ایده های طراحی معاصر

بهترین ایده ها در سبک طراحی معاصر

در زندگی مدرن این روزها هیچ شکی وجود ندارد که پیشرفت تکنولوژی بر تمامی قسمت های زندگی ما اثر گذاشته است که این تاثیر را می توان در بخش های مختلف مانند اتومبیل ها، دنیای مد، معماری و طراحی فضای داخلی مشاهده کرد. انسان ها از این پیشرفت تکنولوژی وهمگام شدن با عصر خود از این جهت استقبال می کنند تا بسیاری از قواعد و هنجارهای سنتی را بشکنند و بتوانند مفاهیم و تفکرات جدیدی را در عصر خود و همچنین طراحی فضای داخلی به وجود بیاورند و پیشرفت چشمگیری را در دوره های مختلف رقم بزنند. همچنین دنیای مدرن می تواند به طراحی های دوره ای ازسال 1950-1920 اشاره کند. در این مقاله ما 10 روشی که ایده های طراحی معاصر را به درون خانه شما می آورد معرفی می کنیم؛ مانند راه های آوردن نور به خانه های تاریک و یا استفاده از طراحی های مختلف کف و معرفی کردن مبلمان با رنگ روشن.

بهترین ایده های طراحی معاصر

نور و ایده های طراحی معاصر

نور را به آسانی وارد فضای داخلی خود کنید

وقتی که عصر جدید در سال 1950-1920  شروع به ظهور کرد فرصتی برای استراحت فضای داخلی آن زمان که مورد استقبال مردم بود به وجود آمد تا مردم کمتر از خانه های کوچک و سنتی با اتاق هایی تاریک و دلگیر و پنجره های  کوچک استفاده کنند.
اتاق های بزرگ و بسیار مطبوع جایگزین اتاق های کوچک و تاریک شدند و تمام این ها جزئیاتی است که باید هنگام طراحی خانه خود به آن توجه کنید.

انتخاب یک طرح مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛
طرحی که به شما این اجازه را می دهد که نور طبیعی را از طریق کف، پنجره های شیشه ای، نورگیر و یا چراغ های خورشیدی (به چراغ هایی می گویند که بر روی سقف خانه تعبیه شده است و می توانند به ما کمک کنند تا به طور دائم خانه  خود را روشن کنیم بدون استفاده از انرژی اضافی و یا افزایش قبض برق) دریافت کنید.
همچنین نکته ی دیگری که در حفظ حریم شخصی شما را یاری می کند استفاده از شیشه های مات برای قسمت هایی از خانه مانند حمام است که امنیت را تضمین می کند.

از رنگ های مورد علاقه خود در طراحی استفاده کنید

می توانید در طراحی خانه خود از رنگ های خنثی مانند خاکستری، قهوه ای، مشکی و سفید در طراحی های کف ومبلمان و همچنین وسایل روشنایی استفاده کنید.
استفاده از رنگ های جدید و مناسب باعث می شود که جزئیات مبلمان شما بهتر به چشم بیاید ودر نهایت مبلمان درخشان تر به نظر بیاید،
همچنین به خلاقیت و توانایی خود در انتخاب بهترین مدل ها و الگوها اعتماد کنید.

اگر فقط به این دلیل از رنگ خنثی استفاده نمی کنید که فکر می کنید ممکن است فضای داخلی خانه کسالت آور به نظر برسد اشتباه می کنید چرا که به عنوان مثال مبلمانی با طرح و بافت ساحلی و حصیری حس بسیار زیبایی را به بیننده منتقل می کند.
انتخاب مبلمان مناسب نقش بسیار پر رنگی در جذاب تر شدن فضای داخلی خانه دارد؛ پس توجه کافی به این امر داشته باشید.

بیشتر بخوانید: مقایسه طراحی داخلی مدرن با معاصر

رنگ در ایده های طراحی معاصر

ایده های طراحی معاصر با استفاده از مواد طبیعی

ایجاد یک طراحی داخلی و خارجی زیبا با استفاده از مواد طبیعی

به جای اینکه مواد طبیعی فقط به مبلمان چوبی اختصاص پیدا کند شما می توانید ازاین مواد طبیعی در طراحی های دیگر نیز استفاده کنید مانند استفاده از مبلمان چرمی که برای طراحی داخلی شما ایده مناسبی است و استفاده از المان های تزئین به ساده ترین شکل ممکن که در سرتاسر خانه نمایش داده می شود.

دوره زندگی معاصر موجب به وجود آمدن حس جدیدی در استفاده از مواد طبیعی مانند چوب، سنگ، تخته سنگ، ذغال سنگ، پنبه، پشم و سایر منسوجات زرق و برق دار که در مبلمان عصر جدید دیده می شود شده است که این امر فقط به مصارف سنتی وخانگی اختصاص ندارد.

ایجاد آرامش در فضای داخلی با به کار بردن ظرافت در طراحی

بسیاری از طراحان و تولید کنندگان مبل شروع به طراحی مبلمان، میزها و وسایل مورد نیاز خانه کردند که منعکس کننده آرامش برای صاحبان خانه باشد و تلاش می کنند تا یک زندگی آرام را برای مصرف کنندگان رقم بزنند.
در طراحی معاصر تزئینات سنگین و پرزحمت جای خود را به تزئینات سبک و ساده و در عین حال آرامش بخش دادند و این باعث می شود که مالکان خانه های معاصر احساس راحتی بیشتری در خانه خود داشته باشند و لذت بیشتری را از فضا ببرند.

این نکته نیز حائز اهمیت است که مبلمان سبکی را برای خانه خود انتخاب کرده که به راحتی قابل جابه جا کردن و حمل و نقل باشد تا در صورتی که تمایل به تغییر دکوراسیون داشتید قادر به جابه جایی آن باشید.
پیشنهاد طراحان داخلی برجسته، توجه کردن به تمامی این نکات در خانه شما است.

ایده های طراحی معاصر با استفاده از مواد طبیعی

المان ایده های طراحی معاصر

اِلِمان های روز طراحی معاصر – کف های برهنه

زندگی در عصر باعث به وجود آمدن راهی برای استفاده از مواد جدید شده است.
همچنین احساس آرامش بیشتری را برای فضای داخلی با استفاده حداقل از مواد و وسایل ایجاد می کند.
کف های برهنه زیبا مانند چوب های سخت، کاشی های سرامیکی و چینی، سنگ تراورتن (سنگ آهک سفید رنگ) و سنگ مرمر راهی را برای یک زندگی معاصر و راحت به وجود آورده اند.
مواد طبیعی و آلی یک ضرورت در زندگی معاصر  و طراحی به سبک معاصر است.
برای ایده های بیشتر در طراحی فضاهای داخلی به شما پیشنهاد می کنیم به این روش ها توجه کنید تا بتوانید بهترین استفاده از مواد طبیعی و آلی را در طراحی خود ببرید.
استفاده از فرش روی کف به منظور ایجاد احساس راحتی در پاها هنگام راه رفتن روی زمین است و استفاده کردن از این فرش ها روی کف به ویژه در اتاق های نشیمن وغذاخوری به نظر صاحبان خانه بستگی دارد و دلخواه است؛
برای داشتن راحتی و لمس یک زندگی مدرن از کف پوش های انعطاف پذیر استفاده کنید.

باز تر کردن فضای داخلی با طراحی کف های بازشو

خانه های معاصر این ویژگی را دارند که می توانند همه قسمت های فضای داخلی را به یک فرصت و تجربه ی عالی تبدیل کنند.
اصطلاح “اتاق عالی” برای جدا کردن  فضاهای نشیمن با آشپزخانه و اتاق پذیرایی و غیره به کار رفته است که در طراحی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ یک طرح زمین باز ( کف زمینی که باز می شود وبه زیر راه دارد) یک طرح ایده آل است و درخانه های معاصر نمادین است و یک طرح زیبای یکپارچه را در خانه شما ایجاد می کند.

ایده های طراحی معاصر

ایده های طراحی معاصر در معماری بیرونی

اهمیت نمای بیرونی خانه در طراحی معاصر

در حالی که هنگام بررسی طراحی خانه اغلب فضای داخلی مورد توجه است اما فراموش نکنید جزییات طراحی نمای بیرونی نیز به همان میزان دارای اهمیت است.
فضای بیرونی خانه عاری از تزئینات سنگین ( آنچه که در ساختمان های کلاسیک تاریخی می بینید) است
و معمولا با فرم های مستطیل ساده و یا منحنی باریک جایگزین می شوند.
در این طراحی ها پشت بام مشخص و مجزا است و ویژگی های منحصر به فردی وجود دارد؛
سقف های بام به ظاهر مسطح است، مصالحی که در نمای خارجی به کار رفته است خاص است و همچنین پایه ها و طاق ها که معمولا با سبک معاصر و طبیعی اطراف خانه هماهنگی دارند.
همچنین انتخاب خلاقانه پنجره نیز در طراحی می تواند بر جذابیت سبک معاصر بیفزاید.
در طراحی سبک معاصر سادگی فضای داخلی و نما بیشتر مورد استقبال و توجه قرار گرفته است.
شما نیز می توانید برای دیدن ایده های بیشتر در طراحی  به 10 روش طراحی پنجره مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی به سبک تردیشنال

توجه به جزئیات طراحی معاصر در خانه

به طور مشابه با نگاه کردن به طراحی دوره های گذشته متوجه می شویم که جزئیات در طراحی معاصر بسیار ضروری است؛
وسایل ریز در خانه مانند لوازم روشنایی که شبیه آثار هنری زیبا هستند از طراحی خانه مجزا هستند اما به شما در زیباتر به نظر رسیدن خانه کمک قابل توجهی می کنند پس دقت کردن به این جزئیات بسیار اهمیت دارد.
نرده های دستی و حصارهایی که در دهه های گذشته طراحی می شد از قطعات بزرگ چوب های دست بافت شده بودند که درطراحی معاصر با کابل های کششی نوآورانه، شیشه و یا مواد صنعتی جایگزین می شوند.

در انتها پیشنهاد طراحان به صاحبان خانه این است که اگرچه جزئیات طراحی معاصر مهم است و می توانند از وسایل زیبای مختلف برای منحصر به فرد کردن خانه کمک بگیرند، اما تمام فضای داخلی خانه خود را پر نکنند و تا حد امکان مقداری فضای آزاد را برای خانه در نظر بگیرند.

جزییات در ایده های طراحی معاصر

تکنولوژی در ایده های طراحی معاصر

پنهان شدن تکنولوژی در پشت فضای داخلی پر زرق و برق

یکی از جنبه های طراحی معاصر که اغلب مورد توجه است جزئیات پنهان است. شما در دنیای هوشمند فناوری، پیشرفت تکنولوژی و فن آوری خلاقانه را در تلفن ها، رایانه ها و در خانه هایمان مشاهده می کنید.
جزئیات کنترل بی سیم و کنترل از راه دور برای کنترل های الکترونیکی، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، روشنایی، امنیت و موارد دیگر در پشت جزئیات زیبا پنهان شده است. سعی کنید کنترل های خلاقانه ای را در سبک زندگی خود وارد کنید و ببینید که یک خانه ی معاصر چه حس خوب و زیبایی را به شما منتقل می کند.

فن آوری به جزئیات لوکس و پنهان برای مورد استفاده قرار گرفتن در خانه های معاصر تبدیل شده است. برای بهتر کردن فضای داخلی خود با جزئیات لوکس، به این موارد توجه کنید.

تفکر دنیای کهن خود را در طراحی معاصر رها کنید

شکی نیست که هر دوره ی طراحی المان ها را از دوره ای دیگر قرض گرفته و از آن متاثر شده است. طراحی معاصر بیشتر به دنبال رها کردن قوانین طراحی دقیق و رسمی و رویکردی متفاوت و بازتر است: این که آیا تصمیم دارید یک خانه الکترونیکی داشته باشید و با دوره های گذشته مطابقت داشته باشید و یا ترجیح می دهید یک زندگی مدرن در طبیعت داشته باشید؛ خانه شما باید طوری باشد که سبک زندگی شما را منعکس کند.
دنیای کهن خود را رها کنید هر قسمت از زندگی شما باید نشان دهنده ی یک ویژگی باشد. از زندگی معاصر خود لذت ببرید چرا که این حس شما در تمامی قسمت های پر زرق و برق خانه شما انعکاس داده می شود.

ایده های طراحی معاصر

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

اتاق های بزرگ و بسیار مطبوع که نور طبیعی را از طریق کف، پنجره های شیشه ای وارد فضا میکنند جایگزین اتاق های کوچک و تاریک شدند و تمام این ها جزئیاتی است که باید هنگام طراحی خانه خود به آن توجه کنید

استفاده از رنگ های جدید و مناسب باعث می شود که جزئیات مبلمان شما بهتر به چشم بیاید ودر نهایت مبلمان درخشان تر به نظر بیاید. رنگ های خنثی مانند خاکستری، قهوه ای، مشکی و سفید در طراحی های کف ومبلمان میتوان استفاده کرد.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

ازاین مواد طبیعی در طراحی های دیگر نیز استفاده کنید مانند استفاده از مبلمان چرمی که برای طراحی داخلی شما ایده مناسبی است و استفاده از المان های تزئین به ساده ترین شکل ممکن که در سرتاسر خانه نمایش داده می شود.

در طراحی معاصر تزئینات سنگین و پرزحمت جای خود را به تزئینات سبک و ساده و در عین حال آرامش بخش دادند و این باعث می شود که مالکان خانه های معاصر احساس راحتی بیشتری در خانه خود داشته باشند.

کف پوش خانه شما می تواند تاثیر زیادی روی ظاهر دیوارها بگذارد و به آن جلوه زیباتری ببخشد.
پس در انتخاب آن دقت نمایید.

بسیاری از متخصصان و مشاوران طراحی دکوراسیون داخلی توصیه می کنند که کارتان را با فضاها و یا اتاق های بزرگ و دیوارها شروع کنید و بعد از این مرحله به سراغ قسمت های کوچکتر و لوازم جانبی بروید.

آخرین فرصت ثبت نام دوره های آموزشی اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+