طراحی و چیدمان اصولی بعد از نقل مکان به خانه جدید

طراحی و چیدمان خانه جدید یک فرصت هیجان انگیز است.
بعد از تمام فشارهای روانی اسباب کشی و گذراندن این مرحله پر استرس و خسته کننده، وقت آن است که دیگر نگران هیچ چیز نباشید.
شما باید هرچه زودتر و در آرامش کامل، به خانه جدید خود نظم بدهید.
چیدمان وسایل خانه یکی از مهم ترین قسمت های اسباب کشی است، راهکارهایی وجود دارند که با دانستن آن ها می توان در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن خانه را آماده کرد. یک نفس عمیق بکشید و دست به کار شوید.
شما اسم خود را روی قرارداد خانه جدیدتان نوشته اید و آن را امضا کرده اید.
حالا کلید خانه در دستان شماست و کابوس شما به پایان رسیده است، پس می توانید با خیال آسوده تصمیمات بعدی خود را عملی کنید و کارها را با مدیریت و به نحو احسنت انجام داده و در نهایت خانه ای شیک و آرامش بخش را نصیب خود کنید.

حال که مقدمات پر استرس تغییر خانه و نقل و انتقال شما به پایان رسیده است وقت آن است که نو آوری به خرج دهید و خانه جدیدتان را به همان شکل قدیمی تزئین نکنید و طراحی خاصی را برای آن در نظر بگیرید تا بعد از چیدن وسایل، از ظاهر خانه خود لذت ببرید و از طراحی آن پشیمان نباشید.

اپلیکیشن طراحی خانه
طراحی خانه با مداد

یکی دیگر از کارهای مفید، خلاص شدن از شر وسایل به درد نخور است؛ پس هنگام بسته بندی وسایل این لوازم را دور بریزید.
اگر می خواهید هرچه سریع تر چیدمان وسایل خود را به اتمام برسانید و وسیله ها را در جای مناسب خودش قرار دهید، لطفا به این مقاله و نکات اشاره شده در آن توجه کنید.

حالا در خانه جدیدتان، شما هستید و انبوهی از وسایلی که باید هر کدام در جای مناسب خود قرار بگیرند.
قبل از شروع به جابجایی وسایل، بردن جعبه ها به اتاق های خاص و کشیدن و حمل کردن قطعات بزرگی مانند مبلمان و دیگر وسایل از گوشه ای به گوشه دیگر، عاقلانه تر این است که به طراحی که برای خانه جدیتان در نظر گرفته اید، دقت کنید.
هیچ وقت بدون در نظر گرفتن جای وسایل، اقدام به باز کردن جعبه ها و یا جابه جایی آن ها نکنید، چرا که مجبور می شوید بارها و بارها این کار را انجام دهید و دچار سردرگمی می شوید، پس در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید و در نهایت آرامش به چیدمان خانه خود بپردازید.

هنگام بسته بندی وسایل یک لیست از وسایل موجود در جعبه تهیه کنید و روی جعبه بچسبانید، چرا که با این کار هنگام نیاز به وسیله ای، لازم نیست تا تمام جعبه ها را باز کنیم.
حال که اتاق مورد نظر و جای مناسب برای وسایل را انتخاب کردید، با برنامه ریزی دقیق و منظم به جابجایی آن ها بپردازید.

تصمیم گیری در جابجایی وسایل از کجا شروع می شود؟

دانستن این موضوع که ابتدا باید از کدام قسمت خانه شروع کنید و به تزئین آن بپردازید و وسایل آن را در جای خود قرار دهید، می تواند کمک بزرگی به اجرای یک برنامه دقیق و منظم کند و شما را از سردرگمی نجات دهد.
البته در اسباب کشی این اولویت های شخصی شما در آن موقعیت خاص است که به شما کمک می کند تا سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسید، اما ما به شما توصیه می کنیم که چیدمان را از محل های پر رفت و آمد مانند اتاق نشیمن شروع کنید.

به طور کلی این اتاق نشیمن و یا هر اتاق دیگری خواهد بود که به سرگرم کردن شما و یا مهمان هایتان کمک می کند و شما وقت زیادی را در این اتاق ها سپری می کنید.
حال می توانید از اتاق هایی که کمتر در آن رفت و آمد وجود دارد، به عنوان فضای ذخیره سازی مبلمان اتاق نشیمن استفاده کنید، با این کار دیگر وسایل بزرگ دست و پا گیرتان نیستند، چرا که آن ها را در جای دیگری گذاشته اید تا جلوی دست و پایتان را نگیرد و می توانید پس از چیدن اتاق نشیمن آن ها را سر جای خودشان بگذارید.
پس از تصمیم گیری در مورد اتاق، کار را در آن شروع کنید تا هرچه سریع تر به باقی خانه نیز برسید.
بهتر است قبل از شروع کار دیگری، یک کار را به طور کامل به پایان برسانید.
اگر از پیش طرح خاصی برای چیدن وسایل داشته باشید، قرار دادن آن ها راحت تر خواهد بود، پس قبل از این که دچار استرس و کلافگی شوید، طرح و برنامه ای دقیق در نظر بگیرید.
کارهایی که کثیف کاری دارند را پیش از جابجایی لوازم انجام دهید.

نقاشی طراحی خانه
نرم افزار طراحی خانه

برای صرفه جویی در وقت و جابجا نکردن مبلمان بعد از طراحی و چیدمان، ابتدا فضای اتاقتان را نقاشی کنید.
با اطمینان از این که تمام سطوح و یا دیوارها عاری از تورفتگی و یا بی نظمی هستند، به رنگ آمیزی و آماده کردن دیوارها بپردازید، تا یکی از کارهای پر زحمت خود را به پایان برسانید.
اگر تمام اتاق خود را نقاشی می کنید، از بالا شروع کرده و به سمت پایین کار کنید.
با رنگ کردن سقف شروع کنید و سپس به رنگ کردن بقیه دیوارها بپردازید.
اگر چیزی نیاز به تغییر یا تعمیر دارد پیش از بردن وسایل به خانه جدید آن را انجام دهید.

پس از این که دیوارهای اتاق خود را به صورت صاف و یک دست در آوردید، می توانید کف پوش ها را نصب کنید.
آشفتگی در ترتیب این مراحل می تواند باعث شود که شما هزینه سنگینی را متحمل شوید، چرا که ممکن است شما فرش جدید و یا کف پوش چوبی گران قیمتی را خریداری کنید و هنگام رنگ آمیزی دیوار به طور کاملا تصادفی قطره ای رنگ روی آنها بچکد و تمام زحمت و هزینه شما به هدر برود، بنابراین عاقلانه است که ابتدا به رنگ آمیزی دیوار بپردازید و بعد از آن به سراغ کف پوش مناسب بروید.

شما می توانید با دقت در انجام امور و انتخاب صحیح مراحل، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.
همچنین کف پوش خانه شما می تواند تاثیر زیادی روی ظاهر دیوارها بگذارد و به آن جلوه زیباتری ببخشد.
اگر شما قصد نصب درب های جدید را دارید حتما این کار را بعد از کف پوش انجام دهید، چرا که می توانید با این کار اندازه دقیق در و فاصله آن با کف را پیدا کرده و دیگر نیازی به برش در پس از نصب وجود ندارد.
در برخی از موارد با نصب کف پوش های جدید ارتفاع زمین کمی بالا رفته و درها دیگر به راحتی باز و بسته نمی شوند، پس به این مساله دقت کنید.

مبلمان خود را به خانه جدیدتان منتقل کنید

این یک فرصت خوب برای شما است که به جای جایگزین کردن مبلمانی دیگر، مبلمان خود را با لوازم و فضای جدید ادغام کنید.
بعد از بسته بندی کردن قلمو ها، چکش و میخ و اتمام رنگ آمیزی و نصب کف پوش مرحله بعدی تصمیم گیری در مورد مبلمان و جای مناسب قرارگیری آن است.
همچنین شما باید وسایلی که در فضای جدیدتان به آن نیاز دارید را خریداری کنید.

ابتدا یک لیست از وسایل مورد نیازتان را تهیه کرده و سپس به بازار بروید تا هنگام خرید با در دست داشتن لیست دقیق دچار آشفتگی نشوید.
هنگام قرار دادن مبلمان، ابتدا باید برخی از قطعات بزرگ مانند مبل راحتی، تخت خواب ها، قفسه ها و کمدها جمع شوند و هر کدام در جای مناسب خود قرار گیرند تا بتوان قطعات کوچکتر را در اطراف این لوازم بزرگ و سنگین، به راحتی جابجا کرد.

مبلمان و تخت خواب ها به طور ایده آل باید در مقابل نقطه کانونی اتاق قرار گیرند، که این نقطه ی کانونی می تواند یک تابلو نقاشی، تلویزیون، شومینه و یا هر چیز دیگری باشد، اما در این زمینه از سلیقه و نظر شخصی خودتان نیز غافل نشوید و فقط به قوانین دکوراسیون داخلی اکتفا نکنید.
قبل از شروع به کشیدن مبلمان به این سو و آن سو، سعی کنید ظاهر اتاق را با ایده های مختلف خود تجسم کنید.
توجه داشته باشید که آنتن تلویزیون و محل قرار گیری پریز به شما کمک بسیار زیادی در انتخاب محل مناسب مبلمان راحتی می کند.

دکوراسیون منزل ایرانی ساده و شیک
"عکس چیدمان منزل ایرانی ساده

افزودن لوازم جانبی برای حسن ختام کار

پس از تکمیل خانه و قرار دادن تمام وسایل در جای خود، شما می توانید از یک میز عسلی کوچک تا سطل آشپزخانه و غیره را به لوازم خانه اضافه کنید و سلیقه و شخصیت خود را در خانه پیاده کنید.
حتما اندازه اتاق ها را در نظر بگیرید و از لوازم جانبی استفاده کنید که فضای اتاق شما را کوچک نشان ندهند و به فضا سازی اتاقتان کمک کنند.
هرچقدر اتاق شما بزرگ تر باشد، به همان میزان می توانید از وسایل جانبی بیشتر و بزرگتری نیز استفاده کنید.

سقف های بلند و لوازم جانبی بلند نیز باعث بزرگتر به نظر رسیدن اتاق می شوند.
مراحلی که برای افزودن لوازم جانبی و حسن ختام کار انجام می دهید مربوط به شما و سلیقه شماست، فقط فراموش نکنید که رنگ آمیزی سطوح و دیوارها را باید قبل از همه این کارها انجام دهید.
در نظر داشته باشید که بهتر است ابتدا اسباب کشی را تمام کرده، وسایل اصلی را جابجا کرده و در انتها و آخرین مرحله لوازم جانبی دلخواه را نیز اضافه کنید.

کلام آخر

اسباب کشی و نقل مکان به فضایی جدید جزو سخت ترین کارهاست و معمولا کابوسی برای اکثر افراد است و آنها را به شدت خسته و کلافه می کند، اما اگر بدانید چگونه اسباب کشی را انجام دهید و وسایل خود را به سرعت بسته بندی و جابجا کنید، به کاری ساده و سریع تبدیل می شود.

کشف کردن فضاهای اضافی و کاربردی خانه جدیدتان نیز کمک بسیار زیادی به جابجایی سریع تر وسایل می کند، پس قبل از شروع کار این فضاها را شناسایی کنید.
با توجه کردن به نکات و ریزه کاری ها می توان به جای این که روزهای زیادی را صرف باز کردن وسایل و قرار دادن آن ها در جای مناسبشان کنید، در مدت زمانی کوتاه تمام کارها را به پایان برسانید و در خانه جدیدتان با یک فنجان چای از خود پذیرایی کنید.

آموزش طراحی خانه

آموزش طراحی منزل

آموزش طراحی داخلی

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های دکوراسیون داخلی

سوالات و پاسخ هایی  که در این بخش بیشتر مطرح شده است .

بسیاری از متخصصان و مشاوران طراحی دکوراسیون داخلی توصیه می کنند که کارتان را با فضاها و یا اتاق های بزرگ و دیوارها شروع کنید و بعد از این مرحله به سراغ قسمت های کوچکتر و لوازم جانبی بروید.

بله. یکی از محبوب ترین سبک ها در بین مردم سبک انتقالی است
یک سبک انتقالی با تعداد زیادی از سبک های معماری همراه است. به عنوان مثال شما می توانید با ترکیب کردن سبک مدرن و سنتی، ظاهری متناسب با سبک انتقالی به وجود بیاورید.

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم
برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

اگر تمام اتاق خود را نقاشی می کنید، از بالا شروع کرده و به سمت پایین کار کنید.
با رنگ کردن سقف شروع کنید و سپس به رنگ کردن بقیه دیوارها بپردازید.

اگر شما قصد نصب درب های جدید را دارید حتما این کار را بعد از کف پوش انجام دهید، چرا که می توانید با این کار اندازه دقیق در و فاصله آن با کف را پیدا کرده و دیگر نیازی به برش در پس از نصب وجود ندارد.

کف پوش خانه شما می تواند تاثیر زیادی روی ظاهر دیوارها بگذارد و به آن جلوه زیباتری ببخشد
پس در انتخاب آن دقت نمایید.

نور طبیعی و رنگ هار روشن و سقف های بلند و لوازم جانبی بلند نیز باعث بزرگتر به نظر رسیدن اتاق می شوند.

جشنواره پاییزی ثبت نام دوره های آموزش هنری و نرم افزاری بزن بریم
+