پنجره در دکوراسیون داخلی

پنجره در دکوراسیون داخلی

تاثیر پنجره و طراحی آن در دکوراسیون داخلی

اگر از هر صاحب خانه ای بپرسید عاشق کدام وسیله و یا گوشه و کنار خانه اش است، معمولا این پاسخ را خواهید شنید که آن ها عاشق نماها و یا موقعیت قرارگیری آن نما هستند.
درحقیقت بسیاری از مالکان خانه می توانند در یک خانه ی کوچک تر زندگی کنند و این در صورتی است که آن خانه ی کوچک دارای منظره ی زیبایی باشد؛
با وجود آن در نظر داشته باشید که وجود پنجره هایی که این نما ها را نشان دهد در هرخانه ای به ویژه خانه های کوچک ضروری است.
هر اتاق از خانه ی شما می تواند از پنجره های زیبا بهره مند شود و در نظر داشته باشید که تعداد بی شماری از سبک های طراحی برای انتخاب وجود دارد.
اگر به دنبال راه هایی برای روشن تر کردن فضای داخلی خود هستید به پنجره های خود دقت کنید.
در اینجا 10 روش طراحی پنجره که بر فضای داخلی شما اثر گذار است معرفی شده است.

تاثیر پنجره در دکوراسیون داخلی
نور طبیعی پنجره در دکوراسیون داخلی

نور طبیعی منبع یک زندگی سالم است

انسان ها تفاوت چندانی با گیاهان سبز ندارند.
همانطور که تجربه نشان داده است وقتی گیاهان را در اتاقی با روشنایی طبیعی قرار می دهید به زیبایی تمام رشد می کنند و به ادامه زندگی خود می پردازند، با وجود آن وقتی از آن ها در محیط های تاریک نگهداری می شود، پژمرده می شوند و در نهایت به زندگی خود خاتمه می دهند.
نور طبیعی منبعی برای بدن، ذهن، روح و همچنین راهی برای اتصال ما به فضای بیرون از خانه است و همان طور که در ابتدای متن گفته شد نور طبیعی منبع یک زندگی سالم است.

انتخاب پنجره هایی که اتاق شما را تعریف می کنند

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که می توانید طراحی خانه خود را توسط یک معمار یا طراح حرفه ای برنامه ریزی کنید، به فضایی که پنجره در آن قرار می گیرد توجه بیشتری کنید.
برای اتاق هایی با سقف های بلند و همچنین مکان هایی بزرگ و وسیع می توان از پنجره های شفاف استفاده کرد که نسبت به سطح زمین در ارتفاع بالاتری قرار می گیرند، همچنین می توانید از پنجره های مشبک و چند طبقه که معمولا در دهلیزها و یا راه پله های چند طبقه استفاده می شوند بهره بگیرید.
اتاق های کوچکتر هنوز هم می توانند از نور فراوان خورشید بهره بگیرند و منظره های زیبایی را از طریق پنجره هایی که ارتفاع کمتری از کف دارند نمایش دهند.

انتخاب پنجره در دکوراسیون داخلی
پنجره در دکوراسیون داخلی

ایجاد یک قاب زیبا از فضای بیرون خانه برای پنجره

تصور کنید در اتاقی از خواب بیدار می شوید که اقیانوس پهناور از بیرون پنجره های شیشه ای از کف تا سقف نمایان است و یا از چراغ های شهر از طریق پنجره هایی که با پرده تزئین شده اند لذت ببرید؛
هیچ حسی با این حس برابری نمی کند.
پنجره ها خیلی بیشتر از این که فقط راهی را به بیرون باز کنند کاربرد دارند.
آن ها به شما کمک می کنند که محیط بیرون از خانه را تسخیر کنید و آن را به درون خانه بیاورید.
اگر این امکان را دارید که پیش از ساخت، خانه ی خود را طراحی کنید پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا یک منظره ی عالی را مشخص کنید و در نتیجه پنجره ای را برای آن فضا انتخاب کنید که زیبایی منظره را بهبود ببخشد.

روشن تر کردن فضای داخل با استفاده از نورگیر

یکی دیگر از راه های شگفت انگیز برای بهره بردن از نور طبیعی استفاده از نورگیر است.
سقف خانه (دیوار پنجم) همیشه قسمتی بوده است که بسیاری از مالکان خانه هنگام طراحی فضای داخلی خود، آن را فراموش می کنند.
نورگیرها که به عنوان منبع نورطبیعی خانه ها شناخته شده اند به  کسانی پیشنهاد می شود که امکان اینجاد پنجره بر روی دیوارهای خارجی خانه خود را ندارند.
نورگیرها به عنوان وسایل طراحی توسط طراحان مورد استفاده قرار می گیرند و از انواع مختلف آن و عملکردشان برای کنترل نور داخل خانه بهره می گیرند.

پنجره در دکوراسیون داخلی
پنجره در دکوراسیون داخلی

توجه کردن به حفظ حریم شخصی

آیا دوست دارید که در خانه و اتاق شما نور طبیعی و فراوان بتابد اما درعین حال نگران حریم شخصی خود هستید؟
حمام ها نمونه ی بارزی از اولویت داشتن حریم شخصی برای افراد است؛ اما روشنایی نیز به همان میزان دارای اهمیت است.
توصیه ی طراحان داخلی برای حل این مشکل انتخاب سبک های مات پنجره می باشد.
شما به صورت مستقیم می توانید آن سوی شیشه ی شفاف را ببینید؛
این در حالی است که استفاده از شیشه های مات در پنجره های حمام متداول تر است.
نمای بیرون تار است با این وجود هنوزهم نور طبیعی می تواند به داخل حمام وارد شود.
بسیاری از تولید کنندگان پنجره وجود دارند که انواع گوناگون پنجره را برای سلیقه های مختلف وامنیت مشتریان طراحی کرده اند.

استفاده از پنجره های نزدیک سقف

پنجره های نزدیک سقف (Clerestory windows) اجازه ی ورود نور را به داخل می دهند، درعین حال فضای ارزشمند دیوار را برای ما حفظ می کنند.
در بسیاری از خانه ها فضای دیوار یک مزیت محسوب می شود.
اگر شما گردآورنده ی یک مجموعه ی هنری هستید و علاقمند هستید که آثار هنری دیواری را روی دیوارهایتان به نمایش در آورید و یا ترجیح می دهید امنیت دیوارهای خارجی حفظ شود پنجره های نزدیک سقف بهترین راه حل هستند.
پنجره های نزدیک سقف درارتفاع بالایی از سطح زمین قرار دارند و معمولا در نزدیکی خط بام قرار دارند تا بتوانند نور طبیعی را به درون بکشند و درعین حال فضای با ارزش دیوار را حفظ می کنند.
همچنین معماران از پنجره های نزدیک سقف به عنوان یک المان طراحی استفاده می کنند تا نشان دهند که سقف بر فراز خانه شناور است و همچنین از این طریق کاربردهای متفاوت آن را به نمایش در می آورند.

تاثیر پنجره در دکوراسیون داخلی
پنجره در دکوراسیون داخلی با استفاده از شیشه های لعاب کاری شده

اهمیت جهت جغرافیایی در طراحی پنجره ها

پنجره های خود را در جهت موقعیت جغرافیایی خانه طراحی کنید.
اگر هنوز در مرحله طراحی خانه خود هستید به موقعیت جغرافیایی توجه ویژه ای داشته باشید؛
اینکه خانه شما پس از مطابقت پیدا کردن با نور خورشید به چه شکلی در خواهد آمد و اینکه می خواهید کدام قسمت خانه پر نورتر باشد تا بتوانید نهایت بهره را از این نور طبیعی ببرید همه و همه از جمله مسایلی است که باید به آن دقت کنید.
معماران و طراحان همه به طور یکسان  به شما خواهند گفت که هنگام طراحی خانه همه ویژگی ها را در نظر بگیرید.
ممکن است که شما علاقمند نباشید از پنجره ی شیشه ای شفاف بر روی دیوار اتاق خوابتان استفاده کنید تا در هنگام طلوع خورشید نور مورد آزارتان قرار ندهد و بیدار نشوید.
به همین ترتیب به تغییرات آب وهوایی و تغییرات فصلی در منطقه ی خود توجه ویژه ای داشته باشید تا درهنگام گرما و سرما موقعیت مکانی مناسبی داشته باشید.

اشکال مختلف پنجره و زیبایی بصری

از اشکال مختلف پنجره برای زیبایی بصری استفاده کنید.
درباره ی انتخاب اشکال و اندازه  پنجره ها قوانین خاصی برای طراحی وجود ندارد، بنابراین هنگام انتخاب بهترین طرح به همه ی علایق خود نیز توجه کنید.
بسیاری از معماران دوست دارند با دیوارهای خالی و فضای روی دیوارها بازی کنند و پنجره ها را در موقعیت جالبی قرار دهند که در ظاهر به چشم بیننده زیبا به نظر برسد و همچنین ازمنظره های بسیار زیبا برای رسیدن به بهترین نتیجه استفاده می کنند.

تولید کنندگان، پنجره هایی را با طرح ها و اشکال مختلف مانند مستطیل، لوزی، منحنی وغیره ارائه می دهند؛ اگرچه در پاره ای از موارد این مشتریان هستند که به تولید کنندگان طرح خود را سفارش می دهند.

پنجره در دکوراسیون داخلی خانه
روشن کردن فضا با پنجره در دکوراسیون داخلی

استفاده از شیشه های لعاب کاری شده

برای ذخیره انرژی از شیشه های لعاب کاری شده (شیشه های رنگی) استفاده کنید.
نکته دیگر در انتخاب پنجره ها این است که چقدر گرما از طریق این پنجره ها به دست می آید و یا از دست می رود.
برخی ازتولید کنندگان شیشه های لعاب کاری شده این پنجره های خورشیدی، شیشه هایی را به فروش می رسانند که اشعه مضر ماورای بنفش یا اشعه UV را در فضای داخل نگه می دارند در حالی که این نورها و اشعه ها می توانند مبلمان و اثاثیه شما را کم رنگ کنند و یا حتی آن ها را از بین ببرند.

دیوار کنار پنجره، یک اثر هنری

از دیوار کنار پنجره منزلتان به عنوان یک اثر هنری برای فضای داخلی استفاده کنید.
هیچ هنری برای دیوار بهتر و زیباتر از طبیعت وجود ندارد.
به شما پیشنهاد می کنیم وقتی که رنگ و طرح فضای داخلی خانه را انتخاب می کنید از طبیعت الهام بگیرید.

وقتی آشپزخانه شما مشرف به باغی زیبا است و با یک پنجره بزرگ نمای بیرون را به داخل آشپزخانه دعوت می کنید، کدام اثر هنری می تواند با چنین منظره ای برابری کند؟
پنجره می تواند به شما کمک کند تا در طراحی دکوراسیون فضای داخل از مناظر بیرون الهام بگیرید و زیبایی منزلتان را صد چندان کنید.

اهمیت پنجره در دکوراسیون داخلی

وقتی پای طراحی داخلی خانه به میان می آید هر المان اهمیت خاص خودش را پیدا می کند.
گاهی ممکن است هزینه های بسیار زیادی برای دکوراسیون داخلی خانه خود بپردازید؛
اما در نهایت، آنگونه که می خواهید نشود، اینجا است که می گویم حتما از بخش مهمی غافل شده اید و آن را کوچک و سبک شمرده اید.
شاید طراحی پنجره، آنگونه که باید و شاید مهم به نظر نرسد، با وجود آن اگر این شانس را دارید که پیش از ساخت خانه در مورد طراحی آن تصمیم بگیرید به شکل و محل قرار گیری پنجره ها دقت کنید؛

چرا که پنجره ها در ورودی نور نقش بسیار مهمی دارند، همچنین پنجره می تواند به عنوان یک دستگاه تهویه طبیعی عمل کرده و اکسیژن را در وقت لزوم به داخل دعوت کند.
اگر در طراحی منزلتان به این عنصر مهم توجه کنید مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد و از مزایای آن در آینده بهره خواهید برد.

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

نور طبیعی منبعی برای بدن، ذهن، روح و همچنین راهی برای اتصال ما به فضای بیرون از خانه است و همان طور که در ابتدای متن گفته شد نور طبیعی منبع یک زندگی سالم است.

می توان از پنجره های شفاف استفاده کرد که نسبت به سطح زمین در ارتفاع بالاتری قرار می گیرند، همچنین می توانید از پنجره های مشبک و چند طبقه که معمولا در دهلیزها و یا راه پله های چند طبقه استفاده می شوند بهره بگیرید.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

پنجره ها خیلی بیشتر از این که فقط راهی را به بیرون باز کنند کاربرد دارند.
آن ها به شما کمک می کنند که محیط بیرون از خانه را تسخیر کنید و آن را به درون خانه بیاورید.

یکی دیگر از راه های شگفت انگیز برای بهره بردن از نور طبیعی استفاده از نورگیر است.
سقف خانه همیشه قسمتی بوده است که بسیاری از مالکان خانه هنگام طراحی فضای داخلی خود، آن را فراموش می کنند.

همچنین معماران از پنجره های نزدیک سقف به عنوان یک المان طراحی استفاده می کنند تا نشان دهند که سقف بر فراز خانه شناور است و همچنین از این طریق کاربردهای متفاوت آن را به نمایش در می آورند.

برای ذخیره انرژی از شیشه های لعاب کاری شده (شیشه های رنگی) استفاده کنید.
نکته دیگر در انتخاب پنجره ها این است که چقدر گرما از طریق این پنجره ها به دست می آید و یا از دست می رود.

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+