• luxury living room 02 - طراحی حمام های کوچک

طراحی حمام های کوچک

طراحی حمام های کوچک

در دکوراسیون داخلی، طراحی حمام به اندازه طراحی اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه اهمیت دارد. این یک واقعیت است که حمام های بزرگ رویایی و حیرت انگیز هستند، اما این بدان معنا نیست که حمام های کوچک و جمع وجور نمی توانند شیک و رویایی به نظر برسند؛ بسیاری از افراد حمام های کوچک را کابوسی برای خانه ها می دانند. برخلاف اکثر افراد که می پندارند اندازه حمام اهمیت ویژه ای در زیبا وجذاب به نظر رسیدن فضای خانه دارد؛ تمامی طراحان داخلی حرفه ای این نکته را یادآور می شوند که این انتخاب طرحی متناسب با فضای حمام است که نقش به سزایی در ایجاد حمامی شیک و مدرن ایفا می کند نه اندازه آن.

چرا که با لوازم جانبی زیبا و انتخاب طرحی مناسب می توان حتی کوچک ترین حمام ها را به حمامی رویایی و لوکس تبدیل کرد. انتخاب درست و به جای لوازم جانبی مانند آینه ها، قفسه ها، لامپ ها، شیرآلات و غیره همگی در به وجود آوردن حمامی شیک و جذاب نقش مهمی ایفا می کنند.

و مثل همیشه ما در این مقاله مطالبی را جمع آوری کرده ایم و نکاتی را یادآور شده ایم تا شما بتوانید با اجرای این ایده ها حمام های کوچک خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کرده و از ظاهر زیبا و آرامش بخش آن لذت ببرید.

small bathroom 68 - طراحی حمام های کوچک
small bathroom 2 - طراحی حمام های کوچک
small bathroom 6 - طراحی حمام های کوچک

کاربرد شیشه های سراسری در حمام های کوچک

اگر یک حمام مدرن و “walk-in shower” (حمام های کوچکی که تقریبا به اندازه قد یک انسان جا دارند و معمولا با یک شیشه و یا پرده از سرویس بهداشتی جدا می شوند، مانند حمام هتل ها) را با شیشه های یکپارچه احاطه کنید به سرعت زیبایی حمام شما را بالا می برد و حمام را به فضایی شیک و دنج و رویایی تبدیل می کند، بنابراین سعی کنید که در سبک طراحی حمام تان ازاین شیشه های سراسری لوکس بهره بگیرید؛ اگرچه این درب های شیشه ای نسبت به پرده هایی که حمام را می پوشانند گران تر هستند اما این نکته را نیز فراموش نکنید که از دوام بالاتری نسبت به سایر پوشش ها برخوردار هستند و مانند پرده ها نیازی به تعویض و شست و شوی دائم ندارند.

small bathroom 99 - طراحی حمام های کوچک

ایجاد حس آرامش با استفاده از بافت ها و الگوهای نو در حمام

استفاده از بافت ها و الگوهای مناسب و شاد درهر فضایی در شما حسی شیرین و حیرت انگیز ایجاد می کند، حتی در حمام های کوچک امروزی؛ بنابراین می توانید ابتدا رنگ هایی که به آنها علاقمند هستید را انتخاب کنید و سپس به طراحی فضا بپردازید، اگرچه باید این رنگ ها از نظر طراحی حمام های کوچک مورد تائید قرار بگیرد. اگر شما می خواهید فضای حمام منزلتان بزرگتر به نظر برسد باید از رنگ های روشن در طراحی دکوراسیون آن استفاده کنید و از رنگ های خیلی تیره اجتناب کنید، چرا که رنگ های تیره با شلوغ تر کردن فضا باعث می شوند که حمام شما کوچکتر دیده شود.

نحوه استفاده از قفسه ها در حمام های کوچک

از فضای خالی بین دیوارها برای قرار دادن قفسه ها استفاده کنید، به این ترتیب شما توانسته اید از تمام ظرفیت حمام کوچک خود به عالی ترین شکل ممکن استفاده کنید. طراحان داخلی ترفندی را برای جلوگیری از بسته به نظر رسیدن حمام های کوچک ارائه داده اند؛ آنها توصیه می کنند که قفسه های باریک و باز را در بالای حمام و درمقابل چشم ها قرار دهید و اطمینان داشته باشید که رنگ آنها با رنگ دیوارها یکسان است، در این صورت است که با ایجاد خطای دید فضای حمام را به فضایی باز و دلنشین تبدیل می کنید؛ اگر فضای حمام شما برای آویزان کردن قفسه های اضافی مناسب نیست می توانید از قفسه های دیواری ( قفسه های تعبیه شده در دیوار) استفاده کنید. توجه کردن به هر کدام از این نکات ما را در داشتن حمامی لوکس یاری می کند و حس آرامش را در ما دو چندان می کند.

small bathroom 58 - طراحی حمام های کوچک

به طراحی سرویس بهداشتی توجه کنی

معمولا فضای بالای سرویس بهداشتی و یا روشویی بدون استفاده قرار می گیرد، اما شما می توانید با استفاده از طراحی های مناسب و با نصب کابینت، قفسه های شناور و یا حوله و دستمال توالت های ریلی از به هدر رفتن این فضا جلوگیری کنید؛ هنگام تعیین محل قفسه ها گوشه های دیوار و یا فضای خالی بالای سرویس بهداشتی و روشویی را فراموش نکنید. وقتی که فضای کاربردی ما کوچک است باید با مدیریت صحیح از کمترین فضاها نیز استفاده کنیم؛ می توانیم روشویی را به شکلی انتخاب کنیم که بتوانیم از فضای زیر آن برای قرار دادن قفسه ها استفاده کنیم؛ همچنین می توانیم از فضای پشت درب سرویس بهداشتی با نصب رخت آویز به عنوان جا حوله ای استفاده کنیم. این نکات کوچک اما مهم و کاربردی می تواند به ما در داشتن حمامی جذاب و زیبا کمک زیادی بکند.

small bathroom 5 - طراحی حمام های کوچک
small bathroom 8 - طراحی حمام های کوچک

توجه به نور پردازی مناسب در طراحی حمام

وقتی در مورد نورپردازی بخش های مختلف خانه فکر می کنیم احتمالا حمام آخرین قسمتی است که به سراغ آن می رویم، این در حالی است که نورپردازی در این فضای خصوصی بسیار اهمیت دارد؛ شما حداقل نیمی از زمان غروب خورشید را در حمام سپری می کنید، نورپردازی مناسب حمام نه تنها باعث زیبایی محیط می شود بلکه احساس آرامش و امنیت را به شما منتقل می کند؛ منظور طراحان داخلی از نورپردازی مناسب نوری فراتر از نور یک لامپ کوچک در بالای سر است؛ شما می توانید برای افزایش نور از لامپ های دیواری به ویژه در کنار آینه ها، بالای سرویس بهداشتی و یا حتی در کنار دوش استفاده کنید. نورپردازی مناسب و قوی باعث می شود حمام کوچک شما بازتر و دلنشین تر و در نتیجه بزرگتر جلوه کند.

small bathroom 88 - طراحی حمام های کوچک

حذف کردن وان در حمام های کوچک

یک وان معمولی اغلب دو برابر فضای بیشتری را نسبت به یک دوش اشغال می کند، بنابراین اگر بتوانید وان را حذف کنید حمام کوچک خود را به طور چشمگیری بزرگتر کرده اید. وان ها علاوه بر محدود کردن فضا مشکلات دیگری را نیز ایجاد می کنند؛ استفاده از آنها بسیار زمان بر است و مصرف آب آنها نیز بالاست؛ این در حالتی است که استفاده از دوش بسیار سریع است و نیازمند آب کمتری است، همچنین استفاده از دوش برای بزرگسالان و میهمانان آسان تر از وان می باشد؛ حتی به راحتی تمام می توانید یک دوش دستی برای استحمام حیوانات خانگی تان به آن اضافه کنید، بنابراین دوش گزینه ی بهتری برای استفاده در حمام های کوچک است.

small bathroom 50 - طراحی حمام های کوچک

ترکیب کردن رنگ های تیره و روشن

همانطور که در قبل هم به این نکته اشاره شد انتخاب رنگ مناسب در یک حمام کوچک از اهمیت بالایی برخوردار است؛ شما می توانید در طراحی حمام خود کف های تیره را با دیوارهای روشن ترکیب کنید، چرا که دیوارهای تیره باعث می شوند فضای حمام بسته و کوچک به نظر برسد؛ اما دیوارهای با رنگ روشن برعکس عمل می کنند زیرا آنها انعکاس دهنده نور بیشتری هستند و فضا را بازتر و پر نورتر می کنند؛ بنابرین رنگ های تیره را برای کف انتخاب کنید تا از نظر بصری با دیوارهای روشن در تضاد باشند و زیبایی بیشتری به محیط ببخشند؛ با رعایت کردن نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی می توانیم حمامی لوکس و جذاب را طراحی و آماده کنیم.

small bathroom 69 - طراحی حمام های کوچک

تا جایی که می توانید از آینه ها استفاده کنید

آینه ها می توانند به بزرگتر به نظر رسیدن فضا سرویس بهداشتی و یا حمام کمک زیادی کنند و بخش مهمی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام هستند؛ علاوه بر این آنها با انعکاس دادن نور از پنجره ها و لامپ ها به درون؛ روشنایی فضا را دو چندان می کنند و محیط را دلبازتر نشان می دهند. شما هم می توانید با تغییر سرویس بهداشتی و حمام خود تغییر بزرگی در فضا به وجود بیاورید.

اضافه کردن یک دیوار کانونی در حمام

دیوار کانونی دیواری است که از نظر رنگ، طرح و بافت با دیوارهای دیگر متفاوت است؛ قرار دادن یک دیوار کانونی در حمام می تواند یک هنر واقعی در طراحی شما باشد؛ انتخاب دیوارهایی با رنگ بیش از حد روشن نیز می تواند حمام شما رو کوچک نشان دهد، بنابرین با اضافه کردن یک دیوار کانونی می توانید در فضا و بین دیوارها هماهنگی به وجود بیاورید و فضا را بزرگتر جلوه دهید؛ این یک تکنیک طراحی عالی برای حمام های کوچک است.

در هنگام مشخص کردن دیوار کانونی باید بهترین دیوار را انتخاب کنید؛ معمولا انتخاب طراحان دیواری است که به محض ورود قابل مشاهده است و از انتخاب دیوارهای پشتی که در دید نیستند خود داری می کنند. رایج ترین دیوار کانونی در حمام دیوار دوش و یا دیوار پشت وان است؛ شما می توانید تمامی دیوار کانونی را با یک رنگ خیره کننده رنگ آمیزی کنید و یا آن را با کاشی های بسیار زیبا و حیرت انگیز بپوشانید و یا حتی آن را به سادگی با نوارهای رنگی بپوشانید تا کمی با دیوارهای دیگر حمام تفاوت داشته باشد و شما را به هدفتان نزدیک تر کند؛ این گونه است که می توان با ترفندهای کوچک و ظریف یک حمام کوچک و دلگیر را به حمامی لوکس و دلباز تبدیل کرد.

small bathroom 190 - طراحی حمام های کوچک
small bathroom 13 - طراحی حمام های کوچک
dekorasion dakheli - طراحی حمام های کوچک

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

چرا که با لوازم جانبی زیبا و انتخاب طرحی مناسب می توان حتی کوچک ترین حمام ها را به حمامی رویایی و لوکس تبدیل کرد.

انتخاب درست و به جای لوازم جانبی مانند آینه ها، قفسه ها، لامپ ها، شیرآلات و غیره همگی در به وجود آوردن حمامی شیک و جذاب نقش مهمی ایفا می کنند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

اگر یک حمام کوچکی که تقریبا به اندازه قد یک انسان جا را با شیشه های یکپارچه احاطه کنید به سرعت زیبایی حمام شما را بالا می برد و حمام را به فضایی شیک و دنج و رویایی تبدیل می کند.

استفاده از بافت ها و الگوهای مناسب و شاد درهر فضایی در شما حسی شیرین و حیرت انگیز ایجاد می کند، حتی در حمام های کوچک امروزی.

اگر شما می خواهید فضای حمام منزلتان بزرگتر به نظر برسد باید از رنگ های روشن در طراحی دکوراسیون آن استفاده کنید چرا که رنگ های تیره با شلوغ تر کردن فضا باعث می شوند که حمام شما کوچکتر دیده شود.

از فضای خالی بین دیوارها برای قرار دادن قفسه ها استفاده کنید، به این ترتیب شما توانسته اید از تمام ظرفیت حمام کوچک خود به عالی ترین شکل ممکن استفاده کنید.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+