طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

اگر شما تصمیم گرفته اید که برای اولین بار آماده استقبال از یک حیوان خانگی در خانه خود شوید، ما به شما تبریک می گوییم.
تقریبا 85 میلیون خانواده آمریکایی حداقل یک حیوان خانگی دارند، بنابراین این یک آیین رو به رشد در جوامع امروزی است و روز به روز به تعداد علاقمندان نگهداری از حیوانات خانگی افزوده می شود.
در ایران نیز هر روزه بر تعداد علاقمندان به حیوانات خانگی اضافه می شود و مردم تمایل بیشتری به نگهداری از این موجودات زیبا و دلنشین دارند.

با تصویرگران پویااندیش همراه شوید.

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند
طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

آماده سازی دکوراسیون داخلی برای حیوان خانگی

بسیاری از مراکز حیوانات خانگی قبل از سپردن حیوان، به خانه افراد متقاضی مراجعه می کنند، بنابراین باید سوالات زیر را از خود بپرسید و چک لیست خود را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که خانه شما آماده پذیرش یک حیوان خانگی است.

بسته به این که شما یک توله سگ بازیگوش و یا بچه گربه را نگهداری می کنید، روش های مختلفی برای آماده سازی خانه شما وجود دارد.
برای چک کردن آن چه می توانید برای آماده سازی خانه برای هر حیوان خانگی انجام دهید، این مقاله را با دقت مطالعه کنید.
همچنین ما مشخصات خاصی از گربه ها و سگ ها را در این مقاله به شما ارائه می دهیم.

توجه به حیوان خانگی در دکوراسیون داخلی  و تنظیم فضای مناسب آن ها

حیوانات به طور طبیعی بسیار کنجکاو و علاقمند به وارد شدن در هر حوزه و منطقه ای هستند تا در خصوص وسایل مختلف به جستجو و شیطنت بپردازند.
شما باید قوطی های زباله محکم و ظروف غذای مناسبی را برای حیوانات خانگی تان تهیه کنید و آن را در خارج از محیط خانه قرار دهید تا به بیرون نگهداشتن حیوان خانگی کمک کنید.

تمام ریسمان ها، طناب ها، سیم های برق و سایر موارد را در ارتفاع بالایی قرار دهید و پنهان کنید، چرا که توله سگ ها و بچه گربه ها هنگام دندان در آوردن بسیار علاقمند به جویدن این سیم ها هستند.
برای این که به حیوان خانگی خود کمک کنید تا در خانه جدید خود احساس راحتی کند، باید فضایی را ایجاد کنید که کاملا متعلق به خودش باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند
طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

رعایت استندارد لازم در دکوراسیون داخلی برای حیوانات خانگی

اگر یک سگ را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب می کنید، باید یک تخت حیوان خانگی نیز برای او بخرید و یک جعبه برای او در نظر بگیرید.
سگ ها باهوش هستند و می توانند با آموزش های مناسب کارهای متفاوتی با جعبه انجام دهند، جعبه مکان امنی برای آن ها محسوب می شود.

آموزش جعبه علاوه بر سرگرمی، مکان امنی برای سگ ها است و هنگامی که در خانه خود نیستید به شما کمک می کند که به درستی از سگ خود نگهداری کنید.
قبل از آوردن گربه و یا سگ به خانه مطمئن شوید که منطقه زندگی آن ها کاملا درست و مطابق با استانداردهای لازم تنظیم شده است.

تجدید نظر در گیاهان خانگی

گیاهان آپارتمانی حیوانات خانگی را به خود جذب می کنند، زیرا آن ها از محیط بیرون تقلید می کنند، اما این گیاهان می توانند یک خطر جدی برای سلامتی حیوانات خانگی باشند.
مصرف بیش از 700 نوع گیاه می تواند باعث ایجاد سمی قوی در بدن سگ ها و گربه ها شود و سلامتشان را به خطر بیندازد.

وقت بگذارید و تحقیق كنید و اگر گیاهان فعلی شما برای حیوان خانگی جدید شما مضر هستند، آن ها را با گیاهان مطمئن و بی خطر تعویض كنید.
در نظر داشته باشید که گیاهان خود را جابجا و یا پنهان کنید تا از دسترس حیوانات خانگی شما دور باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند
طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

گیاهان مناسب در دکوراسیون داخلی برای حیوانات خانگی

اگر می خواهید در خانه خود حیوانات اهلی داشته باشید، اما نمی خواهید زیبایی خانه را که گیاهان برای شما به ارمغان می آورند قربانی آن کنید، می توانید از گیاهان مورد علاقه حیوان خانگی تان استفاده کنید.
در حالی که بسیاری از گیاهان خانگی برای گربه ها و سگ ها سمی هستند، در اینجا برخی از آن ها که خطری ایجاد نمی کنند را به شما توصیه می کنیم.

گیاهان هوازی، کاکتوس کریسمس، برخی از سرخس ها مانند بوستون، ارکیده، خال صورتی، گیاه عنکبوتی، گیاهان شیره دار، گل ساق عروس و برخی گیاهان از جمله ریحان، آویشن و مریم گلی گیاهان مناسبی برای نگهداری هستند.
( گیاهان هوازی گیاهان هیجان انگیز و جالبی هستند که می ‌توانند بدون خاک رشد کرده و همه‌ مواد مغذی و آب مورد نیاز خود را از طریق برگ هایشان تامین کنند.
این گیاهان از ریشه خود تنها برای چسبیدن به سنگ، زمین، تنه درختان و … استفاده می‌کنند.)

نیازهای اولیه حیوان خانگی در دکوراسیون داخلی

شما برای شروع کار به وسایل اولیه حیوان خانگی از جمله غذا، ظروف، طوق و سایر لوازم ضروری نیاز دارید.
همچنین گربه ها به یک بستر برای خواب و سگ ها نیز به قلاده و کیسه زباله نیاز دارند.
هنگامی که اقدام به خرید حیوان خانگی می کنید، حتما برای او یک کارت هویت تهیه کنید تا در صورت گم شدن، حیوان شما به راحتی پیدا شود.

سالانه حدودا 6.5 میلیون حیوان در پناهگاه ها به سر می برند، بنابراین از کارت هویت اطمینان حاصل کنید.
کارت هویت شامل نام حیوان خانگی، آدرس و شماره تماس شما است تا افراد بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند و حیوان خانگی شما را به شما تحویل دهند.
در حالی که می خواهید صاحب حیوان خانگی شوید، باید حتما یک دامپزشک پیدا کنید تا از حیوان خانگی خود مراقبت کنید و اطلاعات مربوط به ایمنی حیوان را به دست آورید.

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

اسباب بازی های حیوانات خانگی در دکوراسیون

گربه ها و سگ ها معمولا به طور یکسان از بازی با انواع اسباب بازی های خانگی لذت می برند.
می توانید برای سگ ها توپ، اسباب بازی های جویدنی و برای گربه ها نخ های بافتنی، بند کفش و یا توپ پشمالو تهیه کنید و به راحتی آن ها را سرگرم کنید.

حیوانات خانگی به خصوص توله سگ ها و بچه گربه ها با دهان خود اکتشاف می کنند، بنابراین باید بدانید که هر چیزی را که خریداری می کنید ممکن است لیسیده، جویده و یا گاز گرفته شود، پس هنگام خرید به اسباب بازی مناسب برای آن ها دقت کنید.
قبل از خرید تحقیق کنید تا اسباب بازی مورد علاقه حیوان خانگیتان را کشف کنید.

برنامه ریزی برای مناطق بازی و وضع قوانین در دکوراسیون داخلی مناسب حیوانات

حیوانات بسیار علاقمند به بازی هستند، بنابراین ایجاد منطقه بازی برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
می توانید فضایی را با چمن مصنوعی و یا طبیعی برای دویدن و بازی سگ ها تدارک ببینید تا بدون دسترسی به کل حیاط به بازی بپردازند.
گربه ها نیز عاشق بالا رفتن و کوهنوردی هستند، شما می توانید برای سرگرمی آن ها یک قفسه کوهنوردی خریداری کنید تا گربه شما به گردش و شیطنت بپردازد.

قبل از آوردن حیوان خانگی به خانه، اطمینان حاصل کنید که همه اعضای خانواده با شما هم عقیده باشند.
قوانینی را در مورد مکان هایی که حیوانات خانگی در آن جا امکان رفت و آمد ندارند، ایجاد کنید؛ به عنوان مثال آیا مجاز به رفتن روی مبلمان هستند؟
و یا در کجا اجازه دارند که به استراحت و خواب بپردازند.
همچنین تهیه لیست کارها از این رو بسیار مهم است که مسئولیت همه افراد در مراقبت از گربه یا سگ جدید مشخص می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند
طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

تغییر تهویه و ایمن کردن خانه و حیاط در دکوراسیون داخلی برای حیوانات

به طور معمول موهای حیوانات خانگی حتی با وجود نظافت های مناسب و دقیق در خانه و یا اطراف خانه شما می ریزد، بنابراین قبل از آوردن حیوان خانگی به فضای خانه، تهویه را تغییر داده و تهویه مطبوع و مناسبی را در نظر بگیرید تا از عملکرد آن ها اطمینان حاصل کنید.
در حالی که خانه های بدون حیوانات خانگی باید هر شش ماه یکبار فیلترهای خود را تغییر دهند، شما باید برنامه ریزی کنید تا هر بار که یک حیوان خانگی را به خانه می آورید، فیلترهای خانه خود را تغییر دهید.

در و پنجره ها  در دکوراسیون داخلی مناسب حیوانات

اطمینان حاصل کنید که درها و پنجره های خانه به درستی نصب شده اند تا احتمال بیرون رفتن حیوان خانگی شما به حداقل برسد.
همچنین گربه ها دوست دارند از پرده ها بالا رفته و روی پنجره های باز راه بروند، بنابراین تحقیقاتی در مورد ایجاد ایمنی گربه ها انجام دهید و وسایل مربوط به آن را به خانه خود اضافه کنید.
اگر سگ شما در طول روز به حیاط دسترسی خواهد داشت، باید اطمینان حاصل کنید که حصار در به خوبی نصب شده و کاملا ایمن است.
همچنین شما می توانید به طور مستقیم یک صفحه و یا درب کشویی جداگانه نصب کنید تا هنگامی که دور هستید و یا به بیرون می روید از سگ ها محافظت کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند
طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند

محافظت کردن از HVAC در فضای باز

HVAC را معمولا در صنعت به نام تهویه مطبوع می شناسند در حالی که تهویه مطبوع (سردسازی و یا خنک سازی محیط) یکی از زیرشاخه های سیستم HVAC می باشد.
HVAC به سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع مربوط می شود و شرایط دمایی مطبوعی را برای محیطی که در آن استفاده می شود همانند آپارتمان ها، ایجاد می کند.
این امر به ویژه وقتی که برای اولین بار یک سگ را به خانه آورده اید بسیار مهم است.

تصفیه هوا در دکوراسیون داخلی مناسب حیوانات

سگ ها قلمرو خود را نشانه گذاری می کنند و ادرار آن ها می تواند موجب خراب شدن دستگاه شود و یا حتی وارد آن شده و باعث شود تا خانه شما بوی نامطبوعی به خود بگیرد.
همچنین سگ شما می تواند  به سیستم آسیب برساند؛ به طور مثال ممکن است آن را بشکند و یا خراشی روی آن وارد کند.
سعی کنید فضایی را برای نصب آن در نظر بگیرید تا مانع دسترسی سگ باشد، اما هنوز دسترسی آسان برای تکنسین ها وجود داشته باشد.

اگر هنوز نگران موی حیوان خانگی در خانه خود هستید، از یک دستگاه تصفیه هوا که مخصوص خانه های دارای حیوانات خانگی است، استفاده کنید.
همچنین تصفیه کننده هوا در صورتی که شخصی در خانه شما از آلرژی به حیوان خانگی رنج می برد، کمک فراوانی می کند.
این مراحل ساده را دنبال کنید تا خانه خود را برای اولین حیوان خانگی خود آماده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی برای آنها که حیوانات خانگی دارند
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+