• 2m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان

طراحی داخلی بوهمیان (Bohemian) یا در اصطلاح “بوهو” مناسب کسانی است که می خواهند خانه‌هایشان را سرشار از فرهنگشان کنند و عطر زندگی در تمام قسمت های خانه به مشام برسد.
سبک بوهمیان جذاب و محبوب، شما را از قید و بند اصول سبک های دیگر رها می کند و با گزینه های متنوع تری رو به رو می سازد.
با تصویرگران پویا اندیش همراه باشید.

3m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
11m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان

دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان

با اجرای این سبک شما می توانید همان طوری که دوست دارید زندگی کنید و بسیاری از وسایلی که شاید به کار بردن آن ها در دکوراسیون به سبک های دیگر توصیه نمی شود را به راحتی در این سبک به کار بگیرید.
این حس زیبا و ظریف در مواجهه با سبک مدرن به طور چشمگیری قابل لمس است.
در دوره ای که تمام نگاه ها به سمت دکوراسیون مدرن پرواز می کند و در پشت زیبایی های بی نظیرش آرامش کمی وجود دارد، طراحی داخلی به سبک بوهمیان زندگی راحت، پر از آرامش و غیر معمولی را برای شما فراهم می کند.

دکوراسیون بوهمیان با تلفیق اشیا، رنگ های نقاط مختلف جهان سر و کار دارد.

در حالی که طراحی دکوراسیون به سبک بوهمیان تمایل فراوانی دارد تا با سبک مدرن شباهت هایی داشته باشد، اما قدرت ویژه آن مانع یکی شدن این دو سبک می شود و هرگز هیچ دو اتاقی کاملا یکسان نیستند.
سبک بوهو برای افرادی که تصمیم گرفته‌ اند تا به صورت غیر متعارف زندگی کنند و دکوراسیون متفاوتی را تجربه کنند کاملا مناسب است؛ مانند بازیگران، نویسندگان و حتی کسانی که بسیار سفر می کنند.
افراد نام برده با احترام به اصول خود این سبک زیبا و متفاوت را به نمایش می گذارند.
دکوراسیون بوهمیان با تلفیق اشیا، رنگ ها و الگوهای بسیاری از نقاط مختلف جهان سر و کار دارد.

7m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
z17 1 - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان

رنگ ها در سبک بوهمیان

در حالی که هیچ گونه اصول و قاعده ای در مورد تزئینات بوهمیان وجود ندارد، اما رنگ های خاکی گرم، پر رنگ و جسورانه مانند رنگ فلزات و جواهرات در این سبک بسیار رایج است.
قطعا شما در مورد رنگ‌ هایی مانند قهوه ای تیره، سبز و یا خاکستری به عنوان رنگ های پایه فکر می کنید و سپس اکسسوری به رنگ های بنفش سیر، نارنجی آتشین و آبی کهربایی را برای طراحی دکوراسیون به این سبک در نظر می گیرید.

ترکیب و ایجاد لایه های رنگی

ترکیب و ایجاد لایه های رنگی چیزی است که این سبک را منحصر به فرد می کند.
اجرای اصول بوهمیان برای شما دردسر ساز نیست و به راحتی می ‌توانید طرح‌ ها و الگوهایتان را با یکدیگر ترکیب کنید و از این که ممکن است با یکدیگر هماهنگ نباشند هرگز نهراسید.

14m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
12m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
 پارچه ها و الگوهای رنگ شده در سبک  بوهمیان

از پارچه ها و الگوهای رنگ شده که می توانید نمونه های زیبای آن ها را در کامبوج و یا آسیای میانه بیابید، استفاده کنید و حس و حالی سرگرم کننده و عجیب و غریب را به فضا اضافه کنید.
وجود پارچه های رنگی در بالای مبلمان  و تخت خوابتان طوری خود نمایی می‌کند که شما را به وجد می‌آورند و چشمان شما چیز دیگری را نخواهند دید.
آویزان کردن پرده های نقش دار و آثار هنری روی دیوار جلوه بی نظیری را در خانه ایجاد می کند.

رنگ سفید در سبک  بوهمیان

اگر تا به اینجا رنگ های استفاده شده شما را قانع نکردند، به خاطر داشته باشید که در حالی که رنگ های سیر برای سبک بوهمی مهم است، اما رنگ سفید هم می تواند به همان اندازه رنگ مناسبی برای زمینه باشد.
سفید رنگ غالبی است که در همه جا دیده می‌شود، اما به چشم نمی‌آید، با اضافه کردن این رنگ به فضای خانه تان به راحتی این معادله را حل کنید.

6m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
13m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
جنس عناصر دکوراتیو در طراحی داخلی بوهمیان

بر خلاف علاقمندان سبک دکوراسیون مینیمال و مدرن، طرفداران سبک بوهمیان عاشق فلزات هستند و بیش‌ از حد متعارف به استفاده ازعناصر دکوراتیو فلزی علاقه نشان می‌ دهند.
در کل برای مصالح مورد استفاده در سبک دکوراسیون بوهمیان باید فقط از عناصر طبیعی مانند پارچه های طبیعی، چوب درختان و … استفاده کرد.
نکته اصلی استفاده صحیح از عناصر دکوراتیو در اتاق‌ های به این سبک ترکیب و مطابقت آن ‌ها با یکدیگر است.

استفاده ازالیاف طبیعی در سبک  بوهمیان

مواد طبیعی مانند کرباس و الیاف سیسال را می توان با ابریشم ترکیب کرد؛ مواد باید ظاهر کمی فرسوده داشته باشند البته این به معنای آسیب دیدگی نیست، بلکه فقط نباید براق و نو باشند.
کوسن‌های خلاقانه و بالش‌ های قلاب دوزی شده نیز از عناصر دکوراتیو جدایی ناپذیر در این سبک محسوب می شوند که بر روی تخت‌ های سراسر چوبی و با قاب‌های فلزی اتاق خود نمایی می ‌کنند.

z18 1 - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
16m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
مبلمان و فرش در سبک بوهمیان

علاقمندان به سبک بوهمیان مبلمان خانه های خود را از فروشگاه خاصی تهیه نمی کنند، در حقیقت مبلمان به سبک بوهمی معمولا در یک فروشگاه یافت نمی شود.
صندلی های مخمل و رنگ اشباع شده در نیمکت ها باید برای همه افراد ملموس باشد؛  مبلمانی مخمل با پارچه ‌های رنگی، مبل‌های گلدار و یا حتی مبلمانی ساده، هیچ کدام با یکدیگر فرقی ندارند.
پر کاربردترین فرش مورد استفاده در این سبک، فرش های سنتی کشورهای مختلف جهان مانند ایران با طرح و نقش های قدیمی است.
 این سبک گهگاهی چندین فرش مختلف را به صورت لایه لایه روی هم قرار می دهند تا جلوه خاص و متفاوتی را به وجود بیاورند.

نورپردازی و اکسسوری در سبک بوهمیان

خانه ای دنج و آرام، کمی تاریک و با پرده‌ای پر نقش و نگار، همگی نشانه ‌های یک اتاق بوهمیانی هستند که احساس آرامش، استقلال و لذت را در فرد تکمیل می کنند.
در سبک بوهمیان به جای استفاده از لوازم سقفی مانند لوستر ها و یا آویزها، می توان از چند فانوس، شمع، آباژور و لامپ های تعبیه شده در کف کمک گرفت.
طراحان جهانی کار را برای شما آسان کرده‌اند.
به راحتی به نزدیک‌ ترین فروشگاه لوازم خانگی محل زندگی خود بروید و تا می ‌توانید منابع نور ضعیف و شمع تهیه کنید.

15m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
9m - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
 دنیای طبیعی برای دکوراسیون بوهمیان بسیار اهمیت دارد

گیاهان نه تنها سرزندگی را به یک اتاق می بخشند، بلکه کیفیت هوا را نیز به طور چشمگیری بهبود می بخشند، بنابراین از گیاهان فراوان و تاثیر گذاری استفاده کنید.
گل شیپوری پیچی، (peace lilies) ” گل صلح” و یا گیاهان شاداب و شیره دار بسیار سخاوتمند هستند و در برابر انواع نور و درجه حرارت مقاومت می کنند.
گیاهان پر آب و شیره دار برای افرادی که استعداد و یا مهارت کافی در به عمل آوردن گیاهان خانگی ندارند بسیار ایده آل است؛ این گیاهان به کمی نور خورشید و آب نیاز دارند.

کلام آخر

در حقیقت سبک بوهو، سبک خلاقیت فردی است.
هر کدام از اکسسوری ها باید بیانگر داستان زندگی شما باشند، بنابراین آن چه را که بدان علاقمند هستید برجسته کنید.
به خاطر داشته باشید که گرچه سبک بوهمی گرایش به گلچین کردن دارد، اما هنوز هم می تواند شیک و پر زرق و برق باشد، بنابراین هرگز نهراسید و از لوستر های زینتی و یا آینه هایی با فریم طلایی رنگ استفاده کنید.
کلیدی ترین نکته این است که هر قطعه در هر اتاق باید داستانی را برای تماشاگر بازگو کند و افرادی که در این فضا‌ها به دور یکدیگر جمع می‌ شوند محو تماشی فضای رنگارنگ و منحصر به فرد شوند.

پایان بخش:

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان

مرکز آموزش های تصویرگران پویا اندیش

z19 1 - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان
dekorasion dakheli - طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

تخفیف ویژه برای شروع دوره های اردیبهشت ماه در کانال اینستاگرام - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22 برای دریافت کد تخفیف به صفحه اینستاگرام مراجعه کنید
+