، اما ممکن است برای بعضی از سلیقه ها بیش از اندازه روستایی به نظر برسد.

به طور کاملا سنتی، پالت رنگ روستایی شامل پرتقالی، قهوه ای، زرد، سبز و آبی است اکثر آشپزخانه ها برای اضافه کردن جذابیت های روستایی روی رنگ زرد و آبی روشن تاکید می کنند.

سینک ظرفشویی در این سبک از موادی مانند گرانیت، سنگ صابون، آهن و مس ساخته می شود و همچنین این سینک ها در سبک های دیگر آشپزخانه نیز به طور فزاینده ای محبوب هستند.

جذابیت روستایی همه چیز به حفظ ظاهر طبیعی آن بستگی دارد
به همین دلیل کفپوش هایی از جنس چوب سخت و طبیعی نسبت به کفپوش های مصنوعی بسیار مناسب تر هستند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم.
برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+