• Floor Covering 002 - کف و کف پوش در طراحی داخلی

اهمیت کف و کف پوش در طراحی داخلی

اهمیت کف و کف پوش

در بسیاری از موارد وقتی افراد می خواهند تعریفی از طراحی داخلی ارائه کنند، به کف آنگونه که شایسته آن است توجه نمی شود. ما معمولا بیشتر به آنچه که قرار است روی کف قرار گیرد، از جمله وسایلی که روی دیوار جای می گیرند دقت می کنیم. کف موضوعی است که عمدتا تعیین کننده است و مابقی عناصر را مشخص می کند. اگر به درستی فکر کنیم، کف یک سطح بسیار بزرگ است که بر چشم انداز بصری ما ، همچنین حسی که از فضا می گیریم و در نهایت شرایط کلی مان تاثیر می گذارد. بنابراین انتخاب خوب شما در مورد ساختار و نوع کف برای رسیدن به موفقیت در پروژه حیاتی است.

هر کدام از کف ها با توجه به هدفی که به آن منظور مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به جنبه های هنری باید ساخته شوند.

همه اینها با در نظر گرفتن سلیقه مشتری و یا کسی که در انتها قرار است از ساختمان استفاده کند صورت می گیرد. همانگونه که مشهود است تغییر کف پوش یک روند ساده و به صرفه نیست. این کار مستلزم هزینه و همچنین ایجاد تغییرات کلی در هر مکانی است. در نظر داشته باشید که ما نمی توانیم هر زمان که هوس کردیم آن را تغییر دهیم. بنابراین وقتی می خواهیم کف پوش مناسب را انتخاب کنیم باید خوب تصمیممان را سبک سنگین کنیم، چرا که باید سال ها با این کف پوش بسازیم، بنابراین باید کف پوشی را انتخاب کنیم که علاوه بر کارایی چشم نواز نیز باشد.

کف پوش ها سبک های متفاوت و خاص خودشان را دارند و این سبک های متفاوت تصمیمات ما را می سازند که شاید به عنوان یک گزینه چندان نیز چشمگیر نباشد. با وجود آن، همانگونه که پیشتر نیز اشاره کردیم، تاثیرات آن بر احساسات مشتریان و صاحبان خانه را نمی توان نادیده گرفت و همین مساله موجب اهمیت کف و کف پوش ها در دکوراسیون داخلی شده شده است. درست به همین دلیل است که باید جنبه های مختلفی مانند مقاومت، دوام، مواد تشکیل دهنده، عایق و یا تونالیته (رنگ پذیری) را در نظر بگیریم.

Floor Covering 3 - کف و کف پوش در طراحی داخلی
Floor Covering 4 - کف و کف پوش در طراحی داخلی

کف های چوبی- مترادف راحتی و خانه

چوب عنصر غالب در اکثر خانه ها است. کف پوش های چوبی با تمامی سبک ها سازگار و از تیره تا روشن موجود است. چوب های طبیعی بسیار مطلوب، اما گران خواهد بود. هرچند که ممکن است به خاطر دلایل اقتصادی و یا خالی بودن فضا ما از لمینت و یا گزینه های مصنوعی چوبی استفاده کنیم، باوجود آن باز هم به نتایجی عالی با ماندگاری بالا وکمترین هزینه دست پیدا کرده ایم.

انتخاب مواد و تونالیته برای تطبیق پذیری بهتر با عناصر مختلف، تعیین کننده خواهد بود. ما در اغلب پروژه ها، از همان پارکت به عنوان چوب استفاده می کنیم تا هماهنگی کف با سایر المان ها را به حداکثر میزان خود برسانیم.

پورسلین: مقاومت و کارایی

اگر یکی از کف پوش ها رشد قابل ملاحظه ای را در فروش تجربه کرده باشد، آن کف پوش پورسلین (کاشی چینی) است. فن آوری به کار رفته در نوع سنتی منجر به تولید کف پوش های بسیار سبک و مقاوم در اندازه های بسیار بزرگ شده است. بزرگی برخی از کف پوش های پورسلین به سه متر نیز می رسد و همین امر موجب می شود که نقاط اتصال کمتری را در کف مشاهده کنید. استفاده از کف پوش های بزرگ جلوه بصری بسیار زیبا و منحصر به فردی را در فضا ایجاد می کند.

اگرچه چوب به عنوان یک عنصر پیش کسوت و قدیمی عمل می کند، با وجود آن اگر بخواهید میان کف و مبلمان و سایر المان های چوبی تضاد ایجاد کنید و کاری کنید که فضا از چوب اشباع نشود، پورسلین یک گزینه مناسب است. از سوی دیگر شرایطی که پورسلین دارد آن را به یک عنصر مهم برای مکان های پر رفت و آمد تبدیل کرده است. تنوع بسیار زیاد و همچنین شباهت بالای پورسلین به مواد طبیعی به ما این اجازه را می دهد که از آن به عنوان کف پوش استفاده کنیم.

Floor Covering 00 - کف و کف پوش در طراحی داخلی

انواع موکت- مناسب با بودجه های اندک

شاید همه دوست نداشته باشند که از انواع فرش ها و موکت ها استفاده کنند، با وجود آن به دلیل سهولت در استفاده و همچین به این خاطر که به راحتی می توان آن ها را عوض کرد، در برخی از مکان ها مانند هتل ها و دفاتر از محبوبیت بالایی برخوردارند. چه رولی و چه مانند کاشی از آن ها استفاده شود، این کف پوش ها از نظر مقاومت، سهولت در نظافت و همچنین ضد آلرژی بودن بسیار پیشرفت کرده اند.

وقتی می خواهید حال و هوای تازه ای به خانه خود بیاورید، اما نمی خواهید که کار زیادی انجام دهید و یا هزینه زیادی را متقبل شوید می توانید از فرش و یا موکت استفاده کنید. موکت ها و فرش ها در اندازه ها، رنگ ها و اشکال بسیار متنوعی وجود دارد و شما می توانید متناسب با سلیقه و کاربردی که در نظر دارید بهترینش را انتخاب کنید.

سنگ طبیعی: طیف وسیعی از نوآوری

کف پوش هایی که از مواد مصنوعی ساخته شده اند جایگزین کف پوش هایی با مواد طبیعی شده اند و مرزهای اصالت در کف پوش ها را جابه جا کرده اند، به عنوان مثال سنگ مرمر ظاهر و مقاومت بسیار عالی دارد و باید دید که آیا کف پوش های مصنوعی توان رقابت با این سنگ ها را دارند یا نه. از سوی دیگر گزینه های دیگری مانند کاشی های “راسیلا” (rasilla) در خانه های روستایی و یا کاشی های موزاییکی مرمری نما با رنگ های روشن مجددا روانه بازار شده اند و تاثیر زیادی نیز داشته اند.

Floor Covering 09 - کف و کف پوش در طراحی داخلی
Floor Covering 33jpg - کف و کف پوش در طراحی داخلی

کفپوش های موزاییکی

معمولا در گذشته از کف پوش های موزاییکی بیشتر استفاده می شد و تا به امروز نیز از آن استفاده می شود، با وجود آن شاید استفاده از موزاییک ها مانند گذشته رونق نداشته باشد، چرا که امروزه تنوع کف پوش ها بسیار زیاد است. موزاییک ها در طرح ها و اندازه های متنوعی موجود است و نصب سریع و آسان، موجب محبوبیت موزاییک ها می شود.

سیمان و بتن- نگاه صنعتی پر رونق

سرانجام می خواهیم به کف پوشی اشاره کنیم که بیشتر در محیط های صنعتی از آن استفاده می کنند و امروزه به طور فزاینده ای شاهد استفاده از آن در فضاهای مسکونی هستیم. همچنین این کف پوش ها، مانند “میکروسمنت” (میکرو سیمان یک ماده تزئینی است که در دنیا با اقبال گسترده ای مواجه شده است. میکرو سیمان یک پوشش میکرو است که از سیمان با کارایی بالا، ترکیبی از پلیمرها، سنگدانه های بسیار ریز، مواد افزودنی و رنگدانه های طبیعی تشکیل شده است.) علاوه بر اینکه مقرون به صرفه است به ما اجازه استفاده از رنگ های متنوع را می دهد و یک اثر هنری خیره کننده خلق می کند؛ در بسیاری از موارد نیز کف پوش قبلی سالم می ماند. برای مکان های باز و بزرگ بتن جلا یافته بسیار مناسب خواهد بود و اگر زمین دست نخورده است و پس از کار ساخت و ساز  کف پوشی برایش در نظر گرفته نشده و سیمان است به همان حالت از آن استفاده کنید و یا آنکه سیمان را روی کف پوش قبلی بریزید و اجازه دهید خشک شود. برخی این نوع کف پوش را برای منازل مسکونی مناسب نمی دانند و استفاده از آن را محدود به مکان های بزرگی مانند پارکینگ‌ها و … می دانند، با وجود آن باید بگویم که هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

Floor Covering 060 - کف و کف پوش در طراحی داخلی

کفپوش سه بعدی- کفپوش دکوراتیو

مدتی است که شاهد ظهور و بروز کف پوش های جدیدی هستیم که به آنها کف پوش های سه بعدی گفته می شود. درواقع کف پوش های سه بعدی نسل جدید کف پوش ها است. هیچ محدودیتی در محل قرار گیری این کف پوش ها وجود ندارد، با وجود آن به نظر می رسد که بهترین مکان برای این کف پوش ها کف حمام و سرویس بهداشتی باشد. شما می توانید طرح مورد نظرتان را به متخصصان این امر بدهید و سپس منتظر اجرا شدن طرح و ایده تان باشید.
بهترین زیرسازی برای نصب کفپوش های سه بعدی، موزاییک یا سیمان است. در مرحله بعد پلی اورتان مایع را با پودر بتونه مخلوط کرده و کف محل مورد نظر را بتونه کاری کنید. سپس پرینت را روی کف انداخته و از درست قرار گرفتن آن اطمینان حاصل نمایید. سپس به وسیله کاردک لاستیکی هواگیری انجام دهید و بعد از آن غلطک آغشته به مواد را روی پرینت بکشید تا سطحی کاملا یکدست ایجاد شود. بعد از اتمام کار باید سه روز صبر کنید تا پلی اورتان سخت شود. کفپوش ۳ بعدی اپوکسی نمونه ای از این کفپوش ها است.

بهتر است بگوییم که کف پایه و اساس طراحی داخلی در هر خانه و یا محیط کاری است. تاثیر آن در نتیجه نهایی تعین کننده خواهد بود. اگر مجبور هستید که کف پوشتان را عوض کنید سرسری و بی برنامه از آن نگذرید، چرا که کف پوش شما پایه و اساس دکوراسیون داخلی شما است و بهتر است که از دید جهانی به این مساله بنگرید. اگر شما تصمیم دارید که از کف پوش قبلی استفاده کنید این سوال را از خودتان بپرسید که آن کف پوش تا چه میزان با روح زیبایی و آن عملکردی که مد نظرتان است هماهنگی دارد.

نوع سنگ فرش ها تا حد زیادی به عنوان پایه و اساس هر سبک طراحی داخلی است، پس از این مهم غافل نشوید، همچنین در نظر داشته باشید که فقط یکبار برای آن هزینه می کنید و برای سال ها می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

Floor Covering 63 - کف و کف پوش در طراحی داخلی
Floor Covering 73 - کف و کف پوش در طراحی داخلی
dekorasion dakheli - کف و کف پوش در طراحی داخلی

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

کف یک سطح بسیار بزرگ است که بر چشم انداز بصری ما ، همچنین حسی که از فضا می گیریم و در نهایت شرایط کلی مان تاثیر می گذارد.

چوب عنصر غالب در اکثر خانه ها است. کف پوش های چوبی با تمامی سبک ها سازگار و از تیره تا روشن موجود است. چوب های طبیعی بسیار مطلوب، اما گران خواهد بود.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

اگر یکی از کف پوش ها رشد قابل ملاحظه ای را در فروش تجربه کرده باشد، آن کف پوش پورسلین (کاشی چینی) است. فن آوری به کار رفته در نوع سنتی منجر به تولید کف پوش های بسیار سبک و مقاوم در اندازه های بسیار بزرگ شده است.

اگر بخواهید میان کف و مبلمان و سایر المان های چوبی تضاد ایجاد کنید و کاری کنید که فضا از چوب اشباع نشود، پورسلین یک گزینه مناسب است.

کف پوش های سه بعدی نسل جدید کف پوش ها است. هیچ محدودیتی در محل قرار گیری این کف پوش ها وجود ندارد، با وجود آن به نظر می رسد که بهترین مکان برای این کف پوش ها کف حمام و سرویس بهداشتی باشد.

عمولا در گذشته از کف پوش های موزاییکی بیشتر استفاده می شد و تا به امروز نیز از آن استفاده می شود، با وجود آن شاید استفاده از موزاییک ها مانند گذشته رونق نداشته باشد، چرا که امروزه تنوع کف پوش ها بسیار زیاد است.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+