برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

  • men’s jewellery2 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

جواهرات مردانه و برندهای لوکسی که موجب رونق آن شده اند

 جواهرات مردانه تنها محدود به ستاره های ورزشی و ستاره های راک می شد، با وجود آن جواهرات مردانه اکنون در دسترس همگان قرار دارد.

وقتی پای توجه و وفاداری به هر دو جنسیت به میان می آید ( بوچرون و ون کلیف آرپل می توانند به گردنبندهای تماشایی و بی نظیر و همچنین سنجاق سینه های ماهارجه ها اشاره کنند تا با یاد آوری قدرت خود دیگران را به تحسین وادارند)، صحنه جواهرات تحت سلطه زنان است.

در کل آقایان خیلی به جواهرات توجهی نشان نمی دادند، اگر هم مردی درگیر این دنیای رنگارنگ و اغواگر می شد، تنها زمانی بود که برای درخواست ازواج با استفاده از کارت اعتباری خود جواهری زیبا برای دختر مورد علاقه اش می خرید و در حالیکه زانو می زد آن را به همسر آینده خود تقدیم می کرد. اما جواهرات مردانه موضوع قابل توجه برای خیلی از مردان می باشد.

men’s jewellery020jpg - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

این مساله در حال تغییر است، چرا که برندهای مطرح صنعت جواهر سازی بیش از پیش به دنبال پاسخ دادن به نیاز ها و خواسته های آقایان هستند. به عقیده بسیاری از کارشناسان دنیای جواهرات، امروزه مردان بیشتر و بیشتر از جواهرت استفاده می کنند؛ موانع یکی پس از دیگری در حال سقوط هستند و مردان جوان با اعتماد به نفس بیشتری به ظاهر خود توجه می کنند.

از قهرمان های خیابانی گرفته تا مردهایی که با لباس های بی عیب و نقص، بسیار شیک لباس می پوشند، امروزه آقایان به ظاهر خود اهمیت بیشتری می دهند.

 قطعا سبک و سیاق مردان با زنان کاملا متفاوت است و هر کدام راه و روش خاص خود را برای به رخ کشیدن جذابیت های ظاهرشان در دست دارند، با وجود آن نمی توان نیاز مردان را به زیور آلات و چیزهای دیگری که در کنار لباس استفاده می کنند تا جذاب تر به نظر برسندرا نادیده گرفت؛ تنها سبک و شیوه طراحی و استفاده از این زیور آلات متفاوت است و آقایان نیز با توجه به مناسبت های مختلف، خلق و خو، روحیاتشان، سلایق و علایقشان، جایگاه اجتماعیشان و خیلی چیزهای دیگر از جواهراتی با سبک های مختلف استفاده می کنند. با این تفاسیر جزئیات کوچک سبک های مردانه به شدت مورد توجه قرار گرفته است و حالا به آقایان نیز اجازه داده می شود که ظاهر خود را به رخ بکشند و به آنها در رسیدن به خواسته هایشان کمک می کنند.

گفته می شود که مردهای آسیا-اقیانوسیه علاقه بیشتری به استفاده از جواهرات دارند، چرا که با جرات ترند و به مد علاقه مندی بیشتری دارند. با وجود آن به همان اندازه که بخش جواهرات آقایان هر روز در حال رشد است، بازهم در مقایسه با رشدی که در بازار ساعت و دکمه سر دست دیده می شود بسیار ناچیز و محدود به نظر می رسد.

men’s jewellery423 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

با وجود شور و هیجان محسوس، از نظر بازار فروش، جواهرات مردانه در مقایسه با ساعت های مردانه و آنچه که در دید عموم قرار می گیرد هنوز راه درازی در پیش دارند. ساعت مچی هنوز برای مردان در دسته زیرآلات لوکس محسوب می شود. یک ساعت “رولکس” و یا “واشرون کنستانتین” (Vacheron Constantin) با یک الماس “د بیر” (De Beers diamond، یک شرکت بین المللی است که در زمینه کشف، استخراج و برش الماس فعالیت دارد) و یا یک کیف زنانه “بیر کین” (Birkin) برابری می کند.

کارشناسان بر این باورند که در طول ده تا پانزده سال گذشته جواهرات نیز به کمد لباس آقایان راه پیدا کرده اند و امروزه مردان نیز راحت تر می توانند جواهرات مورد علاقه خود را پیدا کنند و از آنها برای به رخ کشیدن تیپ، سبک و استایل خود استفاده کنند.

هنوز بسیاری از مردان جوان وقتی می خواهند در کنار لباس های شیکی که می پوشند از وسیله جانبی دیگری نیز استفاده کنند تنها انتخابشان ساعت است. همچنان ساعت در قلب مردان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و دستبند و جواهرات در جایگاه دوم قرار دارند.

امروزه موانع از میان رفته و مردان جوان اشتیاق بیشتری برای به رخ کشیدن جذابیت های ظاهری خود دارند.

men’s jewellery009 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

کارشناسان بر این باورند که در طول ده تا پانزده سال گذشته جواهرات نیز به کمد لباس آقایان راه پیدا کرده اند و امروزه مردان نیز راحت تر می توانند جواهرات مورد علاقه خود را پیدا کنند و از آنها برای به رخ کشیدن تیپ، سبک و استایل خود استفاده کنند.

هنوز بسیاری از مردان جوان وقتی می خواهند در کنار لباس های شیکی که می پوشند از وسیله جانبی دیگری نیز استفاده کنند تنها انتخابشان ساعت است. همچنان ساعت در قلب مردان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و دستبند و جواهرات در جایگاه دوم قرار دارند.

امروزه موانع از میان رفته و مردان جوان اشتیاق بیشتری برای به رخ کشیدن جذابیت های ظاهری خود دارند.

طراحان برای اینکه مردان را تشویق کنند تا به جای آنکه تنها یک تحسین کننده باشند به یک خریدار تبدیل شوند به طراحی جواهرات مردانه تری روی آورده اند.

طراحان برای این کار الماس سیاه را در کنار فلزاتی مانند تیتانیوم مشکی مات قرار می دهند تا جلوه و درخشش الماس را به رخ بکشند. همچنین از موادی مانند طلای رزگلد، نقره و الماس استفاده می کنند، علاوه بر این به یاقوت کمتر شناخته شده سیاه، چشم فالکون، روتیل کوارتز، سنگ چشم گاو و بلاد استون توجه بیشتری شده است. نقوش طراحی نیز مردانه تر است و در آن ها از چیزهایی مانند خنجرها، کلاغ ها، تیغ و همچنین اشکال هندسی الهام گرفته شده است.

در یکی از مجموعه ها به نام “انگستان مرا ساخته است” (England Made Me) از سنگ هایی که طراح مجموعه آن را “سنگ های مردانه” می خواند مانند دندان ماموت، گارنت آلماندی (almandine garnet) و کلسیت نقره استفاده شده است  که هیچ کدام از آنها برای قلب و روح حساس مناسب نیستند؛ هیچ قانون کلی برای منع استفاده زنان از این جواهرات وجود ندارد، با وجود آن این جواهرات برای آقایان مناسب تر است.

men’s jewellery663 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

جواهرات مردانه به طراحی های ساده تر و هندسی تر تمایل بیشتری دارند و دو یا چند ماده را برای ایجاد تضاد در کنار یکدیگر استفاده می کنند. در ساخت آنها از مقدار زیادی نقره، سنگ های کمیاب، مرجان و یا چرم استفاده می کنند که برای آقایان از محبوبیت بالاتری-نسبت به طلا، الماس و کریستال ها-  برخوردار است. چرم انتخاب محبوب دیگری است که آقایان به ویژه برای ست کردن با لباس های رسمی به آن علاقه دارند. مانند دستبندهای بافت چرم که از برندهای معروفی مانند “تام فورد” و “بوتگا ونتا” است  و برای مدیران تجاری که مجبورند کت و شلوار رسمی و کراوات بپوشند مناسب است، در حالیکه مردانی که لباس های آزادتری می پوشند دستبندهای راحت تری مانند دستبندهای “راک استار” از برند ” الکساندر مک کوئین”، (Alexander McQueen) و یا “پیوت برد” (Peyote Bird) را ترجیح می دهند.

گردندبندهایی که به راحتی می توانند زیر پیراهن پنهان شوند نیز گزینه خوبی هستند. جدا از اینکه طراحان در تلاشند تا حس خونسردی در طراحی هایشان وجود داشته باشد، بیشتر می خواهند که آثارشان را متناسب با سبک مناسب هر فرد بسازند.

men’s jewellery909 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

مردان می خواهند که جواهراتشان سخن بگوید و معنی دار باشد. یکی از مجموعه های پر فروش “ای کی و بنگ بنگ ” (AK and Bang Bang) است که در آن از گلوله و اسلحه الهام گرفته شده است. در AK از مهمات مربوط به اسلحه کلاشینکوف الهام گرفته شده است.

تکه های این مجموعه با هجوم آدرنالین یک فرد هنگام شلیک گلوله در ارتباط است و به معنای ارتباط با فردی است که با سرعت صد مایل در ساعت زندگی می کند.

تنها نقوش نظامی نیستند که مهمند، زمانی “داگ تگ” (برچسبی که روی قلاده سگ ها می آویزند و حاوی اطلاعاتی در مورد آن سگ است) در میان جمعیت انبوهی در دهه 90 بسیار محبوب بودند، با وجود آن طراحان معتقدند که در حال حاضر از محبوبیت آن کاسته شده و به جایگاه اصلیش در میان خانواده حیوانات خانگی باز گشته است.

men’s jewellery900 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

درست است که زنان مشتریان پر و پا قرص جواهرات هستند، اما آیا این برای صنعت جواهر سازی کافی است؟ آیا برندهای مطرح را راضی می‌ کند؟ آیا مردان علاقه ای به زیور آلات ندارند یا زیور آلات و لوازم جانبی مناسب با شخصیت و روحیات آنها در دسترس نیست؟ اما و اگر های فراوانی در این میان مطرح می شود. مردان نیز بخش بزرگی از جامعه را تشکیل می دهند و توجه به این مساله یک تیر و دو نشان است؛ از سویی با توجه به این امر به نیاز مردان نیز پاسخ داده می شود و از سوی دیگر این صنعت جذاب و رو به رشد پر رونق تر خواهد شد. به نظر می رسد که زنان نیز از جواهراتی با سبک مردانه استقبال کنند، چرا که همواره در مناسبت های مختلف به دنبال هدیه ای مناسب برای ابراز عشق و یا محبتشان هستند و با وجود سبک های متفاوت و جذاب مردانه انتخاب برایشان راحت تر شده و می توانند هدیه ای در خور و مناسب با سبک و سلیقه شان تهیه کنند.

در این میان برندهای متفاوت اهمیت این بخش را به خوبی دریافته اند و به دنبال طراحی های مردانه برای آقایانی هستند که بیشتر به ظاهر خود اهمیت می دهند، هرچند که شاید هنوز این تلاش ها بسیار کم باشد و جواهرات مردانه جایگاه مناسب خود را پیدا نکرده باشد، با وجود آن برخی از برندها مدتی است که به این سبک و استایل رو آورده اند.

men’s jewellery029 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

تیفانی مردان را به فروشگاه ها می کشاند

دفعه بعد که از فروشگاه تیفانی و شرکا عبور می کنید نگاهی به داخل بیاندازید. با دیدن این صحنه که نیمی از خریداران را آقایان تشکیل می دهند شوکه خواهید شد.

اگرچه در بیشتر محصولات سخت گیری های بسیار زیادی در خصوص زیور آلات مردانه کاملا مشهود است، با وجود آن دهه ها است که تیفانی مجموعه های مردانه را به فروش می رساند. به گیره های کراوات و “مانی کلیپ” (مانی کلیپ وسیله کوچکی است که در آن کارتهای اعتباری و پول نقد را به صورت کاملا فشرده می گذارند و معمولا کسانیکه تمایل به حمل کیف ندارند از آن استفاده می کنند) که با دقت دو حرف روی آن ها حک شده است نگاهی بیاندارید. درست است که مردها نیز برای خرید به فروشگاه ها می آیند؛ اما در نظر داشته باشید که این خرید برای بانوان است، نه برای خودشان.

men’s jewellery44 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

با این حال تیفانی دوره عدم اطمینان را سپری می کند، ارزش سهام آن در طول 12 ماه گذشته بیش از 30 درصد کاهش داشته است. همچنین رشد در منطقه مهم آسیا-اقیانوسیه به دلیل نا آرامی های هنگ کنگ کاهش داشته است. اما اگر به بعد مثبت قضیه نگاه کنید، با وجود آنکه سود در مقایسه با سال 2018، در فصل دوم سال 9 میلیون دلار کاهش داشته است، از برآورد تحلیل‌گران فراتر رفته است.

بنابراین تیفانی دلیل دیگری برای مردان تراشیده تا بیش از پیش زمان خود را صرف خرید کنند، شاید بتوانند از این طریق اعداد و ارقام را جابجا کند.

به گفته مقامات ارشد تیفانی، این شرکت از اول اکتبر خط جدیدی را در فروشگاه هایش در سراسر جهان و همچنین فروشگاه های آنلاین خود راه اندازی خواهد کرد و فصل جدیدی را در تاریخ شگفت انگیز این برند رقم خواهد زد. این اتفاق به رشد و بهبود اعداد و ارقام فروش جواهرات مردانه نیز کمک خواهد کرد.

مجموعه مقدماتی که معرفی شده است متشکل است از 100 بخش از مجموعه ” Tiffany 1837 Makers collection ” که از میراث جواهرات توخالی و همچنین لوازم ورزشی  الهام گرفته است و مجموعه ” Diamond Point collection” که دارای الگوهای گرافیکی بسیار قوی است. این آیتم ها شامل توپ های بیلیارد آبی تیفانی، عینک های آفتابی و همچنین تکرار دست بندهای محبوب “T” تیفانی است. برنامه هایی برای اضافه کردن تکه های جدید و مجموعه های جدید با گذر زمان وجود دارد.

مدیران شرکت تیفانی می خواهند تمرکز ویژه ای بر گسترش مجموعه های مردانه داشته باشند تا از این طریق به خواسته مشتریان بهتر و بیشتر پاسخگو دهند. به عقیده آنها مردان به کمدهای لباس در سفر بسیار علاقه مند هستند، چرا که به آنها حس امنیت و محافظت از لوازمشان را منتقل می کند. بنابراین به نظر نمی رسد که به هیچ عنوان به لوازم جانبی و زیور آلات، در کنار لباس های شیکی که می پوشند بی تفاوت باشند.

همچنین کارشناسان خرده فروشی نیز بر این باورند که امروزه مردان از جواهرات و لوازم جانبی بیشتری در کنار پوششان استفاده می کنند و اگر برندها و خرده فروشان باهوش باشند می تواند به این نیاز پاسخ دهند و سهم خود را از بازار جواهرات مردانه دریافت کنند.

men’s jewellery22 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

به گفته مقامات ارشد تیفانی، این شرکت از اول اکتبر خط جدیدی را در فروشگاه هایش در سراسر جهان و همچنین فروشگاه های آنلاین خود راه اندازی خواهد کرد و فصل جدیدی را در تاریخ شگفت انگیز این برند رقم خواهد زد. این اتفاق به رشد و بهبود اعداد و ارقام نیز کمک خواهد کرد.

مجموعه مقدماتی که معرفی شده است متشکل است از 100 بخش از مجموعه ” Tiffany 1837 Makers collection ” که از میراث جواهرات توخالی و همچنین لوازم ورزشی  الهام گرفته است و مجموعه ” Diamond Point collection” که دارای الگوهای گرافیکی بسیار قوی است. این آیتم ها شامل توپ های بیلیارد آبی تیفانی، عینک های آفتابی و همچنین تکرار دست بندهای محبوب “T” تیفانی است. برنامه هایی برای اضافه کردن تکه های جدید و مجموعه های جدید در جواهرات مردانه  با گذر زمان وجود دارد.

مدیران شرکت تیفانی می خواهند تمرکز ویژه ای بر گسترش مجموعه های مردانه داشته باشند تا از این طریق به خواسته مشتریان بهتر و بیشتر پاسخگو دهند. به عقیده آنها مردان به کمدهای لباس در سفر بسیار علاقه مند هستند، چرا که به آنها حس امنیت و محافظت از لوازمشان را منتقل می کند. بنابراین به نظر نمی رسد که به هیچ عنوان به لوازم جانبی و زیور آلات، در کنار لباس های شیکی که می پوشند بی تفاوت باشند.

همچنین کارشناسان خرده فروشی نیز بر این باورند که امروزه مردان از جواهرات و لوازم جانبی بیشتری در کنار پوششان استفاده می کنند و اگر برندها و خرده فروشان باهوش باشند می تواند به این نیاز پاسخ دهند و سهم خود را از بازار  جواهرات مردانه دریافت کنند.

men’s jewellery25 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

تیفانی کارهای دست ساز کلاسیک سنتی را نیز در کارنامه  طراحی جواهرات مردانه خود دارد، با وجود این، این جواهرات نه تنها به هیچ عنوان قدیمی به نظر نمی رسند، بلکه بسیار جذاب و دلربا نیز هستند. مدیران تیفانی معتقدند که حتی می توانند جسورانه تر عمل کنند، همانند آن چیزی که “السا پرتی” در تیفانی انجام داد. در سال 1974 السا، طراح ایتالیایی و مدل سابق، خط تولید جواهراتی را در تیفانی به راه انداخت که شامل دکمه سر دست های جسورانه، آویزهای قلب انتزاعی و گوشواره هایی به شکل کلیه به راه انداخت.

شاید مردان تیفانی تا این اندازه جسور نباشند، اما این تمایل وجود دارد که پارا از محدوده امن خود فراتر بگذارند و به مدل های جدیدتر و جسورانه تری روی آورند. دستبندهای طنابی چرمی، در بازکن ها و حتی لیوان های تمام نقره در مجموعه جدید خود نمایی می کنند و انتخاب را برای شما آسانتر کرده اند. در تیفانی سعی بر این است که آیتم های لوکس را از آیتم های رسمی جدا کنند. این عقیده که رسمی بودن با لوکس بودن متفاوت است به شدت درست است و در صنعت جواهر سازی باید به آن توجه شود.

men’s jewellery99 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

در نظر داشته باشید که فروش تیفانی در برخی از زمینه های فروش کلیدی با مشکلاتی رو به رو بوده است؛ برای مثال حلقه های نامزدی تا 4 درصد و جواهرات طراحی شده تا 12 درصد در نیمه اول سال در مقایسه با سال 2018 کاهش داشته است. این در حالی است جواهرات با کیفیت و خوب مردانه به تنهایی 5.8 میلیارد دلار در سال در سراسر جهان فروش دارد و این مساله ممکن است منجر به برنده شدن این برند در میان رقبای ریز و درشتش شود، چرا که نسبت به سایر برندها توجه بیشتری به مردان داشته است و با توجه به این مساله امکان دارد که نسبت به سایر برندها در این حوزه بهتر و موثر تر عمل کند.

علاوه بر تیفانی برندهای مطرح دیگری نیز شانس خود را در این عرصه یعنی  جواهرات مردانه  امتحان کرده اند، در این میان می توان به برندهای بولگاری، کارتیه، الکساندر مک کوئین و تام فورد اشاره کرد.

برندهای محبوب جواهرات که در سبد خود سبک مردانه نیز دارند:

بولگاری

حلقه های B. Zero1 در میان مشتریان مرد و زن (به ویژه جواهرات مردانه) مزون ها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

men’s jewellery23 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

کارتیه

دستبند عشق که در طول سال 1970 طراحی شده است و در طول زمان محبوبیت خود را حفظ کرده است. همانطور که می گویند، عشق همه کس و همه چیز را تسخیر می کند. از این دستبند در جواهرات مردانه بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

men’s jewellery33 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

الکساندر مک کوئین

الکساندر مک کووین از شکل جمجمه در طراحی جواهرات مردانه استفاده می گند. دکمه سر دست این برند یک جمجمه دوتایی را نشان می دهد و به معنای قلب شورشیان است

men’s jewellery29 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

تام فورد

تام فورد می داند که بر تن مردان چه بپوشاند. طراحی جواهرات مردانه از جمله دستبندهای بند چرم تام فورد برای مردانی که مدام لباس رسمی برای محیط های کار می پوشند بسیار مناسب است.

men’s jewellery59 - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند
call to javaher - برندهای لوکسی که موجب رونق جواهرات مردانه شده اند

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های جواهرسازی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

در کل آقایان خیلی به جواهرات توجهی نشان نمی دادند، اگر هم مردی درگیر این دنیای رنگارنگ و اغواگر می شد، تنها زمانی بود که برای درخواست ازواج اقدام می کند.

امروزه مردان بیشتر و بیشتر از جواهرت استفاده می کنند؛ موانع یکی پس از دیگری در حال سقوط هستند و مردان جوان با اعتماد به نفس بیشتری به ظاهر خود توجه می کنند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

گفته می شود که مردهای آسیا-اقیانوسیه علاقه بیشتری به استفاده از جواهرات دارند، چرا که با جرات ترند و به مد علاقه مندی بیشتری دارند.

بله ساعت مچی هنوز برای مردان در دسته زیرآلات لوکس محسوب می شود. ساعت در قلب مردان از جایگاه ویژه ای برخوردار است

هنوز بسیاری از مردان جوان وقتی می خواهند در کنار لباس های شیکی که می پوشند از وسیله جانبی دیگری نیز استفاده کنند تنها انتخابشان ساعت است.

برای این کار الماس سیاه را در کنار فلزاتی مانند تیتانیوم مشکی مات قرار می دهند تا جلوه و درخشش الماس را به رخ بکشند.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+