به طراح داخلی نیاز دارم یا دکوراتور داخلی؟

به طراح داخلی نیاز دارم یا دکوراتور داخلی؟

شاید این سوال تاکنون برای بسیاری از شما مطرح شده باشد. به راستی اگر می خواهید تغییری در فضای خانه خود ایجاد کنید، به چه کسی نیاز دارید؟ اولین چیزی که شما می خواهید، کسی است که بتواند به شما در ایجاد تغییراتی که به دنبال آن هستید کمک کند.در نتیجه انطباق و هم طیف بودن آن فرد با شما و خواسته های تان همیشه حرف اول را می زند.

اما تخصص نیز موضوع مهمی است که نمی توان به سادگی از آن گذشت. درست مانند زمانی که برای مشکلات قلب تان به متخصص قلب مراجعه می کنید نه یک پزشک متخصص مغز و اعصاب، در این جا نیز باید به سراغ فرد درست بروید. فردی که تخصص لازم را برای آن چه که شما لازم دارید و به دنبال آن هستید داشته باشد.

اما واقعا چه کسی مناسب شما است؟ یک طراح داخلی یا یک دکوراتور داخلی؟ اصلا این دو چه تفاوتی با هم دارند؟ آیا فرقی می کند که برای ایجاد تغییراتی در خانه از کدام یک کمک بگیرید؟
با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را با بررسی دقیق وظایف هر یک از این دو شغل بدهیم. این پاسخ به منظور تعیین تفاوت های طراح داخلی و دکوراتور داخلی می تواند به شما برای انتخاب درست کمک کند.

چگونه یک فرد به یک طراح داخلی تبدیل می شود؟

فردی که او را به عنوان یک طراح داخلی می شناسیم، در واقع تحصیلات دانشگاهی مرتبط با این رشته را پشت سر گذاشته و مدرک طراحی داخلی را گرفته است. در نتیجه اولین قدم برای تعیین تفاوت های طراح داخلی و دکوراتور داخلی، بررسی نوع آموزش ها و تحصیلات آن ها است.
حتی در بسیاری از مناطق و کشور ها، این افراد باید یک امتحان جامع را نیز پشت سر بگذارند تا به این ترتیب مجوز کار به صورت طراح داخلی را داشته باشند.
به این ترتیب اولین چیزی که در بررسی تفاوت های طراح داخلی و دکوراتور داخلی مشخص می شود، زمینه متفاوت آموزشی آن ها است.

افرادی که به عنوان طراح شناخته می شوند، آموزش های ویژه ای در خصوص تمرکز بر فضای موجود دارند و معمولا می توانند با انجام یک سری تجزیه و تحلیل های دقیق، تعیین کنند که چطور می شود از فضای در دسترس استفاده کرد.
علاوه بر این هر گونه تغییر عملکردی در کل فضا را نیز پیشنهاد می کنند.

به چه کسی دکوراتور داخلی می گوییم؟

زمانی که فردی به عنوان یک دکوراتور داخلی مشغول به کار می شود، تمرکز کاری او روی جزئیات تزئینی و ظریف کاری های فضا خواهد بود.
در نتیجه معمولا این افراد دوره های تحصیلات دانشگاهی به خصوصی را پشت سر نمی گذارند و نیازی به گذراندن مدارج دانشگاهی ندارند.
معمولا دکوراتور های داخلی یک سری دوره های آموزشی را پشت سر می گذارند. این دوره ها ممکن است در مراکز فنی و حرفه ای یا در آموزشگاه های خصوصی ارائه شود.
به این ترتیب این افراد با اصول اولیه و اصلی طراحی داخلی آشنا می شوند. بر اساس این مشخصه ها، تفاوت های طراح داخلی و دکوراتور داخلی بر اساس زمینه ای که روی آن متمرکز می شوند نیز تعیین خواهد شد.

چه زمانی به یک طراح داخلی نیاز داریم؟

بر اساس چیزی که در بالا به عنوان تخصص، دانش و تمرکز کاری یک طراح داخلی به آن اشاره شد، زمانی که می خواهید به صورت کلی در فضای خانه خود یک بازنگری داشته باشید و تغییراتی را در فضا و محیط اطراف خود ایجاد کنید، به یک طراح داخلی نیاز دارید.

در نتیجه با درک درست از تفاوت های طراح داخلی و دکوراتور داخلی، اگر می خواهید از فضای خود استفاده بهتری کنید و به صورت کلی قصد بازسازی منزل خود را دارید، باید به یک طراح داخلی مراجعه کنید. یک طراح چیزی فراتر از زیبایی ظاهری و توجه به جزئیات را به شما ارائه می دهد.
در واقع با تکیه به نظرات تخصصی او، شما می توانید فضای مورد استفاده خود را مجددا طراحی کرده و با ایجاد تغییراتی به صورت بهینه تر از این فضا استفاده کنید.

برای نمونه اگر می خواهید آشپزخانه بزرگ تری داشته باشید یا تعداد اتاق های خود را بیش تر کنید، اگر به یک سالن باز تر و روشن تر نیاز دارید، اگر برای وسایل خود به فضای بیش تری نیاز دارید و در نهایت هر گونه فضا سازی که مد نظر دارید، این ها همه از جمله تخصص ها و مهارت های یک طراح داخلی است.

چه موقع باید از یک دکوراتور داخلی کمک بگیرید؟

در بررسی تفاوت های طراح داخلی و دکوراتور داخلی متوجه شدید که تمرکز و توجه یک دکوراتور داخلی روی جزئیات است.
به همین دلیل آن ها برای زیبا تر شدن فضای اطراف تان به شما کمک می کنند.
شما می توانید برای انتخاب ترکیب رنگ های مورد استفاده در خانه، ایجاد هارمونی در فضای اطراف، طراحی چیدمان خانه مانند چیدمان مبلمان ها، خرید لوازم خانه و ایجاد هماهنگی در آن ها و مواردی از این دست روی این افراد حساب کنید.

در واقع یک دکوراتور داخلی متخصص آن است که به شما برای ایجاد جلوه ای جدید در فضای اطراف تان کمک کند.
شما می توانید از تفکرات و ایده های جزئی نگر این افراد برای زیبا سازی خانه تان الهام بگیرید.
اگر دوست دارید تغییری در جزئیات اطراف تان ایجاد کنید اما به اندازه کافی زمان ندارید یا ایده ای به ذهن تان نمی رسد، می توانید این کار را به یک دکوراتور داخلی بسپارید.

حال انتخاب با شما است!

حال که تفاوت های طراح داخلی و دکوراتور داخلی را متوجه شدید، انتخاب با شما است که بر اساس نوع نیاز و هدفی که دارید، یکی از این دو را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید حتما قبل از اتخاذ هر تصمیمی به صورت دقیق نیاز و خواسته خود را مطرح کنید.

چرا که گاهی ممکن است خدماتی ارائه شده توسط یک دکوراتور داخلی یا یک طراح داخلی تفاوت هایی با آن چه که گفت شد داشته باشد. به هر حال آشنایی با تفاوت های طراح داخلی و دکوراتور داخلی می تواند در تصمیم گیری نهایی شما کمک کننده باشد.

مطالعه بیشتر

آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال

0روز0ساعت0دقیقه0ثانیه


پیش از انتخاب رشته مورد نظر خود، از همکاران این مجموعه که پاسخگوی سوالات شما هستند، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مشاورین پاسخگو

آموزشگاه تخصصی هنرهای تجسمی تصویرگران پویااندیش

با ۲۹ سال قدمت آموزشی ،
افتخار این را داریم که آموزش های تخصصی هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، طراحی لباس، جواهرسازی و …
ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است .

آدرس :

تهران – پاسداران – ابتدای گلستان سوم – ساختمان 120  مرکز تخصصی آموزش های هنر – تصویرگران پویا اندیش

تلفن ها :

05 05 58 22 – 587 587 22 – ( 021 )      پیام برای واتساپ : 60 73 973 0912
ساعت کاری آموزشگاه : از شنبه تا پنجشنبه _ ساعت 9 الی 19

لوکیشن آموزشگاه تصویرگران پویااندیش

با ما در ارتباط باشید :

   

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام با هزینه های سال 99 برای دوره های آموزش آنلاین فقط تا پایان امسال - تماس : 05 05 58 22 - 28111110اینستاگرام پویا اندیش - کلیک کنید .
+