دکوراسیون اتاق خواب

  • bedroom 2 - دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

 

اتاق خوابتان را به یک پناهگاه امن و دنج تبدیل کنید

در طول سال های گذشته، مردم بیشتر و بیشتر به نقش کلیدی که سلامت ذهنی در زندگی روزمره ایفا می کند پی برده اند و در نتیجه اهمیت مراقبت از خود را دریافته اند. اگر شما با این مساله بیگانه هستید، مراقبت از خود به سادگی هر فعالیتی را شامل می شود که ما آن را به عمد برای بهبود اوضاع احساسی، ذهنی و یا جسمانی خود انجام می دهیم.

نمی توان گفت کدام بخش از خانه از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که هر قسمت نقش خود را دارد؛ با وجود آن برخی از قسمت ها اهمیتشان بیشتر است. به عقیده من اتاق خواب در آرامش افراد نقشی کلیدی ایفا می کند، چرا که در هر حالت روحی شما به اتاق خوابتان پناه می برید و بسیار مهم است که سبک چیدمان اتاق خواب شما به چه صورت باشد. گاهی حتی تغییر در اندازه نور می تواند موجب افسرگی، خشم و یا استرس در شما شود.

اگر در اتاق خوابتان احساس آرامش نمی کنید، این نکات جذاب را به کار گیرید تا استرس شما از بین برود.

bedroom 56 - دکوراسیون اتاق خواب
bedroom 59 - دکوراسیون اتاق خواب

ایده های دکوراسیون اتاق خواب

به طور میانگین، افراد یک سوم از زندگی خود را در خواب به سر می برند و این به این معنا است که ما زمان زیادی از اوقات خود را در اتاق خواب می گذرانیم.

برای بسیاری از ما این عدد بزرگتر هم می شود، چرا که فقط برای خوابین از اتاق خواب خود استفاده نمی کنیم. ما زمان زیادی را در اتاق هایمان صرف کار، مطالعه و یا بدست آوردن انرژی از دست رفته خود می کنیم.

بر هیچ کس پوشیده نیست که فضای اطراف ما بر حالت های روحی ما اثر می گذارد، پس چرا ما اتاق خواب خود را به یک پناهگاه امن تبدیل نکنیم که موجب آرامش و ثبات شود؟ می توانید از این نکات برای داشتن یک مامن امن استفاده کنید.

آشفتگی ها را از بین برده و همه چیز را سازمان دهی کنید

اولین گام برای تبدیل اتاق خواب به یک پناهگاه امن پاکسازی و سازمان دهی است. هیچ کدام از نکات دیگر عمل نخواهد کرد اگر شما هر روز صبح از اتاقی پر از آشفتگی خارج شوید و هر شب به همان اتاق به هم ریخته وارد شده و بخوابید.

از شر آشغال های اطرافتان و هر آنچه که فکر می کنید برایتان کارایی ندارد و فقط فضا را اشغال کرده است خلاص شوید و از این طریق بار خود را سبک کنید. برای هرچیزی در اتاقتان فضای مخصوص به خودش را اختصاص دهید و تمام تلاش خود را به کار گیرید تا پس از اتمام کارتان وسیله ای که دیگر نیازی به آن ندارید را سر جایش بگذارید. فقط با کمی تمیزکاری حس می کنید که بار سنگینی از روی شانه های شما روی زمین گذاشته شده است.

با استفاده از رنگ ها حالت روحی خود را تنظیم کنید

رنگ ها توانایی فوق العاده ای برای واکنش های فیزیولوژیکی، انتقال احساسات و تنظیم حالت های روحی ما دارند.

چشم انداز، اولین منبع تجربیات هر فرد است و رنگ یکی از نیاز های اساسی عصبی را برای تحریک فراهم می کند. گفته می شود که رنگ اتاق خواب شما می تواند بر چگونگی عکس العمل مغز شما و پردازش فضای اطراف شما تاثیر گذارد. اگر احساس می کنید که اتاق خواب شما باید رنگ شود به واکنشتان به رنگ ها و سایه ها بسیار توجه کنید.

bedroom 03 - دکوراسیون اتاق خواب
bedroom 8 - دکوراسیون اتاق خواب

در اتاق خود از گیاهان استفاده کنید

از یک یا دو گیاه آپارتمانی در اتاق خود استفاده کنید و از نتایج آن بر سلامت جسم و روح خود شگفت زده شوید. گیاهان بی حرکت سر جای خود می ایستند و در همان حال هوای اطرافمان را سم زدایی کرده و اکسیژن آزاد می کنند. فقط دیدن گیاهان و فضای سبز می تواند به ما کمک کند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشیم و مراقبت از یک موجود زنده برایمان همان پاداشی است که به زندگی ما هدف می دهد و حس خوشایندی را به ما منتقل می کند، مخصوصا اگر شاهد رشد و شکوفه دادن آن باشیم. مهمتر از همه مطالعات نشان می دهد که گیاهان در خانه سطح بازده و تمرکز را تا 15 درصد بالا می برد.

حواستان به روشنایی اتاقتان باشد

نور شدید فلوروسنت را دوست دارید و یا ترجیح می دهید در تاریکی بنشینید؟ با تعویض لامپ های کم نور با لامپ های پر نور برای خودتان فضای دنجی ایجاد کنید، همچنین لامپ هایی با نور کمتر را نیز ارائه کنید. این کار به شما اجازه می دهد که کنترل بیشتری بر نور فضا داشته باشید و بتوانید آن را با توجه به نیازتان هماهنگ کنید.

از نوری که از پنجره ها می آید غافل نشوید. از مجموعه ای از پرده های زیبا استفاده کنید تا نور طبیعی خورشید را از دست ندهید، این پرده ها همچنین به شما این امکان را می دهد که از ورود نورهای ناخواسته در طول شب به اتاق جلوگیری کنید. پرده های زیبا و مناسب می تواند فضا را روشن کند و همچنین دکوراسیون منزل شما را به سطح بالاتری ببرد.

bedroom 60 - دکوراسیون اتاق خواب
bedroom 04 - دکوراسیون اتاق خواب

از کالای خواب با کیفیت استفاده کنید

پس از یک روز طولانی و خسته کننده هیچ چیز نمی تواند بهتر از فرو رفتن در یک تخت خواب نرم و گرم باشد. ملافه ها و روتختی های مخمل یکی از ساده ترین روش هایی است که می تواند اتاق خواب ما را به پناهگاهی امن و دنج تبدیل کند. اگر می خواهید کار بیشتری برای خودتان انجام دهید روی یک پتوی نرم و سنگین سرمایه گذاری کنید، بسیاری از افراد آن را برای کمک در به خواب رفتن و داشتن یک خواب با کیفیت موثر می دانند.

اگر در تبدیل اتاق خوابتان به یک محیط دنج و پناهگاهی راحت نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید می توانید با طراحان دکوراسیون داخلی تماس بگیرید و از راهنمایی های آن ها استفاده کنید.

 

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

چگونه میتوانیم اتاق خواب راحت طراحی کنیم؟
فقط لوازم ضروری را در اتاق نگه دارید و اکسسوری ‌های اضافه را از اتاقتان حذف کنید؛ در واقع، لوازم اتاق را باید به حداقل برسانید.

رنگ سفید باعث می ‌شود فضا روشن باشد و در ضمن، بزرگ ‌تر از اندازۀ واقعی ‌اش به نظر برسد؛ از این رو، دکوراسیون سفید رنگ برای اتاق ‌های کوچک نیز بسیار مناسب است.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

یک اتاق خواب زیبا باید بتواند انعکاس دهنده رنگ ها، احساسات و مجموعه های مورد علاقه شما باشد و حس درونیتان را بازگو کند.

به جای استفاده از رنگ های اصلی و پر رنگ، رنگ های ملایم و آرامش بخش را انتخاب کنید.
اتاق را با سایه ها و طیف های مختلف یک رنگ به شکل حیرت آوری رنگ آمیزی کنید.

رنگ سقف را کمی از رنگ دیوارها سبک تر و کم رنگ تر انتخاب کنید، چرا که با این کار می توانید احساس صمیمیت و راحتی بیشتری را به فضا ببخشید.
از راه های دیگر زیبا سازی سقف می توان به طراحی با شابلونو یا کاغذ دیواری سقف، استفاده از قالب ها و یا رنگ تزئینی خاص اشاره کرد.

مبلمان باید با فضای اتاق تناسب کامل داشته باشد، مبلمان راحتی گزینه مناسبی برای استفاده در اتاق خواب است.
همچنین هرگز یک مبل، تخت و میز آرایش سنگین و بزرگ را برای اتاق خواب های کوچکتان انتخاب نکنید.

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+