انواع تصویرگری – سبک ها و تکنیک ها

انواع تصویرگری

انواع تصویرگری – سبک ها و تکنیک ها

در این قسمت از وب سایت پویا اندیش شما را با انواع تصویرگری و سبک ها و تکنیک های آن آشنا می کنیم. در این مطلب شما می توانید انواع سبک ها و تکنیک هایی که در تصویرگری به کار می رود را فرا بگیرید و نکات مهم در این رابطه را بیاموزید. پس با ما در وب سایت پویا اندیش همراه باشید تا با آموزشی دیگر به اطلاعات خود بیفزایید. اگر با ما همراه باشید هر روز می توانید مطالب آموزشی خوبی را بیاموزید.

ما دریافتیم که برای تصویرگری تعاریف زیادی ارائه شده است و ممکن است چند نوع مختلف تصویرگری وجود داشته باشد. بسیاری از مردم با تعاریفی که در مورد طراحی و تصویرگری داده می شود دچار گمراهی می شوند و حتی اگر در مورد ماهیت تصویرگری دچار سردرگمی نشوند مطمئنا در شناخت انواع مختلف تصویرگری و توصیف آن دچار مشکل خواهند شد.

انواع تصویرگری
انواع تصویرگری

تصویرسازی چیست؟

تصویرها امروزه نقش عمده ای در انتقال مفاهیم و ارتباطات دارد. تصویر سازی ک شاخه از رشته گرافیک می باشد که اقدام به داستان پردازی با تصویر می کند بنابراین تصویرگری یک مترجم بصری است که معیارهای خاصی دارد.
تصویرسازی از لحاظ هنری با نقاشی متفاوت است به این معنی که هنرمند برای بیان یک مفهوم و ایده خاصی یک اثر هنری خلق می کند. تصویر سازی از زمان اسطوره ها به صورت اشکال مختلف وجود داشته است.
تکنیک های تصویر سازی به معنی توانایی اجرا طرح با استفاده از ابزار مختلف است که به دو بخش دستی و دیجیتال تقسیم بندی می شود.

تفاوت میان طراح و تصویرگر:

جدا کردن این دو از هم امر بسیار دشواری است اما ما در این بخش هر کدام را برای شما جداگانه توصیف می کنیم:
یک طراح اغلب بر عکس ها، تایپوگرافی و نمادها تکیه می کند و آن ها را در ترکب های جالبی سازمان می دهند. وظیفه اصلی طراح تمرکز بر نیاز بیننده بر جنبه های دیداری ، ایده، جزئیات است.

یک تصویرگر اغلب تصویرسازی را خودش انجام می دهد و لزوما بر کل طراحی محصول کار نمی کند. تصویرها اغلب از رسانه های دیگر پشتیبانی می کنند. برای مثال تصویر سازی هایی که برای مقالات روزنامه، کتاب ها و مجلات استفاده می شوند اغلب ترجمه ایده ها و توصیف آنهاست.
تصویرگر سعی می کند تا تعادلی میان دیدار و متن را ایجاد کند و سعی بر جلب توجه در تصویرگری ها ندارد.
با این حال بسیاری از طراح ها و تصویرگر ها برعکس عمل می کنند و جای یکدیگر را می گیرند. پس تعریف تصویرگری چیست؟

انواع تصویرگری
انواع تصویرگری
انواع تصویرگری
انواع تصویرگری
انواع تصویرگری
انواع تصویرگری
انواع تصویرگری

تعریف تصویرگری

تصویرگری یک طراحی، نقاشی و یا چاپ اثر هنری برای توضیح، دسته بندی و روشن کردن و یا تزئین یک متن که ممکن است از طبیعت الهام گرفته باشد، است.

انواع تصویرگری بر اساس تکنیک های استفاده شده:

ما می توانیم انوع تصویرگری ها را بر اساس تکنیکی که در آن استفاده شده به دو گروه بزرگ تصویرگری سنتی و سبک مدرن تقسیم بندی نماییم. تکنیک های مورد استفاده برای خلق یک تصویر بر اثر زمان تغییر پذیرفته اند، همانطور که ابزارهای آن نیز تغییر کرده است.
هنرمندان بر کاغذ، مدادها و قلم ها تکیه می کنند اما با تکامل دوران دیجیتال، حتی هنرمندانی که با ابزارهای سنتی تصویرگری می کردند به سمت نرم افزاهای 2 بعدی و سه بعدی مانند فتوشاپ، مکس و مایا روی آوردند.

برای مثال ابزارها و تکنیک های دیجیتالی، ابزارهای سنتی را تحت تاثیر قرار دادند و استفاده از ابزارهای دیجیتال با قابلیت تعویض سریع ابزار مورد استقبال واقع شد. ابزارهای سنتی برای نقاشی و تصویرگری دسته بسیار گسترده ای هستند که ما در وب سایت پویا اندیش به برخی از آنها اشاره می کنیم: نقاشی با مداد، تصویرگری با گواش، نقاشی های آبرنگی، نقاشی با ذغال، نقاشی با جوهر، نقاشی های آکریلیک ، چاپ سنگی ، حکاکی   تصویر کلاژ

انواع تصویرگری
انواع تصویرگری

سبک های مدرن و انواع تکنیک های تصویرگری:

همانطور که قبلا در این مورد بحث کردیم، با پیشرفت الکترونیک و قدم گذاشتن به دوره ای که اصطلاحا دوره دیجیتال نامیده می شد، امکان ابراز وجود هنرمندان به سرعت و آزادنه رشد کرد. اولین لوازم الکترونیکی طراحی دستی به سال 1888 بر می گردد. پس از آن تکنولوژی پیشرفته تر شد و بسیاری از طراحان و تصویرگران امروزه از تبلت های گرافیکی استفاده می کنند. ابزاری که به کامپیوتر متصل می شوند.

هنرمندان از قلم های تبلت و سطح تبلت برای طراحی استفاده می کنند و این وسیله تصویر را به نرم افزار مخصوص مثل فتوشاپ منتقل می کند.
برنامه نرم افزار از براش ها، قلم ها و ابزارهای مختلف طراحی و کاغذ و افکت ها تقلید کرده است. ما تصویرگری هایی که دیجیتالی اجرا می شوند را به دو دسته بزرگ تقسیم بندی می کنیم:

انواع تصویرگری
انواع تصویرگری
انواع تصویرگری
انواع تصویرگری
انواع تصویرگری

1. تصاویر دیجیتالی آزاد

تصاویر دیجیتال به صورت آزاد امکان انتقال نور و سایه را برای شما فراهم یم کنند و باعث بوجود آمدن پس زمینه ای پیچیده با جزئیات زیاد می شوند.
اکثر این تصاویر به صورت رستری هستند و می توانند قبل از اینکه کیفیت خود را از دست دهند، در مقیاس کوچک چاپ شوند.

انواع تصویرگری
انواع تصویرگری

 2. طراحی وکتور

در این دسته، ما طراحی وکتور را قرار دادیم. روشی برای تولید تصاویر که باعث می شود آنها را به هر اندازه و بدون افت کیفیت، مقیاس بندی کنیم. طبق قانون، ایجاد یک انتقال آرام با بردارها دشوارتر است اما بردارها در تولید سبک خاصی از تصاویر دارای مزایایی هستند.
این امر باعث محبوبیت آن در تصویرسازی وب می شود. به راحتی می توانید بردار را با رئوس مطالب ، اشکال و تعریف مشخص آن تشخیص دهید.

سخن آخر

علاقه مندان به هنر تصویرسازی در این مطلب از وب سایت پویا اندیش به ارائه نکته هایی خاص در مورد انواع تصویرگری، سبک ها و تکنیک های آن پرداختیم.
البته بی شک روشها و نکته های کلیدی و حائز اهمیت در این زمینه بسیار است ما نیز سعی کردیم تا آنچه که درجه اهمیتش بالاتر است را در این فضای محدود به شما ارائه کنیم.
قطعا اگر همراه ما باشید و سایر مقالات ما را دنبال کنید در روزهای آتی به نکته های ظریف تر و روش های کامل تر در زمینه تصویر سازی خواهیم پرداخت.

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+