سبک طراحی داخلی ماوریک چیست؟

سبک طراحی داخلی ماوریک

سبک طراحی داخلی ماوریک چیست؟

با افزایش محبوبیت ایده های خلاقانه طراحی داخلی برای دیزاین و چیدمان خانه و اهمیت استفاده از آن جهت افزایش کارایی و بهره وری فضا های مختلف در یک ساختمان، سبک های متفاوتی از این شاخه را شاهد هستیم.
سبک های متنوع طراحی داخلی می تواند برای تمامی سلیقه ها و از همه مهم تر برای فضا های متفاوت با شاخصه های متنوعی که دارند مفید باشد. این سبک ها با ارائه ایده های متنوع می توانند پاسخ گوی نیاز های روحی متفاوت افراد باشد.
در بین طرح های مختلف و سبک های متنوع موجود، یکی از سبک های زیبا و تاثیر گذار، سبک طراحی داخلی ماوریک است.
این سبک نیز یکی از استایل های محبوب مورد استفاده در فضای داخلی خانه ها است که طرفداران زیادی دارد. در ادامه به بررسی این سبک و مشخصه های آن می پردازیم.

سبک طراحی داخلی ماوریک
سبک طراحی داخلی ماوریک

ماهیت سبک طراحی داخلی ماوریک چیست؟

چیزی که در خصوص این سبک می توان گفت این است که ماهیت آن بیش تر از هر چیزی بر اساس قوه تخیل و تصور طراح بوده و به همین دلیل نیز سبک طراحی ماوریک از استایل و قوانین کاملا به خصوصی پیروی نمی کند.

در این سبک نمی توان ایده دقیق و مشخصی را دنبال کرد. در واقع چیزی که در الگو ها و طرح های پیاده شده به سمت ماوریک مشاهده می شود، همان چیز هایی است که از ذهن خلاق طراح تراوش کرده و بر اساس قوه تخیل و تصور خود طراح پیاده شده است.

سبکی جسورانه

طراحی داخلی به سبک ماوریک به گونه ای است که می توان در آن طراحی هایی را تجربه کرد که در نگاه اول بسیار عجیب به نظر می رسند و حتی شاید زیاد برجسته و پر زرق و برق باشد، اما با این حال ماوریک سبکی است که همیشه بیانی جسورانه را ارائه می دهد.
این سبک در واقع ریشه در تفکری جسور و بی پروا دارد که تنها دنبال کننده ایده و تفکرات فرد گرایانه و مستقل از هر نوع قاعده و قانونی است.
به این ترتیب می توان گفت که سبک طراحی داخلی ماوریک همان چیزی را ارائه می دهد که دنیای مدرن در لحظه به دنبال آن است.

سبک طراحی داخلی ماوریک
سبک طراحی داخلی ماوریک

محبوبیت سبک طراحی ماوریک به چه صورت است؟

از طرفی می توان این سبک را از جمله سبک های معروف و محبوب در نظر گرفت، چرا که این سبک ارتباط مستقیمی با روند مدرن و مد روز داشته و همین امر نیز موجب محبوبیت آن شده است.
اما از طرفی نیز برای بسیاری از افرادی که با این سبک آشنایی ندارند، سبک ماوریک بسیار غیر معمول و چالش برانگیز است.

از آن جایی که سبک طراحی داخلی ماوریک یک سبک منحصر به فرد و کاملا ابتکاری است، در نتیجه وقتی که افراد با آن مواجه می شوند یا از آن استقبال کرده و به آن علاقه دارند یا این که مورد پسند آن ها قرار نمی گیرد. به ندرت می توان نظراتی میانه را در خصوص این سبک مشاهده کرد.

رنگ های مورد استفاده در سبک ماوریک به چه صورت است؟

در سبک طراحی داخلی ماوریک دست طراح برای استفاده از رنگ های مختلف در طراحی باز است و هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد، که این امر به همان بی قید و بند بودن این سبک طراحی داخلی باز می گردد.
در واقع طراح مجاز است از هر طیف رنگی که تمایل دارد استفاده کند و همچنین می تواند از طیف گسترده رنگ های پر زرق و برق در کنار هم نیز بهره ببرد.
در نتیجه می توان از رنگ هایی بدون محدودیت برای ایجاد یک فضای داخلی متناسب با سلیقه مشتری استفاده کرد.

سبک طراحی داخلی ماوریک
سبک طراحی داخلی ماوریک
آزادی در انتخاب رنگ

به نوعی می توان گفت هیچ یک از قوانین محدود کننده استفاده از رنگ ها و پالت های رنگی که در دیگر قوانین و اصول طراحی و دکوراسیون داخلی وجود دارد، در این سبک دنبال نمی شود و همه چیز به سلیقه مشتری و ایده و تخیل و خلاقیت طراح بستگی دارد.
در ماوریک می توان از رنگ هایی متعارض با هم در کنار هم بهره برد و چیزی متفاوت را خلق کرد.

اهمیت و جایگاه عناصر دکوراسیونی در سبک طراحی داخلی ماوریک

در این سبک می توان عناصر دکوراسیونی را هسته و ماده اصلی در نظر گرفت. البته در خصوص نحوه چیدمان و دکور فضا و نوع به کار گیری عناصر به سبک ماوریک باید گفت که این تزئینات و چیدمان در این سبک درست مانند چیزی است که در سبک معاصر انجام می شود.
در این سبک طراحی نیز می توان از جزئیات متفاوتی از جمله فرش، کوسن، اکسسوری های مختلف و مواردی از این قبیل استفاده کرد.

تنها چیزی که در این جا مطرح می شود و وجه تمایز این سبک با مابقی استایل ها است این است که ممکن است به دلیل انتخاب مستقل و بدون قانون جزئیات، این دکور ها تفاوت هایی چشم گیر با یک دیگر داشته باشند.

سبک طراحی داخلی ماوریک
سبک طراحی داخلی ماوریک
الگویی نامشخص

نکته ای که در خصوص دکوراسیون در سبک ماوریک وجود دارد این است که تمامی وسایل در الگویی نامشخص استفاده می شوند، بدون این که از قاعده به خصوصی تبعیت کنند.
هیچ نظم و قاعده خاصی در استفاده از جزئیات در سبک طراحی داخلی ماوریک وجود ندارد.
ممکن است در کنار خطوط و چیدمانی نامتقارن ناگهان دیزاینی منظم را ببینید.
ترکیب الگو ها و استفاده از وسایلی که شاید تفاوت قابل ملاحظه ای در الگو و بافت آن ها با هم وجود داشته باشد، در سبک ماوریک به مراتب دیده می شود.

مبلمان و فرنیش در سبک ماوریک باید به چه صورت انتخاب شود؟

مبلمان و فرنیش خانه هسته مرکزی چیدمان و طراحی هر خانه ای است و نقش مهمی در نوع طراحی و دکور پیاده شده در فضا دارد. در سبک طراحی داخلی ماوریک از آن جایی که بیش تر از هر چیزی ماوریک به مدرن و معاصر نزدیکی دارد، بهتر است مبلمان و وسایل فرنیش انتخابی خانه متناسب با مد روز انتخاب شود.

در نتیجه با انتخاب وسایلی متناسب با مد روز می توان بیانی جسورانه داشت و تمایزی چشم گیر را در نوع طراحی ارائه داد. در بیش تر موارد وسایلی که بر اساس سبک ماوریک انتخاب و استفاده می شوند و از آن الهام می گیرند، بسیار عجیب و غریب و در عین حال کاربردی هستند.
در مواردی حتی این عجیب بودن بر کارایی و عملکردی بودن این وسایل نیز تاثیر می گذارد.

سبک طراحی داخلی ماوریک
سبک طراحی داخلی ماوریک

سبک طراحی داخلی ماوریک در فضا های مختلف

این سبک طرفداران خاص خود را دارد. می توان آن را هم در فضا های کوچک و هم در خانه ها یا فضا های بزرگ پیاده کرد. یکی از مواردی که به دفعات می توان سبک ماوریک را در آن جا مشاهده کرد، استفاده از آن برای طراحی داخلی فضا های عمومی و بزرگ است.
در موزه های بزرگ و گالری های هنری اکثرا استفاده از سبک طراحی داخلی ماوریک ترجیح داده می شود.
با این وجود می توان از سبک ماوریک با همان اندازه کارایی و جذابیت در طراحی داخلی یک خانه مسکونی مدرن نیز استفاده کرد.

سبک طراحی داخلی ماوریک برای چه کسانی مناسب است؟

در کل زمانی که این سبک از طراحی داخلی در جایی پیاده می شود، در نگاه اول عناصری را می بینید که بسیار عجیب و غیر متداول به نظر می رسد.
برای مثال ممکن است صندلی ها با اشکالی نامنظم به کار بروند و رنگ ها و بافت های استفاده شده در دیوار ها و کف خانه با هم در تعارض باشند.
همه چیز عجیب است اما با این حال ایده های استفاده شده در سبک طراحی داخلی ماوریک به هیچ عنوان کسل کننده نخواهد بود.

در نتیجه برای روحیه های ماجراجویانه و علاقه مند به ارائه چیزی متمایز از روند های معمول، سبک ماوریک می تواند همان چیزی باشد که آن ها به دنبالش هستند. این سبک می تواند دنیایی از خلاقیت، مدرن بودن و جذابیت را در دنیای مدرن برای افراد به ارمغان آورد.

سبک طراحی داخلی ماوریک

سبک طراحی داخلی ماوریک
سخن آخر

سبک طراحی داخلی ماوریک می تواند برای افرادی که به دنبال تنوع در فضا هستند یک گزینه ایده آل باشد، چرا که محدودیتی در انتخاب رنگ ها، الگو ها و بافت ها برای آن ها ایجاد نخواهد کرد.
در نتیجه اگر به دنبال چیزی هستید که تنها مختص خود شما باشد و در آن هیچ قید و شرطی وجود نداشته باشد، سبک ماوریک بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

مطالعه بیشتر

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+