• Punk Fashion Style 2 1 - استایل پانک زنانه

استایل پانک زنانه

استایل پانک زنانه

می ‌دانیم که استایل و مُد، همواره در حال تغییر و تحول است؛ اما آنچه در همۀ استایل‌ ها اهمیت دارد، زیبایی است. هر دورۀ مُد می‌ تواند اهمیت خودش را داشته و کاملاً متفاوت از مُد دوره ‌های قبل باشد. هر استایلی، در هر زمانی، باید الهام ‌بخش باشد و به شخص، احساس خاص بودن بدهد. استایل پانک، از همان ابتدا تا به امروز، یکی از اثرگذارترین جنبش ‌ها در صنعت مُد بوده است و به شخص و علایق او، ارج می ‌نهد. استایل پانک در دهه‌ های 1970 و 1980، در اوج خود بود و استایل پانک مدرن نیز همچنان به اصول این استایل ساختارشکن پایبند بوده است. این استایل بر اساس ایدئولوژی آزادی ‌خواه پانک شکل گرفته و هم برای زنان مناسب است و هم مردان. در این مقاله، به معرفی استایل پانک و اصول استایل پانک زنانه خواهیم پرداخت و آخرین ترندهای استایل پانک را برای‌تان خواهیم گفت. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید.

Punk Fashion Style 4 - استایل پانک زنانه
Punk Fashion Style 100 - استایل پانک زنانه

پانک چیست؟

خرده فرهنگِ پانک از جنبش‌ های اواسط دهۀ 1970 است و به مدت یک دهه، بسیار معروف و پرطرفدار بود. امروز هم می ‌توانیم آثار و نشانه ‌های آن را در اطراف‌مان ببینیم. پانک، تحت تاثیرِ موسیقی راک است؛ اما ایدئولوژی ‌های مختلفی حول محور آن شکل گرفته و به شکل‌ های مختلف به نمایش درآمده است؛ از جمله هنرهای بصری، ادبیات، سینما و حتی رقص!

خرده فرهنگِ پانک، مثل خیلی از خرده‌ فرهنگ‌ ها و جنبش ‌های دیگر، بر اهمیتِ شخص تاکید دارد.

وقتی استایل پانک در اوج خود بود، موسیقی پانک راک هم بسیار محبوب و رایج بود. این سبک از موسیقی راک، ضد نظام حاکم و نشانگرِ سرکشی و طغیان نسل جوان بود. طرفداران این خرده فرهنگ، به هنجارها و نظام حاکم، سر نسپارده بودند؛ درواقع، فردگرایی و تفکر آزاد و جامعۀ فارغ از استبداد، از آرمان ‌های ایدئولوژی پانک بود و می‌ توان انعکاس این آرمان‌ ها را در استایل پانک هم مشاهده کرد. ایدئولوژی پانک، مردم را تشویق می‌ کند که عنان زندگی ‌شان را در دست خودشان بگیرند.

استایل پانک

استایل پانک هم مثل ایدئولوژی پانک، سنت‌ گریزی را انتخاب کرد. استایل پانک بر فردگرایی و آزادی تاکید دارد. در آن زمان، زنان هم علیه کلیشه ‌های موجود در مورد پوشش زنانه قیام کردند. دختران پیرو استایل پانک، از یک سو دوست داشتند شبیه به پسران باشند و از سوی دیگر، می‌ خواستند ظرافت زنانه ‌شان را هم حفظ کنند؛ بدین ترتیب، استایل پانک زنانه و لباس ‌های زنانه مخصوص این استایل متولد شدند. این لباس ‌ها، هم ظریف و زیبا بودند و هم عناصر مردانه را در خود داشتند.

مثلاً زنان، لباس‌ های توری باله را به همراه پوتین ‌های زمخت و بزرگ مشکی می‌ پوشیدند. برخی زنان هم شلوارهای ارتشی، تیشرت و هودی به تن می کردند.

در اوایل باب شدنِ استایل پانک، تعداد و تنوع لباس‌ های مناسب برای استایل پانک در بازار زیاد نبود و طرفداران این استایل مجبور بودند لباس‌ هایشان را خودشان بدوزند یا اینکه لباس دلخواهشان را به خیاط سفارش دهند؛ اما رفته رفته، لباس‌ های پانک به ‌صورت انبوه تولید و در فروشگاه‌ های سراسر جهان، عرضه شد. رفته رفته، پانکرها بیشتر لباس‌ هایشان را از فروشگاه ‌های لباس ‌های دست ‌دوم خریدند و چنین اقدامی، انقلابی علیه مصرف‌ گرایی بود.

همان طور که گفتیم، استایل پانک بر فردگرایی تاکید دارد و هر کسی می ‌تواند سلیقه و روحیۀ خودش را در شکل‌ دهی استایلش دخیل کند؛ بنابراین، شما و هر طراح مُد می ‌توانید استایل پانک مختص به خودتان را طراحی کنید؛ مثلاً ویوین وست وود، طراحِ مُد اهل انگلستان- که به طراحی‌ های جسورانه و ساختارشکنانه شهرت دارد و طراحی لباس گروه ‌های موسیقی پانک، مانند The Exploited و Sex Pistols، را بر عهده داشت- سبکی کاملاً متفاوت از ژان پل گوتیه، طراح فرانسوی مُد دارد. در استایل پانک، هیچ  اجبار  و بایدی وجود ندارد.

Turquoise   Feng Shui 40 - استایل پانک زنانه
Punk Fashion Style 7 - استایل پانک زنانه

استایل پانک، عناصرش را از استایل‌ های مختلف گرفت؛ اما فرهنگ ” بی ‌دی ‌اس ‌ام “، اثرگذارترین عنصر بر استایل پانک بود. تحت تاثیرِ مفهومِ بی ‌دی ‌اس ‌ام، دختران طرفدار استایل پانک، جوراب شلواری‌ های توری یا تور ماهی (فیشنت) پاره می‌ پوشیدند. در لباس ‌ها، اکسسوری‌ ها و زیورآلات هم از میخ ‌های تزیینی (spike) استفاده می‌ شود. این میخ‌ های زینتی باید کاملاً قابل رویت باشند، مثلاً شانۀ لباس، یکی از مناسب ‌ترین قسمت ها برای این میخ های تزیینی است.

طرفداران استایل پانک معمولاً شلوارهای‌ پاره می ‌پوشند یا اینکه اجسام مورد علاقه ‌شان را با سنجاق قفلی یا حتی نوار چسب، به لباس‌شان وصل می‌ کنند؛ حتی مدتی کیسه‌ های زباله به لباس پانکرها تبدیل شده بود و آن ‌ها از چرم و زنجیر برای آراستنِ لباس‌ هایشان بهره می بردند. وجود این عناصر در استایل پانک، ارتباط مستقیمی با فرهنگ بی ‌دی ‌اس ‌ام دارد.

اگر می ‌خواهید طبق اصول استایلِ پانکِ مدرنیزه شده، لباس بپوشید، لباس چرم به تن کنید. چرم از مهم‌ ترین مواد استایل پانک است. البته بسیاری از طرفداران استایل پانک، به خاطر دفاع از حقوق حیوانات، چرم مصنوعی را جایگزین چرم ‌های طبیعی کرده ‌اند. کت چرم، کاپشن چرم و شلوار چرم برای استایل پانک زنانه مناسب اند. پوشیدنِ کت چرم به همراه شلوار چهارخانه، استایل پانک شما را به ‌مراتب جذاب‌ تر خواهد کرد. اگر می‌ خواهید مثل ستاره‌ های راک پانک لباس بپوشید، فقط باید لباس ‌های چرم مشکی را انتخاب کنید.

در ضمن، کت چرمی شما نباید لزوماً ساده باشد، بلکه می‌ توانید کت‌ هایی که با نوشته‌ و طرح های مختلف مزین شده است را نیز انتخاب کنید.

کت بلیزر و کت یا پالتو چرمی بلند هم برای استایل پانک زنانه مناسب هستند.

اگر هم دوست داشته باشید، می‌ توانید کت جین و شلوار جین بپوشید و به همراه آن، یک کیف دستی بزرگ هم دست‌تان بگیرید. شلوار جین تنگ به همراه پوتین و تیشرت هم ترکیب مناسبی برای استایل پانک است. ‌می ‌توانید لوازم تزیینی دلخواهتان را با سنجاق به کیف یا لباس جین‌تان وصل کنید؛ اگر هم دوست داشته باشید، می ‌توانید آن‌ ها را به لباس یا کیف‌تان بدوزید.

در انتخاب کفش متناسب با استایل پانک باید خیلی دقت کنید؛ در واقع، باید پانکی ‌ترین کفش ممکن را انتخاب کنید. پوتین مشکی، بهترین گزینه برای استایل پانک است، به خصوص پوتین‌ های نظامی بزرگ. این پوتین ‌ها هرگز از مُد نمی ‌افتند و استایل پانک شما را بسیار جذاب می‌ سازند.

Punk Fashion Style 220 - استایل پانک زنانه
Punk Fashion Style 56 - استایل پانک زنانه

البته اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید پوتین سفید هم بپوشید، ولی کفش ‌های رنگارنگ جایی در استایل پانک ندارند.

گردنبند از مهم‌ ترین زیورآلات استایل پانک است. گردنبندهای مناسب برای استایل پانک، ضخیم و زمخت هستند و گاهی طرح‌ های بسیار پیچیده ‌ای دارند.

دستبند و انگشتر متناسب با استایل پانک هم می ‌توانند بر جذابیت استایل‌تان بیفزایند. دستبندها و انگشترهای بزرگ برای استایل پانک مناسب هستند. اگر استایل پانک را انتخاب کرده اید، می ‌توانید هر تعداد گردنبند، دستبند، گوشواره و انگشتر که دل‌تان می ‌خواهد، به ‌طور همزمان، بپوشید، چراکه هیچ محدودیتی ندارید.

از همان ابتدا، پیرسینگ و تاتو جایگاه ویژه ‌ای در استایل پانک داشته ‌اند. البته پانکرها، نقش و نگارهای صرفاً زیبا را روی بدن‌شان طراحی نمی ‌کنند، بلکه طرح‌ های تاتوشان حامل پیام ‌های اجتماعی—سیاسی است.

همان طور که می ‌بینید، رنگ مشکی پرکاربردترین و مهم ‌ترین رنگ در استایل پانک است. دختران و پسران پانک، چشم‌ هایشان را با خط چشم‌ های ضخیم و  مشکی می ‌آرایند. رژلب و سایه‌ مشکی هم برای استایل پانک مناسب است.

کلاه ‌های پانک هم طبق اصول زیبایی شناختی پانک، طراحی و تزیین شده ‌اند و می ‌توانند جلوه‌ خاصی به استایل پانک زنانه ببخشند.

دستکش‌ های توری یا چرمی، برای استایل پانک بسیار مناسب اند و می ‌توانند استایل شما را به ‌مراتب جذاب ‌تر به نظر برسانند.

در آن زمان، بسیاری از سلبریتی‌ ها و هنرمندان مشهور نیز از استایل پانک پیروی کردند. مدونا، خواننده‌ آمریکایی، یکی از مشهورترین آن‌ هاست که حتی در برخی از کنسرت ‌هایش هم بر اساس اصول استایل پانک لباس می‌ پوشید.

Turquoise   Feng Shui 30 - استایل پانک زنانه
Turquoise   Feng Shui 41 - استایل پانک زنانه

استایل پانک هم مثل بسیاری از استایل ‌های دیگر، سبک‌ های مختلفی دارد؛ برای مثال، پانک سلتی یکی از سبک‌ های استایل پانک است. این سبک از استایل پانک، علاوه‌ بر اصول کلی پانک، عناصر استایل اسکاتلندی و ایرلندی را هم در خود دارد. این گروه از طرفداران پانک معمولاً پوتین، اسنیکرز، شلوار جین، شلوار کار، تیشرت، هودی، تیشرت ‌های قدیمی، کت چرم، تیشرت فوتبالی، کلاه شاپو و فلپ کپ را انتخاب کرده ‌اند. پانک‌ های سلتی، موی کوتاه را ترجیح می ‌دهند.

همان طور که مشاهده کردید، استایل پانک همچنان زنده است و امروزه، می ‌توانیم عناصر آن را در لباس‌ ها و استایل بسیاری از نوجوانان ببینیم. انتخابِ استایل پانک، مستلزمِ داشتنِ جسارت است. اگر این استایل را انتخاب کردید، نباید از قضاوت شدن هراس داشته باشید و باید روی تعصبات خود خط بطلان بکشید. این استایل عجیب، نشان ‌دهندۀ آزادی نابی است که طرفداران پانک، در دهه‌ های 1970 و 1980، در سراسر جهان ترویج دادند. اگر در خود، شهامت و اعتماد به نفس لازم را برای انتخاب این استایل می بینید، تردید نکنید و همان پوششی را برگزینید که به آن مایل هستید و با رعایت اصول و چارچوب مد نظر، از استایلتان لذت ببرید.

tarahi lebas  logo callto - استایل پانک زنانه

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های طراحی لباس

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

خرده فرهنگِ پانک از جنبش‌ های اواسط دهۀ 1970 است و به مدت یک دهه، بسیار معروف و پرطرفدار بود. امروز هم می ‌توانیم آثار و نشانه ‌های آن را در اطراف‌مان ببینیم. پانک، تحت تاثیرِ موسیقی راک است.

استایل پانک هم مثل ایدئولوژی پانک، سنت‌ گریزی را انتخاب کرد. استایل پانک بر فردگرایی و آزادی تاکید دارد
و هر کسی می ‌تواند سلیقه و روحیۀ خودش را در شکل‌ دهی استایلش دخیل کند.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

معمولاً شلوارهای‌ پاره می ‌پوشند یا اینکه اجسام مورد علاقه ‌شان را با سنجاق قفلی یا حتی نوار چسب، به لباس‌شان وصل می‌ کنند؛ حتی مدتی کیسه‌ های زباله به لباس پانکرها تبدیل شده بود و آن ‌ها از چرم و زنجیر برای آراستنِ لباس‌ هایشان بهره می بردند.

چرم از مهم‌ ترین مواد استایل پانک است. البته بسیاری از طرفداران استایل پانک، به خاطر دفاع از حقوق حیوانات، چرم مصنوعی را جایگزین چرم ‌های طبیعی کرده ‌اند. کت چرم، کاپشن چرم و شلوار چرم برای استایل پانک زنانه مناسب اند.

در واقع، باید پانکی ‌ترین کفش ممکن را انتخاب کنید. پوتین مشکی، بهترین گزینه برای استایل پانک است، به خصوص پوتین‌ های نظامی بزرگ.

گردنبند از مهم‌ ترین زیورآلات استایل پانک است. گردنبندهای مناسب برای استایل پانک، ضخیم و زمخت هستند و گاهی طرح‌ های بسیار پیچیده ‌ای دارند.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+