• children room 2 - دکوراسیون داخلی- اتاق کودک

دکوراسیون داخلی- اتاق کودک

اتاق کودک شما می تواند از نظر طراحی دکوراسیون داخلی یکی از چالش برانگیز ترین اتاق ها باشد. به عنوان پدر و مادر شما می خواهید مطمین شوید که کودک شما در اتاقش شاد و آرام است. همچنین شما می خواهید مطمین شوید که کودکتان می تواند در اتاقش بازی کند و به اندازه کافی سرگرمی داشته باشد. بنابراین کودکان به فضایی امن نیاز دارند که بتوانند روی زمین بنشینید اسباب بازی هایشان را دور و برشان پخش کرده و بازی کنند، یا بتوانند در اتاقشان جست و خیز کنند و از سویی به سوی دیگر بدوند.

ممکن است با بزرگتر شدن، کودکان بخواهند تکالیفشان را در اتاقشان انجام دهند و یا در آنجا مطالعه کنند. وقتی که صحبت از دکوراسیون اتاق کودکان می شود به آن ها نیز اجازه دهید که سهم قابل توجهی داشته باشند. هرچه بیشتر کودک شما در طراحی اتاقش مشارکت داشته باشد درست به همان اندازه به فضایی که در ایجاد آن نقش داشته افتخار می کند و آن را دوست خواهد داشت. سعی کنید سرگرمی، سلایق و استعدادها فرزندانتان را در نظر داشته باشید و در طراحی دکوراسیون اتاقشان به مسایل توجه ویژه ای داشته باشید.

Yellow kids study room 10 - دکوراسیون داخلی- اتاق کودک
kids study room 34 - دکوراسیون داخلی- اتاق کودک

انتخاب یک تم رنگی برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک

برای شروع دکوراسیون اتاق کودکتان، ابتدا یک طرح و یا تم رنگی را در نظر داشته بگیرید. در حالیکه بسیاری افراد تختشان را به عنوان اصلی ترین بخش مورد علاقه شان می دانند شما می توانید بر قفسه های دکوری، نقاشی دیوارها و محل بازی کودکان تمرکز کنید. تمرکز بر یک منطقه می تواند به شما کمک کند که بر تم رنگی خود تمرکز کنید و فضایی را خلق کنید که به هیچ عنوان خسته کننده نیست.

Yellow kids study room 38 - دکوراسیون داخلی- اتاق کودک

نورپردازی

نورپردازی یک ویژگی ضروری است که باید در اتاق کودکان آن را در نظر بگیرید. دانستن این مساله که کدام شیوه نور پردازی برای اتاق شما مناسب است از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دو یا سه لامپ به همراه یک لامپ سقفی، یک لامپ کنار تخت و یک چراغ خواب می تواند نور کافی را برای کودک شما فراهم کند. اگر فرزند شما عادت دارد در اتاقش مطالعه کند، حتما نور کافی را برای او فراهم کنید.

امنیت کودکتان را فراهم کنید

هنگام انتخاب المان ها برای دکور اتاق کودکتان از خلاقیت خود استفاده کنید، اما مهمترین المان برای شما امنیت کودکتان در اتاق است. از هر وسیله ای که خواستید از آن استفاده کنید اول از خودتان بپرسید که آیا این وسیله امنیت کودک مرا حفظ می کند؟ همیشه داشتن مقدار کمی وسایل تزئینی در اتاق کودک ایده خوبی است. اگر از تخت خواب های تا شو استفاده می کنید مطمئن شوید که سفت و محکم است. برای تخت هایی بالایی تخت های دو طبقه حفاظ بگذارید. قفسه های کتاب و یا چیزهایی که به دیوار می آویزید را در ارتفاع بالاتری قرار دهید و آن ها را به خوبی سفت و محکم کنید، تا اگر کودک شما خواست از آن بالا رود آسیبی نبیند. دقت کنید که سیم های برق دور از دسترس کودک شما باشد.

Yellow kids study room 32 - دکوراسیون داخلی- اتاق کودک

اتاق را برای مطالعه و انجام تکالیف آماده کنید

یک میز با اندازه مناسب و یک صندلی راحتی برای انجام دادن پروژه های مدرسه و مطالعه ضروری است. کودکان کم سن و سال تر میز و صندلی که ارتفاع مناسبی برایشان دارد را دوست دارند. برای بچه هایی با سن بالاتر یک میز مسطح محکم که به اندازه کافی بلند باشد و دوتا کشو هم داشته باشد مناسب به نظر می رسد. یک میز مناسب به کودکان این امکان را می دهد که برگه هایشان را سر و سامان دهند و با قرار دادن وسایلشان در کشو ها مانع از گم شدن آن ها شودند. علاوه بر این وقتی کودکان بدانند که محل خاصی برای تحصیل دارند با انگیزه و دقت بیشتری درس می خوانند.

Yellow kids study room 33 - دکوراسیون داخلی- اتاق کودک
kids study room r12 - دکوراسیون داخلی- اتاق کودک

با قرار دادن لوازم مناسب نظم و ترتیب را به کودک خود بیاموزید

باید در اتاق کودک فضای کافی وجود داشته باشد. یک سطل کوچک پلاستیکی که با فضای اتاق و رنگ آمیزی آن هماهنگی دارد نیز از المان های ضروری است. جعبه اسباب بازی یک وسیله مناسب برای جمع آوری اسباب بازی ها است و در همین حال می تواند به عنوان یک نیمکت برای کودکانی با سن کمتر استفاده شود. اگر کودک شما به اندازه کافی کشو و فضای ذخیره سازی داشته باشد تشویق می شود که منظم و مرتب باشد. استفاده از نیمکت هایی با چندین کشو یک انتخاب هوشمندانه برای شما است، چرا که علاوه بر کاربردش به عنوان نیمکت، فضای بیشتری در اختیار کودک شما قرار می دهد تا وسایلش را مرتب کرده و در جای مناسبی قرار دهد.

چشمان خود را برای دیدن موارد کلیدی که موجب ایجاد یک ایده مثبت برای کودکتان می شود باز نگهدارید. وسایل تزئینی زیبا و جذاب از هر نوعی برای اتاق کودکان وجود دارد. به دنبال لوازم پر کاربرد مانند چوب رختی، آینه ها، بالش ها و سایر لوازمی باشید که برای کودکان ضروری است. قالیچه های رنگارنگ، اتاق بچه ها را به یک فضای جذاب تبدیل می کند و سطح انرژی را در بچه ها بالا می برد. فضای موجود در قفسه ها بهترین مکان برای قرار دادن کارهای هنری، کارهای مدرسه و جوایز و لوح های تقدیر و تشویق فرزندانتان است.

دکوراسیون اتاق کودک می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، بنابراین باید یاد بگیرید که چگونه لوازم مناسبی را انتخاب کنید که در عین حالی که کارایی دارد، برای کودکتان ایده ساز نیز باشد. مرتب باشید و فضایی ایجاد کنید که به کودکان اجازه دهد آزادانه بازی کنند. در نهایت هدف ایجاد اتاقی است که کودکتان در آنجا آرامش داشته باشد، مطالعه کند، درس بخواند، تکالیفش را انجام دهد، با دوستانتش بازی کند، بیارامد و به راحتی نیز تمیز و مرتب شود. سعی کنید که شخصیت کودک در طراحی دکوراسیون اتاق شما مشهود و هویدا باشد و مهمتر از همه کودکتان بتواند در آن سرگرم شود.

متاسفانه در برخی از منازل، والدین کمبود فضای خود را با استفاده از اتاق کودکان جبران می کنند، به عنوان مثال یخچال و یا فریزر اضافی را در اتاق کودک قرار می دهند. تا جایی که برایتان ممکن است از انجام این کار اجتناب کنید. اجازه دهید استقلال کودک شما حفظ شود. به حریم کودکتان احترام بگذارید و اجازه دهید رنگ و سبک طراحی را خودش انتخاب کند.

Yellow kids study room 12 - دکوراسیون داخلی- اتاق کودک
شروع ثبت نام دوره های جدید آموزشی - تلفن های تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 - 110 111 28
+