• properties of rocks1 - خواص سنگ ها

خواص  سنگ ها

خواص سنگ ها و آشنایی با آنها بصورت گام به گام : ما عاشق کار با سنگ ­ها و ساخت قطعاتی هستیم که می ­دانیم به مصرف کنندگان، سود می­رسانند. هدف ما در خلق جواهرات، صرفا ارائۀ یک شی زیبا نیست، بلکه می­ خواهیم به طرفداران این اشیاء ارزشمند، آگاهی نیز ببخشیم.
ما تحقیقات گسترده ­ای در مورد سنگ­ های مورد استفادۀ خود انجام داده­ ایم و به این کشف رسیده ­ایم که در دل هر سنگ، داستانی بس شنیدنی نهفته و انرژی ظریفی را با خود همراه کرده است که آن را سخاوتمندانه به زندگیِ کسانی که از آن استفاده می­کنند، می ­بخشد.
برخی سنگ­ ها می ­توانند شفابخش و فرح­ بخش باشند و به زندگی صاحب خود غنا ببخشند. کارولا در مورد انرژی­های شفابخشِ سنگ­های قیمتی و بلورها می­گوید:

«یکی از قدرتمند­ترین و غنی­ ترین راه­ ها برای گذار از چالش­ های زندگی و رسیدن به زندگی ­ای که آرزویش را دارید، استفاده از قدرت شفابخش سنگ ­های قیمتی است. هر شخص، یک نمودار تولد منحصربه فرد دارد که متناظر با شرایط اجرام آسمانی در لحظۀ تولدش است و مجموعه سنگ ­های قیمتی خاصی وجود دارند که مخصوص به هر چارت تولد هستند. آشنا شدن با این سنگ ­ها و اینکه چطور می­ شود از آنها به نفع خود استفاده کرد، می ­تواند برای هر کسی مفید باشد! با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

properties of rocks 01 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks 71 - خواص سنگ ها

خواص سنگ ها و انرژی آنها

اگر زیبایی و انرژی برایتان اهمیت دارد، هم به صورت ذاتی و هم به صورت فیزیکی، به این ویژگی­ ها در سنگ­ های قیمتی، واکنش نشان خواهید داد. به محض برخورد با سنگی که وارد میدان انرژی شما می ­شود، آن را احساس خواهید کرد؛ حتی اگر این سنگ قیمتی بسیار کوچک باشد، شما انرژی قدرت ­بخشی یا ضعیف ­کنندۀ آن را حس خواهید کرد.
این مبنای شفا، با سنگ­ های قیمتی و انرژی است.
صرفا با به دست­ کردن یک سنگ قیمتی بجا، قادر خواهید بود از هر راهی که می ­خواهید بر میدان انرژی خود اثر بگذارید.

فقط نکتۀ مهم اینجاست که باید دقیقا کشف کنید که کدام یک از سنگ ­های قیمتی در میان ده ها گزینۀ زیبا و دلپسند، قدرتمندترین شفادهنده برای شما به شمار می آیند و به بهترین شکل می ­تواند شما را در رسیدن به اهدافتان و گذر از چالش ­های شخصی، حمایت کند.»

saye2 - خواص سنگ ها

خواص سنگ ها : سنگ سیترین

سنگ سیترین  معمولا در طیف رنگ زرد تا قهوه ای ونارنجی  دیده می شود.

می ­تواند اعتمادبه­ نفس، تادیب نفس، قدرت شخصی، سخاوت، شکوفایی، بخشش، خلاقیت، قدرت فیزیکی، اعتماد، پایداری، انرژی، راحتی، موفقیت شغلی و لذت از زندگی را در فرد بالا ببرد.
شفافیت ذهنی و عاطفی، قدرت حل مسئله، حافظه، قدرت اراده و خوش بینی، از دیگر مزیت­ های این سنگ به شمار می­ رود.

properties of rocks 48 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks d2 - خواص سنگ ها

خواص سنگ کوارتز بلورین

سنگ کوارتز بلورین بی رنگ است.

قدرت ارتباط، خرد، شفافیت تفکر، سلامت عمومی، حافظه، تفکر، تغییر، بیداری، تزکیه، خلوص قلبی، حسن نیت، خودآگاهی، افکار مثبت، هارمونی و عشق را در فرد افزایش می دهد.

saye2 - خواص سنگ ها

خواص سنگ یَمانی

سنگ یمانی در فرهنگ امریکایی­ های بومی، یک سنگ مقدس به شمار می­ آید. اعتقاد این افراد بر این است  که این سنگ، برادری، حسن نیت و سخاوتمندی را در فرد تقویت می ­کند. بسیاری بر این باورند که سنگ یمانی، قدرت های متافیزکی دارد و می­ تواند افسردگی، بیماری ذهنی، هیستری ترس و ترس از لمس ­شدن را از بین ببرد؛ همچنین برخی معتقدند که این سنگ، غریزۀ مادری را تقویت می­کند و به  ذهن، بدن و روح، قدرت می ­بخشد.

properties of rocks k2 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks c2 - خواص سنگ ها

خواص سنگ عقیق سرخ

افزایش انرژی فیزیکی، قدرت شخصی، اعتماد­به­ نفس، انگیزش، تمرکز، جسارت، ابتکار، دقت، قوۀ تجزیه و تحلیل، اشتها، آگاهی از احساسات خود، عواطف، ارتباطات اجتماعی، خلاقیت، کنجکاوی، پرسشگری، اشتیاق، فردیت، حافظه، تحسین طبیعت، شجاعت، شادمانی، عزت نفس و یادآوری زندگی گذشته، از جمله وِیژگی­ های سنگ عقیق سرخ (یا جگری) است.

saye2 - خواص سنگ ها
 • سنگ دلربا
 • تقویت قوۀ خلاقیت
 • خیال ­پردازی
 • شکوفایی 
 • استقلال مالی
 • موفقیت شغلی

آرامش و تعادل، از جمله ویژگی ­های سنگ دلربا یا آونتورین است.

properties of rocks 036 1 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks 0x6 - خواص سنگ ها

الکساندریت

سنگ الکساندریت در سال 1834 در رشته­ کوه­ های اورال کشف شد؛ همان روزی که الکساندر، تزار آیندۀ روسیه به سن بلوغ رسید. رنگ سنگ الکساندریت در طول روز سبز است و زیر نور سیمابی، به رنگ قرمز در می ­آید. این نمایشِ قرمز و سبز – رنگ­ های اصلیِ سلطنت روسیه –، به محبوب شدن این سنگ در میان خاندان سلطنتی روسیه کمک کرد. خوشبختی، موفقیت و عشق، خواصی است که به دنبال در اختیار داشتن این سنگ، حاصل می شود.

saye2 - خواص سنگ ها

کهربا (عنبر)

گرمابخش، مهیج، شفاف­ کننده و آرامش­ بخش؛ خواصی است که به این سنگ نسبت داده اند. این سنگ­ های زردرنگ ، به تسکین استرس کمک می ­کنند و حتی گفته می شود که برای رفع افسردگی نیز مفیدند! آنها عواطف فرد را تقویت می ­کنند و دیدگاه مثبت ­تری از زندگی به او می­­ بخشند. نقش این سنگ در چاکرای ساکرال (استخوان خاجی) ، بدین معنی ست که سنگی قدرتمند برای کمک به بهبود قوۀ خلاقیت است. این سنگ، نفسِ روزمره و عادی را به نفس روحانی اتصال می ­دهد و از فرد در برابر هر نوع منفی­ بافی، مخصوصا از سوی منابع روانی، محافظت می ­کند. گفته می ­شود که کهربا، یکی از بهترین بلور­های طبیعی برای محافظت در برابر حملۀ روانی است.

سنگ عنبر (کهربا)، ویژگی­ های شگفت­ انگیز بسیاری برای شفادهی جسم و روح دارد. استفاده از آن حتی می­تواند مشکلات پنهانتان را نیز حل کند. با آزاد کردن منفی ­گرایی، این سنگ عواطف را متعادل می­ سازد و ذهن را پاک و استرس را، که یکی از همه ­گیر­ترین مشکلات در جوامع امروزی است، کم می­ کند.

properties of rocks o2 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks ce - خواص سنگ ها

یاقوت

یاقوت شفابخش است و ازخودگذشتگی را تقویت می­ کند.

این سنگ می ­تواند نجابت، آگاهی روحانی، تفکر، تعادل، توانایی­ های روانی، آرامش ذاتی و مثبت ­اندیشی را بالا ببرد.

برخی می ­گویند که یاقوت را باید سنگِ دگرگونی نامید و برخی آن را «مسخ» می­ خوانند.

یاقوت، سنگِ اشتیاق و عشق داغ است و هزاران سال می گذرد که همچنان مثل گنجینه ­ای برای همه ارزشمند است. از آنجایی که باستانیان تصور می­ کردند رنگ قرمز و درخشان آن به خاطر یک آتش درونیِ خاموشی ­ناپذیر است، آن را  با شجاعت و قدرت نیز در ارتباط می دانستند و امروزه نیز بر همین نظر باور دارند.

saye2 - خواص سنگ ها

زمرد کبود

سنگ زمرد کبود

 • اعتماد
 • هدفمندی
 • متانت
 • آرامش
 • آسایش خاطر
 • آسودگی
 • ملایمت
 • پاکی، ارتباط و خودآگاهی را در فرد تقویت می ­کند.

properties of rocks es2 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks 37 1 - خواص سنگ ها

فلئوریت

سنگ فلئوریت، سنگی با قدرت محافظتی و ثبات­ بخشی بالاست و برای متعادل ­سازی و هماهنگ ­سازی انرژی روحانی بسیار مفید است. وقتی با چاکراهای بالایی کار می ­کنید، سنگ فلئوریت، تواناییِ ادراک را بالا می ­برد، ذهن انسان را به خودآگاهی جهانی اتصال می ­دهد و ارتباط با روح را توسعه می­ بخشد. فلئوریت، بینش­ های ادراکی فرد را با دایرۀ فیزیکی او ارتباط می­ دهد و امکان هماهنگیِ ذهنی و بدنی را فراهم می سازد. این سنگ که در میان شفابخش­ های انرژی، محبوبیت بالایی دارد، می ­تواند انرژی ­های ناپاک را نیز تزکیه کند.

فلئوریت، توانایی ­های ذهنی را تعادل می ­بخشد، به سازماندهی و پردازشِ سریعِ اطلاعات کمک می کند و می ­تواند ثبات و شفافیت ذهنی را در موقعیت ­های آشفته، به فرد ارزانی دارد. فلئوریت، انرژی­ های منفی را از محیط جذب و نقش موثری در پاکسازی محیطی و چاکرایی ایفا می کند.

فلئوریت می ­تواند از صاحبش در برابر تنش ­های روانی نیز محافظت کند. به خاطر توانایی بالایش در جذب انرژی­های منفی، این سنگ را باید به صورت منظم تمیز کرد.

saye2 - خواص سنگ ها

زمرد

زمرد، به شفای چشم ­ها، سیستم تنفسی، کارکرد کبد، تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود از عفونت ­ها (ذات ­الریه) کمک می­ کند و قلب را تقویت و خون را سم ­زدایی می ­کند و کارکرد ضدالتهابی دارد.

بهبود تنفس، کارکرد قلب، گره­ های لنفاوی، خون و غدۀ تیموس، متعادل ­سازی قند خون، کمک به تولد نوزاد، بهبود بینایی و رفع التهابات سیستم تنفسی، از دیگر ویژگی ­های این سنگ به شمار می­ روند.  زمرد می ­تواند چاکرای قلب را برای رسیدن به ثروت، رشد، آرامش، هماهنگی، صبوری، عشق، وفاداری، تک­ همسری و صداقت، باز کند. این سنگ همچنین، افسردگی و بی­ خوابی را از بین می­ برد و یک شفابخش عمومی بی ­نظیر است.

properties of rocks a1 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks 6z - خواص سنگ ها

الماس

قرن ­هاست که ادعا می ­شود الماس­ها، دارای قدرت­ های مافوق ­طبیعی هستند؛ به این معنا که، یک الماس به صاحب خویش که آن را در سمت چپِ بدنش قرار داده  باشد، پیروزی عطا می ­کند، حال دشمنانش هر قدر هم زیاد باشند، هیچ فرقی نمی کند.

saye2 - خواص سنگ ها

آمیتیست سبز

سنگ آمیتیست سبز، عضوی از خانوادۀ کوارتز است، پس می­توان گفت که یک تقویت­ کنندۀ انرژیِ بسیار قدرتمند است. این سنگ را می ­توان در مراقبه­ های روزمره استفاده کرد. آمیتیسیت سبز به شما کمک خواهد کرد تا عواطف شخصی خود را بیان و انرژی قلب را به چاکرای تاجی متصل کنید. این سنگ، چاکرای تاجی و چشم سوم را نیز باز می سازد  و به این ترتیب، می­ تواند در فعال­ سازی بینش درونی به شما کمک کند.

آمیتیست سبز ، نه تنها ویژگی­ های روحانیِ متعادلیِ بسیاری از بلورهای آمیتیسیتِ بنفشِ دوست­ داشتنی را در خود دارد، بلکه قادر است ارادۀ شما را نیز تقویت کند؛ زیرا با سولار پلوکس، یا چاکرای قدرت، در ارتباط است. حضور آمیتیسیت سبز در زندگی­ تان، شما را تشویق می ­کند تا دست به کار شوید. این سنگ، انرژی چاکرای قلب را فعال و شما را از نظر روحانی، به طبیعت و کرۀ زمین، نزدیک ­تر می ­کند.

properties of rocks 35 1030x520 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks x - خواص سنگ ها

خواص سنگ گارنت (بیجاده)

سنگ گارنت، عشقِ رمانتیک، اشتیاق، ثبات، تمایلات جنسی، صمیمت، افکار مثبت، الهام ­بخشی، انرژی، موفقیت شخصی، موفقیت شغلی، محبوبیت اجتماعی، اعتمادبه ­نفس، باروری، مقاومت، استقامت، بقا، شوق، قدرت، انگیزه، قدرت توجیه، جاه ­طلبی، احترام، شهرت، شکوه، آوازه و بهره وری را در فرد افزایش می­دهد.

saye2 - خواص سنگ ها

خواص سنگ یشم

سنگ یشم، سنگ خوش ­شانسی است و شکوفایی، خرد، شفقت، آرامش، تعادل انرژی­های مذکر/مونت، شجاعت، عقل، عدالت، رحم، تعادل عاطفی، استقامت، عشق، وفاداری، فروتنی، سخاوت، هارمونی، طول عمر، باروری، متانت، عمل­گرایی، آسایش، تعادل، میانه­ روی، پایداری، دانش، اشتیاق و ثروت را تقویت می ­کند.

properties of rocks 036 3 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks x 1 - خواص سنگ ها

یولیت (کوردیریت)

 • پرداخت بدهی
 • کسب پول 
 • سادگی
 • آرامش خیال
 • کنترل اعتیادها،
 • سم­ زدایی و متانت ، از خواص این سنگ است.
saye2 - خواص سنگ ها

هماتیت (شادنه)

جای پایمان را محکم و از ما محافظت می­ کند. ارتباطمان را با زمین تقویت می سازد و احساس ایمنی و امنیت را در وجودمان می نشاند. ویژگی ­های شفابخشی بدنی این سنگ عبارت ­اند از:  برطرف­ سازی گرفتگی عضلات پا، اختلالات خونی، اختلالات عصبی و بی­ خوابی. همچنین، منظم­ سازی ستون فقرات، شفای استخوان­ ها، شکستگی­ ها و ترک ­ها، از دیگر ویژگی ­های این سنگ به شمار می آیند.

properties of rocks x 2 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks 465 - خواص سنگ ها

خواص سنگ لابرادوریت

خردِ روانی، خرد هوشی، خرد بینشی و خرد عرفانی را ارتقا می ­دهد و به آرامش و آسایش فرد کمک می­ کند. همراه داشتن سنگ لابرادوریت اجازه می­ دهد که قدرت­ های جادوییِ درونی فرد بروز کند. بعضی از سنگ شناسان اعتقاد دارند که این سنگ، توانایی ­های ذهنی و ذاتیِ فرد، اعم از روشن ­بینی، تلپاتی، پیش ­گویی و کنترل اتفاقات همزمان را بهبود می­ بخشد و به برقراری ارتباط  میان حافظۀ آکاشیک، داده­ های روانی و خاطرات زندگی گذشته، کمک می ­کند؛ به عبارتی، آن ها بر این باورند که این سنگ، حرکت بین دنیا­ها را راحت­ تر،  و امکان یک بازگشت امن و ایمن به حال را فراهم می ­کند.

به عنوان یک سنگ برای محل کار، لابرادوریت می­ تواند بهترین استعدادهای افراد را بیرون بکشد و کار و زندگی را به هم نزدیک­ تر کند. این سنگ، احترام و توجه کامل به مشتری را تشویق می­کند و به کارکنان نیمه ­وقت و موقتی امکان می­ دهد به صورت کامل درگیر کارهای یک شرکت شوند.

سنگ لابرادوریت، سویه­ های منفی شخصیت– خصیصه ­ها و اعمالی که انرژی را تحلیل می ­برند و ممکن است باعث افسردگی یا شرمندگی شوند – کمرنگ ­تر می­ کند. این سنگ به کاهش رفتارهای ضداجتماعی، بی­ پروا یا تکانشی در بچه­ها، نوجوانان و افراد بالغی که به راحتی به دردسر می ­افتند، کمک می­ کند و می ­تواند اثرات بد تنباکو، الکل و مواد مخدر را سم­ زدایی کند.

لابرادوریت به ارتقای حساسیت دست­ ها کمک می ­کند و از این رو برای فیزیوتراپ­ ها و کسانی که از قدرت لمس دستانشان برای شفابخشی استفاده می­ کنند، مفید واقع خواهد شد.

saye2 - خواص سنگ ها

خواص سنگ لاجورد

سنگ ­های لاجورد،  هم ­طنین با ارتعاشات حقیقت و روشنگری هستند و سنگ­ های آبی­ رنگِ بسیار قدرتمندی برای باز کردن چشم سوم و تحریک غدۀ صنوبری به شمار می­ روند. هرچه این سنگ آبی­ تر باشد، ارزشش بالاتر می ­رود.

properties of rocks e65 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks dd2 - خواص سنگ ها

سنگ قمر

سنگ قمر، شادمانی، خوشبختی، خوش ­شانسی، امیدواری، بینش روحانی، وضع ­حمل راحت، سفر دریایی امن، شروع­ تازه، سازگاری با تغییرات، ثروت و خردِ باستانی را تقویت می ­کند و به ویژه برای علامت­های آبی، عشق مادری، حمایت و تشویق مناسب است. این سنگ، ما را با احساساتمان صمیمی ­تر می ­کند و با ماه در ارتباط است. سنگ قمر، محافظ زنان و طبیعت است و سنگِ مقدس الهۀ ماه به شمار می ­رود. مشوق شروع تازه و تولد دوباره و جاذب درد و بیماری است.

saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks d32 - خواص سنگ ها

کوارتز لیمویی

سنگ کوارتز لیمویی که طلاییِ سبز هم خوانده می­شود، یک گونۀ زیبا از کوارتز زرد است که سایه ای ­از سبز هم در خود دارد و معمولا در برزیل یافت می ­شود. این سنگ، قوۀ خلاقیت و شکوفایی را در فرد تقویت می­ کند.

زرد به عنوان یک انرژی رنگی، نشان از خلاقیت، سازماندهی، خوش ­بینی و رفاه دارد. مدیتیشن با کوارتز لیمویی، تمرکز بر روی اهداف را با چشم ­اندازی شفاف و روشن بهبود می بخشد و آیندۀ شما را همان ­طور می سازد که می­ خواهید باشد!

saye2 - خواص سنگ ها

عقیق سلیمانی

 • سنگ عقیق سلیمانی
 • زور، قدرت
 • استقامت
 • پایداری
 • مقاومت
 • ماندگاری
 • سرسختی
 • استحکام
 • دوام
 • شجاعت و کنترل نفس را تقویت می ­کند.

properties of rocks 02 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks c2 1 - خواص سنگ ها

اوپال (چشم گربه)

سنگ اوپال توانایی شما برای­ بیان چیزی که در قلبتان هست را ارتقا می ­دهد.

این سنگ، به غلبه بر کارهای مضری که انجام می ­دهید، کمک می­ کند.

برقراری ارتباط قوی با دریا و موجودات دریایی (دلفین ­ها، پری­ های دریایی و …) نیز از دیگر ویژگی­ های این سنگ به شمار می­ رود.

saye2 - خواص سنگ ها

زبرجد

سنگ زبرجد راحتی، آرامش، شکوفایی، رشد، آزاداندیشی، سلامت، ثروت، خواب، نیرو، توانایی بهبودی، آسودگی و بینش را در فرد تقویت می­ کند و الهام ­بخشِ شفا، تجدید حیات، پالودگی، تولد دوباره و رشد است.

properties of rocks 8z - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks sz - خواص سنگ ها

مروارید

مروارید، تقویت­ کنندۀ خلوص، صداقت، معصومیت و یکپارچگی، تمرکز، مدیتیشن، متانت، آرامش و خرد است.

saye2 - خواص سنگ ها

خواص سنگ کوارتز رُزی

رابطه­ ای که آمیتیسیت با روح دارد، کوارتز رزی با قلب دارد. با داشتن این سنگ، احساساتی چون  پذیرش نفس، عشق به خویشتن و قدردانی از خود، در وجودتان جاری می شود. کوارتز رزی می­ تواند هر نوع عشقی را تقویت کند: ” عشق به خود، عشق مادری، مراقبت از دیگران، مهربانی، عشق افلاطونی، عشق رمانتیک و … “.  این سنگ، قلب­ هایمان را فراخ می­ کند و ملایمت، آرامش و وقار را در وجودمان تقویت می سازد. کوارتز رُزی،  بخشش و حق دهی را آموزش می­ دهد، عشق بدون قیدوشرط را متجلی می سازد و کمک می­ کند که عشق مثبت، موقر و بدون قضاوت را به زندگی خود جذب کنیم.

properties of rocks 12 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks 002 1 - خواص سنگ ها

خواص سنگ پیریت (برنجه)

وقتی بخواهید از عادات بد خلاص شوید و آنها را با عادات خوب جایگزین کنید، قدرت این تغییر را در  شما بهبود می بخشد. این سنگ برای پرورش عادات سلامتیِ خوب، بسیار مفید است. حین فکر کردن به درس­ های خود یا عادات خوب، یک سنگ پیریت در هر دست داشته باشید تا انرژی مضاعفی به شما بخشیده شود. پیریت یک کانی است که معمولا به عنوان سنگ قیمتی استفاده نمی ­شود و آن را «طلای ابلهان» می­ نامند.

پیریت سنگی ایده ­آل برای دانشجوهاست؛ زیرا به تمرکزشان کمک می­ کند؛ مخصوصا اگر دانشجوی هنر، ریاضی یا علوم پایه باشید! این سنگ برای توسعۀ مهارت­ های مورد نیاز در معماری هم مفید است.

saye2 - خواص سنگ ها

یاقوت کبود

یاقوت کبود، نماد حقیقت، متانت و پایداری است. رنگش به آبی آب یا آسمان عصرگاهی است. رنگِ گل گندم است. از آنجایی که یاقوت کبود، بی ­نهایت طیف ­های رنگ آبی را در خود جای داده است، باستانیان بر این باور بودند که زمین، بر روی یک سنگ یاقوت کبود عظیم­الجثه قرار دارد و انعکاسش به آسمان رنگ بخشیده است!

properties of rocks 40 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks 09 - خواص سنگ ها

مروارید تاهیتی (مروارید سیاه)

مروارید­های تاهیتی، به خاطر رنگِ سیاه متحیر­کنندۀ خود مشهور هستند. این مروارید­ها که از صدف­های لب­سیاه به دست می­ آیند، رنگشان بین متالیک تا خاکستری و سیاه، متغیر است و گاهی چند رنگ را با هم دارند. این مروارید­ها نماد تواضع، نجابت و خلوص هستند.

saye2 - خواص سنگ ها

کوارتز دودی

می ­گویند که کوارتز دودیِ آرامش بخش، برای تسکین بخشیدن حملات ناشی از وحشت، تشویش و کابوس، بسیار مناسب و تاثیرگذار است. این سنگِ پایدارکننده، انرژی منفی را از بین می ­برد و به شما کمک می­ کند که در لحظه زندگی کنید و  مثبت اندیش باشید. کوارتز دودی، خاصیت محافظتی دارد و یک سپر قوی در برابر انرژی های منفیِ اطراف صاحبش به شمار می­ رود.

همچنین از این سنگ می­ توان برای تنظیم کردن انرژی خلاقانه بهره برد. کوارتز دودی به فرد اجازه می­ دهد که قدم ­به ­قدم و با ملایمت خاصی پیش برود. سنگ کواتز دودی کمکتان می ­کنید که هنگام خرید کردن، انتخاب ­های مناسبی داشته باشید و پولتان را به شکلی کارآمد مدیریت کنید. این سنگ شما را به تلاش وامی­ دارد و کاری می­ کند که بتوانید به راحتی از پس مشکلات بر بیایید. انرژی ملایم و متمرکزکنندۀ این سنگ قیمتی، کمکتان می ­کند که سردرگمی تان تسکین یابد؛ همچنین، گرفتگی­ های ذهنی را به آرامی از بین می ­برد و می ­توانید بر روی کار یا مدیتیشن خود متمرکز شوید. این سنگ قیمتی، انرژی منفی را نیز خنثی، و به تحقق ­بخشی رویاهایتان کمک می­ کند.

properties of rocks d9 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks 0 1 - خواص سنگ ها

خواص سنگ تانزانیت

اعتقاد بر این است که تانزانیت، خصوصیت ­های ملین ­کنندگی و آرامش­ بخشی دارد.این سنگ بیشتر به رنگ بنفش و آبی دیده می شود.

saye2 - خواص سنگ ها

خواص سنگ چشم ببر

این سنگ، بیشترین تناسب را برای افراد دنیاپسند دارد. از این سنگ، برای افزونی ثروت و فراوانی و برای بهبود پایداری لازم جهت حفظ ثروت استفاده می ­شده است. سنگ چشم ببر، آشوب­ ها را نظم می­ بخشد و با استفادۀ درست از قدرت، شجاعت، بخشش و توانایی دیدن دنیایی عاری از خیال و وهم، در ارتباط است. این سنگ، آرامش و امنیت را از درون به فرد می ­بخشد، بدون اینکه به او احساس کسالت و خستگی بدهد. محافظت، تفکر پاک، یکپارچگی، قدرت اراده، عملگرا بودن، تعادل و شجاعت، از دیگر ویژگی­ های مرتبط با این سنگ هستند.

properties of rocks 8 1 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks g - خواص سنگ ها

یاقوت زرد

سنگ یاقوت زرد در تصحیح چیزهای ناخواسته و اصلاح الگوهای رفتاری کمکتان خواهد کرد. این سنگ، منفی ­بافی در عشق و شادمانی را از بین می ­برد و به فرد کمک می ­کند که باایمان شود و به دنبال رسیدن به تعالی و روشنگری باشد. این سنگ، احساس آرامش، سبکی روح و میل به صلح را در فرد تقویت می ­کند. ویژگی ­های شفابخشی فیزیکی این سنگ عبارت اند از بازیابی حس ذائقه، شفای زخم ­ها و التهابات پوستی، بهبود اختلالات کبدی، مشکل کیسه صفرا و غدد درون ­ریز.

saye2 - خواص سنگ ها

تورمالین  (کهربای اصل)

نام تورمالین از کلمۀ تورمالی در زبان سینهالی (سریلانکا) گرفته شده، که به معنای «مخلوط» است. این سنگ که بیشتر از هر سنگ قیمتی دیگری تنوع رنگی و ترکیبی دارد، واقعا اسم برازنده­ای دارد. شاید به همین خاطر هم هست که صوفیان باستان باور داشتند که تورمالین می­تواند آگاهی و بینایی هنری را تشویق کند، چون لایه­ های متعددی برای بیان هر نوع حس و حالی را در خود دارد.

properties of rocks 0g - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks 3s5 - خواص سنگ ها

فیروزه

فیروزه، ویژگی­ هایی همچون محافظت، انرژی، خرد، متانت، کمال، بیان نفس، خلاقیت، آرامش ذهن، تعادل عاطفی، خوش­ شانسی، ثبات روحانی، ارتباط صادقانه، دوستی، عشق و وفاداری را به فرد عطا می ­کند. این سنگ، انرژی ­های منفی را جذب و از صاحبش محافظت می­ کند و به او برکت می ­بخشد.

فیروزه، یکی از تطبیق ­پذیر­ترین سنگ­ های قدرت است، و به همین خاطر هم بومیان آمریکا، احترام زیادی برای آن قائل هستند. فیروزه در چاکرای گلویی کار می ­کند و مهارت ­های ارتباطی را بهبود می ­دهد. افرادی که به دنبال شفای روح و روان هستند، باید فیروزه به دست کنند. این سنگ، چاکرای قلب را برای بخشش و دریافت باز می­ کند. باستانیان بر این باور بودند که فیروزه می ­تواند افکار و انرژی­ های منفی را جذب و به فرد کمک کند تا قدرت­ های طبیعی خود را توسعه دهد. این سنگ می­تواند به ذهن و بدن انسان آرامش ببخشد.

saye2 - خواص سنگ ها

نقره

باور عموم بر این است که نقره گردش خون را تسهیل می ­کند، به شش ­ها و گلو، سود می ­رساند و خون را سم ­زدایی می­ کند تا به درمان بیماری­ های مغزی، متعادل­ سازی هورمون­ ها و مواد شیمیایی و بهبود انتقال تکانش ­های سیستم عصبی کمک کند.

پزشکان، استفاده از نقره را برای درمان نامتعادلی های هورمونی  یا شیمیایی و بهبود انتقالِ تکانش­ های عصبی، توصیه می ­کنند و معتقدند که این سنگ می تواند بر وضعیت ذهنی بیمار اثر بگذارد. آنها قدرت بهبودِ ارتباط، کاهش درگیری ­های ذهنی ، افزایش محبوبیت، انتقال انرژی­ ها و تزکیه/متعادل ­سازی عواطف را نیز به نقره نسبت می­ دهند.

می ­گویند که نقره در سراسر زندگیِ صاحبش، امتیازاتی برای او به ارمغان می ­آورد. از این سنگ (فلز) برای افزایش صبر و مداومت فرد، استفاده می ­شود و عمدتا همراه با سایر سنگ­ های قیمتی به کار گرفته می ­شود؛ چون این فلز، ویژگی­ های سایر سنگ ­ها را جذب و بازیابی می ­کند. می ­گویند که نقره، قدرت­ های ماه را – به خصوص  در زمانی که ماه، کامل یا تازه باشد – تقویت می­ کند. در تمام دنیا، این فلز با تجسم­ های قمریِ مادرِ بزرگ، الهۀ ابدیِ ماه ، در ارتباط است. از آنجایی که نقره، نور را منعکس می ­کند – همان­ طور که ماه، نور خورشید را منعکس می­ کند – می ­تواند انرژی­ های منفی را از صاحبش دور کند. گوی ­های کوچک نقره­ ای یا هر جواهرات دیگری که از جنس نقره باشد را می ­توان برای داشتن امنیت جادویی هم استفاده کرد؛ چون در برابر نیت بد از فرد محافظت می­ کند و طلسم­ های مضر را به فرستنده­ اش برمی ­گرداند.

properties of rocks 67 - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
properties of rocks xo2 - خواص سنگ ها

برخی از زوایای سنگ ها

دیگر گذشت آن روز­هایی که فقط روشن ­بین­ ها و قشر خاصی از بینش و راز­های سنگ­ های قمیتی آگاه بودند. امروزه، مزایای سنگ ­های قمیتی در سرتاسر دنیا شناخته­ شده و پذیرفته­ شده هستند. یکی از قدرتمندترین راه­ ها برای تجربۀ مزایای سنگ­ های قیمتی، بستن آنها به کمر خود است. با تنوع بالای این سنگ ­ها و ویژگی­ هایشان، رسیدن به سلامتی دیگر کار دشواری نخواهد بود. در ادامه، به مزایای استفاده از سنگ­های قیمتی می ­پردازیم:

ارتباط

استفاده از این سنگ­ های قیمتی زیبا، شما را با گذشته ارتباط می­ دهد. در طول تاریخ، سنگ­ های قیمتی به طرق مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند. در قدیم، سنگ­ های قیمتی برای بهبود درک افراد و القای عشق و تنفر به کار گرفته می ­شدند. امروزه استفاده از سنگ ­های قیمتی، با هیچ فرهنگ یا مذهب خاصی پیوستگی ندارد و همه می­ توانند از این هدیۀ زیبای تاریخ و کرۀ زمین بهره ببرند.

قدرت­ های شفابخشی

هر سنگ قیمتی، دارای قدرت­ های شفابخشی منحصربه ­فردی است. هر سنگ، نمایندۀ یک سیاره است و این قدرت را دارد که از آن سیاره انرژی دریافت کند و آن را به شما بدهد.

saye2 - خواص سنگ ها

وزن آرامش ­بخش

سنگ قیمتی شما، یک یادآورِ قابل ­رویت از هدفتان است و نیت­ های شما را همراهتان می ­کند و مرتبا به چیزی که می­ خواهید و اینکه چرا آن را می ­خواهید، اشاره می ­کند؛ این یک روش شناخته ­شده برای رسیدن به اهداف است.

زمان استفاده

چه هنگام روز از سنگ مورد نظر خود استفاده کنید، چه فقط شب­ ها آن را به دست کنید و چه در موقعیت­ های خاص آن را به کار بگیرید، این سنگ­ های قیمتی، یک ابزار مراقبۀ عملی نیز هستند. اگر آن را به دور کمر خود ببندید، مزایای درمانی کلیِ فراوانی برایتان به همراه خواهد داشت؛ همچنین برای شمارش اذکار نیز می توانید از تسبیح­ های سنگی استفاده کنید و از انبوه انرژی های ساطع شده از آن بهره ببرید. . متناوبا، این سنگ ­ها را می­ توانید در کف دستتان قرار دهید و بر روی هر قسمت از بدنتان که می­ خواهید انرژی به آن برسد، بگذارید.

تزکیه

سنگ ­های قیمتی می ­توانند هر حسی، از ترس گرفته تا شکِ نفس و بی ­پروایی را تزکیه کنند. بهتر است سنگ های  قیمتی خود را مرتب خالص ­سازی کنید تا انرژی­ های منفی جمع ­شده در آن پاک شود.

 

در انتها، باید تاکید کنیم که جهان، سرشار از انبوهِ ناشناخته ها و کشف نشده هاست و هر آفریده ای می تواند دنیایی ورای تصور ما نیز داشته باشد. تعاریف ما، برگرفته از مشاهدات و کشفیات ذهنی ماست. برایتان جهانی بدون ابهام را آرزومندیم!

پایان بخش :

خواص سنگ ها – مرکز آموزش های جواهرسازی – تصویرگران پویا اندیش

properties of rocks o2x - خواص سنگ ها
saye2 - خواص سنگ ها
call to javaher - خواص سنگ ها

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط  آموزش جواهرسازی

saye2 - خواص سنگ ها

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

برخی سنگ­ ها می ­توانند شفابخش و فرح­ بخش باشند و به زندگی صاحب خود غنا ببخشند.

یکی از قدرتمند­ترین راه ها رسیدن به زندگی ­ای که آرزویش را دارید، استفاده از قدرت شفابخش سنگ ­های قیمتی است.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

می ­تواند اعتمادبه­ نفس، تادیب نفس، قدرت شخصی، سخاوت، شکوفایی، بخشش، خلاقیت، قدرت فیزیکی، اعتماد، پایداری، انرژی، راحتی، موفقیت شغلی و لذت از زندگی را در فرد بالا ببرد.

قدرت ارتباط، خرد، شفافیت تفکر، سلامت عمومی، حافظه، تفکر، تغییر، بیداری، تزکیه، خلوص قلبی، حسن نیت، خودآگاهی، افکار مثبت، هارمونی و عشق را در فرد افزایش می دهد.

می­ تواند افسردگی، بیماری ذهنی، هیستری ترس و ترس از لمس ­شدن را از بین ببرد؛ همچنین برخی معتقدند که این سنگ، غریزۀ مادری را تقویت می­کند.

تقویت قوۀ خلاقیت
خیال ­پردازی
شکوفایی
استقلال مالی
موفقیت شغلی
شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 اینستاگرام تصویرگران پویا اندیش - کلیک کنید .
+